Keresés

Részletes keresés

Tízenhármaska Creative Commons License 2015.02.11 0 0 61706

"Alapesetben, ha nem alternatív kapcsolásról beszélünk, tehát csak 1 kapcsolód meg egy lámpád van az áramkörben, akkor a nullát egyenesen a lámpafoglalat egyik csatlakozójába kötöd."

 

Pontosabban a lámpatest oldalérintkezőjébe köti/kösse/kössük a nullát.

Ugye így akartad/szeretted volna írni neki?

Előzmény: Harlenn (61690)
C20NE Creative Commons License 2015.02.11 0 0 61705

Nem feltétlenül elosztó, lehet a konnektor mögé a kötődobozba is felszerelni. De a fokozatok visszafelé gyújtanak be. Először a D és a végén az A. Ha nincs meg a teljes rendszered akkor vagy nem időben gyújt ( hiányzik a D ) vagy nem vezet le elegendő energiát ( hiányzik az A,B,C ) . Minden elemre szükség van a koordinált működéshez.

Előzmény: mekkme (61704)
mekkme Creative Commons License 2015.02.11 0 0 61704

Illetve az elosztó a legutolsó fokozat tudtommal.

Előzmény: Lacivill (61693)
C20NE Creative Commons License 2015.02.11 0 0 61703

Placebo! A teljes rendszer nélkül nem sokat ér!

 

Olyan mintha egy felhőkarcoló alól kihagynád az alapozást....az eslő szellő ledönti.

Előzmény: John Zero (61692)
Benedek L. Creative Commons License 2015.02.11 0 0 61701

Én kötöttem a az E.on-al biztosítási szerződést. Alapvető/vészhelyzeti esetekben X összegen belül fizet és szakembert küld ki. Mi a véleményetek?

Jahno Creative Commons License 2015.02.11 0 0 61700

Nem is viszed el 40 méterre, mint én. Kicsiben még a Hama is túlzás, de mindenképpen túlárazott, viszonylag középszar csatlakozókkal. Akkor már a 900 forintos első sarki cucc, az röviden ugyanígy teljesen jó.

Előzmény: Törölt nick (61699)
Lacivill Creative Commons License 2015.02.11 0 0 61698

Én az idén már egy munkát nem vállaltam be, mert nem volt befóliázva az épület, és semmilyen temperálási megoldás nem volt.  Bár már javul az idő, de ezt meg kellene oldanod, ha gyors kezdést akarsz. SZVSZ.

Előzmény: ABDEL (61684)
Jahno Creative Commons License 2015.02.11 0 0 61697

Igen, akkor egyértelmű a jel, csak nem mindegy, hogy egyik pár hetente hibázik és elszórja a dolgot, másikat meg lerakja az ember és csak teszi a dolgát észrevétlenül.

Előzmény: Törölt nick (61696)
Jahno Creative Commons License 2015.02.11 0 0 61695

Egy darabig reális a drágább HDMI kábel. Aztán jönnek a lehúzósak. Elosztóból nekem is van olyan, ami elvileg 3ezer Euróig kártárítést is fizet, de azt sem tudnám kihez kell fordulni, vagy mi az apróbetűs. Az biztos, hogy sok cucc megy tönkre ilyen elosztók mögött ezért, vagy amazért, akár a leglehetetlenebb verziókban is. Anyósnál néztem a biztosítást, abban külön szerepelt a villámcsapás másodlagos hatása is, mert ugye az sem mindegy. Többit meg majd műszakilag levezetik, hogy miért kell A-B-C-D-ZS típusú védelem és miképpen egészítik ki egymást. Sokszor volt róla szó.

Előzmény: Törölt nick (61694)
Lacivill Creative Commons License 2015.02.11 0 0 61693

Szerinted árulnának 200e ft-ért rendszert, ha 8e Ft-ért megoldható lenne?

Ezzel csak magadat nyugtatod meg, semmit nem ér az elosztó.

Előzmény: John Zero (61692)
John Zero Creative Commons License 2015.02.11 0 0 61692

Én kb. 4-8 ezer Ft-ért vettem túlfeszültségvédelmes elosztót-hosszabbítót. Lehet, hogy nem olyan elegáns, mint egy 200 ezres teljes bejövő védelem, de elvileg ez is véd (pl. számítógépet, ami elé raktam), nem?

 

Előzmény: C20NE (61691)
C20NE Creative Commons License 2015.02.11 0 0 61691

Nem kell plombát bontani! Az óráról jövő fővezetékre kell beépíteni. Ha a szolgáltató ingyen plombálna ha vihar után cserélni kell a betétet a levezetőben elé raknám. De! Az én pénzemen megvédem a mérőjét és még fizettet is érte?!

 

Az óra alá kell rakni nagyon közel az órához és kész! Jó földelés kell és gondosan kiépített EPH. És egy értelmesen tervezett túlfeszvédelem. Nekem önköltségen 200.000ft körül volt a rendszer.

Előzmény: _kip_ (61689)
Harlenn Creative Commons License 2015.02.11 0 0 61690

Alapesetben, ha nem alternatív kapcsolásról beszélünk, tehát csak 1 kapcsolód meg egy lámpád van az áramkörben, akkor a nullát egyenesen a lámpafoglalat egyik csatlakozójába kötöd. A fázist először bekötöd a kapcsoló egyik csatlakozójába, majd a másik csatlakozójából tovább viszed a egy kapcsoló vezetékkel a foglalat másik csatlakozójába. 

Másként:

A nullát is és a fázist is rádugod a lámpa foglalatára, csak a fázist megszakítod a kapcsolóval. 

Mivel lehet megkülönböztetni? A fázisban MINDIG van áram (feltéve, hogy a kismegszakító fel van kapcsolva) a kapcsolt szálban csak akkor van áram, ha a kapcsolót felkapcsolod. Fázisceruzával megtudod nézni.

Előzmény: gaborp87 (61669)
_kip_ Creative Commons License 2015.02.11 0 0 61689

Érdemes

-egyrészt mert drága kütyük vannak, másrészt mert a ko**ög biztosítók elkezdtek azzal szórakozni, hogy ha nincs túlfeszvédelmed, akkor nemfizetnek, mondván "kárenyhítési kötelezettség", meg a betörés ellen is kell a biztonsági zár...

 

De csak akkor ér valamit, ha rendesen ki van építve a lépcsős rendszered.

 

Így már kell a "pecsétbontás".

 

A semminél több ha csak c és d védelmed van, de jól jöhet a B is.

A B-hez már viszont kell egy bazi jó földelő nyárs....

 

Az egész szakis kiépítése nem olcsó = fog-e akkora kárt okozni egy túlfesz.

 

És még jöhet kábel tv, telefon stb vonal felől is....

 

 

A Legrand D -s túlfesz védelme önmagában meg nem túl sokat ér.

 

Előzmény: mekkme (61686)
mekkme Creative Commons License 2015.02.10 0 0 61688

A házon nincs.

Előzmény: Törölt nick (61687)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.10 0 0 61687

Villámhárító van?

Előzmény: mekkme (61686)
mekkme Creative Commons License 2015.02.10 0 0 61686

Érdemes családi házba túlfeszültség levezetőt beépíteni? Kazánt és a drága kütyüket tartalmazó köröket védeném vele.

Ha jól olvastam, akkor lehet az óra mellé betenni C szintű levezetöt, az eszközök elé meg a konnektoros megoldásokat. Érnek ezek valamit a gyakorlatban? Láttam B+C megoldásokat is termékek között.

3 fázisunk van és az óra felett van 3db 3 fázisú fi relé. Szabványos doboz, és ha jól emlékszem a felső részt le lehet szedni plomba bontás nélkül. Az egyik fi relé helyére jönne a túltesz levezető. Meg lehet csinálni a beépítést oldani a plombák bontása nélkül?

liptak1 Creative Commons License 2015.02.10 0 0 61685

megelőztél:) kb én is ezt mondtam volna, egyébként előfordul a csere bár tényleg ritkán hallani ilyesmiről, ha csak nem pályázati pénz van benne

Előzmény: Törölt nick (61683)
ABDEL Creative Commons License 2015.02.10 -1 0 61684

Szakembert keresek, aki egy családiház villanyszerelési munkáit el tudná végezni.

 

Helyszín: Dunaharaszti

Időpont: A munka azonnal elkezdhető, olyan személyt keresek, aki az elkövetkezendő 1-2 hétben el tudja kezdeni.

 

Körülmények:

- Rendelkezünk olyan tervekkel, amit egy szakember ha átnéz, akkor fel tudja tenni a megfelelő kérdéseket.

- Megterveztük a kapcsolók, konnektrorok helyét, világítási köröket.

- Áramútrajzokat is rendelkezésre állnak

- Szerelvények, kapcsolószekrény anyagkiírás

- Padlóban vezetnénk symalen csövekkel a vezetékeket a kapcsolószekrénytől a kötöződobozokig.

- A telken belül már van áram egy geyer típusú kültéri szekrényben, amit be kell hozni a kapcsolószekrényig.

- Az a tervünk, hogy a nyílászárók megérkezése előtt kivakolunk. Ehhez meg kell csinálni a véséseket és a gépész kivitelezőnek a falfűtést. Miután a nyílászárók bekerültek, utána készülne el a bitumenes vízszigetelés és a symalen csövek fektetése, együttműködve a gépész kivitelezővel (lesz padlúfűtés és központi porszívó is, így a villany és a gépészeti csövezést egymással együttműködve kell kialakítani).

- A padló rétegrendje: szerelőbeton (ez van jelenleg), vízszigetelés kb 3mm, 5+3cm eps lépésálló hőszigetelés, 3cm a padlófűtés felső rendszerlemeze és erre kerül kb 7cm aljzatbeton (összesen 18cm).

 

Ha valakit érdekel a megbízás írjon ide:

villany@mailinator.com

 

nem akartam ide kirakni a saját emailemet, hogy a spameket elkerüljem. Elég ha csak az elérhetőségeit küldi el a tisztelt vállalkozó a fenti címre (név / cégnév, email, tel), pár órán belül felkeresem és elküldöm a terveket.

 

Várom a jelentezőket!

 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2015.02.10 0 0 61683

Ha sok jattot kap, akkor igen.

Előzmény: fetya1 (61682)
fetya1 Creative Commons License 2015.02.10 0 0 61682

Mennyire gyakori, h a 60as evekben epult panelhazakban gerincvezeteket cserelnek? A kozos kepviselo erolteti a dolgot, mivel vadiuj a lakasaban a szereles, es a 4es alu vezeteket kevesli. Egyebkent a 2lepcsohazban nincs semmilyen elektromos gond, foleg idosek lakjak, nincs nagy fogyasztas, de veri a vasat, h ki koll cserelni. Egyebkent 4x25os alu felszallo vezetek van, sorkapcsokkal kotve, emeletenkent minden lakas kulon fazison. Nem is a fovezetek a fo gond,hanema sok lepcsohazi vilagitas, kaputelefon, es minden internet, kabelteve bekotest a vakolat ala akar rejtetni. Van ennek ertelme, ha gond nelkul uzmel a rendszer?

liptak1 Creative Commons License 2015.02.10 0 0 61681

Időnként nekem is kell ilyeneket készíteni( a tulajdonos részére) bár azokat inkább miután kiadták bérbe és megtörtént a felújítás akkor kérik elvégeztetni

Előzmény: ha4nz (61676)
liptak1 Creative Commons License 2015.02.10 0 0 61680

Hát igen azért azok voltak a szép idők hisz a melóst még hagyták dolgozni és nem is kellett annyira izgulni ki lesz-e a végén fizetve mint manapság, most meg asok uniós szabvány meg előírás és mégis mennyi baj

Előzmény: ötfelezős (61675)
liptak1 Creative Commons License 2015.02.10 0 0 61679

Villamos biztonságtechnikai felülvizsgáló - magyarán _ Érintésvédelmi, villámvédelmi és erősáramú biztonságtechnikai felülvizsgáló

Előzmény: Calcitos (61664)
liptak1 Creative Commons License 2015.02.10 0 0 61678

Fogásra más ha be van kötve :)

Előzmény: gaborp87 (61669)
Peter atyuska Creative Commons License 2015.02.10 0 0 61677

Nem ez újdonság, aminek az okai:

- kedves bérlők szétszedik a lakást ergo fel kell újítani és pénz ritkán van az önkormányzatoknak erre

- leszerelnek mindent és úgy hagyják ott, lásd fent

Előzmény: ha4nz (61676)
ha4nz Creative Commons License 2015.02.10 0 0 61676

Tegnap tapasztaltam, hogy a helyi önkoritól bérbevett lakásoknál, ha kiköltözik belőle a bérlő, akkor előtte az önkori kötelezi egy é.v. felülvizsgálati jegyzőkönyv leadására is.

Ez csak nekem új, vagy máshol is így működött eddig?

ötfelezős Creative Commons License 2015.02.10 0 0 61675

Nagy igazság, de, bocsánat, pár apró dologban kiegészítenélek.

Lámpatestnél akkor kellett, még ha magasan volt is, hogyha a lámpatesttől kézzel elérhető távolságban volt földelt fémszerkezet vagy másik lámpatest.

A vasalóhoz akkoriban nem kellett.

Hordozható asztali lámpához sem.

E két utóbbinál azért az üzemi szigetelésre voltak követelmények.

 

(No meg az alapkoncepció volt más - ma az az alap, hogy érintésvédelem mindenhol és mindenhová kell, és esetleg van kivétel, akkor meg az volt az alap, hogy érintésvédelem bizonyos készülékekhez és bizonyos helyeken kell.)

Előzmény: liptak1 (61641)
ötfelezős Creative Commons License 2015.02.10 0 0 61674

Lakásnál az időszakos felülvizsgálat csak az úgynevezett szerelői ellenőrzés - abban az esetben, ha legalább egy szabványossági felülvizsgálati irat megtalálható.

Előzmény: Calcitos (61664)
Tízenhármaska Creative Commons License 2015.02.09 0 0 61673

Felmesz eon honlapjara, megnezed kivan hozzad legkozelebbi regszerelo,oda hivod,O felmeri mik a lehetosegek,mond egy arat,kezetfogtok es intezkedik.

Előzmény: ricsosz (61671)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!