Keresés

Részletes keresés

King_of_Giants Creative Commons License 2016.05.01 0 0 68414

1 kép többet mond 1000 szónál :)

Előzmény: Mekk Elek ezermester (68401)
gergerg Creative Commons License 2016.05.01 0 0 68413

Minek gyüjtötted? Nem adod el?

Előzmény: King_of_Giants (68412)
King_of_Giants Creative Commons License 2016.05.01 0 0 68412

Pezsgősdugóm volt néhányszáz :)

Előzmény: gergerg (68406)
gergerg Creative Commons License 2016.05.01 0 0 68411

Esetleg a kád helyére. Nem bele ülünk, hanem rá.

Előzmény: gergerg (68410)
gergerg Creative Commons License 2016.05.01 0 0 68410

200L-es fekvő bojler egy fürdőbe? 

Előzmény: Törölt nick (68408)
szakmókus Creative Commons License 2016.05.01 0 0 68409

Biztos vagyok benne hogy a szolgáltató ugyanolyan választ fog adni, ugyanolyan indokokkal, mint 30-40-50évvel ezelőtt is tette volna.Esetleg megspékelve környezetvédelmi okokkal,széndioxid kvótával...stb...

Ugyan akkor a téli nyári óra állítás is okafogyott kellene hogy legyen hiszen azt is a villamos fogyasztás miatt vezették be anno az USA-ban.

Szomorú hír ez azoknak akik szerint kommunista találmány ezért kell beszüntetni az állítgatást.  :-)

Előzmény: gergerg (68394)
Törölt nick Creative Commons License 2016.05.01 0 0 68408

Létezik fektetve felrakható brojler, az se fér be?

Előzmény: gergerg (68394)
szakmókus Creative Commons License 2016.05.01 0 0 68407

Bocsánat átsiklottam a részleteken!  :-)

Előzmény: King_of_Giants (68402)
gergerg Creative Commons License 2016.05.01 0 0 68406

Csak ha nagy a terhelés. Olyankor a forrasztott részre teszek még egy alumaxot. És persze az egészet gyantás zsugorcsővel lezárom. Ezek alól csak a fürdőszoba a kivétel, főleg ha a kád alatt van a kötődoboz. Ott úgy szoktam hogy fogok egy 5-ös raychem-et, abba szemből befűzöm a vezetékek, összekötöm őket az említett wagó/forrasztás/alumax technikával. Ezután a raychemet felhúzom a kötésig, felülről teszek bele egy pezsgősdugót, és jól rámelegítem egy hajszárítóval.

Előzmény: King_of_Giants (68404)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2016.05.01 0 0 68405

  "A USA nyári hírei közé tartozik a klímák okozta trafótüzek,körzetek áram nélkül maradása,"

 

Nézd meg azokat a röhejes trafókat: aki azokat tervezte, az valószínűleg a nagyfőnök rokona volt mert biztosan nem a szaktudása miatt kapta meg az állást ;) a "hűtés" szó pl hiányzott a szótárából.

 

"akkor rögzíteni kellene hogy hol,hogyan kell előírás szerűen megoldani ama átkapcsolást"

 

Nem kell semmiféle speciális szabályt létrehozni az éjszakai és a nappali áram közötti átkapcsoláshoz. Elég a már meglévő szabványokat betartani és kész.

 

"ő majd esténként áthidalja a két aljzatban a nappali kismegszakítót meg lekapcsolja"

 

Fizikailag még abból sem lenne semmi baj, ha állandóra fixen összekötné a két villanyóra kimenetét. Persze a fizika még nem érintésvédelem/tűzvédelem :)

Előzmény: szakmókus (68390)
King_of_Giants Creative Commons License 2016.05.01 0 0 68404

belenyomom a wagóba, aztán a wagót fogva megtekerem, majd leforrasztom."

 

Ez tecc :)

Lehet ezt még fokozni?

Előzmény: gergerg (68399)
King_of_Giants Creative Commons License 2016.05.01 0 0 68403

Értem!

Akkor vegyen 10A-est ami éppen elég a 2kW bojlerhez. Azért irtam 15-250A-t, nem gondolom hogy árban lényeges különbség lenne

Kedvem nincs most rajzolgatni, de szerinted több idő lenne mint 10perc?

Rajzoltunk itt már eleget egy olvtársnak, aggregátor-hálózat irányváltós YD inditós megoldást. Ennyi beleférne egy szintén laikusnak

Az tény, hogy a villany olyan mint a medve, nade akkor is..

Előzmény: Mekk Elek ezermester (68401)
King_of_Giants Creative Commons License 2016.05.01 0 0 68402

engedélyezzék, írtam

Előzmény: szakmókus (68400)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2016.05.01 0 0 68401

"Vesz egy 15-20A-es 1F m.kapcsolót, kontaktort,"

 

Ha pl mindössze ezer wattos a bojlere, akkor miért költsön sokkal drágább alkatrészre? Mivel a jelek szerint nem szeretne (nem tud) szakemberre költeni, ebből ara következtetek, hogy az sem mindegy neki, hogy egy pár száz forintos relét vagy egy több ezer forintos mágneskapcsolót vásároltatunk vele.

Tehát azért "hasogatom a szőrt", hogy a kérdezőnek pénzt spóroljak.

 

"azon átvezeti a nulla-fázist ami a dupla kismegszakitótol jön, időzitő relé megkapja a direkt fázis nullát és kapcsolgatja a mágneskapcsoló tekercs   kivezetéseit,"

 

A kérdező RÉSZLETES leírást kért, mert totál laikus. Egy részlete leírás valahogy így néz ki: "...az időrelé 11-es pontját összekötöd a mágneskapcsoló 3-as pontjával..." vagy egy ugyanennyire részletes rajz, ami szintén nem öt perces munka.

Előzmény: King_of_Giants (68393)
szakmókus Creative Commons License 2016.05.01 0 0 68400

Engedélyezték? Mégis hogyan? Ha csökken mérhetően a terhelés lehetőségük van a távvezérelt mérőn keresztül bojlert, kályhát bekapcsolni.

Előzmény: King_of_Giants (68396)
gergerg Creative Commons License 2016.05.01 0 0 68399

Én a forrasztott kötés kontra wagó dolgoz 2 megoldással hidaltam át. Nehész volt rájönni a megoldásra, mert a forrasztott kötés nagyon jó, de a wagóra meg hosszabb garanciát vállal a gyártója. 

 

Az egyik:

 

A vezetéket 5-6 cm hosszan megpucolom, belenyomom a wagóba, aztán a wagót fogva megtekerem, majd leforrasztom.

 

A másik:

 

Mikor itthon ráérek, vagdosok vezetéket 10cm hosszúságra, és előre elkészítek 3-as, 4-es, 5-ös és 6-os forrasztott kötéseket. Ezeket külön külön csíkos szatyrokba teszem (a rég fajta bevásárlószatyrokba mert az nem szakad ki) így a területen ha kell csinálni pl egy 3-as kötést, kiveszek egyet a megfelelő szatyorból és 2-es wagókkal beteszem a dobozba.

 

;-)

Előzmény: King_of_Giants (68395)
Jahno Creative Commons License 2016.05.01 0 0 68397

USÁban ennyire hülyék, hogy nincs védelem a dobozon?

Előzmény: szakmókus (68390)
King_of_Giants Creative Commons License 2016.05.01 0 0 68396

Néhány éve valamely szolgáltató, talán az ELMű, sirt hogy az energiatakarékos égők miatt csökken a fogyasztás, csökken a bevétele

Nosza , engedélyezzék a nappali bojler villanykandalló átkapcsolgatását

Előzmény: gergerg (68394)
King_of_Giants Creative Commons License 2016.05.01 0 0 68395

Melyik szabványra emlékszel ilyen tekintetben?

Mert szóbeszéd szinten , volt már szó a forrasztott kötés kontra wago

Én nem vagyok mérvadó, de semmi ilyen kitételt nem olvastam még a neten sem

Előzmény: Törölt nick (68392)
gergerg Creative Commons License 2016.05.01 0 0 68394

Attól tartok nincs köze egyetlen trafótűzhöz sem a bojlernek. :-) 

Tegyük fel hogy Mari néni kigyujtja a házát, mert egy dugaljba bedug 100db hősugárzót. Vajon Mari néni a felelős? Ha a dugalj jól van legyártva, a vezeték megfelelően van méretezve és biztosítva, akkor ez elő sem fordulhat. Ha szar a hálózat, az ne az én felelősségem legyen. A legtöbb szolgáltatónál nyomát sem látom a pénzhiánynak. Tegyék rendbe a hálózatot ami a szolgáltatás részét képzi, és nem lesz trafótűz. 32A felett minden egyes amper után kifizetjük a hálózat fejlesztési hozzájárulást. Akkor fejlesszék. Én egy kis faluban lakom, hálózat fejlesztés az én életemben itt még nem történt. 

A másik. Ha ekkora problémát okoz a völgyidőszakból esetlegesen kieső fogyasztók egy ilyen átkapcsoló bekötése esetén, akkor meg ugyan ilyen mozdulattal engedélyezni lehetne egyéb fogyasztók vezéreltről történő üzemeltetését. 

 

A helyzet az, hogy a szolgáltatók egyre jobban esnek el a vezérelt felhasználástól, mert egyre több alternatív lehetőség létezik a bojlerek kiváltására.

 

Nekem van villanybojlerem. Nem kicsi, a családnak elég. problémám csak ritkán van vele, kb havonta. Nagyobb felszerelésére nincs lehetőségem. Amennyiben a szolgáltatótól azt a választ kapom hogy nem építhetek be átkapcsolót mert akkor az nekik nem lesz jó, mert terhelem a nappali hálózatot a vezéreltet meg nem, akkor egyéb lehetőségek után kell néznem. Ezekből az egyetlen amivel a szolgáltató nem jár rosszabbul, az a nagyobb bojler, de mint mondtam, az nem jöhet szóba, mert nem fér el. 

 

-Szóval beiktathatok egy átfolyós vízmelegítőt nappaliról. Az semmiben sem fog különbözni attól, mintha átkapcsolnám a bojlert.

-Szerezhetek valahonnan egy olyan bojlert, ami 2 külön fűtőszálat tartalmaz (legyártatom a hajduval) de ez megint ugyan úgy fog működni mintha átkapcsolnék.

-Felmelegíthetem a hiányzó vizet a főzőlapon, de ez sem fog változtatni az erőművek terhelésén.

-Felszerelhetek egy ugyan ekkora hőcserélős bojlert, és zömében nem villamos energiával fog működni. Bevételkiesés.

-Felszerelhetek teljesen egészében villamos energiát mellőző bojlert, pl gáz, ami annyit jelent hogy völgy időszakban egyetlen wattot sem fogok fogyasztani.

 

Sorolhatjuk a lehetőségeket estig is, a hülye szabály miatt (ha egyáltalán létezik ez a szabály) a szolgáltató csak veszít. De legalább a felhasználót is szívatja. Ez egy kicsit olyan csődbemenős vállalkozós szemlélet, miszerint neki akkor jó, ha az alkalmazottnak rossz. Ha az alkalmazott egy racsnis 13-as kulcsal 5 perc alatt meghúz 50 csavart majd elszív egy cigit akkor rohadjon meg mert lógós, de ha egy rozsdás villáskulccsal kotorászik egy órán keresztül izzadva, lihegve az 50 csavarral, akkor a legjobb ember.

 

Előzmény: szakmókus (68390)
King_of_Giants Creative Commons License 2016.05.01 0 0 68393

Pont te hasogatod a szőrt ilyen egyszerű esetben?

Miböl éll egy skiccet összedobni, olyan sok idő így vasárnap?

 

Vesz egy 15-20A-es 1F m.kapcsolót, kontaktort, azon átvezeti a nulla-fázist ami a dupla kismegszakitótol jön, időzitő relé megkapja a direkt fázis nullát és kapcsolgatja a mágneskapcsoló tekercs   kivezetéseit, 

Az hogy mit, milyet vesz szinte mindegy. Majd kérdez ha nyűgje van

Előzmény: Mekk Elek ezermester (68376)
Törölt nick Creative Commons License 2016.05.01 0 0 68392

Én úgy emléxem, a forrasztott kötést csak a védővezetőnél tiltja a szabvány.

Előzmény: szakmókus (68390)
Törölt nick Creative Commons License 2016.05.01 0 0 68391

Hát igen, amíg az ember olyan hülye, hogy a minden földi létezés alapját képező, meghatározó, és attól függő, kézenfekvő napsugárzást nem úgy használja fel ahogy azt az adott korban a legcélszerűbben, legoptimálisabban, leggazdaságosabban lehetne, addig mindig is szopni fog.

Előzmény: szakmókus (68390)
szakmókus Creative Commons License 2016.05.01 -1 0 68390

Ne csak egy egyénben gondolkodjunk. Ha egy valakinek lehet,akkor mindenkinek lehet.Pláne ötletszerűen,(nekemmegéridrágánis)bojlert ,hőtárolós kályhát,stb-t.


A USA nyári hírei közé tartozik a klímák okozta trafótüzek,körzetek áram nélkül maradása,mert mindenki azt gondolja hogy az ő kicsi klímája miért is okozna gondot a nagy szolgáltatónak.


Ha a szolgáltató meghajlik az egyén érvei előtt,akkor rögzíteni kellene hogy hol,hogyan kell előírás szerűen megoldani ama átkapcsolást,nem szakiként ötletelni.Amíg ilyen nincs az nem lopás,hanem szabálytalanul kialakított vételezés.


Érdekes a  forrasztott kötésnél mindenki arra hivatkozott hogy tilos mert tílja a szabvány,holott 100 szakiból 5 bizton állítja hogy megfelel vagy egyenértékű a más kötésekkel.A témánál, mivel nincs szájbarágósan leírva hogy a kedvezményezett fogyasztót tilos a nappali fogyasztásmérőről üzemeltetni akkor lehet mert nincs tiltva.


Ha nekem fogyna el a meleg vizem az kellemetlen lenne,de valószínűleg gázon melegíteném a hiányzó mennyiséget.

 

Eddig leghajmeresztőbb ötlet az volt hogy a bojler áramtalanító kapcsolójából ki volt hozva egy dugalj, ami nem messze volt egy másiktól.A tulaj azt kérte hogy készítsek egy kábelt aminek két végén egy egy villásdugó van ami fázis helyesen bekötök azt ő majd esténként áthidalja a két aljzatban a nappali kismegszakítót meg lekapcsolja. Hőbörgött hogy nem készítettem el neki.  :-)

Az utóbbi bekezdés csak sztori ,hogy a havi villanyszámla párszázforintalolcsóbblegyenmertdrágaavillany.

Előzmény: gergerg (68383)
Törölt nick Creative Commons License 2016.05.01 0 0 68389

Sőt, ami a legszebb, akkor se ég le, ha hermetikusan bedugózod a csövét.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (68387)
Törölt nick Creative Commons License 2016.05.01 -1 0 68388

Komolyabb porszívók nem a porzsákon átszívott levegővel hűtik magukat, hanem külön propellerke van rajta a másik oldala felől. Az összes többi gagyi, mert a motoron átszívott levegő egyrészt nem egyenletes, de ami a legrosszabb, a motorzajt felerősítve, tompítatlanul, hangszóróként fújják ki magából. Nagyon nagy mértékben zajszennyező, ezért kellene azokat az ipari szarokat egytől egyig betiltani. Egy takarítógép-motor eleve önmagában sokkal halkabb és biztonságosabb. Ha vizet kapna fel akkor se lenne semmi baja, mert kiköpi magából oldalra, míg az a másik fajta ipari szarság benyeli.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (68387)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2016.05.01 0 0 68387

A legtöbb porszívó motorját a beszívott levegő hűti.

Ahogy telik a porszák, úgy romlik a motor hűtése.

A komolyabb porszívók motorját hőkioldó védi leégés ellen.

Ha jó a motor hűtése (= nincs tele a porzsák), akkor a motor nem fog túlmelegedni.

Előzmény: einohyl (68378)
ficere50 Creative Commons License 2016.05.01 0 0 68386

Az lopás, csalás, hazudozás, ha valamit drágábban veszek meg a kényelmem kedvéért?

 

Mi van, visszakanyarodtunk a kezdő témához?

Abba kellene hagyni...

Előzmény: ötfelezős (68380)
ficere50 Creative Commons License 2016.05.01 0 0 68385

Igen, az újabb porszívókban van termikus védelem, ami, miután visszahűlt a motor, újra engedi üzemeltetni...

Előzmény: einohyl (68378)
ficere50 Creative Commons License 2016.05.01 0 0 68384

A 68341-es hsz.-ra reagáltam...

Előzmény: einohyl (68377)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!