Keresés

Részletes keresés

szoszokiki Creative Commons License 2015.01.29 0 0 61451

Nekem sajnos mind az 5!

Előzmény: NO HAB (61450)
NO HAB Creative Commons License 2015.01.29 0 0 61450

az egyik lakópakban kb 800 db ilyen van,kül és beltéren egyaránt.az általad leírtakat egyik sem produkálja.

Előzmény: szoszokiki (61449)
szoszokiki Creative Commons License 2015.01.29 0 0 61449

Előzmény: szoszokiki (61448)
szoszokiki Creative Commons License 2015.01.29 0 0 61448

Bocsánat, előbb nem sikerült csatolni!

Előzmény: szoszokiki (61447)
szoszokiki Creative Commons License 2015.01.29 0 0 61447

Szia, ilyen:

Előzmény: Tízenhármaska (61446)
Tízenhármaska Creative Commons License 2015.01.29 0 0 61446

Biztos,hogy gyujtos es nem elektronikus elotet van benne?

Előzmény: szoszokiki (61445)
szoszokiki Creative Commons License 2015.01.29 0 0 61445

Sziasztok! Kérlek szépen segítsetek nekem. Családi házamhoz vásároltam kültéri világításnak GE Brio lámpákat. A ház falára lettek felszerelve. Egészen addig tökéletesen működtek, míg meg nem jöttek a "mínuszok". Hidegben nagyon nehezen kezdenek egy világítani a lámpák. Fél-egy percig csak villognak és utána kezdenek el folyamatosan világítanak. Amikor enyhébb idő van ismét minden oké. Keresgettem a neten és vannak olyan oldalak ahol kültériként és vannak olyanok ahol beltériként árulják. Mint azt a gyakorlat mutatja ez inkább beltéri konstrukció lesz. Sajnos! A kérdésem az, hogy nincs rá valamilyen házilagos megoldás, hogy hidegben is ugyanúgy működjenek mint enyhe időben? Laikus vagyok! Nem tudom, hogy a fénycső miatt van, hogy nehezen "gyullad" fel, vagy a benne lévő gyújtó nem bírja a hideget. Biztos elvetemült az ötletem, de mondjuk ha a gyújtó okozza a problémát, akkor azt esetleg valahogy házilag leszigeteli?? Vagy felejtsem el és vegyek helyettük KÜLTÉRI lámpatesteket? A válaszokat előre is köszönöm!

liptak1 Creative Commons License 2015.01.29 0 0 61444

kösz a választ én is így gondolnám , de beregiztem valami oldalra már vagy száz éve és időnként küld egy egy infót, a mostaninál visszakérdeztem mert nem volt érthető, az oldalról viszont azt a választ adták , hogy nekem kell befizetnem, ami ökörség hisz pont azért vagyok aam hogy ezt nekelljen észben tartani

Előzmény: Tízenhármaska (61443)
Tízenhármaska Creative Commons License 2015.01.29 0 0 61443

AAM-  sen nem fizetsz Afa-t,igy Rad nem vonatkozik a forditott afa.

Igy mint egy hetko,napi vevo bruttoban veszed meg az anyagot.

Előzmény: liptak1 (61442)
liptak1 Creative Commons License 2015.01.29 0 0 61442

Sziasztok. Ez a kérdés ugyan nem ide tartozik de itt azért még tudunk normálisan beszélgetni és azért erre felé sok vállalkozó is megfordul. Január óta sok vas és más építőipari anyagnál is bevezették a fordított ÁFA-t . Kinek van ez irányú tapasztalata, egyáltalán hogy működik egy alanyi adómentes vállalkozónál, eddig nem kellett ÁFA-t fizetni akkor most hogy fog az ilyesmi lezajlani? Vagy marad ebben az esetben minden a régi? Én bruttó fizetek a boltba oszt kész, vagy nettón kapom az árút és akkor hogy fizetem alanyi adómentesen? Egyáltalán van ésszerű megoldás ebben a témában?

ficere50 Creative Commons License 2015.01.29 0 0 61441

Én, azért ilyennel tennék kísérletet: akár a primer, akár a szekunder oldalán a LED-tápnak, sőt az UH-berendezés tápvezetékén (~230V) is próbát tennék:

 

http://www.essentracomponents.hu/muanyag-hengeres-tokozatu-interferenciaszurok-kerek-kabelhez

Előzmény: P.Z.J. (61437)
Lacivill Creative Commons License 2015.01.29 0 0 61440

Én régebben szereltem egy fényező műhelyt. Ott olyan kamra volt, hogy a lámpák a kamrán kívül voltak, és ahova kerültek gyárilag átlátszó volt a kamra.

Így nem kellett RB szerelés.

Előzmény: King_of_Giants (61436)
pajaci Creative Commons License 2015.01.28 0 0 61439

2m nem nagy távolság, ha azt nézzük hogy a hosszúhullámú rádiók 150khz-től működnek, és néhány wattal már igen nagy távolságot lehet áthidalni velük.

Előzmény: P.Z.J. (61437)
P.Z.J. Creative Commons License 2015.01.28 0 0 61438

Azért egy fényező műhelynél fokozott figyelemmel kell lenni! Egyik legfontosabb dolog, milyen a tűzvédelmi besorolása? Milyen zónába kerül szerelvény, világítótest stb...Gondolom nem akartok elszállni a műhellyel együtt!

Előzmény: King_of_Giants (61436)
P.Z.J. Creative Commons License 2015.01.28 0 0 61437

Köszönöm!

Erre nem is gondoltam,főleg azért, mert több mint 2m-re van a táp az ultrahang készüléktől!

Ha bent leszek, és nincs rendelés, megnézem mire, hogyan viselkedik!

Előzmény: pajaci (61421)
King_of_Giants Creative Commons License 2015.01.28 0 0 61436

Autófényező, nincs látható forgógép

 

Hogy milyen fénycsövek vagy lámpák kerülnek be, IP54 védettségű megfelel

Földelés mérésre erősen rákényszeritem a haveromat és majd attol függően szonda, de ha odakerül a sor, megint kutakodnom kell a kiviteli módja után

 

Fáziskimaradás figyelve lesz a motoroknál, a világitásra meg pont azt irja hogy ha visszajön az áram világitsanak bekapcsolás nélkül

3 fázisra elosztást mint ipari terület a szabvány ugyan előir, de spórolás, úgyhogy marad a póri kétsarkú kapcsoló a háromsarkú helyett Természetesen a helyiségek külön áramkörön

Előzmény: .:Zool:. (61416)
Veszett Kutya Tannen 4 Creative Commons License 2015.01.28 0 0 61435

Szia! hanyadik kerület? Amúgy a szabványos kialakítás: Új tetőtartó -/2 colos horganyzott/- Függőlegesen kibélelve 40-es műanyag csővel -szabványos mérőhely- földelőszonda ,a mérő alatt 100x100-as doboz  ebben kötve a földelés. Mérőhelytől a lakás felé rézvezeték-elosztótábla FI relé-  Ez az áram útja.Ja persze, az új csatlakozó felrakása után:)

Előzmény: CornFake (61425)
liptak1 Creative Commons License 2015.01.28 0 0 61434

Ez a lakás még ráadásul nem is mai csirke, sztem közel 60-70 éves lehet.

Előzmény: DJ Szegecs (61433)
DJ Szegecs Creative Commons License 2015.01.28 0 0 61433

Szocpolos lakásokban lehet hasonló hajmeresztő dolgokra bukkanni...

Előzmény: liptak1 (61431)
hbbst Creative Commons License 2015.01.28 0 0 61432

Öööö...nem igaz! :)

Köszönöm a tanácsokat!

Kérdés: vigyek külön tápkábelt, biztonságosabb lenne, vagy elég, ha az UTP kábelből 2-2 eret felhasználok tápnak?

CAT 5 vagy 6 legyen inkább?

 

Előzmény: hbbst (61415)
liptak1 Creative Commons License 2015.01.28 0 0 61431

Nesze neked fellendülés meg építkezés, és még van a po...on bőr a tv-ben reklámozni hogy mennyire fasza ország vagyunk. A villamos hálózatok eddig se voltak egy zsoké , hihetetlen mit bevállalnak az emberek a nincstelenségben, ezek után már biztos fogok olyannal is találkozni ahol gatya madzag lesz bevezetve, pedig eddig is láttam már összetekert vezetéket papír cetli szigeteléssel és befőttes gumival ráfogva, na meg a sima foglalat vezetéke csak úgy a levegőbe összetekerve  szigeteletlenül, törött dugalj no meg keret nélküli kapcsoló. Ja és az ász ami nálam elvitte a pálmát az egy olyan eset volt mikor a tulaj kihívott hogy ugyan nézzem már meg a villanyt mert a csillár nem világít de a fal végig meg van feketedve: hát az nem volt semmi DII -es bizti aljzat benne a látszatra jó 10A -es bizti. Nézem a falat hát a vakolat végig megégve, kapcsoló leszed , doboz májkrémes (természetesen még a békebeli fém) cső, napraforgó szár lehetett valaha míg meg nem égett( a fene se tudja honnan jön egyes embereknek ilyen hülye öklet) alu vezeték még a vászon szigeteléssel, ezek után már kíváncsi lettem miért nem ment ki a biztosíték(legalább is a házban mert az oszlopon az ÉMÁSZ-os kollégák akkor cserélték az övéket), kitekerem és majd hanyatt estem sárgarézből esztergáltak egy teljesen olyan alakú (nevezzük biztinek látszó tárgynak) lefestve ahogy illik no meg hogy szem is stimmeljen megfestve pirosra. Mint kiderült a tulaj férje valaha esztergályos volt, és hát az olajradiátort valahogy nem komálta a bizti így csinált bele olyat ami nem akadt fent ilyen kicsinyességeken. Szerintem ha ez a jó ország eszt a stratégiát folytatja nagyon gyorsan nagyon sok tűz lesz villamos hibából kifolyólag.

Előzmény: GeriSoft07 (61428)
Peter atyuska Creative Commons License 2015.01.28 0 0 61430

Ez érdekes kérdés keress meg egy helyi regisztrált szerelőt aki ismeri a helyi szokásokat és vele konzultáljál. Mostanában egy sima kábel csere esetében (ha nem hiba miatt történik) kérik a teljes szabványosítást.

Előzmény: CornFake (61425)
pajaci Creative Commons License 2015.01.28 0 0 61429

Fizess....

Előzmény: GeriSoft07 (61428)
GeriSoft07 Creative Commons License 2015.01.28 0 0 61428

Az új környezetvédelmi termékdíjról pár finom részlet...

Villanyosoknak.

 

Az alábbi felsorolásban kiemeltünk néhány olyan 2015. január 1-jétől termékdíjkötelesnek minősülő, a szakmát érintő termékkört, amelyek 2015. január 1-je előtt nem voltak termékdíjkötelesek. 

- Elektromotor és elektromos generátor (az áramfejlesztő egység – aggregát – kivételével). 

- Elektromos áramfejlesztő egység (aggregát) és forgó áramátalakító.

- Elektromos transzformátor, statikus áramátalakító (pl. egyenirányító) és induktor.

- Legfeljebb 1000 V feszültségű elektromos áramkör összekapcsolására vagy védelmére, vagy elektromos áramkörbe vagy azon belüli összekapcsolásra szolgáló készülék, (pl. kapcsolók, relék, olvadóbiztosítékok, túlfeszültség-csökkentők, dugaszok, foglalatok, lámpafoglalatok és más csatlakozók, csatlakozódobozok) optikai szálakhoz, optikai szálból álló nyalábokhoz vagy kábelekhez való csatlakozók. 

A termékdíjköteles elektromos eszközöket, elektronikai berendezéseket felsoroló rész a 2011. évi LXXXV. törvény 1. mellékletének f) pontjában található, érdemes átpörgetni. 

 

Modnjuk ezt nem értem, most akkor az aggregát igen vagy nem?

- Elektromotor és elektromos generátor (az áramfejlesztő egység – aggregát – kivételével). 

- Elektromos áramfejlesztő egység (aggregát) és forgó áramátalakító.

Törölt nick Creative Commons License 2015.01.28 0 0 61427

Ha a lakásba eleve bejön a 2+F a folyosón levő mérőtől, és eddig a nulla és a védő (piros) össze volt kötve, akkor az FI beépítésekor ez annyiban módosul, hogy az összekötés ugyanúgy megmarad, és az FI nulla ágát ez után kell átvezetni, a védőét természetesen nem.

 

Érdekes, hogy ilyen előtte-utána ábrát nem találni sehol, csak olyat ahol eleve a beépített rendszer látható.

Törölt nick Creative Commons License 2015.01.28 0 0 61426

Ha lenne pénzem szobánként 1 áramkört, majd a szobában 1 világítási és 1 konnektorkört, ezen egybeszerelt FI-vel. Mondom, ha lenne rá pénzem.

Előzmény: .:Zool:. (61423)
CornFake Creative Commons License 2015.01.27 0 0 61425

Sziasztok,

1963-ban épült családi házban tavaly volt teljes belső vezetékcsere, de sajnos a bejövő légkábel is cserére szorul. A villanyszerelőnk nagyon ügyes meg minden, de eltérő dolgokat olvastam és szeretnék felkészülni. Tetőtartón keresztül jön be a házba az elmü kábele,ami átmegy a födémben keresztbe, a villanyórához,ami az utcafront túloldalán van, házon kívül.

Szeretném ha segítene valaki és elmondaná,hogy mi a szabályos kialakítás, át kell-e helyezni az órát, a tetőtartót, ha igen,akkor hova? 

köszönöm a segítséget,kérdezzetek ha kevés az infó:)

k

bcslaci Creative Commons License 2015.01.27 0 0 61424

Az a HDSDI!

 

Itt szépen össze van szedve az okosság a 18. hozzászólásban.

 

http://biztonsagtechnikaforum.hu/index.php?topic=937.msg10742;topicseen#new

Előzmény: _kip_ (61413)
.:Zool:. Creative Commons License 2015.01.27 0 0 61423

Hogy újabb kérdést nyissak meg. :)

 

Adott egy nappali, két háló, konyha-spájz, fürdő, előszoba, garázsból álló szinteltolásos ház.

Az előszoba és a garázs; a nappali, a vizes helyiségek, és két háló összesen 4 félemeleten van.

 

Mivel elég sok fogyasztó lesz, így a jelenlegi 1*16A-t fel fogom bővíttetni minimum 3*20-ra. (Most annyi van a lakásunkban.) Ezt gondolom már csak telekhatárra fogja nekem az áramszolgáltató engedni? EDF Démász terep.

 

Az előszobában van most az óra, ott van süllyesztett óraszekrény, fa kivitel, 30 éves technológia.

Kb egy 36-os szekrényt fogok megtölteni ávk-val, megszakítókkal, stb. Elég áramkör nincs alapon. :)

 

Ezt a gyakorlatban hogy célszerűbb megoldani? Csináljam egy szekrénybe az egészet és húzzak le minden áramkört mcu-val innen? Konnektorok 2,5-tel, világítás 1,5-tel. Vagy ha meg tudom oldani értelmesen a kisebb megszakítószekrények félszintenkénti elhelyezését, akkor szedjem szét mondjuk négy kisebb részre és legyen decentralizált a rendszer? Ezt úgy gondolom, hogy a bejövő 5*x alut egy 25A 30mA-s ávk-n megindítva felmegyek mondjuk egy 3*20-as kismegszakítóból a vizes szintre 5*4-es rézzel, és ott egy kisebb lakáselosztóba bepakolom az ottani konnektorok és világítás megszakítóit. Ugyan ezt mondjuk a nappalival és a hálókkal is külön?

 

Mivel minden külön félszinten van, plusz tényleg elég sok áramkört akarok, akváriumhoz pl külön 10mA-s ávk, ilyenek, így gondoltam ha nem kell minden egyes áramkört lehúzni a bejáratig, akkor vésést és kábelt is spórolnék.

 

Komplett felújítás lesz, aljzatcsere, fűtés kiépítése, úgyhogy az alátámasztó földet is nyilván meg tudom majd oldani, ha kis mákom van még az alap vasalására való rákötésével is.

.:Zool:. Creative Commons License 2015.01.27 0 0 61422

Abból kiindulva, hogy majd valami fel lesz drótozva nem biztos, hogy nem a suliból kidobott fojtó-gyújtó-fénycső szentháromság lesz az. :)

 

Nem a festés miatt - színkép - gondolom, hanem hogy ne lássa állni a forgó gépet.

Előzmény: Törölt nick (61417)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!