Keresés

Részletes keresés

tormap Creative Commons License 2015.05.09 0 0 62875

Nem a tervezőnek lenne feladta ezt megtenni és egyeztetni a tulajjal?

(általában a konyhabútorról és fürdőszobáról mindig tudnak látványtervet készíttetni)

Félreértés ne essék meg szoktam tenni és segítek is csak van, hogy több az egy a kettőnél........

Előzmény: cucu (62870)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.09 0 0 62874

Én is tudom, hogy egy bolti(!) fúrógép elvben kettős szigetelésű.

Előzmény: Szirty__ (62873)
Szirty__ Creative Commons License 2015.05.09 0 0 62873

Helló!

 

"Kínai tuningban létezik, a megoldás életveszélyes!"

 

Ha a kéziszerszámnak eleve nincs földelt csatlakozója (gyárilag, mert kettős szigetelésű) akkor semmivel nem veszélyesebb mint egy földelt aljzatba dugni.

 

Itt inkább azért merül fel veszélyes üzem,mert ha már egy aljzat lóg le ahol a közelben nincs más akkor oda mindent be lehet és előbb-utóbb be is fognak dugni.

Előzmény: Törölt nick (62872)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.09 0 0 62872

Kínai tuningban létezik, a megoldás életveszélyes!

 

(Többek közt, nincs a konnektornak védőföldelése.)

Előzmény: Varek1 (62871)
Varek1 Creative Commons License 2015.05.09 -1 0 62871

 Üdv az itt lévőknek ! A kérdésem  :

 

" A leggyakoribb Edison menethüvelyes izzók három méretű típusa ismeretes. Az ilyen izzók E jelzése a menetes kivitelre utal, míg az ezt követő 14, 27, vagy 40-es szám a menetes rész átmérőjének méretét jelöli. A legnagyobbat ipari világítótestekben vagy közvilágítási lámpákban szokás alkalmaz.... "

 tehát az általános méretű edizon menezes foglalatokhoz létezik e a kereskedelemben olyan adapter amit becsavarunk a foglalatba és arról egy dugaszalj is kiáll. Lehet így égőt és pl. egy dugaszos más készüléket csatlakoztatni. Egy pincében csapolnám így meg a hálózatot : Fúróhoz, rezgőfűrészhez.

Keressem e a kereskedelemben ?

cucu Creative Commons License 2015.05.09 0 0 62870

Igen, és a szakiknak éppen ez a feladatuk, hogy megfelelő műszaki megoldást ajánljanak. Mert ők ettől szakemberek.

Előzmény: tormap (62869)
tormap Creative Commons License 2015.05.09 0 0 62869

Én inkább azt tapasztalom, hogy sokszor a megrendelő se tudja mit akar.

Nekem rengetegszer mondják: "maga szerint, hogy"  "maga, hogy csinálná" "ahogy szokták" " csak jó legyen"

Előzmény: C20NE (62847)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.09 0 0 62868

Sztem van annyi kreativitásod, hogy megoldod ügyesen. Ha nem jó a gyári, akkor hegessz/hajlíts olyat ami pont jó a te tetődre.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (62867)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2015.05.09 0 0 62867

"Vashorog kinyúlik a cserép alatt"

 

Látható ilyen horog valahol az interneten?

A legtöbb ilyen izé egyszerű lapos vas, amely felkúszik a cserép alatt és rátámaszkodik a cseréplécre. De itt ferde irányú húzás lenne, amitől szerintem az alja elmozdul oldalra (+ megemelheti a felette lévő cserepet + meg is csavarodhat).

Előzmény: Törölt nick (62865)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2015.05.09 0 0 62866

Köszönöm a szellőzőcserepes tippet,

annyira jó, hogy nekem is eszembe juthatott volna :)

 

Ha az átfeszítés pont merőleges lenne, akkor ezzel meg is lenne oldva a problémám,

de sajnos kb 45 fokos, tehát ki kell találnom még valami fém izét is, mert a ferde szög miatt a feszítő szálat nem lehet közvetlenül a szarufához rögzíteni, a forgáspontnak (lengés-pont) muszáj kint lenni a szellőzőcserép szájnyílásában.

 

Szomorú, hogy nem létezik kész megoldás ilyesmire, annak ellenére, hogy valószínűleg tízezres nagyságrendben van ilyen kábel bevezetés.

Törölt nick Creative Commons License 2015.05.09 0 0 62865

Létezik. Vashorog kinyúlik a cserép alatt, arra akasztod a drótot, majd a szellőzőcserépen, mellette bedugod a kábelt.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (62864)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2015.05.09 0 0 62864

"Létezik olyan koaxkábel ami eleve tartalmaz drótot is."

 

Nem az volt a kérdés, hogy, hallottam-e a kültéri/feszítőszálas koax kábelekről :)

hanem azt. hogy létezik-e normális "gyári" megoldás cserépen át történő bevezetésre.

 

"a sima csak lakásban jó, megeszi a nap."

 

Ezzel kapcsolatos érdekességek:

Az ipari korom jó tulajdonsága, hogy rendkívül jól bírja az UV sugárzást

és mivel az UV roncsolja (rideggé/törékennyé teszi) bizonyos műanyagokat, ezért a legtöbb kültéri (=napsütésnek kitett) kábel köpenyébe kormot kevernek (tehát a kültéri kábelek nem azért feketék, mert divatos és slankít, hanem azért, mert a korom a legolcsóbb UV elleni védőanyag).

És mivel az ipari korom a legolcsóbb fekete színező anyag is,

ezért legtöbbször még azokat a kábel köpenyeket is korom alapú anyaggal színezik, amelyeket nem kültéri célra szánnak, ezért a nem kültérre készült kábelek közül is a feketék bírják jobban a napsütést. Tehát ha valakinek kinti felhasználásra nincs pénze drága kültéri kábelre, akkor legalább próbáljon meg fekete beltérit alkalmazni - szerencsés esetben sokkal tovább fogja bírni, mielőtt elkezd kirepedezni a köpenye a naptól.

Előzmény: Törölt nick (62863)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.08 0 0 62863

Létezik olyan koaxkábel ami eleve tartalmaz drótot is. Ilyenekkel húzzák be az oszlopokról a jelet, a sima csak lakásban jó, megeszi a nap.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (62860)
Tízenhármaska Creative Commons License 2015.05.08 0 0 62862

Lengőhorog a kupásba az átfeszítés miatt,majd csempe lyukfúróval egy lyuk a cserépbe,a lyukba pedig beragasztani egy 11-s tömszelencét.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (62860)
C20NE Creative Commons License 2015.05.08 0 0 62861

Be kell tenni egy szellőző cserepet és azon át bevinni, vagy az elektromosok fém tetőtartója is jó az is átvezeti.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (62860)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2015.05.08 0 0 62860

kb 10 méternyi koax kábel átfeszítést kellene bevinni cseréppel fedett tetőn át.

Létezik-e erre valami normális megoldás,

vagy csak a

- túlbonyolított megoldások (pl álcserép + vas tetőtartó)

- gagyi megoldások (pl kábel + feszítőszál szélben a cserép széléhez dörzsölődik)

közül lehet választani?

Törölt nick Creative Commons License 2015.05.06 0 0 62859

16 centis panelválaszfalban is működik, ahol 2 vezetékezés van a falban és a szomszéd felől lehet a kötődoboz nyílása? 10 centi vastag gipsz, és tapéta alatt, felőled meg betonréteg fedi.

 

Az a baj, hogy a legipszelt, betapétázott esetek legtöbbje eleve gányolást takar el, és pont ezekkel van a probléma. Ha kulturáltan csinálják meg, és a festőnek is van egy csöpp esze sok minden egyszerűbb lenne. A legjobb még mindig az, ha külön lefestik a falat, és külön a fedelet, majd a helyére teszik.

 

De van 1 tuti módszer a panelben a dobozok megtalálására. Ha a felső szomszéd szarrá áztatja a padlóját, tuti előkerül minden bekötődoboz, ha csatornázott a szerelés. Plafonon is, oldalfalon is. Nagy öröm.

 

Egyébként mivel lehetne a vezetékcsatornákat úgy megdugózni, hogy az könnyen kibontható legyen, de a csótányok ne közlekedjenek abban. A festői dobozlegipszels nem megoldás, mert simán kimászhat a kapcsolóknál, konnektoroknál.

Előzmény: C20NE (62858)
C20NE Creative Commons License 2015.05.06 0 0 62858

Egy Fluke muszert hasznalok. Eredetileg szamitogepes halozatok es telefondrotok azonositasara talaltak ki de erre is tokeletes.

 

 

http://www.flukenetworks.com/datacom-cabling/copper-testing/IntelliTone-Pro-Toner-and-Probe

 

 

Előzmény: dara78 (62857)
dara78 Creative Commons License 2015.05.06 0 0 62857

Ha tényleg megbizhatóan megtalálja a vezetékeket, akkor leírhatnád a típusát (árfekvéssel), mert egy ideje már keresek valamit erre. Kösz D

Előzmény: C20NE (62856)
C20NE Creative Commons License 2015.05.06 0 0 62856

Az en vezetekkeresom a vakolaton at is kovethetove teszi a vezeteket, egy perc es megvan a doboz.

Előzmény: cucu (62854)
Zs:) Creative Commons License 2015.05.06 0 0 62855

Esetleg GPS jeladó, vagy valami wifis cucc, ami egyből diagnosztikálni is tudja a kötéseket. Esetleg egy kamera... :)

Micsoda biznic lenne a villszerelés :)

Előzmény: cucu (62854)
cucu Creative Commons License 2015.05.06 0 1 62854

Olyan fedőket kéne gyártani, amibe bele van sajtolva egy vaslemez -kb. akkora mint a fedő, csak vékony- és amikor keresgélni kell, mágnessel könnyen meg lehet találni.

King_of_Giants Creative Commons License 2015.05.06 0 0 62853

A gázvezetéket tilos eltakarni, a legtöbb esetben

Bizonyos kivétel van, g.karton álmenyezet esetén de szellőzőnyilást kell kialakitani

Nem a tűzveszély hanem az esetleges  szivárgás észlelése miatt

 

Nem olvastál papirszigetelésröl?

Ami nem tiltott azt szabad :)

 

Igazad van a doboztető esetében, mégis jellemzően eldobálják a festők. Persze találkoztam én is olyannal aki a falsíkban levő tetőket lefestette és szilikonnal visszaragasztotta

Becsültem is érte

A mai doboztetőket könnyú szépen "eldolgozni", de a régi kemény műanyag tetőket, nem beszélve a bergman dobozokrol , már nem

Bergman is kilógott a kis fogantyújával , oszt nem zavarta a nagypolgárok szemét :)

Előzmény: _kip_ (62848)
C20NE Creative Commons License 2015.05.06 0 0 62852

Egyik sem hiba és a megoldásuk nem javítás.

 

Ez kérem megrendelés!

 

Amire a körülmények ismeretében adsz egy árajánlatot és ha a megrendelőnek tetszik megcsináltatja veled, majd jön a festő és helyreállítja az eredeti állapotokat.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (62851)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2015.05.06 0 1 62851

"de egy jól megcsinált villanyszerelésnél mit is kell javítani egy kötődobozban?"

 

Amivel csak az utóbbi időben találkoztam és most hirtelen eszembe jut (ezek miatt kell utólag számtalanszor utólag kinyitni doboztetőket szerte a házban):

- még egy kinti lámpa a ház másik sarkára is

- udvart és parkolót figyelő kamerák kábelezése

- mégiscsak kéne egy riasztó

- hálószobákban az ágy melletti dugaljakból az egyik legyen inkább kapcsoló

- a teraszon az alsó kapcsoló helyén inkább legyen dugalj

- régi két eres kapucsengő vezetékét kicserélni 6 eres vezetékre (video kaputelefon)- házban több helyre párhuzamosítva végigvitt telefon újra-vezetékezése telefonközponthoz,

- telefonok összehozása kapu mágneszárral

- fali telefon aljzatokba UTP kábelek eljuttatása

- meglévő kábelTV koax mellé műholdvevő antenna elvezetése a nappaliba és a hálószobába

satöbbi,

satöbbi

satöbbi.....

Előzmény: C20NE (62841)
C20NE Creative Commons License 2015.05.06 0 0 62850

Látom megfogtad a lényeget ! :-)

 

Gratulálok!

Előzmény: Mekk Elek ezermester (62849)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2015.05.06 0 0 62849

"Komolyan nem értem ezt a dögöljön meg a tehened hozzáállást!"

 

Rossz helyen alkalmazod a mondást.

A "dögöljön meg a szomszéd tehene is" - ezt arra mondják, hogy "ha nekem nem jó, akkor másnak se legyen jó".

Az, amikor az ügyfél/szobafestő nyomtalanul eltünteti a kötődobozokat, azt valahogy így lehetne megfogalmazni: "leszarom, hogy mi jó a villanyszerelőnek, itt én vagyok az Isten"

;)

Előzmény: C20NE (62841)
_kip_ Creative Commons License 2015.05.06 0 0 62848

"szerintem tűzveszélyes

Szerintem meg nem,"

 

Üzemszerű működésnél igazad van.

De ugye mind a gyártásnál, mind a kivitelezésnél úgy készül minden, hogy üzemzavar esetén is a lehető legkisebb kárt okozzon.

 

Mi van, ha egy gyári hibás wago kerül a dobozba, vagy a gazda úgy gondolja, hogy "elbír az még ... majd teszünk 20A megszakítót fel"

Kis melegedés, szikra, bármi és nem a műanyag doboztető olvad a kötésre, hanem kigyullad a papír????

Én nem szeretnék bíróságra járni, mert kiég egy szoba / lakás mégha nem is én vagyok a végén a felelős.

 

Mit ír elő a szabvány? A papír szigetelést nem olvastam sehol!

 

Ahogy írtad, a gázról.

szerintem tűzveszélyes"

 

Szerintem meg nem,iciglibelsővel kössük be a konvektort? Abban is tud süvíteni a gáz, nem csak a fém flexi nyújthatóban!

Előzmény: King_of_Giants (62846)
C20NE Creative Commons License 2015.05.06 0 0 62847

Lehetnek hibák hiszen emberek vagyunk, de a javításra vannak technológiák amik jók. ( Tapasztalatom szerint a nem kapkodós , normális kivitelezéseknél elenyésző az utólagos hibák száma!

 

Amit én gondolok erről, hogy ha a megrendelővel letisztázod az előnyöket/hátrányokat és Ő ezt szeretné akkor ezt kell csinálni. Ha javítani kell akkor meg kell mondani, hogy ez ennyibe kerül, drágább mert...

 

De ettől nem köcsög szemét aki dögöljön meg a k-...anyjába!

 

Normális országban Te megmondod mit akarsz a szaki meg megmondja mibe kerül és ott örülnek az extráknak mert jobban lehet keresni vele.

 

Hogy itt nálunk semmit nem papíroznak? Mindenki meg akarja mondani a megrendelőnek, hogy mit akarjon..... ezek nem műszaki kérdések.

Előzmény: King_of_Giants (62845)
King_of_Giants Creative Commons License 2015.05.06 -1 0 62846

szerintem tűzveszélyes"

 

Szerintem meg nem, illetve nem veszélyesebb mintha makulaturát tesznek

De az már régen rossz ha a tapétának kell birni a hőt és később gyullad ki

 

Igen, jellemző hogy a megrendelők még az elosztót is bedobozolják, vagy kis szekrénykét , rakodót készittetnek eléje

Belefutottam egybe, egy fényszóró bekötésnél. Az egész melóban az vitte el az időt hogy félig háttal befeküdtem a sötét lyukba

Szoktam mondani, a gázcsövet, gázórát miért nem burkoltatják el

Mert azt tilos

Ja, azt kibirja a szeme hogy nézni kell, egy jól elhelyezett dobozfedőt azt nem

De igaz, a megrendelő kivánsága, amig nem ütközik valami előirással

Előzmény: _kip_ (62844)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!