Keresés

Részletes keresés

cucu Creative Commons License 2016.01.20 0 0 66978

Eleve ez egy veszélyes szakma, ezért ha nem vállalkozóként dolgozik a szerelő, mindig ketten mennek a munkavédelmi előírások miatt.

Előzmény: még1MbR (66976)
Lacivill Creative Commons License 2016.01.20 0 0 66977

Azért járnak ketten::--))

Előzmény: még1MbR (66976)
még1MbR Creative Commons License 2016.01.20 0 0 66976

Egy villanyszerelőt veszélyes magára hagyni a tapasztalatom szerint.

Ilyenkor lesz:

- a földelés vezetéke fekete vagy kék, aszerint, hogy mije maradt, amikor a zöld/sárga elfogyott.

- a strukturált hálózat trágya riasztókábelből kiépítve

- a macerásabb dolog úgy hagyva, mondván majd visszajövünk (soha többé...)

... és még sorolhatnám.

 

És ilyenkor hívnak a barátok, hogy segítsek már nekik kijavítani a sok trógerságot...

holott nem vagyok villanyszerelő.

 

kiscsillag2681 Creative Commons License 2016.01.20 0 0 66975

már neki álltam keresgetni meg telefonálgatni és email-t is írtam

idővel jelentkezem mire jutottunk addig is köszönöm mindenkinek a segítséget és a türelmet hozzám!

King_of_Giants Creative Commons License 2016.01.20 0 0 66974

Ja, és elmentek egy családos hosszú hétvégére welneszezni, akkor már csak kőműves, festő kell

Előzmény: King_of_Giants (66973)
King_of_Giants Creative Commons License 2016.01.20 0 0 66973

Villanyszerelés Kaposvár és emilezel vagy telefonálsz sorban, leirod hogy teljes áthúzás, bővités, hány szoba, hány m2, mi a jelenlegi hiba

Előzmény: kiscsillag2681 (66969)
Jahno Creative Commons License 2016.01.20 0 0 66972

Egyik rokonnál is ezazamaz lekonyult, égett, fele szinten elment a villany. Valami ismerős meghákolta, most már el is akarja adnia  házát, természetesen ott is "teljes elektromos felújítás, újrahúzás" szerepel. Én esetemben meg toldozás-foldozás. Még a gázbojler csövei sincsenek összekötözve, ránézésre is kutya szájából kitúrt kismegszakítók, 4 külön márka, valami leharcolt Fí, már az elosztó sem néz ki túl kellemesen, utána alu-réz és társai keveredve.

Előzmény: Törölt nick (66971)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.20 0 0 66971

Fogalomzavar van. Azokat a régi tulaj szerint felújították, újrahúzták. Ez annyit jelent, hogy konnektort cserélt és azokat a műanyag csavarókat megcsavargattatta. itt drótcsere nem volt, különösen, ha a fürdőszoba fala dugig van tömve aluvezetékekkel.

 

A festést ne sajnáld, most kell "új" korában szétverni a házat, nem később. Az a jó hír, hogy szobáról szobára is lehet haladni, akkor lakni is lehet, de persze sokáig lesz disznóól. Egyúttal rakass fel oda ahol nem volt, de kéne, tetesd át oda ahol jobb lenne a konnektor, kapcsoló.

 

Legyen 200eFt-od az akcióra, az tán csak elég lesz, ne állj le anál, hogy a fürdő most ráz, vagy nem ráz.

Előzmény: kiscsillag2681 (66969)
Jahno Creative Commons License 2016.01.20 0 0 66970

Ez szép, mienk 80as évek elején, de már akkor minden réz lett benne.

Előzmény: kiscsillag2681 (66969)
kiscsillag2681 Creative Commons License 2016.01.20 0 0 66969
A ház 90es építésű épült.állítólag mielőtt megvettük előtte 1.5 éve vezetékeltek át.hogy ott amit láttatok miért van alu vezeték jó kérdés.de gondolom ha az összes kötegelő le lesz szedve kiderül hogy tényleg át huzattak es csak ott nem tudták valami miatt vagy nem volt áthúzva sehol.amúgy amit a villanyszerelő csinál é.v.mérést az gondolom nem kerül olyan sokba mint egy cég aki erre szakosodik.amúgy új digitális óra van mert be lett kötve a 380v (ennek a hálózatát csatlakozó stb építik jelenleg a melléképületben).de a családiházon belül ezzel kapcsolatban nem csináltak semmit csak új óra es földelőrúd lett kialakítva.a régi óra vezetékeit meg össze lettek kötve az új órával.akkor addig keressek telefonon szakít amíg miután elmeséltem a sztorimat nem é.v.mérést javasol hanem azt mondja hogy átnézi az egész ház villamohálózatát vagy eleve azt kérjem hogy komplett villamoshálózat felülvizsgálat?
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2016.01.20 0 0 66968

"Szóval ha most majd aki jön új szaki es é.v mérést végezne"

 

Egy hivatalos ÉV mérés-sorozat elég sokba kerül és nincs is túl sok értelme egy olyan lakásban, ahol valószínűleg egy rakás dolgot javítani/cserélni kell. Esetleg a végén lehet méretni, de akkor meg lehet, hogy azért felesleges pénzkiadás, mert korrekt+értelmes ember szerelte.

Előzmény: kiscsillag2681 (66962)
King_of_Giants Creative Commons License 2016.01.20 0 0 66967

Pont azt akartam irni amit alant javasolnak. Nem kis pénz és felfordulás, de áthuzatni, bőviteni szükség szerint az egész hálózatot és egy szabványos elosztótáblát év.relével, aztán a mérés

Az a ház tele van aluminium vezetékkel

Ehhez a fogyasztásmérőt sem kell lebontani, ha megfelelő vastag vezeték jön onnan.

Előzmény: kiscsillag2681 (66962)
Fityek(109HA076) Creative Commons License 2016.01.20 0 0 66966

Na erre utaltam én is!INkább legyen megcsinálva rendesen,és utánna ÉV mérés ha szükséges!A hibák feltárásához nem kell ÉV jegyzőkönyv.

Előzmény: pajaci (66965)
pajaci Creative Commons License 2016.01.20 0 0 66965

Minek kell ÉV mérést csinálni, amikor már eleve tudod hogy nem jó a hálózat? A hibákat kell kijavítani, azért meg annak fizetsz aki megcsinálja. Aki nézelődni megy annak is pénzt szoktál adni?

Előzmény: kiscsillag2681 (66962)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2016.01.20 0 0 66964

A profi szaki vagy maga fogja megcsinálni, vagy az embere, vagy ő ajánl valakit, akiről tudja, hogy nem hülye az ilyesmihez. Tehát attól kezdve már (valószínűleg) jó kezekben vagy.

Előzmény: kiscsillag2681 (66962)
Jahno Creative Commons License 2016.01.20 0 0 66963

Aztán átalakítás után új mérés, új jegyzőkönyv, új kiadás?

Előzmény: kiscsillag2681 (66962)
kiscsillag2681 Creative Commons License 2016.01.20 0 0 66962
Szóval ha most majd aki jön új szaki es é.v mérést végezne csak de a dobozokhoz hozzá se nyúl mondjuk majd akkor hívhatom az új szerelőt igaz?kíváncsi leszek hányadik szerelő lesz az aki alapos munkát végez.remélem nem kell túl sok szakít kipróbálni. . Mert nem tudom milyen áron dolgoznak de ha mondjuk csak a 10ik lesz ilyen csődbe megyek :)
Előzmény: Mekk Elek ezermester (66955)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2016.01.20 0 0 66961

Mert ez az egész az automatikus villany-felkapcsolásból indult,

ami az ajtónál történik. A mennyezet közepére szerelt jelenlét érzékelők viszont a szoba közepe táján nagyon érzékenyek, a falaknál már jóval kevésbé. Ráadásul az ajtón belépés többnyire az infra érzékelővel szemben történő mozgás, ami tovább késlelteti/nehezíti az érzékelést.

Ha a világítás felkapcsolása (a fény megjelenése) nem történik meg a belépést követő kb fél másodpercen belül, az a tempósan haladó ember számára pszichológiai megterhelést jelent és egy idő után gyűlölni fog minden megtorpanást, amíg vár a fényre. Ezért a mennyezet közepére szerelt jelenlét érzékelő habár kiválóan alkalmas lehet arra, hogy folyamatosan figyelje, hogy valaki tartózkodik-e a helyiségben, de a belépéskor a villany felkapcsolására csak igénytelen felhasználó esetén alkalmazható szerintem.

Előzmény: Jahno (66960)
Jahno Creative Commons License 2016.01.20 0 0 66960

Akkor minek rajt rágni a gittet?

Előzmény: Mekk Elek ezermester (66958)
Jahno Creative Commons License 2016.01.20 0 0 66959

Én meg nem tudom, hogy 5 percre megy-e ki vagy 2 napra, aztán lehet egy céges tárgyaló költségét röhögve kifizeted, de a másik 20 már nem, így inkább lekapcsolom helyettük. És a TVket is, amiből szintén van pár.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (66957)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2016.01.20 0 0 66958

"És mennyi az esély arra, hogy az adott téma keretein belül mozdulatlanok maradjunk?"

 

Szinte nulla. Ezért is működnek annyira jól a profi (= gyakran 100 feletti zónás) jelenlét érzékelők: ha a helyiségben olyan helyen tartózkodunk, ahol sűrűek a figyelt zónák, ott akár az ember lélegzési mozdulatai is elég lehetnek ahhoz, hogy az érzékelő mindig újra kezdje a visszaszámlálást.

Előzmény: Jahno (66956)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2016.01.20 0 0 66957

"Én 3W-os LED-et tettem a klotyóba, ha úgy felejtik abba sem halok bele és nem gond fel és lekapcsolni a kapcsolót az ajtó mellett."

 

Helyes gondolatmenet. Ha esetleg égve marad a villany, napi 1 forintos energiaveszteséget csak elbír a családi kassza valahogyan :)

 

Én a falnak tudok menni, amikor valaki a villanyok folytonos lekapcsolgatásával akar pénzt megtakarítani. Sokszor dolgozok haveroknál és megőrjít, amikor ahányszor kilépek egy helyiségből öt percre és mire visszamegyek, valaki mindig lekapcsolja a villanyt. Ilyenkor előveszek egy tízforintost és odaadom a  tettesnek, hogy kapcsoljuk fel a lakás ÖSSZES villanyát, amíg itt vagyok, én fizetem**. Sok ember számára ekkora bunkóság kell, hogy végre a fejéhez kapjon és tudatosodjon benne, hogy mennyire tudatlan ezen a téren.

Persze én megtehetem, hogy bunkó vagyok, elvégre haver, ráadásul ingyen dolgozok nekik, legközelebb is engem fognak hívni :)

 

(** volt, aki nekiállt vitatkozni velem, azzal a végén kiszámoltattam a pontos energiaköltséget és kértem a visszajáró összeget :)

Előzmény: C20NE (66954)
Jahno Creative Commons License 2016.01.20 0 0 66956

És mennyi az esély arra, hogy az adott téma keretein belül mozdulatlanok maradjunk?

Előzmény: Mekk Elek ezermester (66953)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2016.01.20 0 0 66955

"több kötődoboz nincs fedél nélkül"

 

A jelek szerint a képen lévő kötődoboz le lett vakolva, azután újra kibontva. Úgyhogy lehet, hogy van a lakásodban még egy pár olyan doboz, ami a vakolat alatt rejtőzik.

Az ilyesmit nagyon nem szeretik azok a villanyszerelők, akiknek egy hülye lakástulajdonos által elrejtett dobozok után kell nyomozni: lehet kopogtatni a falakat meg fémkeresőzni, meg kitalálni, hogy vajon mire gondolhatott az a villanyszerelő, aki az egészet csinálta 1972-ben. Van olyan villanyszerelő aki ilyen munkát nem is vállal: közli veled, hogy ezt nem tudod megfizetni, vagy közli, hogy haldoklik a nagynénikéje Argentínában és sajnos sürgősen oda kell utaznia :)

...szóval aki bevállalja (és végig is csinálja!) ezt a pókhálót, az becsüld meg, mert valószínűleg okos+tökös legény.

Előzmény: kiscsillag2681 (66936)
C20NE Creative Commons License 2016.01.20 0 0 66954

Én 3W-os LED-et tettem a klotyóba, ha úgy felejtik abba sem halok bele és nem gond fel és lekapcsolni a kapcsolót az ajtó mellett.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (66953)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2016.01.20 0 0 66953

"A jelenlétérzékelő lényege, hogy nem kell hozzá mozogni."

 

A szokásos jelenlét érzékelő működési elvéből (infra mozgásérzékelés) következik, hogy mozdulatlan dolgot nem érzékel. Még a legérzékenyebb jelenlét érzékelőnek is szüksége van egy pici mozgásra néha.

Ez hasznos dolog, mert így nem hiszi pl egy radiátorról, hogy valaki ott kucorog egész nap az ablak alatt.

Előzmény: maddlock (66943)
kiscsillag2681 Creative Commons License 2016.01.20 0 0 66952

 a házat használtan vettük és burzsuj kádat meg az elöző tulajdonos tetette be  személy szerint én még ki sem próbáltam

de ha vki megtalálja a hibát felőlem lubickolhat benne :) :)

Előzmény: Zs:) (66950)
kiscsillag2681 Creative Commons License 2016.01.20 0 0 66951

nem is gondoltam :) csak ált.  régi fórumos/ csevegős tapasztalatom az emberkék szerint 90%ban budapestiek voltak  

Előzmény: Zs:) (66950)
Zs:) Creative Commons License 2016.01.20 0 0 66950

Nem engem érdekel, csak már többen kérdezték, jó eséllyel azért, hogy hátha a közelükben vagy és tudnak segíteni (és talán nem azért, hogy éjjel odaugorjanak az irigykedett burzsuj kádért :) )

Előzmény: kiscsillag2681 (66949)
kiscsillag2681 Creative Commons License 2016.01.20 0 0 66949

kaposvár ha nagyon érdekel :)

Előzmény: Zs:) (66946)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!