Keresés

Részletes keresés

King_of_Giants Creative Commons License 2016.04.19 0 0 68202

Műszer még nincs, panelt csak "nézegetem" :),  de

további tünet, ha kb 5-10 percig ki van húzva a konnektorbol, akkor jellemzően indul, de van hogy leállitani nem lehet, máskor meg leállitani is

Ujbol nem lehet inditani, a konnektorbol kihúzás/pihentetés nélkül

Mire utalhat ez, valami kondi gond?

Előzmény: King_of_Giants (68196)
Jahno Creative Commons License 2016.04.19 0 0 68201

Főleg mert csak nagyjából lehet arányosítani, fényerőt Lumenben mérik és van, mikor a 3 wattos LED erősebb, mint az 5 wattos... Ennek ellenére lesz, de jobb boltban meg is nézhetsz egy ilyen LEDes csövet. 18 Wattnak már szép fénye lesz ilyen kis helyen.

Előzmény: GTI100 (68200)
GTI100 Creative Commons License 2016.04.19 0 0 68200

120 cm hosszú T8-as foglalatú 18 Wattos LED fénycsőről azt írják, hogy fényereje egy 36 Wattos hagyományos fénycsőének felel meg. De azt még a forgalmazó technikai segítség telefonszámán se tudták megmondani, hogy ez kb. hány Wattos hagyományos izzó fényerejével egyezik meg. Van erre valami számítási mód, arányszám stb? Egy 100 Wattos izzót szeretnék ilyenre lecserélni csak nem tudom hogy lesz-e annyi fény ezzel a 18 Wattos LED fénycsővel mint amennyi az izzóval volt egy kb. 4 nm-es gardróbban. Szerintetek?

Előzmény: Törölt nick (68199)
Törölt nick Creative Commons License 2016.04.18 0 0 68199

Úgy, hogy ha valaki kicsit rosszul lát, netántán vak, akkor ne tuggya azt se használni.

A legújabb mosógépek is ilyenek már. A hülye tervezőjük agyát kéne kimosni.

Előzmény: King_of_Giants (68193)
Törölt nick Creative Commons License 2016.04.18 0 0 68198

:)))

Akkor vedd meg a legolcsóbb tescós ledet.

Az üvegbúrát párhuzamszorítóval se bírtam szétreccsenteni, pedig az volt a szándékom.

Előzmény: peti.olah (68197)
peti.olah Creative Commons License 2016.04.18 0 0 68197

Én is azt hittem, ezért tettem a fémrácsos üvegbúrás stekklámpába ledet. A fiam a hétvégén elrendezte: tört az üvegbúra, szétment a fémrács, és a led gömbbúrája is. (felborult az állvány, amire szalonnasütéskor felrakták) :)

Előzmény: Törölt nick (68190)
King_of_Giants Creative Commons License 2016.04.18 0 0 68196

Köszi

Lejmolnom kell egy műszert, aztán belenézek, hamár amúgy is kukába menne.

Mint egy félkezű óriás, olyan vagyok a műszereim, szerszámaim nélkül :)/költözés volt, a fene sem tudja melyik dobozban vannak/

 

Előzmény: C20NE (68195)
C20NE Creative Commons License 2016.04.18 0 0 68195

Van benne egy mikrokontroller, abban van egy vezérlőprogram, az egészet egy tápegység látja el energiával, a cucc pedig a régi relé helyére szerelt SSR-rel kapcsolgatja a magnetront....

 

Ha kakukk a panel cserélni kell, sokat nem tehetsz vele, előtt azonban bogarászd át a tápját néha csak az makkan meg.

Előzmény: King_of_Giants (68193)
Jahno Creative Commons License 2016.04.18 0 0 68194

Ez jó, megérizöldneklenni marketing, csak az izzó élettartama lesz rövidebb, mint valami másiké. Ráadásul nekem már a kompaktok sem olyanok, hogy 8 perc bemelegedés után kezdenek el világítani.

Előzmény: M7740L (68187)
King_of_Giants Creative Commons License 2016.04.18 0 0 68193

Erre valaki?

Tehát hogy működik mikróban ez az érintőpaneles/mikrokapcsolós vezérlés?

Előzmény: King_of_Giants (68186)
M7740L Creative Commons License 2016.04.17 0 0 68192

Mindenkinek köszönöm a válaszát. Kizárólag én szoktam cserélni égőt a fürdőszobában. Itt található ez a bizonyos porcelánfoglalatos, zárt búrás fali lámpa, melyben ez a törött izzó működik. Amúgy ez az izzó teljesen új, csak mikor tegnap kiégett a régi, a csere közben kicsúszott az új a kezemből, és összetörött.

Akkor ezek szerint, mikor beraktam ezt a töröttet, biztonsági szempontból nem voltam kellően körültekintő, mivel csak a villanykapcsolót kapcsoltam le. Legközelebbi cserénél a kismegszakítót, vagy az egész lakás fő kapcsolóját fogom lekapcsolni.

Előzmény: Csuklósbusz (68189)
b4ndyTA Creative Commons License 2016.04.17 0 0 68191

Urak!

 

Ha van egy olyan perverzióm, hogy egyedi szerelőlapos installációt szeretnék kivitelezni egy gipszkartonfal mögé, akkor milyen irányba induljak el?

Válasszak megfelelő méretű bármilyen szerelőlapot, és a terveknek megfelelően fúrjam ki, és rögzítsem az eszközöket?

DMX dekóderek és tápok kerülne rá. A revíziós ajtón pedig lenne szellőzésnek rács. Köszönöm a válaszokat!

Törölt nick Creative Commons License 2016.04.17 0 0 68190

Dobd ki és vegyél helyette egy led-et. Azt lehetetlen összetörni.

Előzmény: M7740L (68187)
Csuklósbusz Creative Commons License 2016.04.17 0 0 68189

De a feszültség alatti részek érinthetőek lesznek ha a külső üvegbúrája összetört.  Kiég a lámpa, asszonyod meg kiakarja cserélni és elfelejti lekapcsolni... vagy lekapcsolja de a kapcsoló nem a fázist szakítja...
Csak akkor használd ha tutira te fogsz ott piszkálódni... amúgy 300 Ft nem ér meg ennyit. 

Előzmény: Black Dragon (68188)
Black Dragon Creative Commons License 2016.04.17 0 0 68188

Mindennemű probléma nélkül használhatod.

Előzmény: M7740L (68187)
M7740L Creative Commons License 2016.04.17 0 0 68187

Sziasztok!

 

Lenne egy olyan kérdésem, hogy biztonságosan használható-e az a halogénizzó, (E27-es foglalatban, zárt búrás falilámpában) aminek a külső üvegburkolata teljesen összetörött? Ennek ellenére az izzó tökéletesen világít, ezért nem dobtam ki. Ilyen típusúról és teljesítményűről lenne szó: http://megerizoldneklenni.hu/halogen-izzo-70-w-1180-lumen-e27.html

King_of_Giants Creative Commons License 2016.04.15 0 0 68186

Itt mindig mindenhez ért valaki :)

 

Elekta m.hullámú sütő/melegítő

Érintő gombos/digitális vezérlés, de nem vezérel semmit , valami P0 kódra áll be, vagy szerencsésebb esetben 8888 kódra, ami ugyan jó lenne, de ekkor max 1 sec ideig kapcsol be.

Mi lehet a vezérlő panelen belűl, érdemes belenéznem egy csavarhúzóval? Merthogy semmi műszerem nincs kéznél

 

horex Creative Commons License 2016.04.14 0 0 68185

És hogy reklám is legyen..

tegnap dél-délután rendeltem az Orczytol egy alkatrészt

Most hozta a futár.

Le a kalappal elöttük

horex Creative Commons License 2016.04.14 0 0 68184

Én sem akartam hogy hülyének nézzenek, bár a szerelők is észlelték, ezért egy jó sorozatú vibrálásra felkészültem

Amikor jött, fotóztam egy kis *.mov filmet :)

 

Előzmény: Mekk Elek ezermester (68183)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2016.04.13 0 0 68183

Az a legrosszabb, amikor a hiba csak időnként jön elő

és amikor nagy nehezen oda tudsz menni, akkor persze minden tökéletesen működik :)

Előzmény: horex (68182)
horex Creative Commons License 2016.04.13 0 0 68182

Szerencére a neten találtam , a szomszéd utcában

Jöttek, lebontották az elosztót, a fogy.mérőt, rendben minden

Aztán a földszinten a betápnál találtak egy égett kötést. kijavtották és örültem egy óra hosszát

Újbol vibrált a lámpa, néha sötétre is. Amikor a pc többször ujraindult, lezártam azt is

Visszajöttek és kutakodtak, aztán az egyik folyosói elosztóban egy oxidált, melegedett Diazed biztósíték volt a ludas

Lecserélték , azóta,  kopp-kopp, semmi villogás

Előzmény: horex (68173)
Tízenhármaska Creative Commons License 2016.04.12 0 0 68181

Akkor most nem ertem milyen valaszt varsz itt barkitol?

Ha ugy erzed hogy mindent megtettetek.

Szerintem meg nem.

Előzmény: Törölt nick (68180)
Törölt nick Creative Commons License 2016.04.12 0 0 68180

Szerelő intézkedett ugyan ezt a választ kapta rá ma is  min én, hogy nincs emberi kapacitás....

Ha nem ismerném a szerelőt azt mondom ,hogy átvág.

De nagyon korrekt szaki.

Ott volt mellettem hallottam mindent

 

Előzmény: Tízenhármaska (68179)
Tízenhármaska Creative Commons License 2016.04.12 0 0 68179

Majd kapsz 5.000ft köbbért oszt jól van. Múltkor írtam ha jól emlékszem, a szerelőének mar intézkedni kellett volna.

Előzmény: Törölt nick (68178)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2016.04.12 0 0 68177

"Azért egy hidrofornál van minimális elvárás!"

 

Az az elvárás kb így hangzik: "elvárom, hogy a szivattyúm átlag 20 másodperc alatt végezzen a hidrofor újra-feltöltésével". Csakhogy itt speciális eset van (napelem/egyenáram), ahol q drága minden, ezért itt valószínűleg azt a 20 másodpercet csak 100 ezer forinttal drágábban lehet biztosítani, így az elvárás valószínűleg meg fog elégedni az olcsóbb, mondjuk 5 perces hidrofor feltöltési idővel is :)

 

Persze ennyire kis teljesítményű szivattyúval a folyamatos intenzív vízkivételt (autómosás,  kertlocsolás) el lehet felejteni, de a háztartás többi része jól működhet így is.

Előzmény: szakmókus (68176)
szakmókus Creative Commons License 2016.04.11 0 0 68176

Azért feltételezem hogy elvárja azt a teljesítményt, amit egy asszinkron szivattyú motorral elérne.Például a Baja szivattyú(az egylépcsős) azt hiszem ilyen teljesítményű.

Tudja-e a szivattyú folyamatos vízvétel esetén biztosítani a szükséges minimális nyomást.

Azért egy hidrofornál van minimális elvárás!

Előzmény: Mekk Elek ezermester (68174)
Peter atyuska Creative Commons License 2016.04.11 0 0 68175

Fényképet tudsz feldobni vagy nekem elküldeni.

 

Gyakorlatban:

- légvezeték tartó 2 colos tűzi horganyzott cső

- ez ráülhet a dobozra

- ebbe MU III 36 os vagy vastagfalú 40 es cső megy, ehhez kell a csőadapter vagy akkora furat hogy a cső megszoruljon benne.

- a tetejére kábel sapka

- a doboz alá is lehet szerelni egy kis dobozt ami sima sallang nélküli

- ebbe megy be a földelő szondától a vezeték és annak védőcsőbe, egy OBO földelő sorkapocsba ami belóghat a villanyóra szekrénybe. A belógó részre megy a nulla vezetéke a szolgáltatónak, de lehet melléje is rakni a mért oldalra és egy kicsivel könnyebb a helyzet a nulla ágra kerül egy fővezetéki sorkapocs ami fogadja a földelést és onnan indítasz egy földelést tovább.

Előzmény: zvargi (68170)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2016.04.11 0 0 68174

"a hidrofornak elég egy 750W-os motor,ami 3-4Bar nyomásra elég."

 

Akár mindössze 100 wattos kis szivattyú is képes 3-4 bar nyomást produkálni, ha nem várjuk el tőle, hogy ugyanakkor nagy vízmennyiséget is szállítson.

 

 

Tehát

kis vízmennyiség + nagy nyomás = elég lehet kevés watt is

nagy vízmennyiség + kis nyomás = elég lehet kevés watt is

Persze ha sok wattos a motorunk, akkor nem kényszerülünk ilyen kompromisszumra, de jelen esetre (napelemes táplálás) speciális megoldás kell, márpedig a sok wattos speciális villanymotorok iszonyú drágák (750 wattos egyenáramú 100.000 Ft körül valószínű), itt viszont csak olcsóbb (kis teljesítményű) villanymotorokban gondolkodhatunk.

Előzmény: szakmókus (68172)
horex Creative Commons License 2016.04.11 0 0 68173

Jónapot urak!

reg.szerelőt keresek az V.kerületbe

Vibrál az egész lakásban a lámpa. Elosztónál kilazitottam, visszahúztam a csavarokat, vibrál

Hallgatóztam ott és az óránál is, semmi sercegést nem hallok

 

Véleményem szerint le kellene bontani az óránál, vagy éppen a folyosói becsatlakozást, és  ellenőrizni

Valaki?

szakmókus Creative Commons License 2016.04.11 0 0 68172

A kérdező érdeklődik egy kommutátoros motor iránt, amivel egy olcsóbb inverteren keresztül ,egy hidrofort töltene. Erre jött Mekk-től az önindító ötlete,amivel újabb támadási felületet biztosított önmagának.

(azért a mosógép kifolyó csövének helyzete ,mint felvetés egy okos gondolat volt tőle,bennem fel sem merült volna e triviális kérdés).

Úgy gondolom a hidrofornak elég egy 750W-os motor,ami 3-4Bar nyomásra elég.Hogy eme teljesítményt a kérdező milyen feszültségen óhajtja, annak függvénye a beszerzési forrása,vagy gyári készülék híján építése.De semmikép sem önindító motor.

Előzmény: ficere50 (68169)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!