Keresés

Részletes keresés

Jahno Creative Commons License 2016.03.28 0 0 68000

7Ah-snál nagyobbat be vegyél, általában arra méreteznek és azért írtam a kisebbet is, mert jobb, ha előtte megnézed mi fér bele a dobozba. A 7Ah-s kb. 4-5ezer pénz.

Előzmény: cucu (67997)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2016.03.28 0 0 67999

"Mellékesen az akkuhiba a távfelügyeletnek is átmegy"

 

Sok riasztó nincs távfelügyeletre kötve

és egyes ritka típusú központokról a távfelügyelet nem képes akumulátor információkat kinyerni (a legrosszabb esetben a távfelügyelet csak a riasztásról tud, néha még azt sem tudja, hogy mikor van beélesítve).

Előzmény: Jahno (67989)
Jahno Creative Commons License 2016.03.28 0 0 67998

Kivéve, mikor nem. És maradjunk ennyiben.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (67996)
cucu Creative Commons License 2016.03.28 0 0 67997

Jelenleg mindkettő egyforma, csak nem emlékszem, hogy mennyi, de meg fogom nézni.

Azt látom, hogy a 12 Ah-ás 15 000 Ft. körül van.

Köszönöm az ötleteket! 

Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2016.03.28 0 0 67996

4 amperóra nagyon sovány kapacitás. A legtöbb riasztóközpontban (és szirénában) 7 amperórás aksi számára van a hely kialakítva.

Előzmény: Jahno (67993)
Jahno Creative Commons License 2016.03.28 0 0 67995

"egyedül tán a riasztóba indokolt a 7Ah"

 

Módosítva: egyedül tán a szirénába indokolt a 7Ah. Ízlés kérdése.

Előzmény: Jahno (67993)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2016.03.28 0 0 67994
Előzmény: cucu (67992)
Jahno Creative Commons License 2016.03.28 0 0 67993

Elektronikai boltok...

 

Elektrokontha (Üllői út, nem messze a körúttól) vagy XIII kerben és sokfelé. Van amelyik dobozba csak kisebb fér, szóval lehet 2 körös lesz:

 

http://global-akku.addel.hu/22240-12v-os-olom-zseles-akkuk/11744-12v-4ah-olom-zseles-akku

 

Attól függ mit hajt meg, néha 2-3-X akkuval is szembesülni lehet és mivel mind kb. 5 év alatt megy szét és egyedül tán a riasztóba indokolt a 7Ah-s, így a központba meg lehet venni a kisebbet is.

Előzmény: cucu (67992)
cucu Creative Commons License 2016.03.28 0 0 67992

Ha mégis rászánnák magukat, hogy akksit vegyenek, és persze engem kérnek meg a vásárlással, akkor hol vegyem? (Pesten vagyunk.)

Köszönöm

Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2016.03.28 0 0 67991

A telepítéskor kerül egy aksi a központba és egy a szirénába is.

Néhány év múlva mindkét aksi kapacitása durván lecsökken. Áramszünet esetén a központban lévő aksinak el kellene látnia energiával magán a központon kívül az összes érzékelőt meg a billentyűzete(ke)t, de ezek nem tűrik az alacsony tápfeszültséget, ezért bizonyos akkufeszültség alatt a riasztóközpont egyszerűen leáll. A sziréna elektronikája azonban nem ennyire finnyás, ő vidáman tud dolgozni a gyengébb aksiból is - néha órákon át.

Tehát áramszünet -> riasztó központ kimeneti energiellátása leáll -> megszűnik a sziréna betáp feszültsége -> sziréna azt hiszi, hogy elvágták a vezetékét -> üvölt, amíg csak bírja az aksija (vagy amíg vége nincs az áramszünetnek).

Előzmény: Jahno (67989)
cucu Creative Commons License 2016.03.28 0 0 67990

Nyilván a rossz nem azt jelenti, hogy lemerült, hanem azt, hogy nem éri el a megfelelő szintet. Ettől még tudja visíttatni a hangszórót. Valamint az is lehet, hogy az akksit figyelő áramkör hibásodott meg. (Watchdog error) Ez a procinak az egyik funkciója.

Előzmény: Jahno (67989)
Jahno Creative Commons License 2016.03.28 0 0 67989

De ha rossz az akku, akkor miről tud vonyítani, ha nincs villany? Mellékesen az akkuhiba a távfelügyeletnek is átmegy és az addig basztatja a júzert, míg nem intézkedik. Ellenben az akkucsere az olyan, riasztósok meg a távfelügyelet akkora számot mond rá, hogy nem is értem...

Előzmény: Mekk Elek ezermester (67988)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2016.03.28 0 0 67988

"Következő nagy trükk az áramszünetkor megszólaló riasztók. Pajszerral kezelném a telepítőiket."

 

Az áramszünetkor megszólaló riasztók 99 százaléka az első években még nem szólalt meg áramszünetkor, mert még jó volt benne az aksi. Tehát nem a telepítők a hibásak.

Többnyire vagy a gazdájuk leszarja, hogy a billentyűzeten ég a hibajelzés, vagy sajnálja a pénzt az aksicserére.

Előzmény: Jahno (67986)
cucu Creative Commons License 2016.03.28 0 0 67987

Ugyan az, mint az elején volt a gk. riasztók. Állandóan visítottak. Aztán lassan kezdtek ráébredni, hogy nem ez a megoldás, ha meg akarják védeni az autójukat. Talán a lakásriasztók is erre a sorsra fognak jutni. 

Minden estre tény, hogy nehéz úgy "dolgozni", amikor a fél utca kint áll és a tulajdonos nem tud segíteni, csak szeretné, ha nem visítana. 

Ma délelőtt vissza mentem és megkerestem ill. beazonosítottam a riasztó biztijét, így már 230-at sem kap. Tegnap este erre sem volt lehetőség, mert nézni akarta a TV-t és ha próbálgattam volna, akkor az sem működött volna. 

 

Régen volt, -25 éve- hogy az akkori szomszéd kérte, nézzem a meg a TV-jét, mert időnként magától kikapcsol. Átmentem, néztem, kap-e 220-at, ill. átnéztem a forrasztásokat a panelon. Amikor próba végett bekapcsoltam, mondta, hogy most hagyjam így, mert éppen a kedvenc műsora ment és nézni akarta. Nem zavarta, hogy nem volt összerakva a készülék...:) Na, az ilyenekkel nem könnyű.

Előzmény: Jahno (67986)
Jahno Creative Commons License 2016.03.28 0 0 67986

És kurva jó, mikor bent vagy és fel kellene hívni a visító sziréna környékén vagy biztonsági szolgálatot, vagy ha még rács is van akkor magyarázni, hogy ki vagy és miért :-D Engem mindig csak akadályozott, szomszéd anyázik, betörő tudja, hogy van riasztás...

 

Következő nagy trükk az áramszünetkor megszólaló riasztók. Pajszerral kezelném a telepítőiket. És lehetne még sorolni.

Előzmény: cucu (67984)
nap50 Creative Commons License 2016.03.28 0 0 67985

Én itthon több szakmát is művelek, de másoknak nem vagyok hajlandó megtenni. Neked is nagyobb a szíved mint a hozzáértésed, ahogy ezt már többször is bizonyítottad. Nem kell a sziréna mert nagy beruházás, vagy a riasztóra értetted? Mi olcsóbb nála 2-3 nagy termetű kutya, biztonsági őr, páncélablak?

Előzmény: cucu (67984)
cucu Creative Commons License 2016.03.28 0 0 67984

Egyetértek! Szerintem sem ez a módja a betörés elleni védelemnek, de a semminél több. csak aránytalanul nagy beruházás.

(A probléma az, hogy hiába szól a sziréna, ha senki sem érzi úgy a környéken, hogy tegyen valamit. De valljuk be, miért is kéne úgy érezniük... Ráadásul az esetek túlnyomó többségében téves riasztásról van szó.)

Előzmény: Jahno (67981)
cucu Creative Commons License 2016.03.28 0 0 67983

Üdv

Most egyelőre elég lesz ennyi segítség, köszönöm!

A tulaj egy rendkívül jómódú korosabb hölgy, akinek a családja is rendkívül jómódú, a hölgy pedig súlyos beteg, ill. komoly kezelések előtt áll, de nem akarnak költeni szakemberre, ezért engem szokott áthívni mindenféle probléma esetén. (Igazából nem értem a családot, mert végül is közismertek, de nem fogják fel, hogy ha a riasztó elromlik, az megkeseríti nem csak a szomszédok, de a környéken lakók életét is. Így 10 napja szívtunk vele, tegnap estig.

Most le van kötve minden, csend van és ez a fő! Ha később akarják, majd hívnak szakembert aki rendbe teszi.

De ettől függetlenül lehet, hogy keresni foglak.

Kösz és üdv!

 

 

Előzmény: bcslaci (67978)
bcslaci Creative Commons License 2016.03.28 0 0 67982

Értelmezed amit írok vagy csak ontod magadból a saját hülyeséged? 

Előzmény: Mekk Elek ezermester (67980)
Jahno Creative Commons License 2016.03.28 0 0 67981

Én meg eleve a szirénát nem szoktam bírni, nem jó az semmire, csak akadék és fasság.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (67980)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2016.03.28 0 0 67980

"Meg a Signal, meg a Bentel meg 99%-ban mindegyik, amelyik nem a sziréna műszaki hibája miatt szólal meg."

 

Te sem olvasol csak írsz :) mivel egy szót sem írtam sziréna műszaki hibáról.

Egy rakás (hibátlan) sziréna gyárilag úgy működik, hogy ha pl elveszed tőle a tápfeszültséget, akkor addig üvölt, amíg csak bírja az aksija, akár órákon át is.

És van egy (pár) olyan sziréna, amelyik ilyen esetben is leáll egy idő után,

tehát egyrészt nem testi tönkre az akkumulátorát és nem idegesíti halálra a fél utcát sem.

Előzmény: bcslaci (67978)
bcslaci Creative Commons License 2016.03.28 0 0 67979

Továbbá:

 

"1: tulajt lehülyézni, hogy mit gondolt, mi a fenét jelent az a piros lámpa a billentyűzeten, ami folyamatosan ég két éve"

 

Milyen piros lámpa? A hibajelzés sárga, a riasztás piros

 

"folyamatosan ég" szakmai fórumon ilyet leírni? Küldj már nekem egy ilyen 2 éve folyamatosan égőt, jó lenne a kazánba, nem kéne naponta begyújtani. Mert láttam már égő lámpát, de az nem tartott ki 2 évig, meg jöttek a tűzoltók is a riasztásra.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (67976)
bcslaci Creative Commons License 2016.03.28 0 0 67978

Hát ismét kár volt megszólalnod. 

 

Meg a Signal, meg a Bentel meg 99%-ban mindegyik, amelyik nem a sziréna műszaki hibája miatt szólal meg.

 

Fel nem foghatom, hogyan szólhat hozzá a témához megint egy kontár.

CUCU ha kell még segítség folytassuk privátban, nyilvános az e-mailem vagy adok telefonszámot mert itt szét fog húzódni a téma a sok okosságtól.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (67977)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2016.03.28 0 0 67977

Asszem a magyar Solo sziréna olyan, hogy saját magára is vigyáz, tehát akkor sem üvölt tovább 7 percnél, ha a riasztó központ teljesen el van ájulva.

Az a sziréna rendkívül sokoldalú: tudásban valószínűleg leveri az összes konkurenciát (és ráadásul nem is drága).

Fel nem foghatom, hogyan nevezhetik magukat komoly szakembernek azok, akik mindenféle szarokat telepítenek helyette.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (67976)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2016.03.28 0 0 67976

"egy hete be-be riaszt, általában délután és órákon keresztül."

 

Az összes riasztóközpont úgy (is) spórol az energiával, hogy nem engedi sokáig szólni a szirénát, 4-6 perc után leállítja (a következő eseményig).

Viszont maguk a szirénák többsége buta jószág: ha megszakad a kapcsolatuk a központtal (pl megszakad a központ felől jövő tápfeszültség), akkor addig üvöltenek, amíg csak saját aksijuk bírja.

Tehát ha egy sziréna 4-6 percnél tovább szól, akkor az a legvalószínűbb, hogy a központja elájult (többnyire energia hiány miatt), vagy pl elvágták a vezetékét.

Én először azt nézném meg, hogy él-e a központ miközben üvölt a sziréna, tehát pl a kezelő billentyűzet reagál-e a nyomkodásra. Az ok az esetek többségében a riasztó gazdájának a hülyesége: a billentyűzeten már évek óta ég a lámpa, hogy aksicsere esetékes a központban, de ő szarik rá, aztán ott sopánkodik, hogy nem tudja leállítani a szirénát pl áramszünetkor, mert amikor megszólal a sziréna, akkor a központtól akkora áramot kér, hogy a központ rövidzárvédelme letiltja minden periféria energiaellátását, az energia híján halott billentyűt meg hiába nyomogatod, hogy álljon le a sziréna.

Tehát teendő az esetek túlnyomó részében:

1: tulajt lehülyézni, hogy mit gondolt, mi a fenét jelent az a piros lámpa a billentyűzeten, ami folyamatosan ég két éve

2: új aksit a központba

Előzmény: cucu (67957)
cucu Creative Commons License 2016.03.27 0 0 67975

Kösz szépen! Így fogom csinálni! 

Előzmény: bcslaci (67974)
bcslaci Creative Commons License 2016.03.27 0 0 67974

Jó lenne megtudni mi riasztott, a passzív infrák úgy mennek tönkre, hogy ok nélkül jeleznek, ha valamelyik okozta akkor az kuka. Gyanús lehet még a kültéri sziréna 2 szabotázs kapcsolója is, a belsőt ilyenkor mi már kihagyjuk a játékból a külsőt kicseréljük és direktbe kötjük a kábelra, nem dugjuk rá a panelra.

 

Ha mindet áramtalanítasz, akkor összerakásnál először sziréna beköt, akku berak, doboz becsuk, utána központ AC táp bekapcsol, központ akku rádug. 

 

Ha a sziréna lámpája az akku rádugása után folyamatosan villog, nagyon vigyázz, hogy mikor a vaslemezt rakod rá, rövidre ne zárja  az izzó foglalatot, azonnal hazavágja a panelt.

 

 

Előzmény: cucu (67973)
cucu Creative Commons License 2016.03.27 0 0 67973

Köszi, sokat segítettél!

Előzmény: bcslaci (67972)
bcslaci Creative Commons License 2016.03.27 0 0 67972

...csak NEM feltétlenül kell...

Előzmény: bcslaci (67971)
bcslaci Creative Commons License 2016.03.27 0 0 67971

De van mesterkód, csak feltétlenül kell a rendszer helyreállításához. Sima felhasználói kóddal is meg lehet csinálni.

Előzmény: cucu (67970)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!