Keresés

Részletes keresés

Harlenn Creative Commons License 2015.02.13 0 0 61753

Én úgy tudom, hogy a fürdőszobában (főleg ha zuhanyzó van), nem mindegy, hogy milyen dugaszoló aljzatot szerelsz és, hogy hová!

De ezt majd a nálam többet tudó tagok megmondják pontosabban. Amikor párom megvette a jelenlegi lakásunkat (utána találkoztunk) azzal kezdtem, hogy az egész lakást újra kellett vezetékeznem, mert a lakásba bejövő tápkábel, ha hiszitek ha nem, a zuhanyzóban jött be a lakásba egy kötődobozba, aminek a tetejét csak 1 db csavar tartotta és folyton lifegett. Amikor szétszedtem elég sok kormot találtam benne, meg néhány régebbi elszenesedett vezeték darabot. Nem értem, hogy ki lehetett az a kókány marha, aki ezt csinálta. Ha megtalálom róla a képet felteszem egyszer ide.

Előzmény: rimaka (61750)
liptak1 Creative Commons License 2015.02.13 0 0 61752

ezt a konnektor úgynevezett borotválkozó konnektornak hívták még vagy 100 évvel ezelőtt, ebbe csak a villanyborotvát volt anno szabad bedugni mivel az kettős szigetelésű és annak tilos a védővezető, mára minden lámpába, dugaszoló aljzatba kötelező a védővezető+ EPH a nagy kiterjedésű fémhálózatnak, vizes blokkba vízcsövek kád, tálca(zuhany) ÁVK csak hogy az apraját említsem, na ezért jó a burkoló szaki, neki nem fáj a feje a hülyesége után.

Előzmény: rimaka (61747)
liptak1 Creative Commons License 2015.02.13 0 0 61751

végül is nem értem mit vagytok kiakadva mintha még nem láttatok volna ilyesmit, ahol kőműves vagy festő van oda már más szaki nem is nagyon szokott kelleni , ők vezet,gázt,villanyt, szerelnek gipsz kartonoznak , vakolnak festenek burkolnak, a többi szakmát csak a hülyéknek találták ki: )

Előzmény: Tízenhármaska (61746)
rimaka Creative Commons License 2015.02.13 0 0 61750

Megnézetem hétfőn egy villanyszerelővel, esetleg csatornázással hogyan tudja megoldani a padló és oldalfal találkozásához levezetve, ott úgy is van egy ferde perem a padlónál körben, talál be lehet csempézni a tetejét. A mosógép hátuljánál jönne fel tovább a csatorna és ott lenne az új konnektor, amit lényegében eltakarna a mosógép. A mosógép mellett egyébként zuhanyfülke lesz. Az nem tudom, hogy előny-e, hogy az előszobában a lakáselosztóknál a falon kívül mennek nálunk csatornában a vezetékek nem a falban, pl. az előszobai villanykapcsoló, vagy a konyhai vezetékek is csatornában falon kívül vannak.

Nagyon köszönöm a hozzászólásaitokat, tudom, hogy jót akartok, de most komolyabb, fali teljes vezetékcserére nincs már pénzem, meg idő sincsen már rá.

Előzmény: Dreamer (61749)
Dreamer Creative Commons License 2015.02.13 0 0 61749

Azon az aljzaton régen szerepelt, hogy "CSAK BOROTVA RÉSZÉRE!" az idők során ez a felírat eltűnhetett. Ezért lehet csak két eres.

 

Az a baj, hogy a meglévő aljzatról leágaztatni szakszerűen egy olyan nagy fogyasztónak mint a mosógép, nem egyszerű (sőt talán azt mondom eléggé kivitelezhetetlen).

 

Miért? Mert a meglévő vezeték alumínium a mai vezetékek anyaga pedig réz, és nem szeretnek együtt "kötést" alkotni. Előbb utóbb a kötés elromlik, tűzveszélyt jelent (főként egy mosógép esetén!!!).

 

A legeslegjobb megoldás az lenne, ha a lakáselosztótól közvetlen lehetne vezetni egy vezetéket ami aztán a mosógépnél ér véget. Ez hosszú időre megnyugtató megoldás. Sajnos ezt csak rombolással, vagy kábelcsatornával lehet megoldani (amit mondjuk később egy felújításkor el lehet tüntetni!).

 

A kollégák, még hogyha szélsőséges hangnemben, de a Te és családod életéért aggódnak (másodsorban a szakma megítélése az ilyen szakszerűtlen javítások, toldások miatt)!

 

Ha van lehetőséged, akkor válasz a kötésmentes tápellátást, és nyugodtan aludhatsz!

 

Dreamer

Előzmény: rimaka (61747)
rimaka Creative Commons License 2015.02.13 0 0 61748

Azért lényegében 1 db plusz konnektorról van csak szó. Persze tudom ez is agyoncsaphat!

Előzmény: Gyurco78 (61745)
rimaka Creative Commons License 2015.02.13 0 0 61747

Az az igazság, hogy fel sem merült bennem, hogy nem jó ez a megoldás. Már csak azért sem, mert lebontva a csempét a fali világítás mellett van egy konnektor, ami a kerek műanyag dobozból van kivezetve a falba bevésve szürke kéteres vezetékkel, ez úgy néz ki, hogy eredetileg az új lakásba lett szerelve "gyárilag". Ez a konnektor úgy működik, hogy csak akkor van benne áram ha ég a villany. Erre a konnektorra nincs most szükségem, ez le lesz csempézve. 

Esetleg ha tudsz egy villanyszerelőt aki holnap eljönnek XX. kerbe megnézni a fürdőt ajánlj egyet. Sajnos szorít az idő, mert hétfőn du. vagy kedden kezdődik a csempézés, a vízszerelés már lényegében készen van. 

Előzmény: liptak1 (61744)
Tízenhármaska Creative Commons License 2015.02.13 0 0 61746

És még az is előfordulhat, hogy ezt 2x1mm2-s MTE vezetékkel hajtaná végre,alu vezetékről leágaztatva,sodrott kötéssel.

Csak tutira megy,elvégre burkoló,mindenhez értő megoldó mesterember.

Előzmény: liptak1 (61743)
Gyurco78 Creative Commons License 2015.02.13 0 0 61745

Te sem vagy normális, hogy a burkolóra bízod a villanyszerelést...

 

Előzmény: rimaka (61742)
liptak1 Creative Commons License 2015.02.13 0 0 61744

Nincs mit de azért én a helyedben(és azért elgondolkodnék miért is vannak kibukva itt a kollégák) , és rászánnám a pénzt egy normális szakira, hisz ha már a burkolást nem magad végzed akkor miért szereltetsz villanyt kőművessel? Mondjuk a búrkolás nem egy nagy kunszt, felteszed , kifugázod, vízmérték kell hozzá no meg szépérzék, felelősség nuku, a családot meg rábízod valami kóklerre?

Előzmény: rimaka (61742)
liptak1 Creative Commons License 2015.02.13 0 0 61743

Még hozzá tenném biztos szabadulna a családtó, egy pofás családi áramütés a vizesblokkban tuti temető, ritkán hallok olyant hogy valaki a fürdőben áramütést szenvedett és túlélte. Mivel a víz következtében lecsökken az emberi test ellenállása

még egy rosszul szerelt EPH is kemény bonyodalmakat okozhat. A másik nem ok nélkül kell a nagy fogyasztókat kötés nélkül vinni, nincs az a kötőelem ami hosszú távon kibírná a mosógép, a szárítógép vagy az elektromos sütők ki be kapcsolásánál kialakuló áramlökéseket, előbb utóbb elkezd valahol megégni.

Előzmény: Tízenhármaska (61738)
rimaka Creative Commons License 2015.02.13 0 0 61742

Köszönöm! Megnéztem a Praktikerben lehet kapni, holnap veszek is. Akkor, ha a 3 eres laposvezetékkel csokival megoldva vezetik a földelt konnektorból, az úgy rendben lesz? 

Előzmény: liptak1 (61741)
liptak1 Creative Commons License 2015.02.13 0 0 61741

van ilyen lapos 3 eresben is MM fal vezeték a neve

Előzmény: rimaka (61737)
Tízenhármaska Creative Commons License 2015.02.13 0 0 61740

áááááááá még igazán visszafogtad magad :-))

 

Előzmény: Lacivill (61739)
Lacivill Creative Commons License 2015.02.13 0 0 61739

Kemény leszek. A fürdőszoba felújításra ráköltesz nem keveset, de a villanyhálózatodat nem akarod felújítani, pedig ezen az életed is múlhat. Mosógéphez 2 eres vezeték, izgalmas lesz.  Mosógéphez illik az elosztótáblától külön vezetéket vinni, ami Érintésvédelmi relével védett.

Előzmény: rimaka (61737)
Tízenhármaska Creative Commons License 2015.02.13 0 0 61738

Majd ez a burkoló vállalja a felelősséget áramütés vagy villamostűz esetén?

És ami szomorú,Te ebben közreműködsz.

Remélem átérzed a felelősséget! 

Előzmény: rimaka (61737)
rimaka Creative Commons License 2015.02.13 0 0 61737

Sokan írjátok, hogy nem szabad két eres vezetéket használni. Ezt a szaki /burkoló nem villanyszerelő/ úgy képzelte, hogy az egyik földelt konnektorból "csokival" megoldva vezetné a két eres lapos vezetéket a csempeburkolat alatt, ide lenne a mosógép csatlakoztatva. Vajon akkor hogyan lehet a panellakások vasbeton falába plusz konnektort kiépíteni, mert az a 3 eres kerek vezeték elég vastag. A hősugárzót, ami az eredeti kérdésem volt, villanyszerelővel köttetem be, ha lehet a villanykapcsolóba, mint most van. Ha nem lehet, akkor lemondok róla.

Törölt nick Creative Commons License 2015.02.12 0 0 61736

Tulaj ßaszik rendesen megcsináltatni. A vezetékeket minimum át kéne tegergetni, meghúzni, de 99,9%, hogy a vadbarom házépítő/festő/tulaj síkbagipszelte a kötöződobozokat. Te azt magadtól meg nem találod a tapéta, vagy a 15 réteg festék alatt.

Előzmény: AlejoP (61733)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.12 0 0 61735

Hehe, felújítók :) Zavard el ezt a bandát, gányolnak.

Előzmény: rimaka (61729)
Tízenhármaska Creative Commons License 2015.02.12 0 0 61734

Hivj egy ertelmesebb szerelot,aki megnezi a lampafoglalatot,a takarorozsa alatt talalhato vezetekkotest.

Előzmény: AlejoP (61733)
AlejoP Creative Commons License 2015.02.12 0 0 61733

Sziasztok!

Lenne egy problémám, s esetleg ti hátha tudjátok mi lehet az oka.

Tégla társasházban lakom albérletben és a konyhában a villanykörte pislákol és zizeg sokszor. Olyannyira, hogy van úgy, hogy az áram is elmegy. Elment az áram egyik este, cseréltünk körtét, s azután sem volt. Felhívtuk a karbantartót, megnézte, csavarhúzóval vagy 4x megpiszkálta és betekerte az új körtét és rendben is volt. Igenám, de másnap délelőtt ismét zizegés fogadott és a vadonatúj körte is elszállt. Teljes sötétségbe borult megint a konyha, délutánra viszont ismét égett a körte és zizegés sehol, tehát nem a körte ment tönkre.

Valaki esetleg tudja, hogy mi okozhatja a problémát?

 

Előre is köszönöm a segítségeteket!

Üdvözlettel:
AlejoP.

liptak1 Creative Commons License 2015.02.12 0 0 61732

se a lámpának se a dugaszoló aljzatnak nem szabad manapság(tilos) 2 eres vezetékkel vinni(helyesebben nem tilos de a három ér előírás) magyarul mindennek kell védővezető tehát nulla+fázis+védővezető ha nem így van szerelve küld őket a sunyiba

Előzmény: rimaka (61729)
pajaci Creative Commons License 2015.02.12 0 0 61731

3 eres vezeték kell egy földelt konnektornak.

Előzmény: rimaka (61729)
Tízenhármaska Creative Commons License 2015.02.12 0 0 61730

Biztos hogy ket eres?

Mert ha igen,akkor hetfon csak a szerszamot,vagy a satorfajukat szedjek ossze,ne szereljenek.

Előzmény: rimaka (61729)
rimaka Creative Commons License 2015.02.12 0 0 61729

Köszi a választ. Abban reménykedem, hogy a felújítók, akik 2 eres lapos vezetékkel a csempe alatt vezetve kialakítanak új konnektort a mosógépnek, meg új helyre viszik a világítást a falon, talán ezt is meg tudják oldani. Ezért szerettem volna tudni, hogy lehetséges-e, de ők csak hétfőn folytatják a munkát nem kell addig idegeskednem miatta. 

Előzmény: Harlenn (61728)
Harlenn Creative Commons License 2015.02.12 0 0 61728

Természetesen meglehet oldani. Nem nagy dolog. Viszont ha nem értesz hozzá, akkor valóban szólj egy villanyszerelőnek de biztos, hogy az is legombol rólad néhány ezrest.

Előzmény: rimaka (61727)
rimaka Creative Commons License 2015.02.12 0 0 61727

Sziasztok! Tanácsot szeretnék kérni.
A fürdőszobában az ajtó fölött a falon van egy 1 szálas kvarc fali hősugárzó, ami teljesen felfekszik a falsíkra, villanykapcsolóval kell működtetni. Nagyon ritkán használjuk, de most fürdőszoba felújítás kapcsán úgy döntöttem teszünk fel egy újat, mert szerintem ez még akkor került fel, mikor épült a ház 1980-ban.
A problémám az, hogy vettem egyet, viszont itthon jöttem rá, hogy ezt konnektorba kell bedugni. Vajon ilyen esetben meg lehet oldani, hogy a meglévő villanykapcsolóra kössük rá, onnan kapja az áramot? Van rajta egy zsinór amivel ki-be lehet kapcsolni.
Ha ez nem megoldható, akkor a vezetékét le lehet-e cserélni, mert csúnya fekete színű, és csak egy rövid vezetékkel a felújítás kapcsán mellé telepített konnektorba dugnám be. Sajnos ahol vettem ez az egy db volt az ilyen típusú hősugárzóból, kicserélni másikra nem tudom. 
Remélem érthető amit írtam, mert nem értek villanyos dolgokhoz. Természetesen szakemberrel szereltetném meg, de azt még keresni kell, ezért szeretném tudni előre, mik a lehetőségek, hátha ti tudjátok. Előre is köszi!

liptak1 Creative Commons License 2015.02.12 0 0 61726

 

Most nézem csak elvileg te a biztosítót traktáltad hogy miért fizetnek ha nem védik az emberek a berendezésüket, nagy ász vagy , vagy beépített biztosítós? Igazi magyar, külföldön a kuncsaft megtartása a tét és persze a korrekt ügyintézés, magyar honban meg az a cél minél több embert minél jobban lehúzni és még ezt te komolyan okésnak tartod, sőt rádobsz egy lapáttal még fel is hívod a figyelmüket , hogy itt egy újabb kibúvó? Háááát érdekes.

"A biztosító, az más kérdés, ők húsz év késéssel követik az életet. 2000 körül leveleztem több szakértőjükkel, hogy miért fizetnek, ha a kuncsaft nem szerel túlfeszültségvédelmet"

Előzmény: ötfelezős (61722)
liptak1 Creative Commons License 2015.02.12 0 0 61725

A jelekből ítélve nem sikerül a fejükbe tömni egy szemernyi tudást se(mármint a biztosítónak) ugyanis a napokban buktam ki az egyikükön. Tervbe vettem (hazudok az asszony) hogy kössünk biztosítást a lakásra, ,kicsit kíváncsiskodtam, erre elhalmoznak a biztosítók a süket ajánlataikkal. Na gondoltam , valamejiket mégiscsak meg kéne nézni, rendesen belenyúltam: felhívott akit kinéztem és szóltam neki érdekelne közelebbről is a dolog. Átvettük az egészet, majd jött a kisbetűs rész. Rákérdeztem a viharkárokra, nekik a vihar csak jön takarít ha esetleg beáznék akkor arra külön kell biztosítást kötni. Na ekkor már 6000/hó tartottunk, jött az újabb ökletem mi a helyzet a villámcsapásokkal:válasz: hát az benne van a biztosításban de csak akkor fizetnek ha vagy villámvédelem vagy túlfesz védelem van kiépítve. Kicsit belehúztam mondom neki döntsék már el mert hát a kettő nem is jön egymással egyetembe hisz az egyik a tényleges villámcsapás ellen védi a lakást főleg a másik meg a belső berendezéseket védi , addig ment a beszélgetés a végén a fickó már azzal se volt tisztában egyáltalán ő akart-e velem beszélni. Ennyit a biztosítókról, nem tudom ki vette rá őket arra hogy betegyék ez a részt a biztosításba de nem semmi egy öklet volt tőle, ezzel az erővel majd jöhet a kötelező biztosítás lakásra mint a kocsinál a lényeg hogy a paraszt csak fizessen a biztosító meg hagy hízzon, mi jön még: poroltó az ajtónál, tűzvédelmi és tűzóltó rendszerek kiépítése, no meg eleve szögesdrót rács páncélajtó aknazár a betörés ellen. Ja meg a kamerák még a hálószobába is nehogy már a biztosító fizetésre szoruljon.

Előzmény: ötfelezős (61722)
liptak1 Creative Commons License 2015.02.12 0 0 61724

A túl fesz védelem ha  csak részlegesen van kiépítve akkor a legrosszabb azt hiszed oké közben meg 50/50% esélyed van arra hogy megvédi a berendezést, a túlfesz védelem ne a biztosító miatt legyen hanem ha komolyan drága berendezések vannak rajta.  Ha a legolcsóbb megoldás kell  akkor húzz ki mindent a konnektorokból ha elmész otthonról no meg ha nyáron vihar jön(ja és persze a tv csatikat se feledd mert onnan is be jön a menykű) ennek az is előnye hogy a berendezések akkor is meghibásodhatnak ha nem vagy otthon de be vannak dugva, láttam kiégett konyhát páraelszívó miatt, leégett szobát dvd lejátszó miatt, nem a leg pedánsabb megoldás ráadásul öli a csatlakozókat de nem 200 ezer(egyébként a leírt összeg ha normálisan ki van építve a rendszer reális)

Előzmény: John Zero (61692)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!