Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2015.05.03 0 0 62776

:(

Egyelőre marad valami olyan amit a kolléga ajánlott, futok még kört a plafonvezeték kioperálására, hátha sikerül.

 

De mennyiben veszélyesebb egy ilyen leragasztott (vagy alucsempevédőben átdugott) kábel, mint a sima hosszabbító? A nők imádják összevissza dugdosni, 2-3-at is egybe, tologatni, dobálni. Vasalót a 0,75-ösbe stb. Debella kolléganőm valami iszonyatos trehánysággal üti-vágja dobálja ezeket, és képtelen felfogni, hogy ez nem így működik.

 

Ja, a cégnél volt balesetvédelmi oktatás. Elmondták, hogy a hosszabbítót taposóba kell dugni, ha a szobán átmegy. 5 perc múlva bejelentik, hogy kapcsolja be mindenki a laptopot. 25en használtunk 6 hosszabbítót, ennek a fele levegőben lógott, fele asztalok között keresztben. Szerinted rajtam kívül eszébe jutott valakinek, hogy miről volt sz 5 perccel korábban? Senkinek.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (62760)
King_of_Giants Creative Commons License 2015.05.03 0 0 62775

Hogy felpezsdült a topik egy szegény toroid trafó mián!

Tízenhármaska Creative Commons License 2015.05.03 0 0 62774

Ertelmezted is amit irt, vagy meg a hifi "szakmai" vita hatasa alatt vagy ?:-))

Előzmény: Mekk Elek ezermester (62773)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2015.05.03 0 0 62773

Szuperspórolós sziget üzem:

az, hogy mindenütt csak gyenge fényű lámpák vannak (élete nagy részében félhomályban él a család), meg tenyérnyi az egyetlen TV, fával fűtöd házat/bojlert, nem lehet vasalni, nyáron kérvényezni kell, hogy a ventilátort bekapcsolhassuk, mert persze klíma az nincs, stb stb.  ez általában csak egyik családtagot nem zavarja, az összes többi előbb-utóbb a pokolba kívánja az egészet és titokban az elköltözést/válást fontolgatja, szóval az túlzott energia spórolás más területet ezerszer komolyabb veszteségeket okozhat.

 

Ha viszont olyan sziget üzemet szeretnél ahol egy család jelentős kompromisszumok nélkül élhet, az legalább két-három milliós kiadás (csak az akkumulátor belekerülhet közel egy millióba és pár évente újat kell venni)

tehát csak akkor gondolkodj ilyesmin, ha egyáltalán nincs lehetőség oda hálózati áramot vinni.

Hosszú távon még kilométerekről is olcsóbb lehet odavezetni a villanyt, mint egy sziget-üzem.

Előzmény: drs (62771)
GeriSoft07 Creative Commons License 2015.05.03 0 0 62772

"

Sejtettem. Ezt ugyanis nem lehet egzakt módon tudományos módon igazolni. Olyan mint a vak hit és a vallás.

 .... 

Sajnos emiatt ebben a kérdésben korrekt, tárgyilagos vita nem jöhet létre. Flame lesz belőle szinte mindig."

 

Ha van egy képzeletbeli barátom, aki mindenben segít, örült vagyok, ha egy millió embernek ugyanaz a képzeletbeli barátja van, aki mindenben segít, az a vallás

Előzmény: Szirty__ (62769)
drs Creative Commons License 2015.05.03 0 0 62771

Kedves Fórumtársak!

 

Olyan szakembert keresek, aki modern gondolkodásu és tudna nekem egy épitési projektem villanyszerelésében segiteni. Az épület 60 nm, különlegessége, hogy hajókonténerből készül.

 

Amit szeretnék, az a fogyasztás minimalizálása, vagyis a fény LEDel való megvalósitása olyan módon, hogy azt később kizárólag napelemről lehessen üzemeltetni, szigetüzemben. Sajnos nem sok nap van, mert fák között van az épület, de másik struktúrán megvalósitható a napelem telepitése, olyan méretben, hogy kielégitse a világitást.

 

A másik része a melegviz, klima-fütés, sütő-fözőlap. Ez normál 220.

 

Van olyan, aki modern technikával dolgozik, olyan módon meg tudná tervezni a világitást, hogy azt pl. később távvezérelhetővé lehessen alakitani, vagy akár már most tud olyan árat mondani ami elfogadható?

 

Köszönöm előre is,

drs

Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2015.05.03 0 0 62770

"Például a frekvenciaátvitele 50 Hz felett meredeken esik, 1 kHz-nél már mínusz 30 dB."

 

Ugyanezt megcsinálják a jobb hálózati zavarszűrők is, csak egy picivel olcsóbban.

 

Persze van egy rakás olyan zavar, amely átjut a zavarszűrőkön, azok egy része ellen viszont a trafó sem védelem.

 

A VALÓBAN szemétmentes 230 voltot kb így képzelem el:

- a hálózati 230 volt bekerül egy fémdobozba, ahol több fokozatú 50Hz-es felüláteresztő szűrőn megy át

- innen átmegy egy másik fémdobozba (elválasztott üregbe), ahol közel tökéletes egyenáramot csinálsz (graetz + brutáisan túlméretezett puffer)

- a következő üregben ez az egyenáram szuper alacsony frekvenciára (max 5 Hz) méretezett felüláteresztő szűrőn megy át

- a következő üregben ebből az egyenfeszültségből egy (50 Hz-es színuszgenerátorról meghajtott) "A" osztályú erősítő állítja azt az új, VALÓBAN szemétmentes 230V-os hálózatot, amely méltó akár egy Ongaku energiaellátására is ;)

Előzmény: stevie-13 (62767)
Szirty__ Creative Commons License 2015.05.03 0 0 62769

Helló stevie-13!

 

"Ez utóbbi."

 

Sejtettem. Ezt ugyanis nem lehet egzakt módon tudományos módon igazolni. Olyan mint a vak hit és a vallás.

 

A zenehallgatás szubjektív (egyesek számára szinte már spirituális) élmény, nagyban függ az ember fiziológiai állapotától.

Ezzel nekem nincs bajom, aki szerint egy aranyozott félmilliós 230V-os tápkábeltől jobban szól, az hallgassa úgy ha teheti (bár mértéktelen pazarlás, viszont ez egy másik kérdéskörbe tartozik).

De magyarázni hogy ez attól van hogy az arany a csatlakozóban másmilyen péntek este mint csütörtökön az már nem annyira jó.

 

Sajnos emiatt ebben a kérdésben korrekt, tárgyilagos vita nem jöhet létre. Flame lesz belőle szinte mindig.

Előzmény: stevie-13 (62765)
GeriSoft07 Creative Commons License 2015.05.03 0 0 62768

Es arra nem gondoltal, hogy pusztan az szamit, ejjel a kornyezeti zajok, autok, szomszedok csokkennek es ettol te nyugodtabb vagy es jobban a zenere koncentralsz?

Előzmény: stevie-13 (62765)
stevie-13 Creative Commons License 2015.05.03 0 0 62767


tovabbra is varom valaszod a muszere meres valaha megtortentere

 

 

 

Például a frekvenciaátvitele 50 Hz felett meredeken esik, 1 kHz-nél már mínusz 30 dB.

 

Továbbá különböző elnyomásokat lehet mérni.

Előzmény: GeriSoft07 (62763)
Vargham Creative Commons License 2015.05.03 0 0 62766

> akkora bullshit, mintha azt mondanám, alkáli elemről szebb képet készít a kamera mint ni-cd akkuról

Pedig sokan hisznek ilyesmikben. Én egyszer olyat hallottam, hogy a DIGITÁLIS videokamera szebb képet rögzít SONY szalagra, mint JVC-re. Kérdeztem a sráctól, hogy a videó adatfolyam ugyanennyire kényes-e a merevlemezek márkájára, de nem értette a kérdést...

Előzmény: GeriSoft07 (62703)
stevie-13 Creative Commons License 2015.05.03 0 0 62765

Engem az érdekelne, hogy ha a hifi berendezéseden a szennyezett időszakban csak a süket csendet hallgatod, akkor konkréten hallod ezeket a zavarjeleket, amik a zene mellett is jelen vannak?

Vagy a zavarást konkrétan nem hallod, csak azt hogy máshogy, rosszabbul szól a zene a jelenlétükben?

 

 

Ez utóbbi.

 

 

 

Előzmény: Szirty__ (62764)
Szirty__ Creative Commons License 2015.05.03 0 0 62764

Helló stevie-13!

 

Nem vitás, hogy a fogyasztók termelnek "zajt" amik a hálózaton visszajutva más készülékekhez is eljut. Főleg az elektronikus kapcsoló üzemű tápegységek, frekvenciaváltók elterjedése óta szaporodtak el.

Ezt hálózat szennyezésnek hívják. A lényege az, hogy a szennyezett hálózatban sem a feszültség lefolyása sem az áram lefolyása (időben) nem szinuszos, felharmonikusokkal terhelt. A torzulás főleg az áramban jelentkezik, a 60-70%-ot is elérheti, tehát rendkívül nagy mértékű is lehet.

 

 

Az olcsó fúrógép és a TV nem biztos hogy jó példa volt, mert szerintem ott az elektromágneses úton terjedő zavarást látod.

Engem az érdekelne, hogy ha a hifi berendezéseden a szennyezett időszakban csak a süket csendet hallgatod, akkor konkréten hallod ezeket a zavarjeleket, amik a zene mellett is jelen vannak?

Vagy a zavarást konkrétan nem hallod, csak azt hogy máshogy, rosszabbul szól a zene a jelenlétükben?

Előzmény: stevie-13 (62762)
GeriSoft07 Creative Commons License 2015.05.03 0 0 62763

Miutan a tapegysegben kiszurom az osszes tusket, brummot, nem zavarhat semmi

ellenben az 1:1 trafo kimeneten meg ugyanazok a tuskek atjonnek, sot, az onindukcio okozta lecsengo felharmonikusokkal dusitva

 

tovabbra is varom valaszod a muszere meres valaha megtortentere

Előzmény: stevie-13 (62762)
stevie-13 Creative Commons License 2015.05.03 0 0 62762

Mit jelent a "piszkos" áram, hogyan tudom, és milyen mérőeszközökkel kimérni? Mik a tiszta áram jellemzői?

 

A "piszkos" áram azt jelenti, hogy az azonos hálózatban lévő készülékek zavarjeleket sugároznak vissza a hálózatba, és ezek a zavarjelek interferenciaként megjelennek az érzékeny audio/video készüléked tápegységében.

 

Ha a szomszéd lakásban egy olcsó fúrógéppel fúrnak, akkor magad is látod a zavarjeleket a tévéden, de az érzékeny AV készülékek ennél sokkal kisebb zavarokat is megéreznek. Egy egyszerű számítógép monitor vagy akár egy telefon töltő is csúnya dolgokat tud művelni, ha a szomszéd szobában van. Ha pedig három háztömbnyire van egy pékség, ahol egy bazinagy tésztakeverő berendezést kötöttek a hálózatra, akkor azt is meghallod a Beethoven alatt....

 

Egy sűrűn lakott városrészben egyszerűen elkerülhetetlen, hogy ne szivárogjon vissza a hálózatba egyszerre több tucatnyi elektromos alkalmazás zavaró jele. Legalábbis napközben.

 

A legjobb műszer az emberi fül. Ha valaki rendelkezik egy hifi rendszerrel, és az éjszakai órákban (amikor kevesebb zavar táplálódik vissza a hálózatba) "jobban szól" a zene, mint mondjuk késő délután, akkor érdemes kipróbálnia egy leválasztó transzformátort, és a nap tetszőleges szakaszában megkapja ugyanazt az "éjfél utáni" hangminőséget.

 

Itt egy érdekes írás erről a témáról angolul:

 

http://www.psaudio.com/pauls-posts/length-matters-not/

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Coldspot (62756)
Jahno Creative Commons License 2015.05.03 0 0 62761

Taposőcsatornákat nekem irodai környezetben elég jól ki bírták lapítani. Egy darabig bírja, de aztán cserés. Biztos vannak jobb terherbírásúak, de passz, nem szeretem, csak a szopás van ilyesmikkel.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (62760)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2015.05.03 0 0 62760

"Lakásban, ajtóküszöb előtt a szoba felőli oldalon hogyan kell helyesen átvezetni a vezetékeket?"

 

1: Sehogy, mert rendes mechanikai védelem híján életveszélyes (pl cipekedés közben ráteszed az akvárium vas lábát, ami kivágja a kábelt, hozzáér fázishoz, te meg elterülsz), az ilyesmit az ajtó FELETT tessék átvezetni.

2: Vas védőcsőben (vízcsőben) mehet.

3: Vannak gyári, padlóra lerakható kábelcsatornák, ezeknél a gyártó vállalja a felelősséget a megfelelő mechanikai védelemért.

4: Kábelt padlóba mélyen bevésni, biztonságos vastagságban betonnal fedni.

Lehet választani.

Előzmény: Törölt nick (62710)
stevie-13 Creative Commons License 2015.05.03 0 0 62759

kissé mintha kerülnéd az általam felvetett témát: szerinted egyértelműen felismernék-e a kiállítás audiofil látogatói, hogy a pár százezres erősítő házába rejtett milliós Ongaku valójában egy sokkal magasabb kategória? Vagy fordítva: lebukna-e egyértelműen egy összehasonlító teszten egy Ongaku házába épített, eggyel alacsonyabb kategóriás erősítő?

 

 

Igen, a tapasztalt zenehallgatók 10-ből 10 esetben egyértelműen meg tudnak különböztetni egymástól két készüléket.

 

Vakteszten is.

 

Amúgy a készülékház rettenetesen fontos konstrukciós elem, a csöves erősítőknél meg pláne, így egyszerűen nem létezik olyan, hogy egy Ongakut "beépítünk" egy másik készülék dobozába.

 

Az Ongakuról nyilatkozzon Kondo mester vagy Peter Qvortrup, de a Pointe erősítők készülékháza meglehetősen spéci, legyen szó az anyagválasztásról (mi alumíniumot használunk, a drága AN erősítők tiszta rezet), a ventilláció megoldásáról, az áramköri lapok rögzítéséről, a merevítésekről, vagy akár a készüléklábakról (vagy a készüléklábak rögzítéséről).

 

 

Előzmény: Mekk Elek ezermester (62758)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2015.05.03 0 0 62758

"Alapvetően méltósággal szoktam tűrni, hogy a hobbimat a róla mit sem tudó emberek lenéző mosollyal és kézlegyintéssel intézzék el,"

 

Egy időben én is foglalkoztam hifivel, persze mivel nem vagyok sem bűnöző sem politikus, ezért arany árú készülékek vásárolgatása helyett inkább magam kísérleteztem (főleg erősítő és hangfal területeken).

", de arra azért érzékeny vagyok, ha a hobbim képviselőit azzal vádolják, hogy hülyék vagy - horribile dictu - süketek."

 

Már volt szó árak pontosításáról és volt megsértődés is... kissé mintha kerülnéd az általam felvetett témát: szerinted egyértelműen felismernék-e a kiállítás audiofil látogatói, hogy a pár százezres erősítő házába rejtett milliós Ongaku valójában egy sokkal magasabb kategória? Vagy fordítva: lebukna-e egyértelműen egy összehasonlító teszten egy Ongaku házába épített, eggyel alacsonyabb kategóriás erősítő?

Előzmény: stevie-13 (62744)
Jahno Creative Commons License 2015.05.03 0 0 62757

Ha egyszer nagyon sok pénzem lesz, akkor azért fogok 16 egyforma rendszer venni, hogy valakivel kipróbáltassam, valóban meghallja-e a különbséget a bejáratott és a nem bejáratott rendszer közt.

Előzmény: stevie-13 (62754)
Coldspot Creative Commons License 2015.05.02 0 0 62756

 A leválasztó trafó zseniális megoldás lehet, ahol az áram “piszkos,” máshol azonban egyszerűen nincsen rá szükség. 

Mit jelent a "piszkos" áram, hogyan tudom, és milyen mérőeszközökkel kimérni? Mik a tiszta áram jellemzői?

Válaszod előre is köszönöm.

Előzmény: stevie-13 (62754)
C20NE Creative Commons License 2015.05.02 0 0 62755

Ha mashol nem fer el en bizony atvezetnem csak kotnek utanna egy varazsdobozt ami az athallasat a rossz aramnak megszunteti...📺

Előzmény: Törölt nick (62753)
stevie-13 Creative Commons License 2015.05.02 0 0 62754

Meg a hifi "szakértők" is.

 

 

Nem nagyon tudok mást mondani: akit az itt elhangzottak alapján esetleg érdekelne, mégis mire jó ("hogyan szól") egy high-end audio rendszer, miben másabb/jobb annál, mint amit általában otthon hallgat, azt szívesen látjuk egy demóra a bemutató szobánkban, illetve a feltehetően szeptemberben megtartandó nyílt napunkon.

 

Komoly tápkábelt, leválasztó trafót bárkinek szívesen adok kölcsön egy otthoni próbára. Mind a kábel, mind a leválasztó trafó "működik" tévék és kivetítőrendszerek esetében is.

 

Az elérhetőségem publikus.

Előzmény: pajaci (62750)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.02 0 0 62753

Hűűűű, ez tényleg nem jutott eszembe, de istenkirály ötlet! A Tv koaxkábelt is áthúzhatom ugyanott?

Előzmény: C20NE (62752)
C20NE Creative Commons License 2015.05.02 0 0 62752

Egy fem csempe elvedo amiben elvezeted a drotot es szigoruan arany kabellel meg EPH-ba is kotod.

 

🔌

Előzmény: Törölt nick (62749)
pajaci Creative Commons License 2015.05.02 0 0 62751

:-))))

Előzmény: Törölt nick (62749)
pajaci Creative Commons License 2015.05.02 0 0 62750

Meg a hifi "szakértők" is.

Előzmény: C20NE (62746)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.02 0 0 62749

Van egy ongaku erősítőm amit szeretnék használni, viszont a szobában az ajtóküszöb előtt, a szoba felőli oldalon kell átvezetnem a 80e Ft-os tápkábelt. Hogyan kell helyesen átvezetni a  vezetékeket? Egyelőre szaniterszilikonnal a pvc padlóhoz van  csipkedve. Létezik olyan küszöboldalba rakható izé ami taposófedélként működik?

pajaci Creative Commons License 2015.05.02 0 0 62748

Paff!

Előzmény: stevie-13 (62745)
C20NE Creative Commons License 2015.05.02 0 0 62747
Előzmény: C20NE (62746)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!