Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2015.11.08 0 0 65661

:)

Pontosan.

Előzmény: gergerg (65658)
Peter atyuska Creative Commons License 2015.11.08 0 0 65660

Szerződésben mit vagy hajlandó aláírni? :)

Előzmény: DkGrinder (65651)
arenarock Creative Commons License 2015.11.08 0 0 65659

Mindent értek, csak az itt a bökkenő, hogy a vevő antenna mindig ideális - valamilyen frekvenciára. 

Az hogy épp milyen frekvenciát szeretnénk levenni róla azt mi fogja megmérni?

Nem tudom érted e?

Nem mindegy, hogy egy antennát megtáplálunk egy frekivel és mérjük mennyi verődik vissza, vagy levezetünk róla x frekvenciájú jelet, amiről nem tudjuk hogy maximum e.

Vevőoldalra nem láttam még SWR mérőt...

- De jó lenne ha mutatnál.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (65650)
gergerg Creative Commons License 2015.11.08 0 0 65658

Valamikor minden bokorban volt egy alvállalkozó. Az egyik azt figyelte hogy lehetne a másik alá vállalni, másik hogy hogy lehetne az egyiket valamiért feljelenteni, a harmadik hogy hogy lehetne a másik kettőt lejáratni, a negyedik hogy hogy lehetne a másik hármat megbízni és nem kifizetni, az ötödik meg a hatodik meg egymásnak számlázott. Mindenkinek volt legalább 2 jó képességű embere, meg egy-két jó segédje. Minden megvolt, kivéve a munkaruha, a fizetett szabadság, a fizetett ünnep, az év végi prémium (az ünnepek miatti kiesés pótlására), az adójóváírás, a szerszám biztosítása, a szabad hétvége. 

 

Aztán amikor a két jóképességű megunta hogy minden évben saját zsebből vesz 2 pár bakancsot (20 000), 3 garnitúra munkaruhát (30 000), nem fizettek ki neki 28 nap szabadságot (280 000), 15 ünnepnapot (150 000), nem kapta meg azt az 50 000-et karácsonyra, nem kapta meg azt a havi 20-ast (240 000) gyerekek után járó adókedvezményt, évente 20 000-et költött szerszámra és közben ha kellett vasárnap is dolgozott, ha meg nem kellett ingyé ült otthon szerdán is, vagyis hogy évente azt a 8 kilót kikapták a zsebéből, az egyik ki ment külföldre dolgozni, a másik meg pályát módosított, és beállt egy gyárba. A 2 segédből most az egyik a szakember, a másik meg közmunkán van. Mi két hónapja keresünk egy segédmunkást aki felismeri a 8-as tiplit. A legutólsó jelöltnek már majdnem sikerül. Előbb a metrikus csavarokat vette elő, aztán egy 12-es alapcsavart. Természetesen a bűnös én voltam, mert miért nem mondtam hogy MŰANYAG tipli. Esélyed sincs olyan alvállalkozót találni akinek még van embere és szabad kapacitása, és tud normális munkát végezni. Tróger tróger hátán. 

Előzmény: gergerg (65657)
gergerg Creative Commons License 2015.11.08 0 0 65657

Ja, nem voltam teljesen őszinte. Szebben, gyorsabban, és drágábban. Ugye logikus hogy a szebb és gyorsabb munkáért több pénz is jár, szóval napi 7 alatt semmiképp nem megyek. Ha így jó, akkor reggel a szokott helyen találkozunk. ;-)

Előzmény: DkGrinder (65655)
DkGrinder Creative Commons License 2015.11.08 0 0 65656

Van benne fantázia :-)

Előzmény: Törölt nick (65654)
DkGrinder Creative Commons License 2015.11.08 0 0 65655

Akkor várlak :D

Előzmény: gergerg (65652)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.08 0 0 65654

Én elvállalom 10x-es pénzért, annak 10%-ából megbízom a kollégát, neked meg adok 40%-ot kp-ban. A többi az enyém.

Előzmény: DkGrinder (65651)
gergerg Creative Commons License 2015.11.08 0 0 65653

Úgy hozta a sors hogy egy olyan területen kell egy mérőhelyet csinálnom ahol nem vagyok járatos ás vannak már rossz tapasztalataim ilyen téren, 2-3 napom is rámehet.  Megkérdeztem egy helyi reg szerelőt telefonon hogy elvállalná-e a hivatalos részét. Árat még nem mondott, majd valamikor megnézi a címet. Szerintetek mennyivel fog megcsapolni? 30?

gergerg Creative Commons License 2015.11.08 0 0 65652

Az utolsó elvárást nem tudom teljesíteni, én szebben dolgozok. :-) Ja, és gyorsabban is! :-)

Előzmény: DkGrinder (65651)
DkGrinder Creative Commons License 2015.11.08 0 0 65651

OFF

 

Sziasztok!

 

Keresek hosszútávra minőségi alvállalkozókat igényes családiházak, lakások kivitelezésére. Akit érdekel, néhány referencia képpel dobjon egy mailt.

Csak olyanok jelentkezését várom, akik megközelítik a mi színvonalunkat. (legalább 75%-ban :-D)

 

ON

 

Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2015.11.08 0 0 65650

"engem az is érdekelne, hogy rádió VEVŐnél hogyan is értelmezzük az SWR-t..."

 

Adásnál az adó a jelforrás, aminek a jelét minél kevesebb veszteséggel el kell juttatni az antennához.

Ha nem illeszkedik az adó és a kábel impedanciája (ez nemigen szokott elfordulni), akkor az energia egy része nem jut át a kábelbe (visszaverődik az illesztésről).

Az antennánál szintén előfordulhat (kábel->antenna) illesztetlenség, ahol ugyanez a probléma: igyekszünk minimalizálni a veszteségeket, az SWR mérők azt mérik, hogy a kábelen az előremenő energiához képest milyen arányban van jelen a hibás illesztésből fakadó "hibafeszültség" (az SWR mérők mérhetnének akár százalékban is).

Ha itt is jó az illesztés, akkor az adóberendezés teljes energiáját sikerült veszteség nélkül eljuttatni az antennáig.

Most jön az a rész, amiért mindezt végig kellett olvasnod :)

vételnél pont ugyanez történik, csak ellenkező irányban:  az antennában keletkező (iciripiciri) energiát kell minél kisebb veszteséggel (tehát impedancia-illesztve) átadni a kábelnek, majd a kábelről a rádiónak. Ha mindkettő jól sikerült, akkor az antenna által begyűjtött jel (illesztési) veszteség nélkül jut el a vevőberendezésig.

 

Optimális esetben a vevő, a kábel és az antenna is azonos impedanciájú, ilyenkor tökéletes mindkét illesztés. De sajnos elég kevés olyan antennafajta van, ami magától 50 ohmos (TV rendszereknél 75 ohmos), ezért a legtöbb esetben trükközni kell valamit, hogy az illesztés is jó legyen, de a vevőantenna jeléből se vesszen el lehetőleg semmise.

Előzmény: arenarock (65647)
C20NE Creative Commons License 2015.11.07 0 0 65649

Illetve azt, hogy az antennát jelen esetben generátorként tekintjük és azt vizsgáljuk, hogy ez a generátor a tápvonal végén csücsülő terhelésen - jelen esetben a vevő bemenetén - mikor hozza létre a legnagyobb teljesítményt. Ez esetben a vevő bemenetét kell illeszteni az antennához mint generátorhoz. Az adóknál meg fordítva.

Előzmény: Törölt nick (65648)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.07 0 0 65648

Ugyanúgy van értelme, ott azt jelenti, hogy a rezonancia frekvencián, mennyire "szívja meg" a teret.

Előzmény: arenarock (65647)
arenarock Creative Commons License 2015.11.07 0 0 65647

Mondjuk engem az is érdekelne, hogy rádió VEVŐnél hogyan is értelmezzük az SWR-t...

 

Előzmény: Mekk Elek ezermester (65643)
gergerg Creative Commons License 2015.11.07 0 0 65646

120

Előzmény: King_of_Giants (65640)
Peter atyuska Creative Commons License 2015.11.07 0 0 65645

Elvileg szar szerelvény nincs EU területén forgalomba hozva :), a kiskapuja a gyártónak mindig a használati útmutató amiben leírja azt hogy mi merre, na ha a szerelő tudja hogy x A lesz és amit beépít az X/2 A képes csak akkor a szerelő a hunyó, ha viszont X et tud akkor jön a kacifántosabb rész mert a gyártó rákérdez és mindenki más be volt e tartva a szerelési utasítás, ha igen a gyártó viszi el a balhét, ha nem a szerelő, ha passz egy szakértő vagy több elmondja. Ha a beépített eszköz 2X-et tud de X re elfüstöl és minden bekötés ok a gyártó a ludas.

Előzmény: szakmókus (65638)
C20NE Creative Commons License 2015.11.07 0 0 65644

Végigolvastam a beszélgetésed ott, ha tényleg ezt értetted meg belőle nincs nagyon miről beszélnünk :-)

 

Egy újabb gyöngyszemmel bővült a repertoárod :-)

Előzmény: Mekk Elek ezermester (65643)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2015.11.07 0 0 65643

"sikerült már meggyőznöd az amatőröket a "játékos fizika" feladványoddal kapcsolatban? ;-)"

 

Időközben el is felejtettem, hogy mi miatt keveredtem át oda,

tehát az eredmény:

- te azt állítottad, hogy SWR mérővel be tudnám állítani az ideális antennahosszt (tehát amely antennahossznál legjobb az SWR érték, pont ott lesz legjobb a rezonancia is),

- ezt én kétségbe vontam (azt mondtam, hogy a legjobb swr még nem jelenti automatikusan az optimális antennahosszt),

- a kérdést eldöntendő feltettem a kérdést a rádióamatőr topicban,

ahol válasz is érkezett rá,

aminek az a lényege, hogy nekem volt igazam: a "legjobb SWR" nem jelenti automatikusan azt, hogy "optimális antenna rezonancia", a két pont különbözhet, ilyenkor kompromisszumot kell kötni.

Előzmény: C20NE (65639)
King_of_Giants Creative Commons License 2015.11.07 0 0 65642

Hagyjuk most a NAV-ot

350eFt?

Rengeteget mondtál

Na majd hétfőn legközelebb...

Előzmény: Törölt nick (65641)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.07 0 0 65641

Az ismerős elővette a NAV igazolványát, és megkapta a munkát nettó áron számlával. Az összeg legyen 350eFt

Előzmény: King_of_Giants (65640)
King_of_Giants Creative Commons License 2015.11.07 0 0 65640

Mondjatok egy szerény anyagos árat + netto munkadíjat :) a köv-re

Földszintes családi ház, tetőtartó felszerelés, csövezés az új mérőhelyhez, mérőhelytöl új vezeték a lakáselosztóba

 

Egy ismerős szivja a fogát és düdörög, hogy fizetéskor a reg.szerelő mondta, a munkadij az netto, ha számlát akar akkor + áfa

Ismerem az árat, azt tanácsoltam hogy örüljön neki

Szerintetek mennyi volt?

C20NE Creative Commons License 2015.11.07 0 0 65639

Nos, sikerült már meggyőznöd az amatőröket a "játékos fizika" feladványoddal kapcsolatban? ;-)

Előzmény: Mekk Elek ezermester (65598)
szakmókus Creative Commons License 2015.11.07 0 0 65638

A 300ft-os dugaljzat is teszi a dolgát,ha CSAK egy álló lámpa,vagy tv+beltéri egység stb-van csatlakoztatva.
Ugyan akkor mindegy hogy 300 vagy 3000 ft-os a szerelvény, ha a mama fázik, és az okos fia ,lánya, veje,stb ,viszi az olajradiátort, ami köré a mama beépül. Helyben szeretné a telefont is tölteni, és rokon már viszi is a "T" elágazó adaptert. Persze a szerelvény kiolvad a falból. Ekkor váltig bizonygatják nekem hogy a telefon töltővel van a probléma, mert amíg nem volt bedugva, az olajradiátort bírta a konnektor.

A meghibásodott kötést,vagy szerelvényt az esetek nagy százalékában a tulaj érzékeli.Hallja hogy serceg,
sötétben látja hogy világít a kötődoboz,(ha nincs elglettelve),(nincs lambériával takarva), érzi az égett szagot,vibrál a lámpa.stb,így ha időben észleli a lakástűz nem is jön létre.

Ha egy villanyszerelő az olcsó alkatrész építi be, és kiég miatta a lakás, ő vonható felelősségre,vagy a
szerelvény gyártóját terheli a felelősség?

gergerg Creative Commons License 2015.11.06 0 0 65637

40-ért lehet vele szaladni. Simán veri a mai gépeket.

 

http://gibizermuszaki.boltaneten.hu/kinalat/15_hasznalt_gepek/36_hilti_te_72_furo_vesogep/

Lacivill Creative Commons License 2015.11.06 0 0 65636

1 gép nem elég ehhez a szakmához. kell tipliző fekvőmotoros, kell sds-pluszos a kisebb vésésekhez, és sds maxos a keményebb munkákhoz.

Előzmény: Ódy88 (65630)
Dreamer Creative Commons License 2015.11.06 0 0 65635

Nem kell a peldam kovetni, van 2 pneus furom, mindketto extool (kinai). Egy nagyobb allo motoros, es egy kisebb felvo. 3 teglahazat csinaltam meg veluk, dobozt vagtam, vestem, stb. A ketto kerult kb 60-ba. Igaz betonban nem hasznaltam, de eddig pozitivan csalodtam bennuk.

 

Viszont ipari felhasznalasnal lehet keves lenne!

 

Dreamer

Előzmény: Ódy88 (65630)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.06 0 0 65634

Vasbetonba hobby szinten igen, napi munkára már nem.

Amit utánam irt a kolléga, azzal én is egyetértek.

Előzmény: Ódy88 (65630)
büszkemagyar Creative Commons License 2015.11.06 0 0 65633

Tiszteletem!

Uraim, ezen fórumon találtam egy 5 éves képet. A föld és nullasin áthidalását figyelmen kívül kell hagyni.

Az FI-nek a beiktatása csak abban esetben néz ki így, ha nem jön be külön védővezető a lakásba, ugye?
Ahol van külön föld, ott a nulla közvetlen az FI-be megy, ugye?

Köszi:

Petya

gergerg Creative Commons License 2015.11.06 0 0 65632
Előzmény: Ódy88 (65630)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!