Keresés

Részletes keresés

liptak1 Creative Commons License 2015.02.12 0 0 61726

 

Most nézem csak elvileg te a biztosítót traktáltad hogy miért fizetnek ha nem védik az emberek a berendezésüket, nagy ász vagy , vagy beépített biztosítós? Igazi magyar, külföldön a kuncsaft megtartása a tét és persze a korrekt ügyintézés, magyar honban meg az a cél minél több embert minél jobban lehúzni és még ezt te komolyan okésnak tartod, sőt rádobsz egy lapáttal még fel is hívod a figyelmüket , hogy itt egy újabb kibúvó? Háááát érdekes.

"A biztosító, az más kérdés, ők húsz év késéssel követik az életet. 2000 körül leveleztem több szakértőjükkel, hogy miért fizetnek, ha a kuncsaft nem szerel túlfeszültségvédelmet"

Előzmény: ötfelezős (61722)
liptak1 Creative Commons License 2015.02.12 0 0 61725

A jelekből ítélve nem sikerül a fejükbe tömni egy szemernyi tudást se(mármint a biztosítónak) ugyanis a napokban buktam ki az egyikükön. Tervbe vettem (hazudok az asszony) hogy kössünk biztosítást a lakásra, ,kicsit kíváncsiskodtam, erre elhalmoznak a biztosítók a süket ajánlataikkal. Na gondoltam , valamejiket mégiscsak meg kéne nézni, rendesen belenyúltam: felhívott akit kinéztem és szóltam neki érdekelne közelebbről is a dolog. Átvettük az egészet, majd jött a kisbetűs rész. Rákérdeztem a viharkárokra, nekik a vihar csak jön takarít ha esetleg beáznék akkor arra külön kell biztosítást kötni. Na ekkor már 6000/hó tartottunk, jött az újabb ökletem mi a helyzet a villámcsapásokkal:válasz: hát az benne van a biztosításban de csak akkor fizetnek ha vagy villámvédelem vagy túlfesz védelem van kiépítve. Kicsit belehúztam mondom neki döntsék már el mert hát a kettő nem is jön egymással egyetembe hisz az egyik a tényleges villámcsapás ellen védi a lakást főleg a másik meg a belső berendezéseket védi , addig ment a beszélgetés a végén a fickó már azzal se volt tisztában egyáltalán ő akart-e velem beszélni. Ennyit a biztosítókról, nem tudom ki vette rá őket arra hogy betegyék ez a részt a biztosításba de nem semmi egy öklet volt tőle, ezzel az erővel majd jöhet a kötelező biztosítás lakásra mint a kocsinál a lényeg hogy a paraszt csak fizessen a biztosító meg hagy hízzon, mi jön még: poroltó az ajtónál, tűzvédelmi és tűzóltó rendszerek kiépítése, no meg eleve szögesdrót rács páncélajtó aknazár a betörés ellen. Ja meg a kamerák még a hálószobába is nehogy már a biztosító fizetésre szoruljon.

Előzmény: ötfelezős (61722)
liptak1 Creative Commons License 2015.02.12 0 0 61724

A túl fesz védelem ha  csak részlegesen van kiépítve akkor a legrosszabb azt hiszed oké közben meg 50/50% esélyed van arra hogy megvédi a berendezést, a túlfesz védelem ne a biztosító miatt legyen hanem ha komolyan drága berendezések vannak rajta.  Ha a legolcsóbb megoldás kell  akkor húzz ki mindent a konnektorokból ha elmész otthonról no meg ha nyáron vihar jön(ja és persze a tv csatikat se feledd mert onnan is be jön a menykű) ennek az is előnye hogy a berendezések akkor is meghibásodhatnak ha nem vagy otthon de be vannak dugva, láttam kiégett konyhát páraelszívó miatt, leégett szobát dvd lejátszó miatt, nem a leg pedánsabb megoldás ráadásul öli a csatlakozókat de nem 200 ezer(egyébként a leírt összeg ha normálisan ki van építve a rendszer reális)

Előzmény: John Zero (61692)
Harlenn Creative Commons License 2015.02.12 0 0 61723

Mindenképp szedd szét! Ha sérült, akkor azt látni fogod szabad szemmel is. Arra készülj fel, hogy esetlegesen cserélni kell a fűtőszálat a kapilláris csővel együtt, valamint a tömítéseket is. Ha ennyi ideje nem volt szétszedve, akkor tuti, hogy tele lesz vízkővel is. Én legutóbb 1 púpos lavor vízkövet szedtem ki a kb. másfél-két éves bojlerből.

Előzmény: Gamgoa (61720)
ötfelezős Creative Commons License 2015.02.12 0 0 61722

Az utolsó fokozat teljesen, piszokul és nagyon tökéletes arra, amire tervezték. :) Csak másra nem. :)

 

Azaz, ha gyakorlatilag energiatartalom nélküli túlfeszültség érné a készüléket egy, bizonyos távolságra lecsapó villámtól, akkor azt levezeti (a III fokozat).

 

A II fokozat (III-al együtt) védelmet nyújt a közeli villámcsapás hatásai ellen.

 

Az I fokozat meg a direkt vezetéket érő villámcsapás ellen.

 

Ebből következőleg kábeles betáplálás esetén eleve nem kell három fokozat.

 

Az kétségtelen, hogy a villámvédelmi szabvány kissé fejetlenül fogalmaz, mert ott egyszer úgy is írják, hogy az épületbe becsatlakozáskor kell egy fokozat, amit a bejövő és a készüléktűrés figyelembevételével kell méretezni. Aztán, ha ez még nem védi meg a készüléket, akkor kell egy következő, és így tovább. De ez nem helyes így, mert pld ha csak egy III fokozatot elhelyezünk a készülék elé, az véd. Ha ugyanezt elvisszük a becsatlakozáshoz, akkor ugye a házban levő vezetékek összeszedhetnek annyit, amennyi a szomorú véghez kell.

 

Ettől függetlenül, a villámcsapás valószínűsége a területtel eléggé arányos, és ha valaki úgy dönt, hogy ő csak a környéken lecsapó villám hatásai ellen védi, mert az valószínűbb, akkor elég neki a készülék elé a harmadik, és kész, sem azt nem kell a fejéhez vágni, hogy nem védi meg a készüléket (mert ami ellen ő szánja, az ellen megvédi), sem azt, hogy csak a három fokozat együtt ér valamit (mert ez meg marhára nem igaz).  A biztosító, az más kérdés, ők húsz év késéssel követik az életet. 2000 körül leveleztem több szakértőjükkel, hogy miért fizetnek, ha a kuncsaft nem szerel túlfeszültségvédelmet, és ha a készülékre azt mondja a szerviz, hogy a bemeneten nincs minimális védelem sem - a válaszokból kiderült, hogy fogalmuk sincs arról, mit hadoválok.

 

De hányadszor írom már ezt. :)

 

Előzmény: Dreamer (61711)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.12 0 0 61721

Szedd szét.

Előzmény: Gamgoa (61720)
Gamgoa Creative Commons License 2015.02.12 0 0 61720

Ezt hogy lehetne kideríteni? Megmérni az ellenállását? Vagy ki kell szerelni?

Előzmény: Harlenn (61719)
Harlenn Creative Commons License 2015.02.12 0 0 61719

Egyik lehetséges ok, hogy megrepedt a fűtőszál burkolata.

Előzmény: Gamgoa (61718)
Gamgoa Creative Commons License 2015.02.12 0 0 61718

Segítségeteket szeretném kérni!
Adott egy új Hajdu villanybojler....pár évig működött hibátlanul majd lett vele vmi és pár évig nem lett használva,de állt benne a víz...majd most igyekeztem megjavítani,és eleinte 1 nap működés és fűtés után az a belső "safety" gomb oldott le párszor,majd legutóbb már a villanyóraszekrényben sem tudtam felnyomni a kismegszakítót,rögtön leoldott,és még szikrázott is a bojlernél! Mi lehet a gond? A bojler 6-7 éves lehet kb. és tisztítva nem lett még,de összességében nem sokat lett használva!

C20NE Creative Commons License 2015.02.11 0 0 61717

Mas rendszer. A magyar is tokeletes ha betartjak a szabalyokat.

Előzmény: Jahno (61714)
Jahno Creative Commons License 2015.02.11 0 0 61716

Jajj, nálunk minden csap mögött ott a "vigyázz melegvíz" felirat. Többit már el is felejtettem, de a hajam kihullik az ilyesmiktől.

Előzmény: Törölt nick (61715)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.11 0 0 61715

Szerintem se rossz, csak az outletes cuccokról le kell csapni azt az ormótlanságot, mert szétnyomja a magyar konnektort.

 

Az még nagyon tetszik, hogy a "hülye" európaiak miatt totálisan ki van pingálva, táblázva minden. Legjobb a megállni tilos helyeken a folyamatosan sárga színű csík az út szélén, és persze a járdánál a "Look Right" :)

Előzmény: Jahno (61714)
Jahno Creative Commons License 2015.02.11 0 0 61714

Angoloknál nem is annyira hülyeség a dugaszba pakolt üvegbiztosíték. Bár ezen kívül értelmes angol dolgot már nem nagyon tudok mondani.

Előzmény: Törölt nick (61713)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.11 0 0 61713

Én csak olyan hosszabbítós elosztót engednék forgalmazni amiben van egy beépített kb 8A-es kismegszakító is.

Jahno Creative Commons License 2015.02.11 0 0 61712

Nálam az APC-s elosztóba dugott APCs szünetmentes mögötti motyók döglöttek el. Aztán olyan is volt, hogy ami nem ebbe volt dugva (TV, bigyók, azok megmaradtak). Ezért (is) nehéz a bányász élete, ha tanácsadna.

Előzmény: Dreamer (61711)
Dreamer Creative Commons License 2015.02.11 0 0 61711

Nekem APC túlfeszvédőm van, telefonos, TV-s.

 

Egyszer jó közel jött az áldás, riasztó, kazán, meg egy kapcsoló üzemű táp azonnal elment a túlvilágra, az APC mögött lévő modem, router, PC, médiabox, SAT, TV, Hifi pedig hibamentes a mai napig. Ja az APC elosztó tönkrement, de a biztosító fizette.

 

Nem azt mondom, hogy minden ellen jó és tuti védelem...

 

Dreamer

Előzmény: Lacivill (61693)
Harlenn Creative Commons License 2015.02.11 0 0 61710

Nem teljesen, mivel nekem mást jelent a lámpatest. A vezetéket meg a foglalatba kötöm be de nem vagyok teljesen tisztába a szakszavakkal. Próbáltam úgy fogalmazni, hogy egy laikus is megértse. Nekem könnyebb ezt a részét megcsinálni, mint úgy leírni, hogy abba egy szakember ne lásson hibát. Bocsi! :)

Előzmény: Tízenhármaska (61706)
mekkme Creative Commons License 2015.02.11 0 0 61709

Igen, ezt mondom én is, hogy kell(ene) mind.

Előzmény: C20NE (61705)
Lacivill Creative Commons License 2015.02.11 0 0 61708

Amennyiben nem része a rendszernek nincs rá garancia, hogy működni fog D ( 3) fokozatként. 

Előzmény: mekkme (61704)
Tízenhármaska Creative Commons License 2015.02.11 0 0 61707

óhhhhhh jó ügyfél vagy az Eon-nak.

Ez kb. annyi mint vaknak a napszemüveg :-))

Najó párszázforint és ugye mit lehet tudni:-))

 

 

Előzmény: Benedek L. (61701)
Tízenhármaska Creative Commons License 2015.02.11 0 0 61706

"Alapesetben, ha nem alternatív kapcsolásról beszélünk, tehát csak 1 kapcsolód meg egy lámpád van az áramkörben, akkor a nullát egyenesen a lámpafoglalat egyik csatlakozójába kötöd."

 

Pontosabban a lámpatest oldalérintkezőjébe köti/kösse/kössük a nullát.

Ugye így akartad/szeretted volna írni neki?

Előzmény: Harlenn (61690)
C20NE Creative Commons License 2015.02.11 0 0 61705

Nem feltétlenül elosztó, lehet a konnektor mögé a kötődobozba is felszerelni. De a fokozatok visszafelé gyújtanak be. Először a D és a végén az A. Ha nincs meg a teljes rendszered akkor vagy nem időben gyújt ( hiányzik a D ) vagy nem vezet le elegendő energiát ( hiányzik az A,B,C ) . Minden elemre szükség van a koordinált működéshez.

Előzmény: mekkme (61704)
mekkme Creative Commons License 2015.02.11 0 0 61704

Illetve az elosztó a legutolsó fokozat tudtommal.

Előzmény: Lacivill (61693)
C20NE Creative Commons License 2015.02.11 0 0 61703

Placebo! A teljes rendszer nélkül nem sokat ér!

 

Olyan mintha egy felhőkarcoló alól kihagynád az alapozást....az eslő szellő ledönti.

Előzmény: John Zero (61692)
Benedek L. Creative Commons License 2015.02.11 0 0 61701

Én kötöttem a az E.on-al biztosítási szerződést. Alapvető/vészhelyzeti esetekben X összegen belül fizet és szakembert küld ki. Mi a véleményetek?

Jahno Creative Commons License 2015.02.11 0 0 61700

Nem is viszed el 40 méterre, mint én. Kicsiben még a Hama is túlzás, de mindenképpen túlárazott, viszonylag középszar csatlakozókkal. Akkor már a 900 forintos első sarki cucc, az röviden ugyanígy teljesen jó.

Előzmény: Törölt nick (61699)
Lacivill Creative Commons License 2015.02.11 0 0 61698

Én az idén már egy munkát nem vállaltam be, mert nem volt befóliázva az épület, és semmilyen temperálási megoldás nem volt.  Bár már javul az idő, de ezt meg kellene oldanod, ha gyors kezdést akarsz. SZVSZ.

Előzmény: ABDEL (61684)
Jahno Creative Commons License 2015.02.11 0 0 61697

Igen, akkor egyértelmű a jel, csak nem mindegy, hogy egyik pár hetente hibázik és elszórja a dolgot, másikat meg lerakja az ember és csak teszi a dolgát észrevétlenül.

Előzmény: Törölt nick (61696)
Jahno Creative Commons License 2015.02.11 0 0 61695

Egy darabig reális a drágább HDMI kábel. Aztán jönnek a lehúzósak. Elosztóból nekem is van olyan, ami elvileg 3ezer Euróig kártárítést is fizet, de azt sem tudnám kihez kell fordulni, vagy mi az apróbetűs. Az biztos, hogy sok cucc megy tönkre ilyen elosztók mögött ezért, vagy amazért, akár a leglehetetlenebb verziókban is. Anyósnál néztem a biztosítást, abban külön szerepelt a villámcsapás másodlagos hatása is, mert ugye az sem mindegy. Többit meg majd műszakilag levezetik, hogy miért kell A-B-C-D-ZS típusú védelem és miképpen egészítik ki egymást. Sokszor volt róla szó.

Előzmény: Törölt nick (61694)
Lacivill Creative Commons License 2015.02.11 0 0 61693

Szerinted árulnának 200e ft-ért rendszert, ha 8e Ft-ért megoldható lenne?

Ezzel csak magadat nyugtatod meg, semmit nem ér az elosztó.

Előzmény: John Zero (61692)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!