Keresés

Részletes keresés

_kip_ Creative Commons License 2015.08.11 0 0 64347

Jogilag a szolgáltatók nem házszámmal, vagy helyrajzi számmal szerződnek, hanem természetes személyel (pl: halálával megszűnik a szerződés - PTK)

Pl valaki felhalmoz tartozást, de feldobja a pacskert, és megveszed a házát, nem fogod megkapni a tartozását stb.

Ha valaki tartozik, azt a szolgáltatónak úgy kell behajtania, hogy az téged mint új szerződő felet ne érintsen.

Más kérdés, hogy a gyakorlatban erőfölénnyel visszaélve a szolgáltatók ezzel zsarolnak, de jogilag nem az émász és eon a nyerő. Utóbbi akkor érdekes, ha jó áron, jó adotságokkal rendelkező telek, vagy ház és érdemes kivárni a jogi herce-hurca végét.

 

 

Előzmény: Tízenhármaska (64340)
Kisfiatal Creative Commons License 2015.08.11 0 0 64346

De van rá előírás, hogy kívül kell lennie ? 

Szóval xarjam le, aztán majd lesz vmi. Bünti nem lehet belőle ?

Előzmény: Törölt nick (64338)
Csuklósbusz Creative Commons License 2015.08.11 0 0 64345

Az a baj hogy az ügyfélszolgálatosoknak fingjuk nincs az egészről.. ezért is kérdezősködök itt.

 

De amúgy sem egységes a dolog, itt is látszik a szerencsefaktor. Láttam olyan esetet hogy lopás miatt kijöttek majd lekötötték a házat. A méretlen fővezeték volt megbontva a padláson de éppen nem volt rákötött fogyasztó. Lekötötték, még aznap hívtak egy regisztrált szerelőt aki hitelbe !!! megcsinálta az új csövezést, majd másnap már jöttek is visszakötni...

 

Aztán se előre fizetős mérő se kültéri szekrény nem kellett.

 

 

Nos ezekszerint csak megfelelő számú gyerekkel kell bemenni az ügyfélszolgálatra? :-) D

 

 

Itt a faluban sokaknak van előrefizetős órája, úgy hogy feltöltött 5 ezret, levonták felét tartozásba. De ezt most megszüntették a rendszeresen feltöltők között is, már nem von le semmit, hanem egyösszegben kiküldte a tartozást postán, majd utánna tartozáskezelő céggel is.

Előzmény: Tízenhármaska (64340)
peti.olah Creative Commons License 2015.08.10 0 0 64344

Kösz.

A PEN nem lesz megszakítva.

Előzmény: C20NE (64342)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.10 0 0 64343

Urak, ezt nem értem. Itt azt írja a mosógépnél, hogy: "Minél magasabb fordulatszámra állítva használjuk a centrifugát, annál kevesebb energiát fogyaszt."

C20NE Creative Commons License 2015.08.10 0 0 64342

Megszakithatod de csak a nullat! A PEN-t eszedbe se jusson megszakitani, ha a szetvalasztas az elosztoban tortent es nem az oranal!

Előzmény: peti.olah (64341)
peti.olah Creative Commons License 2015.08.10 0 0 64341

Még egy kérdés az átkapcsolóhoz.

Elég csak a fázisvezetőket bekötni a 3 állású kapcsolóba, vagy a nullákat is kössem be?

Én hajlok arra, hogy a nullákat is megszakítom a kapcsolóval, mert akkor lesz teljesen szétválasztva a kétféle betáplálás.

Előzmény: C20NE (64318)
Tízenhármaska Creative Commons License 2015.08.10 -1 0 64340

Akkor az eon-os ügyfeles nem volt toppon.

Mikor házat,telket veszel,akkor tájékozodnod kell a szolgáltatóknál hogy azon helyrajziszámon(utca-házszám) van-e tartozás,nem pedig Kiss Pistáról fogsz érdeklődni.

Ha tartozás van,akkor a telken,a házon van,ezt vagy egyben fizeted ki,vagy részletekben,nah ekkor kártyásmérőre kötelznek. Ha védett fogyasztóvá tudod magad tenni akkor ingyenes a mérő,ha nem tudod magad védeté tenni akkor 17 eerbe fog fájni.

És akkor még nem is beszéltem arról,hogy milyen költségek vrnak rád ha lopás miatt vágták le a csatlakozót.

Előzmény: Csuklósbusz (64339)
Csuklósbusz Creative Commons License 2015.08.10 0 0 64339

Nem, nincs harag, mindenkinek van valami mániája. :-)

 

Lényeg, beszéltem az áramszolgáltatóval, Démász azt mondta hogy nem lehet ideiglenest kérni lakossági felhasználásra. De maga az ügyintéző is úgy kért segítséget a kérdés megválaszolásához.. szóval nagyon toppon lehet a témában.
Felhívtam az e-ont. Ők azt mondták hogy lehet, sőt tegyük fel van egy ház, kikapcsolt, tartozásos volt fogyasztóval.

Ha én odamegyek és igényelem a saját nevemre az új bekötést akkor nekem bekötnek mint új fogyasztó és tiszta lappal indulok, függetlenül hogy van tartozás...  mert ugye a tartozást nem én csináltam, ergo jogi alapon nem is követelhetik rajtam.

 

De én is így gondoltam mint az e-on, ha nem én vagyok a bűnös ne rajtam követeljék... függetlenül attól hogy mondjuk az adott fogyasztási helyen van tartozás is.

Tehát ha adott egy szabványos (utcai mérőhely, földkábellel, de oszlopról lekötve és mérő nélkül)  de párszázezer tartozással akkor van rá esély hogyha én mint új lakó beadok egy új bekötés kérelmet még be is kötik nekem... soknullás bekötési díj nélkül is?

 

Előzmény: Törölt nick (64265)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.10 -1 0 64338

Ha kívülre kell tenni, de időközben beltérre teleportálódik, akkor át kell rakatni. Egy vagyonba fog kerülni, de egyúttal építsd is át a hálózatodat olyanra amire időközben rájöttetek, hogy kéne. 3fázis, másfelé drótozás, külön kábel a konyha, fürdő, garázs vonulmányokba, áramvédők, túlfeszvédők.

 

Vagy hagyd a fenébe, és ha jönnek villanyórát ellenőrizni, akkor vagy köteleznek rá, vagy nem.

Előzmény: Kisfiatal (64332)
Peter atyuska Creative Commons License 2015.08.10 0 0 64337

Ökölszabály ha nem kell plombát bontani akkor ott marad ahol volt, van. Kivéve ha javítás van és azért kell hozzá nyúlni.

Előzmény: Kisfiatal (64335)
Mezőföldi 2 Creative Commons License 2015.08.10 0 0 64336

 Nem gond !

 

Felesleges pénzkiadás lenne. Mégpedig húzós összeg !

Előzmény: Kisfiatal (64335)
Kisfiatal Creative Commons License 2015.08.10 0 0 64335

Van már vezérelt :) Szóval akkor nem gond ha lakótéren belülre kerül ? 

Előzmény: _kip_ (64333)
peti.olah Creative Commons License 2015.08.10 0 0 64334

Köszi Neked is!

Előzmény: C20NE (64318)
_kip_ Creative Commons License 2015.08.10 0 0 64333

Ha nemakarsz teljesítmény növelést

Ha nemakarsz 1~ helyett 3~ vagy

Ha nem akarsz vezéreltet

akkor ne piszkáld.

 

Ha igen akkor új mérőhely kialakítása játszik ami borzasztó sok pénz és ÉMÁSZ területen olyan hely kell ami utcáról is látszik = nálunk pl a frissen terranovázot falatnézték ki szétverésre :-(

 

 

 

Előzmény: Kisfiatal (64332)
Kisfiatal Creative Commons License 2015.08.09 0 0 64332

Üdv !

 

Adott egy magánház, aminek jelenleg kívül van a villanyórája, egy loggia falán. Később tervezném beépíteni ezt a loggiát, tehát lakótéren belülre kerülne az óra. Kérdésem: át kellene akkor helyeztetni, hogy kívül legyen ?

topikolos Creative Commons License 2015.08.09 0 0 64331

Köszi a választ.

Én úgy értettem, hogy ez csak a doboz ára. De majd kiderül.

Előzmény: Tízenhármaska (64330)
Tízenhármaska Creative Commons License 2015.08.09 0 0 64330

Szia

Biztos,hogy nem azert nem kaptal itt valaszt mert sokszor volt mar ez a kerdes.

Hanem azert nem,mert nem lehet igazabol iranyado osszeget sem irni.

Biztosra veszem,hogy a 150ezerben nem csak a kombinalt meroszekreny van,hanem a kabelfogado is es a szukseges szerelvenyek is.

En a jovoheten vegzek tobb legkabeles kiepitest,abbol az egyikre 248ezres arajalatott adtam.

Elfogadtak,mert tetelesen leirtam mi mennyibe kerul. En nem adok telefonba arat,az nem arra valo.

Előzmény: topikolos (64329)
topikolos Creative Commons License 2015.08.09 0 0 64329

Sziasztok!

 

Az előzményben lertakra nem reagált ugyan senki, de biztos sokszor volt már, azért...

 

Köszben hívtam regisztrált szerelőt, jövő héten jön, de előzetesen a telefonon 150 ezres mérőóra dobozról beszélt, ami kicsit megijesztett. Tehát mérőórák (1 fázis, folyamatos és vezérelt áram órája) számára kellene a kerítéshez szekrény. Nyugtassatok meg, hogy nem csak ennyiért lehet beszerezni. Keresgéltem, és találtam 40+áfáért is Démász engedélyeset. Lehet, hogy a szerelő egy adott szekrénnyel dolgozik, és mást nem hajlandó felrakni?

 

Köszi.

Előzmény: topikolos (64225)
Peter atyuska Creative Commons License 2015.08.09 0 0 64328

Három rendszer van:

- 1 hálózatra vissza táplálós, ami lekapcsol ha nincs hálózat, szerelésileg ez a legegyszerűbb és nem igényel jelentős mérő - házi elosztó átalakítást.

- vegyes ami vissza táplál de ha nincs hálózat a belső rendszer kap táplálást, ez már más itt a mérő után van egy biztosító onann megy az inverterbe majd az inverterből megy a házi elosztóra, az inverterre kapcsolják a napelemet és itt lehet már jelentős akku parkot is telepíteni.

- sziget ami semmit sem figyel de nem is kötik közcélú hálózatra, nincs hálózati betáp kapocs, mint fent azzal a különbséggel hogy itt nincs hálózati betáp kapocs.

Előzmény: Törölt nick (64321)
Peter atyuska Creative Commons License 2015.08.09 0 0 64327

Ha engem kérdezel igen, ha mint ev-st akkor ha megfelelő lesz az ellenállása és gyárilag megfelel a földelési elemekre vonatkozó szabványoknak :)

Előzmény: sziakivagy (64326)
sziakivagy Creative Commons License 2015.08.09 0 0 64326

Sziasztok.

Szerintetek egy darab, 3 méteres, 16-os horganyzott köracél leütve a 80 centi mély házalap mellé megfelelő földelő szonda lenne?

C20NE Creative Commons License 2015.08.08 0 0 64325

Igen, működik, hiszen figyeli a hálózatot és miután a hálózat visszajön pár perc múlva ( szabványban van rögzítve a hálózat állandósult állapotának eléréséhez szükséges idő ) visszakapcsol.

Előzmény: Jahno (64322)
C20NE Creative Commons License 2015.08.08 0 1 64324

Márpedig a visszatáplálósak kötelezően ilyenek! Vannak olyanok amik képesek szigetüzemre is, de nagyon komolyan veszik a hálózati leválasztást ebben az üzemmódban.

Előzmény: Törölt nick (64321)
C20NE Creative Commons License 2015.08.08 0 0 64323

Több technika is van. Az egyiknél kis fázishibával táplálnak vissza ráadásul folyamatosan változó hibával, és ha kimarad a hálózat könnyen detektálható. A másiknál a szinkronjel kimaradását nézik, hiszen a hálózattal szinkronban kell visszatáplálni és ha kimarad a szinkron leáll az inverter. Nagyobb mélységben nem ismerem, hogy konkrét kapcsolástechnikai megoldásaik micsodák.

Előzmény: C200UF (64319)
Jahno Creative Commons License 2015.08.08 0 0 64322

Megy, de nem táplál vissza. Lesz ebből még szívás, ha elromlik, vagy akármi. Nekem is ez volt kb. az egyik első kérdése.

Előzmény: C20NE (64316)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.08 0 0 64321

Betenne, ha a napelemet pont áramszünet idején ne lehetne használni... Mondhatni kalap szart és akkor az egész.

Előzmény: C20NE (64316)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.08 0 0 64320

Napelemindító mágneskapcsoló? :)

Előzmény: C20NE (64316)
C200UF Creative Commons License 2015.08.08 0 0 64319

De mit figyel a hálózaton? Hiszen ugyanazt a jelet adja rá ami ott van. Honnan tudja, hogy az az őáltala ráadott jel vagy az erőműből jön a delej?

Előzmény: C20NE (64316)
C20NE Creative Commons License 2015.08.08 0 0 64318

Szerintem így semmi gond nem lesz, de fogadd meg a korábbi tanácsot és olvasd el a gépkönyvet is, mit ír az érintésvédelemről.

 

Én is a földelőről kötöttem össze egy 16-os rézvezetővel a földelési pontját a generátornak és egy 3f dugalj lett kiépítve egy kapcsolóval. Régebben simán lenyomtam az óra alatti biztosítókat, most már kapcsolót használok, mert nem csak én üzemeltethetem és ha figyelmetlen abból baj lehetne.

Előzmény: peti.olah (64317)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!