Keresés

Részletes keresés

Garfield007 Creative Commons License 2015.04.02 0 0 62399

Akkor neked egy jó túrabakancs vagy taktikai kell, na abban meg még nehezebb segíteni. Mert mondhatom, hogy az olcsókból vegyél egy ilyet, vagy a drágákból egy Asolo Sasslong-ot vagy Hanwag-ot, de úgyis a próba után tudod megmondani neked melyik jön be. Arról nem beszélve, hogy mint mindenben itt is elkurvultak, a Haix-ok a mi katonáink lábáról is lerohadtak, pedig hát itt nincs nagy igénybevétel...

Szóval, próbálj ki egy Beta-t :-)

Előzmény: gergerg (62393)
DJ Szegecs Creative Commons License 2015.04.02 0 0 62398

Praktikerben éppen elfogyott a Beta

 

Azt nem is ott érdemes venni, hanem közvetlenül a forgalmazónál: Bosnyák tér, vagy a Hungária körúton, az M3 bevezető mellett.

Előzmény: Jahno (62397)
Jahno Creative Commons License 2015.04.01 0 0 62397

Azokat én irodában szétrúgtam...

 

Nekem most ilyenem van bakancsban és cipőben is, bár kicsit merev a talpa (szúrásállóság miatt):

 

http://www.vedoeszkozbolt.hu/index.php?&tpl=product&prID=75

 

Valamint egy ilyen:

 

http://www.vedoeszkozbolt.hu/index.php?&tpl=product&prID=1608

 

Igaz civil vagyok, de beestem ebbe a boltba, azóta nagyjából mindent itt szeretnék megvenni, van pár érdemleges cuccuk, kisebb, nagyobb, komolyabb, drágább, lazább kivitelben. Asszony is szétrúgra a sportcipőjét, mondtam, hogy keresőbe beírni, félcipő, csókolom, van 1-2 divatosabb forma. Amúgy bolt kb. tökmindegy, ugyanezt meg lehet lőni máshol is, árban is hasonlók csak ezeknek egyszerűbb volt most rendelésből visszakeresni a cikkszámát. Elsőre kicsit erősnek gondoltam, mondom gyalogtúrára, városjárásra nem merek benne elmenni, sem bicajozni, aztán elég jól megszoktam. Élettartamáról majd nyilatkozom, mert cipőt csak 1 évet hordtam, hosszú szárú bakancsot (a fekete bőr elég egyszerű darab, de nekem meglepő módon bejött), de már az 1 év is hosszabb, mint az előző hegymászós bakancsom volt.

 

Körbe kell nézni, én csak azon lepődtem meg, hogy teljesen normálisan kinéző, divatos motyók is vannak, Praktikerben éppen elfogyott a Beta, ezt felpróbáltam, megtetszett, így hoztam gyorsan télire és tartalékba is (érdemes volt, most nézem, hogy egyik 4ezressel lett drágább) :-)

Előzmény: Törölt nick (62394)
Peter atyuska Creative Commons License 2015.04.01 0 0 62396

Nem gyakorlott média szereplő :) de legalább valahol van róla szó.

Előzmény: ha4nz (62385)
cucu Creative Commons License 2015.04.01 0 0 62395

Enyémet meg a kutya rágta szét.

 

Munkaruházatiban tudok ajánlani boltot a XVII-ben.

Előzmény: gergerg (62388)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.01 0 0 62394

Túrabakancs?

Előzmény: gergerg (62393)
gergerg Creative Commons License 2015.04.01 0 0 62393

Nekem olyan kell ami a sarat is bírja. A legtöbb bajt az okozza, egyszerűen lejön a bakancsok talpa. Amelyiknek meg nem jön le, abban összeesik az energiaelnyelő sarok,és az egész gerincem féj benne pár hónap után. Nem villanyszerelő bakancs kell, hanem kényelmes, strapabíró bakancs, amiben nem szakad le a lábam estére.

Előzmény: Garfield007 (62392)
Garfield007 Creative Commons License 2015.04.01 0 0 62392

Villanyász fronton nem tudom, fateréknál az autószerelők hordták évekig a legalapabb acél orrú fekete bakancsokat. Most a 7243B-C verzió felelhet meg neki, gondolom.

Én most egy 7206BKK-t akarok rendelni, de az én amatőr felhasználásom nem mérvadó.

 

Előzmény: gergerg (62391)
gergerg Creative Commons License 2015.04.01 0 0 62391

Az jó? És abból melyik?

Előzmény: Garfield007 (62390)
Garfield007 Creative Commons License 2015.04.01 0 0 62390

Beta?

 

Előzmény: gergerg (62388)
pajaci Creative Commons License 2015.04.01 0 0 62389

Mi a baj vele?

Előzmény: ha4nz (62385)
gergerg Creative Commons License 2015.04.01 0 0 62388

Ne már, valami normális kell, napi 10 órát el kell tölteni benne. Egyszer volt egy Urgent Verdi bakancsom, az kényelmes volt, a talpa is bírta, de annak meg a belső bélésszövete ment szét a sarkánál. 

Előzmény: Garfield007 (62387)
Garfield007 Creative Commons License 2015.04.01 0 0 62387
Előzmény: gergerg (62386)
gergerg Creative Commons License 2015.04.01 0 0 62386

Ti milyen bakancsot hordotok? Nem tudok olyan bakancsot venni ami kibírna egy évet. Jó, 15 fölé még nem mentem egyszer sem. Jellemzően a talpával vannak problémáim. Most megint kéne venni, de már hülyét kapok a gondolattól hogy milyen szemetet veszek meg.

 

HELP PLÍÍÍZ!!!! 

ha4nz Creative Commons License 2015.04.01 0 0 62385

Nem szeretnék kollégákat ócsárolni, de csak nekem bántotta a fülemet ez a műsor?

Peter atyuska Creative Commons License 2015.03.31 0 0 62384

Finder

Előzmény: Törölt nick (62383)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.30 0 0 62383

Üdv 

 

Stabil mechanikus időkapcsolót keresek  melyik márka a megbizhatóbb

 

- Bemko

- Finder 

Szirty__ Creative Commons License 2015.03.30 0 0 62382

Helló Mekk Elek ezermester!

 

Szerintem már messze túl van maszturbálva a dolog. Elefánt a bolha.

De legyen, mert ezt szereted :-)

 

Nem tudom méretezve van-e vagy sem, én csak azért tettem ezt a megjegyzést, mert egy "kolléga" egyik válaszában ezt feltételezte.

 

"Nem lenne túl bölcs dolog úgy konstruálni egy gépet, amelynél a véletlenen múlik, hogy sikeres lesz-e a demagnetizálás."

 

Pedig látod ez valószínűleg éppen ilyen. Nem hiszem hogy túlságosan nagy problémát okozna ez ebben az esetben.

 

"Én úgy gondolom, hogy a nyomógomb megnyomásakor a demagnetizáló mágneskapcsoló valamennyi késleltetés után automatikusan elejt."

 

Lehet hogy így van, nem tudjuk. De ha azt vesszük alapul hogy a demagnitázálás problémájába a vezérlés oldalról milyen mélyen mentek bele a konstruktőrök, akkor én inkább azt feltételezném, (az egyszerűség oltárán áldozva) hogy a tekercs a Stop gomb megnyomásáig kap ellentétes polaritást.

Mint ahogy olyan gép is van ami egyenárammal fékezi a főorsót és ezt éppen a Stop gomb nyomvatartásáig teszi.

 

"Sőt valaki azt javasolta, hogy nyomja meg többször is, de ha minden gombnyomáskor ugyanaz az áramirány a tekercsben, attól nem fog a vas tömeg újra az ellenkező irány felé mágneseződni."

 

Én javasoltam.

De nem azért, hogy még jobban felmágnesezze, hanem azért hogy jobban lemágnesezze.

Hogy lehet ez? Gondolkozz ezen is ne csak azon hogyan mondhatsz mindenképpen ellent! :-)

 

Előzmény: Mekk Elek ezermester (62370)
Traco Creative Commons License 2015.03.30 0 0 62381

Sziasztok!

 

Van egy 4 fénycsöves armatúra, amiben 1db elektronikus gyújtó van. Ha kikötök egy fénycsövet, működni fog a maradék 3? (A negyedik külön áramkörön lenne - gyújtó nélküli ledes, afféle irányfénynek).

Láttam modulux és osramos gyújtóst is, de kipróbálni nem tudtuk egyelőre.

 

 

Köszönet!

T

Chevy01 Creative Commons License 2015.03.30 0 0 62380

Köszönöm a választ!

Teljesen ép a ventillátor, meg minden, tiszta a motor is és úgy megy ahogy kell semmi rendellenesség nem észlelhető.

Az áramfelvétel mérését már terveztem, úgy is ki akarom próbálni hogy rákötök egy hőkioldót és menet közben állítgatom rajta a kikapcsolási értéket majd meglátjuk hol kapcsol ki. Valami támpontot ez a "mérés" is fog adni.

Szerintem is az az üzemi hőfok, de nekem egy kicsit furcsa, hogy ennyire sütős.   Van egy másik 1,1KW-os IMI  220-as  1450 1/min  motorom is, meg egy 2,2KW-os  3 fázisú szalagfűrészen,  de ezek alig melegszenek még terhelten is.

Előzmény: szakmókus (62378)
szakmókus Creative Commons License 2015.03.29 0 0 62379

Köszönöm mindenkinek a hozzászólást,és hogy foglalkoztatok a témával!

Van egy toroidom,majd megmérem hány volton éri el a névleges áramerősséget az asztal.

Most már arra is kíváncsi vagyok hogy ez az érték változik-e,ha a mágnes asztalra ,(ami alapból nyitott vasmagú, mert a munkadarab zárja tulajdonképp az erővonalakat), felületéra kisebb,vagy nagyobb munkadarabot teszek.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (62374)
szakmókus Creative Commons License 2015.03.29 0 0 62378

Javallott lenne az áramot megmérni, és ha az adat táblával meg egyező az érték (terhelve), esetleg a ventilátort megvizsgálni eredeti-e ( pl:kisebb az átmérője mint a ventilátor ház) ,vagy nem sérült.

Ha minden rendben, annak a motornak az az üzemi hőfoka.

Szerintem.

Előzmény: Chevy01 (62377)
Chevy01 Creative Commons License 2015.03.29 0 0 62377

Sziasztok!

 

Van egy 1450 1/min 750W egyfázisú EVIG villanymotorom,  a tekercselés és a bekötő doboz alatti rész is újszerű, meg tulajdonképpen az egész motor nagyon pepec, szépen is megy.

 

Viszont és ennek okát szeretném kérdezni, meg azt hogy ez lehet-e természetes jelenség egyes motoroknál:   rendesen melegszik kb 5-10 perc alatt is majdnem süt a külső része. ( Nem szorul a tengely meg ilyesmi ÚJ csapágyak)

 

Volt a dobozban bekötési rajz minden ennek megfeleő, nem buherált semmi, a kondenzátorát meg a kapocsfedelet  kicseréltem mert ezen gyárilag 2 nagy aluminium volt és 1 gyel jobban néz ki ( a kapacitások megegyeznek!),  azt hittem az új kondi okozza, és visszakötöttem a régieket ugyan úgy melegszik.  

 

Attól tartok hogy ettől előbb utóbb leégne!

 

 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2015.03.29 0 0 62376

Órát kénytelenek lesznek szerelni, mert a fenyő ripityára töri aztat is.

Előzmény: Mahala (62375)
Mahala Creative Commons License 2015.03.29 0 0 62375

Üdv, kicsit eltűntem. Köszönöm az eddigi ötleteket. Szóval vihar, 30 éves selyemfenyő eldől légvezeték annyi. Regisztráltat hívok aki megoldja a kábelcserét és esetleg órát is illene cserélni? Nyílván új kiépítés szekrény stb. Meglehet ezt úszni csak kábelcserével vagy jobb az óraáthelyezés mert ilyenkor mindenképp át kell vetetni elműssel? Gondolom 2-3 kiló per óra vagy több? Dreamer tudsz jobbat? Köszi

 

 

 

Előzmény: Dreamer (62346)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2015.03.29 0 0 62374

Mivel itt csupán (tized?)másodpercekről lehet szó (energiával nem muszáj takarékoskodni), ezért fázishasítás helyett inkább valami ellenállás-növelős áramcsökkentő megoldáson gondolkodnék, ezért is írtam pl a tirisztor helyére lassan lezáró tranzisztort (és pl a soros izzó is ilyen, felizzás közben növekvő ellenállás).

Előzmény: Mekk Elek ezermester (62373)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2015.03.29 0 0 62373

Induktív terhelés esetén amúgy sem túl jó dolog bármiféle fázishasítással operálni,

de ha nincs más megoldás, akkor viszont próbáljunk meg olyan jóságú zavarszűrőt alkalmazni,

amely egyúttal a triak egészségére veszélyes feszültségrúgásokat is képes megenni.

Előzmény: ficere50 (62372)
ficere50 Creative Commons License 2015.03.29 0 0 62372

Az asztal induktivitása (mekkora lehet?) miatt én óvatosan kezelném a különféle triac-os, tirisztoros megoldásokat...

Érdemes lenne megmérni. Toroiddal,-->50 Hz+ feszültség és ohmos ellenállás, +árammérés ismeretében meghatározható lenne.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (62371)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2015.03.28 0 0 62371

Talán érdemes lenne kipróbálni azt, hogy a mágnest úgy a váltófeszre kapcsolni, hogy sorba kötni vele egy megfelelő izzót. Az első pillanatban az izzó még hideg, az ellenállása kicsi. a mágnes erősen kezd dolgozni, aztán az izzó felmelegszik és ennek arányában elkezd csökkenni a mágnes árama. Ha szerencsénk van, akkor a kikapcsolás pillanatában már olyan nagy az izzó ellenállása, hogy  a maradék mágnesesség már nem zavaró.

 

Persze ez házibarkács kategória. Ha profinak szeretnék átszani, akkor az izzó helyett beraknék egy okosan vezérelt triakot jóféle zavarszűrővel!!! (kb. fényerőszabályozó áramköre) vagy egy graetz-et, aminek az egyenáramú sarkai közé betennék egy szép lassan lezáró tranzisztort.

Előzmény: ficere50 (62367)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2015.03.28 0 0 62370

"Engem meglepne ha egy szerszámgép bármely tulajdonsága üresjáratra lenne méretezve."

 

Mivel nem lehet tudni, hogy a kikapcsolás pillanatában pontosan mekkora vas van az asztalon, ezért ha egyáltalán méretezve van, akkor csak az üres asztalra lehet méretezve.

 

"A mellékelt rajz alapján az is meglepne, ha a demagnetizáslás bármilyen módon méretezve lenne."

 

A rajzon nem egy (bármeddig nyomható) nyomógomb, hanem egy mágneskapcsoló két érintkezője látható. Én úgy gondolom, hogy a nyomógomb megnyomásakor a demagnetizáló mágneskapcsoló valamennyi késleltetés után automatikusan elejt.

Nem lenne túl bölcs dolog úgy konstruálni egy gépet, amelynél a véletlenen múlik, hogy sikeres lesz-e a demagnetizálás.

Tételezzük fel, hogy az adott körülmények között az egyenáramú elektromágnes X erősségűre felmágnesezte az asztalt. Ebből az állapotból mondjuk 1 másodpercig kellene ellentétes irányú egyenáramot kapnia ahhoz, hogy pont semleges állapotba kerüljön. Ha a melós villámkezű és csak pár tized másodpercig nyomja a stop gombot, akkor a mágnesesség egy része benne marad az asztalban. Ha jó sokáig nyomja a gombot, akkor meg átbillen az ellentétes mágneses polaritásba és akkor meg úgy marad mágneses. Sőt valaki azt javasolta, hogy nyomja meg többször is, de ha minden gombnyomáskor ugyanaz az áramirány a tekercsben, attól nem fog a vas tömeg újra az ellenkező irány felé mágneseződni.

Ezért nem bölcs dolog szerintem a véletlenre/melósra bízni ezen fajta demagnetizáló relé behúzási idejét.

Előzmény: Szirty__ (62363)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!