Keresés

Részletes keresés

NAND708 Creative Commons License 2015.08.14 0 0 64396

Sziasztok, 

a szolgáltató egy egyszerű hálózatbővítéskor (16A -> 32A) is ragaszkodik a szabványos mérőhely kialakításhoz? Magyarul, bármit kér az egyszeri felhasználó a szolgáltatótól, minden esetben előírja a csili-vili dobozos, 100e-be kerülő mérőhelyet?

Törölt nick Creative Commons License 2015.08.13 0 0 64395

:)))

Legközelebb előbb egy spárgát szívass át papírgalacsinra kötve a porszívó segítségével, erre kösd a behúzandó kábelt. Ha többet is be kell húznod, vagy több menetben, akkor hosszú behúzószalagot használj, minimum 2x akkorát, és ne húzd vissza soha teljesen, csak az oldalához szigszalagozd. Persze csak akkor tudod ezt megjátszani, ha van hozzá átmérőd is. Alukiszedéskor szoktam így, bekínlódom, aztán mindkét végét rászigszalagozom, és ezeregy miatyánk mellett lehet huzavonálni oda-vissza amíg ki nem mozdul. Így beszakadáskor még mindig lesz egy esélyed a másik irányba is kihúzni. Én csak sima száraz szappannal szoktam bedörzsölni. Két szappan összeszorít, és külön a behúzót, külön a vezetéket, és alaposan a behúzóhoz való rögzítésnél a rászigszalagozást is. Aztán behúzáskor a segédmunkásnő húzza a szalagot, én meg ismét szappanozom az egészet immár egyben. Megy mint csiga a jégen.

 

Síkba tapétázták, ugye? Volt eszük... Nagyon nehéz lett volna a dobozfedelet leszedve, külön becsomagolni/lefesteni.

Előzmény: King_of_Giants (64393)
ficere50 Creative Commons License 2015.08.13 0 0 64394

Bocsánat, de összefoglalnám: a kW --> "teljesítmény", a kWh --> "munka" ill. "fogyasztás" (teljesítmény, időegység alatt), a leolvasáskor mindig csak az egész számokat adjuk meg...

Előzmény: W_B (64391)
King_of_Giants Creative Commons License 2015.08.13 0 0 64393

Vettem kihajtós wagót, tökéletesen fogja a foglalat vezetékét is

 

Sűrű szappanos vízzel kentem a vezetéket, de volt hogy a műaynag behúzó is makrancoskodott

Ugye ha nincs fixen rögzitve a gégecső mindenhol. , márpedig nem volt, akkor ott inkább a cső kunkorodik, minthogy átmenjen a behúzó.

 

 

Az álmennyezet készen van, de /tegnap elött/ még nem is vágták ki a lámpahelyeket csak a gége lógott ki.

Nem én raktam be a gégét a mennyezetbe/falba hanem az asztalos.

Volt ahol 3 kanyar volt és éreztem/hallottam hogy mozog a cső, ki kellett találni hol bújik ki a behúzó

Ki volt vezetve minden cső a galéria alá. Egy közeli 80as doboztol kivéstem a betápot, raktam egy 100as dobozt kötéseknek és oda minden cső.

 

 

Ezt a lakást valami 12-13 éve még én újítottam fel villanyilag, emlékeztem hol merre van doboz :)

Kerestem a dobozt a tapéta alatt. Mondja az ismerős, hogy nem emlékszel hova tettél dobozt?

Megrendeltél tervrajzot akkor? Nem! Különben is lejárt a garancia.:)

Régi jó ismerős, humorizáltunk csak.

 

Már csak szerelvényezés lesz, 4 lámpa , kapcsoló + konektor , talán a hétvégén.

 

 

Előzmény: Törölt nick (64392)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.13 0 0 64392

Akkor égőpótlék :)

A halogén foglalatja miért nem jó neked? Még oda is tudod csavarozni bármihez, a wago-t nem.

 

A vezetéket pontosan hogyan húzod be? Mivel kened? Ezért jó, ha csak egyenes szakaszokból áll a rendszer, és kanyarnál dobozt raknak be amin szakaszolható. Gond csak a plafon esetében lehet ami panelnél, alu vezeték kiszedésekor (eltépődésekor) a legjobb szívás.

Előzmény: King_of_Giants (64383)
W_B Creative Commons License 2015.08.13 0 1 64391

Nem lovagol senki ezen, csak felhívtuk rá a figyelmedet, hogy egy szakmai fórumon ne keverd már össze a kWh-t a kW-al, mert sz.rul néz ki !

 

"Az volt a kérdésem,hogy az órán látható szám utolsó karaktere tizedes vagy nem."

 

És erre megkaptad, hogy nem.

Előzmény: hagyma boly (64389)
ötfelezős Creative Commons License 2015.08.13 0 0 64390

Akkor nem feszegetem tovább. :)

Előzmény: gergerg (64375)
hagyma boly Creative Commons License 2015.08.13 -1 0 64389

 

Kár volt feltennem itt a kérdést, mert a válaszadók az elírt mértékegységen lovagolnak hol ott ez esetben lényegtelen, mert a vízórán is a látható szám. Ott utolsó karaktere tizedes. / köbméterben mérjük :)/

 

 Az volt a kérdésem,hogy az órán látható szám utolsó karaktere tizedes   vagy nem.

King_of_Giants Creative Commons License 2015.08.13 0 0 64388

Megfogja az akármilyen vékony sodrott vezetéket? NAgyon vékonyka az a vezeték

Csak ez a tipusszámu jó, vagy bármilyen nyitható wago

Előzmény: Jahno (64384)
W_B Creative Commons License 2015.08.13 0 0 64387

"a mértékegység a kilowattóra a teljesitmény a kilowatt. általános iskola  kb. 7. osztályos anyag. EZZEL ÉN  tisztában vagyok."

 

Ehhez képest mindkétszer rosszul írtad:

 

"A segitségeteket kérem a bemásolt villanyórát, hogy kell leolvasni? ugy hogy 3948,9  KW,vagy úgy, hogy 39480KW"

 

A választ megírtam: nincs külön tárcsája a tizedesnek, hanem az utolsó számjegy rovátkáiból lehet leolvasni.

 

 

Előzmény: hagyma boly (64378)
Htomas79 Creative Commons License 2015.08.13 0 0 64386

Előzmény: King_of_Giants (64383)
Tízenhármaska Creative Commons License 2015.08.13 0 0 64385

Gergerg

En foleg Szabolcsban,de Hajduban is vegzek eon-os regszerelos munkat. Magannak es cegeknek.

Kb. 4-5 ugyfelirodaba jarok be,es neha mindig megtudnak lepni az ujitasukkal.

De egy biztos,a nullazast a meroszekrenyben,ha foldkabel van akkor azt a kabelfogadoban kell elvegezni. Majd 3 vagy 5 vezetekkel mesz tovabb. Felenk mindenutt elvaras,hogy legyen kiseloszto a meronel,ebbe fi-rele es kismegszakito,itt kulon-kulon nulla es vedovezeto.

 

Jahno Creative Commons License 2015.08.13 0 0 64384

Erre van a Wagonak célcucca, 224-101, egyik felébe a merev, másikba a sodrott drót. Van dupla is, ha tovább szeretnéd fűzni.

Előzmény: King_of_Giants (64383)
King_of_Giants Creative Commons License 2015.08.13 0 0 64383

Mi az hogy égőpótlék? Ezt vette a tulaj

Ugyanolyan a foglalat mint egy tűs lábú halogéné.

Gipszkarton menyezetbe sűlyesztett lámpatest

Forrasszam össze fixre? Lehetséges az is

 

A vezetékbehúzást megkinlódtam rendesen. Gégecsövet rakott be a galéria szerelő, néhány kanyarral. Ragadt a vezeték akárhogy kentem

Előzmény: Törölt nick (64382)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.12 0 0 64382

Vagy ez valami égőpótlék? Akkor meg annak a foglalatát forraszd a drótra, és abba dugd a ledet.

Előzmény: King_of_Giants (64379)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.12 0 0 64381

Mi a gond? Lecsupaszítod, rátekered, megónozod, zsugorcsövezed.

Előzmény: King_of_Giants (64379)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.12 0 0 64380

Püff, ez nem fog menni. Akkor vagy van 1 az egész lakásra, vagy van egy csomó konnektorbadugós minden konnektoron. Hát a legjobb lenne szobánként egy.

Előzmény: Peter atyuska (64376)
King_of_Giants Creative Commons License 2015.08.12 0 0 64379

Üdv

Létezik egész kicsi sorkapocs aminek lemeze van?

MCU 1.5mm2-hez kellene csatlakoztatni 10W tűlábas ledeket. A foglalat drótja valami nagyon vékony. Ónozzam meg a foglalat drótvégeit, vagy mi a jó megoldás. Nem mintha nagy áramok lennének, de lehet nem is fogja meg rendesen a  sorkapocs

hagyma boly Creative Commons License 2015.08.12 0 0 64378

a mértékegység a kilowattóra a teljesitmény a kilowatt. általános iskola  kb. 7. osztályos anyag. EZZEL ÉN  tisztában vagyok.

Csak eddig olyan óránk volt ami egyértelmú, mert a vége piros volt, de ez nem olyan és még most sem tudom, teljes bizonyossággal, hogy  van -e tizedes érték avagy nincs.

Előzmény: ötfelezős (64373)
cucu Creative Commons License 2015.08.12 0 1 64377

1 Liter motorolaj az 800 gramm

Előzmény: ötfelezős (64373)
Peter atyuska Creative Commons License 2015.08.12 -1 0 64376

Igen, de a fi reléket ne egymás után kösd hanem párhuzamosan mert nem lesznek szelektívek.

Előzmény: Törölt nick (64369)
gergerg Creative Commons License 2015.08.12 0 0 64375

Nem értem a kérdést. Ha van elosztótábla, van mért fővezeték, és nincs probléma.  A probléma ott van, hogy mért fővezeték nélkül is be lehet kötni mondjuk egy vízmelegítőt. 

Előzmény: ötfelezős (64374)
ötfelezős Creative Commons License 2015.08.12 0 0 64374

És ha nem egy éjszakai készülék van? Akkor kell elosztótábla. Akkor hogyan csinálnád?

 

Egyébként a beszélgetés annyiban elméleti, hogy minden áramszolgáltatónál van kellő számú, sem villanyszereléshez, sem szabványhoz nem értő ember, akik meghatározzák az adott vállalatra vonatkozó irányelveket, ami ellen úgysincs apelláta. Ja, hát az irányelveket meg szolgálati helyenként másképp értelmezik.  Én újabban nem szerelek, hát nem is ismerem a legújabb tényeket.

Előzmény: gergerg (64372)
ötfelezős Creative Commons License 2015.08.12 0 0 64373

Amibe én beleszóltam, az az volt, hogy az energia (egyik) mértékegysége a kilowattóra, a teljesítmény egyik) mértékegysége a kilowatt; a fogyasztásmérő energiát mér, de te kilowattot írtál a 64359. sz. hozzászólásodban.

 

De ez csak szakembert zavar. Bár a vásárlásban gyakorlott háziasszonyt is zavarná, hogy ő literben kéri a tejet, de az eladó tudja, hogy egységnyi alapterületű edényébe, ha fél litert tölt, akkor az mekkora nyomást jelent, és mivel a terület egységnyi, a nyomást pongyolán erővel fejezi ki.

Előzmény: hagyma boly (64371)
gergerg Creative Commons License 2015.08.12 0 0 64372

 Ebben az esetben nincs mért fő vezeték. Ezért az e tábla előtti vezeték 6 mm2-nél kisebb keresztmetszetű is lehet.

 

Mérőhely tekintetében nem feltétel, hogy a mért fővezetéket külön szekrényben fogadd. A mérőhelyen a védővezetőt nem viheted keresztül, pláne nem kötheted. Ergo a mérőhelyben fázis és PEN vezető létezik csak.  A PEN  szétválasztását ennek okán a lakáselosztóban vagy kénytelen végrehajtani. Nos, akkor kérdezm én, hogy lesz a mérőhelyben nulla, fázis, és védő vezető? Ha feltétel lenne egy fogadó biztosítótábla, akkor 6mm2-es vezetékkel elvinnél a tábláig egy fázis és egy PEN vezetőt, amit a táblában bontanál, így lehetne nulla, fázis, és védő vezető. 

Egy dolgot tudnék még elfogadni, ha a mérőbe a kék és a zöldsárga vezeték összetekerve lenne bekötve, mert akkor már elviekben megvalósulna a PEN bontás, de erre a mérő nem alkalmas. 

Előzmény: ötfelezős (64367)
hagyma boly Creative Commons License 2015.08.12 0 0 64371

W_B  és ötfelezős !

 

Erre a villanyóraára is rá van írva, hogy KWh, még is egyértelmű, hogy a pirosat nem vesszük figyelembe

Előzmény: ötfelezős (64367)
Jahno Creative Commons License 2015.08.12 0 0 64370

39489,94 környékét még senki nem írt?

Előzmény: hagyma boly (64359)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.12 0 0 64369

Van egy műhelyasztalom, ahol mindenfélét szoktam szerelgetni. A lakásban van már FI relé, tök jól működik, de arra gondoltam, hogy a szerelőasztalt ezen belül külön levédem egy 10A-es kismegszakítóval és egy FI relével. Ha véletlenül egy rossz kapcsolótáp kerülne oda, vagy valamit elbaszarintanék, ne az egész lakást vágja ki, csak azt az egyet. (Tudom, zárlatnál ígyis-úgyis minden megy az óráig.) Működőképes lenne a dolog?

ötfelezős Creative Commons License 2015.08.12 0 0 64368

Miként rá is van írva a mérőre, hogy kWh. :)

 

Előzmény: W_B (64365)
ötfelezős Creative Commons License 2015.08.12 0 0 64367

Ne hari, nem értelek. Azt írja, nem kell túláramvédelem, csak leválasztó kapcsoló. Szerintem a tábla tök ugyanúgy nézhet ki mindenféle más szempontból, kivéve e két készüléket. Tehát a védővezető kapcsoló esetén is onnan jön, ahonnan kismegszakító esetén. Gondolom én.

Előzmény: gergerg (64362)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!