Keresés

Részletes keresés

C20NE Creative Commons License 2015.10.06 0 0 65170

Igen, valami miatt ez jött le!

Előzmény: Mekk Elek ezermester (65168)
Jahno Creative Commons License 2015.10.06 0 0 65169

Nekem meg a  érpárkereső ugyanígy, arról ezer éve tettem be képet, hogy falban elfúrt koaxot is megtalálta, hol ért véget az ér.

Előzmény: C20NE (65166)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2015.10.06 0 0 65168

Felhívom a figyelmet, hogy egy megmagyarázhatatlan szokás szívatja az egész szakmát,

és neked ez az egész úgy jött le, hogy énszerintem dögöljön meg mindenki?

:)))

Előzmény: C20NE (65167)
C20NE Creative Commons License 2015.10.06 0 0 65167

Az ízlés nem észérvek mentén működik. Az, hogy Te kivel, hogyan bánsz, hogyan nyilatkozol tőled eltérő véleményű emberekről az pedig inkább Téged minősít.

 

De a vélemény nyilvánítás természetesen szabad, amit nem értek azok az indulatok, a "dögöljön meg minden bunkója aki nem úgy csinálja ahogy szerintem jó....."

Előzmény: Mekk Elek ezermester (65162)
C20NE Creative Commons License 2015.10.06 0 0 65166

Én egy fluke telefonos műszert használok az erek azonosítására is meg a dobozokra is. A tapétázott doboznál nemigen árnyékol semmi, könnyen meg lehet vele találni. De nehezen hiszem el, hogy nem gyártanak ilyen célra célműszert.

 

Én mondjuk IT vonalon dolgozom így ritkán kell megtalálnom rejtett dolgokat, de otthon én mindent eltüntettem mindig. Mondjuk még sosem kellett megtalálni semmit, lehet ám úgy szerelni, hogy állja az idő próbáját.

Előzmény: Törölt nick (65164)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2015.10.06 0 0 65165

Teljesen igazad van abban, hogy neki jogában áll így dönteni, én ezt nem is vitatom.

Nekem viszont jogomban áll kinevetni amiatt, hogy ő a sarokban lévő két tized milliméteres karika eltüntetését lényegesnek/fontosnak tartja, hogy ilyen magasröptűek az ő kulturális igényei,

az utólag odahívott villanyszerelőnek meg jogában áll háromszoros óradjat elkérni egy olyantól, aki ennyire leszarja az ő munkáját.

És mindenki boldog :)

 

A kötődobozok tökéletesen láthatatlanná tételét hasznosság/fontosság terén nagyjából a mulatós zenével egy kategóriába helyezem: tudom, hogy vannak, akik úgy érzik, hogy ez szükséges dolog, de engedjétek meg, hogy ne azonosuljak velük :)

Előzmény: Jahno (65163)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.06 0 0 65164

Mi az a műszer ami erre való? A 6eFt-os csak téglaházba jó.

Előzmény: C20NE (65159)
Jahno Creative Commons License 2015.10.06 0 0 65163

Miért ne legyen ilyen? Ha ez a baja és kifizeti, akkor meg pláne. Szerintem egy házban nem ez a legnagyobb villanyos szopolás.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (65162)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2015.10.06 0 0 65162

"Joga van hozzá. Miért szívatás az, ha esztétikailag Neki így tetszik"

 

Azon szakember számára szívatás, akitől ezek után is elvárja a bunkója kedves megrendelő, hogy károkozás nélkül végezze a dolgát. A ravaszabbja ráadásul megvárja, míg végez a villanyszerelő, kifizeti, majd kéri tőle a helyreállítási költségeket, mert a szerelő felvágta a tapétát vagy kibontotta a vakolatot egy ponton.

 

Én nem erről a piacról élek, nem vagyok rákényszerülve a mindenáron kedveskedésre az ügyfelekkel. Nagyritkán elkönyörögnek egy haverhoz (vagy haver haverjához), hogy oldjak meg valamit, ezért megengedhetem magamnak, hogy egyes "ügyfeleimmel" úgy bánjak, mint Dr House a betegeivel :)

Jellegzetes eset, amikor a kertet ízléses tujasor övezi, a ház előtt ott áll egy ízléses Ssang Yong terepjáró, a ház fala ízléses lila színű, bent dübörög az ízléses LagziLajcsi háttérzene, de a tulaj kifinomult művészeti érzékét erősen zavarta, hogy a tapétát a félreeső sarkokban 0,00001 mm-re felemeli a doboztető, ezért ledobáltatta őket, teletömte újságpapírral és jóvastagon levakoltatta a kőművessel.

Kíváncsi vagyok, hogy az első ilyen nagyeszű mikor fogja elismeri nekem, hogy hülyeséget csinált és igazság szerint nem tudja észérvekkel megmagyarázni, hogy miért tüntette el a doboztetőket.

 

Nevetséges az a világ, ahol a láthatatlan kötődobozoknak helye van a polgári értékek között, ahol ilyen  jelentéktelen dolgot ház értéknövelő extrának tekintenek egyesek.

Előzmény: C20NE (65159)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2015.10.06 0 0 65161

"Viszont megkérdeztem az eladót, nincs ott trafó."

 

Nem az én variációm a jelenség egyetlen lehetséges megfejtése, nekem ez a trafó jutott eszembe, amikor említetted, hogy az előző gazdi halogénes világítást tervezett. Lehet a trafó helyén egy régebben felszerelt izzó is (az is lehet, hogy amikor a bal oldali kapcsolót felkapcsolod, akkor ég valahol egy lámpa az álmennyezet felett, esetleg a pincében :).

Mindenesetre olyan villanyszerelőt vigyél magaddal, aki nem ijed meg az árnyékától, sőt érdekes kihívásként fogja fel a dolgot. És ha mégis elkezd rángatózni a szája széle, akkor kedvesen hívd le a létráról és kínáld meg egy nyugtató teával :)

Előzmény: DustinPedroia (65157)
Garfield007 Creative Commons License 2015.10.06 0 0 65160

Nem is merek megszólalni már egy jó ideje, mert a dobozokat is, tető nélkül, letapétáztuk a francba, mert rondák és még álmennyezet is van. 

Igaz a szerelés nálunk rendben van, max. én szoktam hülyeségeket csinálni/kérdezni.

De még mindig nem érzem magam rosszul, az a baj.

Az meg, hogy örökölt egy szar szerelést és ennek apropóján elmondják, hogy egyesek milyen hülyék, hogy nem úgy csinálják ahogy kellene, mert a szent grál tulajok ezt IS jobban tudják, érdekes na. :-))))

Előzmény: C20NE (65159)
C20NE Creative Commons License 2015.10.06 0 0 65159

Még mindig nem értem az indulatokat azzal, ha valaki az általad elvetendőnek tartott megoldással szerelteti a lakását. Joga van hozzá. Miért szívatás az, ha esztétikailag Neki így tetszik és meg is fizeti azt aki megcsinálja neki? A szerelőnek meg joga van olyan árat kérni a javításért ami megéri neki, amiből kijönnek a kereső műszerek árai. Miért kell rögtön bitóra küldeni aki letapétáztatja? Szerezz be műszert amivel megtalálod mm pontosan a dobozt.

 

 

Előzmény: Mekk Elek ezermester (65155)
Zs:) Creative Commons License 2015.10.06 0 0 65158

Jó pénzért lehet falat scannelni :)

 

Előzmény: Törölt nick (65156)
DustinPedroia Creative Commons License 2015.10.06 0 0 65157

Az gipszkarton álmennyezet felett 1 méter a belmagasság. Fa gerenda a tartó szerkezete, amikor a TV kábelt húztuk le akkor a 85 kilómmal mentem rajta. 

 

Viszont megkérdeztem az eladót, nincs ott trafó. Majd kiderül :) 

Előzmény: Mekk Elek ezermester (65155)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.06 0 0 65156

A gipszkartonizálás rosszabb mint a telibeglettelt, letapétázott, lefestett dobozok, azok legalább nem tűzveszélyesek  és csak 1 ponton kell feldúrni. De egy valahogy feltákolt pakumdekli mögött mi merre megy, milyen egér szaladgál, nem tudni. A falra utólag felrakott karton még jobb játék, abszolút fogalmad se lehet arról, hogy mi van mögötte, sacca se tudod merre lehet a doboz :) a vezeték lefutása is kideríthetetlen. Ha valamit csinálni kell, lebombázható az egész, ergo szétvered a falat a tulajka legnagyobb örömére.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (65155)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2015.10.06 0 0 65155

Mondok én ennél rosszabbat is.

Kis hazánkban jó szokás szétszívatni a villanyszerelőket:  mihelyt kész a szerelés, abban a pillanatban nyomtalanul el kel tüntetni/burkolni összes pontot, ahol a következő években javítás, hibakeresés, bővítés vagy átalakítás fordulhat elő.

Ez alapestben csak a kötődobozok fedelének eldobálásában és úgy letapétázásukban nyilvánul meg (mert az ő művészetileg érzékeny szemit báncsa, hogy a mennyezet alatt 20 centivel látszik egy hajszálvékony karika), de aki igazán gyűlöli a villanyszerelőket, ez még jó vastagon be is glettelteti/vakoltatja a kötődobozokat.

Mindez csak lelki bevezetés volt számodra, mert készülj fel ara, hogy az előző tulaj (vagy az ő villanyszerelője) felszerelte és (félig) bekötötte a trafót a mennyezeten, majd az egészet gyorsan eltakarta a gipszkarton álmennyezettel, mert holnap jön a vevő ;) szóval készülj fel lelkileg arra, hogy a trafó talán olyan helyen van, amit a gipszkarton kilyukasztása nélkül nem lehet megközelíteni.

 

Persze az is lehet, hogy szerencséd van és az előző villanyszerelő jó szakember volt, mert meg lehet ám úgy is csinálni egy ilyen álmennyezetes halogénes világítást, hogy az utólag is teljesen szerelhető/javítható legyen (pl mindent ki lehet húzni az álmennyezetből a halogén lámpák lyukain keresztül, akár még a trafó(ka)t is) Ha az előző tulaj szerelője így dolgozott, akkor mindent meg lehet csinálni gipszkarton bontás nélkül is.

Előzmény: DustinPedroia (65149)
DustinPedroia Creative Commons License 2015.10.05 0 0 65154

Neked igazad van, én csak hívtam valakit, akiről azt hittem ért hozzá. Nem olyan egyszerű dolog ez egy vidékről jött embernek Budapesten. 

 

Otthon, Szombathelyen gond nélkül tudnám, hogy kit hívjak. Ez van. Most már ebből főzünk. 

Előzmény: Törölt nick (65153)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.05 0 0 65153

Na ez az a pont amikor nem fér a fejembe, hogy miért nem lehet azzal kezdeni, hogy onnan azt az egész hóbelebanc, ismeretlenül működő, félbegányoltan otthagyott dzsunkát teljesen kibelezni, és tök egyszerűen betenni a kapcsolótól a lámpáig egy sima, odavaló új vezetéket, lehetőleg 1 darabban, nem tódva-fódva.

Előzmény: DustinPedroia (65152)
DustinPedroia Creative Commons License 2015.10.05 0 0 65152

Nem hinném, hogy kell bontani a gipszkartont. Van egy szervizajtó, amit le lehet nyitni és ott van felette kéznyújtásnyira az összes kábel a kötődobozban,  a kapcsolók pedig ha létrán állsz, akkor kb a kislábujjadnál lesznek. 

 

Na mindegy, így is nagy segítség volt itt mindenki, köszönöm szépen. Keresek valakit a neten, remélem ezúttal nagyobb szerencsével. 

Előzmény: King_of_Giants (65151)
King_of_Giants Creative Commons License 2015.10.05 0 0 65151

ajánljátok nekem valakit, aki ezt helyre teszi."

Nem mintha bevállalnám mert most jol elvagyok a munkámmal

de

gipszkarton bontásban is benne lennél? Mert nehogymár valaki umburdálása után egész nap eredmény nélkül vezeték azonositással, feltárással menjen az idő.

 

Csillárkapcsoló egyik fele nem kapcsolt, ki kellene cserélni, hívtak

Viszem a kapcsolót, kikötöm a régit, drótokat összeérintem csak úgy teszt miatt, akkor sem  ég a csillár egyik fele

Nem volt égő két foglalatban :) Égő nem volt , autóval a boltba és vissza

Düdörgött a kliens a 8ezer munkadíj miatt, hogy csak két égő csere volt

Előzmény: DustinPedroia (65149)
King_of_Giants Creative Commons License 2015.10.05 0 0 65150

Villamos rajzot nem kérted el az eladótol?

:)

Volt más közületek bárki is, akinél a tervrajzot is megrendelte a kliens? Én még nem találkoztam ilyennel, legalább is lakás felújitásnál

Ugyanmár, megcsinálod te az te fejböl is. Persze meg, magamnak leskicellem és annyi

Évek múlva hivtak vissza bővités/átalakitás  miatt. Kértem a tervrajzot, röhögött a kliens

 

Meséltem asszem már. Jó komálos, románnal csináltatta a világitást a kétszintes lakásában.

A lépcsőnél nem sikerült neki a váltó-kereszt kapcsolás, fél fénnyel égtek össze-vissza az égők

Azt mondta majd ő hoz Románbol 110V-os égőket , azzal jó lesz.

:)

Előzmény: DustinPedroia (65149)
DustinPedroia Creative Commons License 2015.10.05 0 0 65149

Kezd összeállni a kép és alig várom, hogy kiderüljön az igazság. Színre biztos, hogy a bal oldali kapcsolón egy trafó van, mert az eladó mondta, hogy oda akarta tenni az egyik felét a halogén egőknek. 

 

Sőt, 1 db halogén égő volt is a gipszkartonban, de a kábelei nem voltak bekötve sehova ezért kivágtuk. 

 

Először azt kértem a szakitól, hogy a bal oldali kapcsolóra kösse az új lámpát, de ez nem ment neki, gondolom mert nem vette észre a trafót. Utána abban maradtunk, hogy mehet a jobb oldali kapcsolóra sorban az álmennyezet feletti 1 db szerviz lámpával, de ezt is benézte. 

 

Most már csak ajánljátok nekem valakit, aki ezt helyre teszi. Lszi :) 

Előzmény: ficere50 (65148)
ficere50 Creative Commons License 2015.10.05 0 0 65148

Ezt az elméletet a legegyszerűbben úgy lehet bizonyítani, ha betesz egy rendes pl.60-as izzót. De miért kellene egy trafónak ott figyelni? Ráadásul ha üresjáratban van, vagy elektronikus, akkor nagyon kicsi a fogyasztói jellemzője, tehát rengeteg áramot nem engedhet át magán. (valamire /helyiség megvilágításra/ való LED, vagy energiatakarékos, azért 6-8 W alatt nem értelmes)

De mindegy, majd teszteli és megtudjuk?

Előzmény: Mekk Elek ezermester (65145)
DustinPedroia Creative Commons License 2015.10.05 0 0 65147

Ebben lehet valami, mert vagy egy órát szórakozott és állandóan azt mondogatta, hogy nem találja a nullát... 

Előzmény: Mekk Elek ezermester (65145)
GeriSoft07 Creative Commons License 2015.10.05 0 0 65146

hejette = helyette?

Előzmény: Mekk Elek ezermester (65145)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2015.10.05 0 0 65145

Itt az én pályaművem a furcsán viselkedő kapcsolóról:

Szerintem a kiindulási pont az volt, hogy az előző tulaj elkezdte az álmennyezet felett a halogén világítás kialakítását, de csak odáig jutott el, hogy felrakta és bekötötte a 12 voltos halogén izzók trafóját (persze jól elrejtve valahol odafenn), majd eztán gyorsan eladta a házát.

Ezután jött a te villanyszerelőd a te lámpáddal, a kapcsoló felőli végét jó helyre kötötte, de a lámpa másik végét valami miatt nem a nullára kötötte, hanem a trafó fázis felőli oldalára. Lehet, hogy az előző tulaj a gipszkarton felett "egyedi" vezeték-színezést alkalmazott (pl: minden vezeték ugyanolyan színű :) és a villanyszerelőd ezen elszomorodva próbaképen rákötött az első arrajáró vezetékre, hátha pont egy nullát talál. A te új lámpád viszont annyira kis fogyasztású (pl energiatakatékos vagy LED-es), hogy még a vele sorba kapcsolt trafó primer tekercsen keresztül is vidáman világít, ezért villanyszerelő azt hitte, hogy egyből eltalálta a nullát (hiszen ég az új villany) és megnyugodva távozott.

Ebben a kombinációban egy egyszerű csillárkapcsoló is pont olyan hülyén tud viselkedni, ahogyan leírtad: ha csak a jobb oldala van felkapcsolva, akkor a lámpád ég (habár a sorba kötött trafó miatt 230V helyett mondjuk csak 200 voltot kap 30 voltot a trafó vesz el előle), ha viszont felkapcsolod a bal oldalit is, akkor az új lámpádnak minkét végén 230V van, tehát a lámpára nulla feszültség jut (=setít van). Ekkor a trafó persze szeretne világítani teljes erővel, de a halogén izzók nélkül önmagában sajnos nem képes erre.

A harmadik ábrán pedig a kapcsolás helyesen üzemelő változata látható.

 

Törölt nick Creative Commons License 2015.10.05 0 0 65144

Hmmm, azt hiszem nálunk is ilyen kerülhetett fel, mert tök értelmetlenül lehet kapcsolgatni. De van még pár fordtva billenő is ami rajtam kívül abszolút nem zavar senkit. Kibelezem, megnézem.

Előzmény: ficere50 (65142)
DustinPedroia Creative Commons License 2015.10.05 0 0 65143

Amúgy a lakás tele van alternatív kapcsolókkal, a szóban forgó csillár kapcsoló mellett van még 3 másik sima kapcsoló, amelyek alternetívan máshonnan is kezelhető lámpákat kapcsolnak. 

Előzmény: ficere50 (65142)
ficere50 Creative Commons License 2015.10.05 0 0 65142

Kettős alternatív kapcsolót választott a "szakember"...(összetévesztette a csillárkapcsolóval) majd belekeveredett rendesen.

Csillárkapcsolóval, ha akarná, sem tudná elérni az ismertetett kapcsolási logikát.

Feltételezem, hogy a közös(ített) L1-et használta a lámpa felé kimenetnek és az alternatív ("játszó") szálakon tett közösítéssel táplálta meg a kört.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (65136)
sukarmetal Creative Commons License 2015.10.05 0 0 65141

sziasztok!

 

Megvettem, nem kellett volna.

Sajnos semmire se jó, gyakorlatilag annyira kiszámithatatlanul csipogott mindenre, hogy inkább csak összezavart.

 

Miután lekapcsoltam a villanyt, a vezetékeket nagyjából mutatta, de még ott is elbizonytalanodott sokszor.

Szóval csak erre alapozni a fúrást kb olyan, mintha feldobnék egy érmét.

 

 

Üdv

sm

Előzmény: sukarmetal (64996)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!