Keresés

Részletes keresés

GeriSoft07 Creative Commons License 2015.07.26 0 1 64009

"Ha viszont már egyszer rá lett kötve a hálózatra, attól kezdve már lehet energiája az erősítőjének (sőt még kikötés utáni is mert lehet benne akár energiatároló pl akkumulátor is) "

 

Ezt az összeesküvés elméletet! És ha a boltban feltöltve érkezik? Na??? :D:D:D:D

Előzmény: Mekk Elek ezermester (64000)
C20NE Creative Commons License 2015.07.26 0 1 64008

 

Igaz ez siemens, de kb.  ilyen mindegyik elektro-mechanikus kivitel

C20NE Creative Commons License 2015.07.26 0 0 64007

Ilyen a vitastílusa. Nem képes beismerni semmit akkor sem ha beleverik az orrát. Küzd, küzd majd agyonhallgatja és tovább lép. Engem mulattat :-)

 

Mindenki szokott tévedni és a többség korrektül be is ismeri.....

Előzmény: Jahno (64002)
C20NE Creative Commons License 2015.07.26 0 0 64006

Értem én a próbálkozásokat de hacsak az EATON CFI6 sorozatába az UFO-k nem tettek elektronikát akkor küzdj még egy kicsit :-)))

 

Hidd el, megbuktál fizikából! Ellenben a FI-vel ami tudja a fizikát :-)

Előzmény: Mekk Elek ezermester (64000)
Jahno Creative Commons License 2015.07.26 0 0 64005

Szerintem nem látott, de véleménye van róla, elvégre bármit el tud képzelni és az ellenkezőjét is.

Előzmény: gergerg (64004)
gergerg Creative Commons License 2015.07.26 0 0 64004

Nem kell mechanikát mozgatni, az lehet rugós is, amit te húzol fel amikor felkapcsolod, és csak egy reteszke az ami önműködő. Láttál már olyan főkapcsolót amit úgy tudsz bekapcsolni, hogy "felhúzod mint az órát" kikapcsolni viszont egy gyerek is kikapcsolja kisujjal?

Előzmény: Mekk Elek ezermester (64000)
Garfield007 Creative Commons License 2015.07.26 0 0 64003

És az a fantasztikus, hogy nem az első égése és mégis eme fekete öves troll uralja a villanyos topikot évek óta, na ez csodálni való :-)))

Előzmény: Jahno (64002)
Jahno Creative Commons License 2015.07.26 0 0 64002

Mi ez a sok "lehet"? Oldd meg, szedd szét és utána gyártsál elméleteket. Én amit szétvertem, abban nem láttam akkufélét, amúgy meg csak vekengsz feleslegesen, hogy másnak elsőre véletlenül se legyen igaza.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (64000)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2015.07.26 0 0 64001

Küldj egy szűz FI relét mondjuk email-ben :)

és egy óra múlva megtekintheted a videót a kísérletről.

Előzmény: Szirty__ (63999)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2015.07.26 -1 0 64000

"A fiokbol vettem ki soha nem volt hasznalva. De ez miert erdekes?"

 

Ha esetleg van benne jel-erősítő, akkor annak a kimenete már bőven elég erős lehet a mechanika lekapcsolásához, viszont egy ilyen erősítőnek tápfeszültség kell valahonnan. Feltételezem, hogy a dobozból kicsomagolt vásárolt (szűz) FI relékben biztosan nincs ilyen rejtett tápfeszültség, tehát ha lecsap, az csakis a hibaáram energiájától lehet.

Ha viszont már egyszer rá lett kötve a hálózatra, attól kezdve már lehet energiája az erősítőjének (sőt még kikötés utáni is mert lehet benne akár energiatároló pl akkumulátor is) 

Előzmény: C20NE (63997)
Szirty__ Creative Commons License 2015.07.26 0 0 63999

Tehát nem sikerült kipróbálnod...

Vagy nem akartad....

Vagy akartad, kipróbáltad de az eredmény nem téged támasztott alá...

 

Melyik történt meg?

Előzmény: Mekk Elek ezermester (63996)
gergerg Creative Commons License 2015.07.26 0 0 63998

Mesterek!

 

Jelenleg érvényben lévő előírásoknak megfelelően milyen védettségi fokozatú kapcsoló alkalmazható kültéren, egy penge fal tetejétől 10 cm-re? Szóval ahol az eső közvetlenül éri?

C20NE Creative Commons License 2015.07.26 0 0 63997

A fiokbol vettem ki soha nem volt hasznalva. De ez miert erdekes?

 

mint irtam lehet benne meresi hiba a rendkivul kis feszultseg meresenel, de nagysagrendileg a helyen van.

 

A meres a fi kapcsain tortent igy nem az egesz tesztelo aramkor ellenallasat mertem/szamoltam.

 

Egyeb kerdes?

Előzmény: Mekk Elek ezermester (63996)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2015.07.26 -1 0 63996

"Csináltam egy tesztet, hogy megnyugodhassunk és Elek is beismerhesse...."

 

Jelen szakmai vitában én azt vonom kétségbe, hogy csupán a FI relén áthaladó áramból kivehető icipici energia elegendő lehet a relé mechanikájának leoldáshoz.

A leírásod ennek ellenőrzéséhez kissé túl van bonyolítva, egy fontos információ viszont hiányzik belőle:

a tesztelt FI relé a mérés közben (vagy előtt) feszültség alatt volt-e,

vagy olyan FI relén tesztelted, ami sem mérés közben, sem előtte nem látott feszültséget.

 

"A Fi egyik ágának impedanciája ebből kb. 9mV/22mA =0,41 Ohm."

 

Ez gondolom nem csak a FI relé belső ellenállása, hanem az egész tesztelő áramkör teljes hurok-ellenállása. Egy 0,4 ohmos belső ellenállású relé nagyobb hálózati áram esetén elég nagy energiaveszteséget okozna, plusz melegedne is mint állat.

Előzmény: C20NE (63983)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2015.07.26 0 0 63995

"Hm. Hová tűnik?"

 

Egy áramváltó nem más, mint egy nagyon szar hatásfokú transzformátor.

Egy igazi transzformátorban a primer tekercs is jósokszor és szorosan a vasmag köré van tekerve, hogy a tekercs által gerjesztett mágneses térerőből (fluxusból) minél kevesebb menjen nemkívánt irányba (tehát minél több energia átjusson a szekunder tekercsbe).

Az áramváltó nevű transzformátorban viszont a primer tekercs  nincs rátekerve a vasmagra, ami nehéz is lenne, hiszen a menetszáma még az egyet sem éri el :) csak nyílegyenesen áthúz a vasmag közpén.  Ezen primer "tekercs" vezető környezetében létrejövő mágneses fluxus túlnyomó része szanaszét szóródik a környezetben és csak egy kis része kerül bele a vasmagba (hogy azt a szekunder tekercs onnan kivehesse). Ezért olyan rettentő vacak az áramváltó nevű transzformátor energia-átadási hatásfoka.

 

 

Előzmény: ötfelezős (63993)
ficere50 Creative Commons License 2015.07.26 0 0 63994

Azért néztem Rád, mert az egyetértésedet vártam... :-)  ;-)

Előzmény: King_of_Giants (63982)
ötfelezős Creative Commons License 2015.07.26 0 0 63993

az áramváltó vacak (talán 1%-os) energiaátadási hatásfoka mellett

 

Hm. Hová tűnik?

Előzmény: Mekk Elek ezermester (63953)
ötfelezős Creative Commons License 2015.07.26 0 0 63992

...amelyeket a világ szakemberei nem fogadnak el:

 

Az áram-védőkapcsolók forrásszabványai: az IEC 61008-1, amely a túláramvédelem nélküli, és az IEC 61009-1, amely a túláramvédelemmel felszerelt készülékeket tárgyalja. Mindkét szabványban a 4. fejezet foglalkozik e védőkészülékek osztályozásával. A működési mód szerint lehetnek a hálózati feszültségtől funkcionálisan független vagy függő áram-védőkapcsolók.
A hálózati feszültségtől függő azon kapcsolók alkalmazását, amelyek a hálózati feszültség hibájából bekövetkező vészhelyzetben nem kapcsolnak ki, az IEC szabvány feltételekhez köti, pl. szakember felügyelete alatti felhasználásra ajánlja, és nem javasolja e kapcsolók általános, pl. lakásokban való felhasználását.

Összefoglalva: A jelenleg érvényes MSZ EN 61008-1 és az MSZ EN 61009-1 jelzetű magyar nemzeti szabványok sem ajánlják általános célú felhasználásra a hálózati feszültségtől funkcionálisan függő és a 4.1.2.2.b) szakasz szerinti hálózati feszültség hibája esetén automatikusan nem nyitó áram-védőkapcsolókat! Mindkét szabvány elsősorban kiegészítő védelemre, vagy csatlakozóaljzattal egybeépített készülékekben való alkalmazásra javasolja. A feszültségtől függő működésű áram-védőkapcsolók alapvető problémája az, hogy az előttük történt nullavezető szakadás, vagy más okból bekövetkezett feszültség kimaradás esetén azok nem működnek. Így nem tudják ellátni a feladatukat – életveszélyesek lehetnek – ezért használatukat nem ajánljuk.
A feszültségtől függő működésű áram-védőkapcsolók használati útmutatójában a forgalmazó köteles felhívni a felhasználók figyelmét az adott áram-védőkapcsoló működési jellemzőire és az alkalmazási lehetőségeire! Ezen kívül a működési módjuknak megfelelően a készülékeken is fel kell tüntetni a szabványban előírt E1, E2 vagy E3 jelölést!

 

Írta az Érintésvédelmi Munkabizottság jegyzőkönyve.

 

Egyébként van olyan készülék, amiben mindkettő benne van. :)

Előzmény: Zs:) (63985)
ötfelezős Creative Commons License 2015.07.26 0 0 63991

Van értelme, olyan formában, hogy nullavezető szakadáskor nincs külső működtető energia, de az csak-csak jó, ha a FI relé levág érintés esetén...

Előzmény: Jahno (63978)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.26 0 0 63990

Az a gyanúm, Elek a bizonyító videóját akarta elkészíteni, de nem tudja még mindig visszakapcsolni a védőkapcsolót.

Jahno Creative Commons License 2015.07.26 0 0 63989

Eddig okés, csak itt azt állították, hogy ha nagyon kicsi a feszültség, akkor nincs annyi teljesítmény ami a relét ki tudja oldani.

Előzmény: arenarock (63988)
arenarock Creative Commons License 2015.07.26 0 0 63988

Szeretném a firelés balhét lezárni azzal, hogy mivel különbségi áramról van szó, mindegy a feszültség, mivel mindegy mekkora az áram csak a különbsége kell hogy 30mA legyen. Szerintem...

C20NE Creative Commons License 2015.07.25 0 0 63987

Nekem is tetszenek és ráadásul tökéletes olyan DC-re ami nem tartalmaz semmilyen váltóáramú komponenst, ami pl. napelemes rendszereknél nem hátrány. Kiderül majd idővel, hogy a bennük lévő elektronika milyen megbízható a hagyományos elektro-mechanikus kioldással szemben.

Előzmény: Zs:) (63985)
King_of_Giants Creative Commons License 2015.07.25 0 0 63986

Ez a  bizonyítás!

Akkor neked, Szirty__-nek  és azoknak volt igaza, akik...

Téma le is zárható :)

Előzmény: C20NE (63983)
Zs:) Creative Commons License 2015.07.25 0 0 63985

Akkor még annyi a FI témában, hogy a jelenleg elterjedten kapható FI-k mechanikusak, de már piacra került az elektronikus is. Előnye, hogy sokkal pontosabban be tudják állítani, valamint van előjelzési funkciója is (Eaton). Az ,hogy elektronikus, nem azt jelenti, hogy visszakapcsol. Vannak olyanok, amik megpróbálnak visszakapcsolni megadott számszor, de ezek alkalmazása szigorú feltételekhez kötött és semmi köze az elektronikus-mechanikus kivitelhez.

Szirty__ Creative Commons License 2015.07.25 0 0 63984

Helló King_of_Giants!

 

"Korábban irtam, hogy akkor akár 0.01V is kioldaná, ha 30mA folyna  a primeren?

SZvsz. nem!"

 

Én meg azt írtam korábban hogy kioldja ha ekkora feszültség képes áthajtani rajta azt a 30 mA-es kioldási áramot! És így is van.

 

Előzmény: King_of_Giants (63982)
C20NE Creative Commons License 2015.07.25 0 1 63983

Csináltam egy tesztet, hogy megnyugodhassunk és Elek is beismerhesse....

 

- Fogtam egy függvénygenerátort, a DC offset-et nullára állítottam a frekvenciát 50Hz-re

- Először sorba kötöttem egy árammérőt a FI vel és az egyik fázisra direktbe bekötöttem a generátor kimenetét

- 22mA-nél minden esetben kioldott a relé

- A rajta eső feszültség ekkor 9mV (!!!) volt

- A generátor üresjárati feszültsége a kioldáskor 1,1V (!!!)

 

Tehát azt hiszem hátradőlhetünk a FI tudja a fizikát! A Fi 30mA-es A típusú Eaton volt.

 

A Fi egyik ágának impedanciája ebből kb. 9mV/22mA =0,41 Ohm.

 

Ha a pontosságot meg is kérdőjelezzük a nagyságrend biztosan stimmel!

 

Elek! Van még kérdésed?

 

 

Előzmény: King_of_Giants (63982)
King_of_Giants Creative Commons License 2015.07.25 0 0 63982

Ne nézz rám :)

én csak ajánlottam hogy sok sallang nélkül, kezdjék ujra a témát

 

Igen, úgy van ahogy irod

Fogalmunk sincs hogy milyen áram/fesz. van a szekunderen

Az hogy nagyobb hibaáramra van szükség kisebb fesz-en, nyilvánvaló nekem, mert az adott teljesitményt szolgáltatni kell a kioldáshoz

 

Korábban irtam, hogy akkor akár 0.01V is kioldaná, ha 30mA folyna  a primeren?

SZvsz. nem!

 

Előzmény: ficere50 (63977)
cucu Creative Commons License 2015.07.25 0 0 63981

Jusson eszünkbe a gázkészülékeknél használatos termoelem, amely pár száz mV-ot ad le, és már behúz a mágnesszelep tőle.

Tehát nem ördögtől való a FI relé működésbe lépése sem.

Ki vannak ezek találva, nem kell nekünk semmi újat kitalálni.

C20NE Creative Commons License 2015.07.25 0 0 63980

Szerintem nem jol gondolkodsz...

Előzmény: ficere50 (63977)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!