Keresés

Részletes keresés

cucu Creative Commons License 2015.01.13 0 0 61090

Pontosan ez van ráírva, én a Hirschmann-nál vettem 650 Ft-ért.

Amit mérsz, azt tipikusan a rossz földelés okozza. Ha jó a földelésed, akkor úgy a föld felől, mint a nulla felől a fázis felé 230 V-ot kell mérned.

Mindegyik konnektorban ezt méred? Mert akkor az egész lakásban nem jó a földelés.

Holnap nézd meg.

Előzmény: temesin (61088)
temesin Creative Commons License 2015.01.13 0 0 61089

A problema a PC nelkul is fennall, mert az ures fali aljzaton mertem ezt a 110V-os lepest a vedofold es a 0,  illetve vedofold es fazis kozott.

Vagy lehet, hogy felreertettelek...

Előzmény: Lacivill (61087)
temesin Creative Commons License 2015.01.13 0 0 61088

Nekem mindegy hogyan fogalmazunk, en a HQVideo Kft-nel vettem egy ilyet:

http://www.hqelektronika.hu/hu/product/coax_isolation

 

Angolul ground breaker a neve, magyarul volt irva az, hogy foldhurok levalaszto ezert irtam en is ezt.

 

Előzmény: cucu (61086)
Lacivill Creative Commons License 2015.01.13 0 0 61087

A leírt probléma a védővezető hiánya miatt van. A PC táp bemenetén van 2 db kondi ez okozza.

Vicces, hogy pont erről írta egy hozzászóló, hogy melegpadlósba minek földelt dugalj. Hát pont ezért.

Fűtéscső---meghibásodott berendezés közé kerül valaki, és ott is ragad.

Előzmény: temesin (61085)
cucu Creative Commons License 2015.01.13 0 0 61086

A földhurkot nem leválasztjuk, hanem megszüntetjük. Mégpedig éppen úgy, hogy ott, ahol kialakul, megszakítjuk és egyéb szűrökkel pótoljuk. Így elkerülhető pl. az összegerjedés, ami nagyfrekvenciás területen működésképtelenséget okoz. Itt pedig érintésvédelmi aggályokat.

Előzmény: temesin (61082)
temesin Creative Commons License 2015.01.13 0 0 61085

Na vegre valami amit en is ellenorizni tudok szerelo nelkul, ezt holnap megnezem....

Előzmény: cucu (61083)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.13 0 0 61084

Hívj, de nem egy nagy kaland, ide nem kell BCDN számlálóval játszani, mégis bináris kódolású a hiba: 2 eset lehetséges: Érintkezik az aminek nem kéne, vagy nem érintkezik az aminek kéne.

Előzmény: temesin (61082)
cucu Creative Commons License 2015.01.13 0 0 61083

A lakásban van egy biztosíték tábla. Ha leveszed az előlapját, ott lennie kell a földelő sínnek. Én már láttam olyat, hogy ott nem volt meghúzva a csavar a földelő vezetéken.

Ennyit csak meg tudsz nézni, ha figyeltél az egyetemen, ha nem.

Előzmény: temesin (61082)
temesin Creative Commons License 2015.01.13 0 0 61082

Ezt a foldhurok levalasztot mar en is bevetettem, de csak annyiban valtozott a helyzet, hogy az antennat mar meg tudom fogni es "csak" csip, korabban razott rendesen.

 

 

Itt most nem az antenna az erdekes (legalabbis mar nem), hanem hogy valamilyen foldeleses problema van.

 

Maradjunk annyiban, hogy az eddigiek alapjan villanyszerelot kell hivni es az megnezi.

 

Koszonom a segitseget mindenkinek!

Előzmény: cucu (61081)
cucu Creative Commons License 2015.01.13 0 0 61081

Hagyd már ezt az 50 Hzt-et!

 

A lényeg, hogy nincs leföldelve az, aminek le kéne lennie!

Egyébként kapni a boltban föld leválasztó eszközt, érdemes beszerezni, mert a sokféle elektromos eszköz össze tud veszni egymással. Nálam is bevált, amikor a számítógépet összekötöttem a TV-vel, kénytelen voltam ezen keresztül a TV-re rádugni a KTV kábelét.

Előzmény: temesin (61078)
temesin Creative Commons License 2015.01.13 0 0 61080

UPC antenna megy hatra a hatso szobaba a szamitogephez csatlakozo TV tunerre.

Előzmény: Dreamer (61079)
Dreamer Creative Commons License 2015.01.13 0 0 61079

Milyen antennarol beszelunk?

Előzmény: temesin (61078)
temesin Creative Commons License 2015.01.13 0 0 61078

Multimeterrel mertem, egyszerre mutat frekvenciat meg feszultseget is.

 

A pulcsis elektrosztatikus dolgot azt most ne keverjuk ide az mas tema, azt ismerem :)

 

A mereseknek gyakorlatilag semmi koze sincs az antennahoz, csak eredetileg onnan indult a gondolat, hogy miert raz az antenna es ennek apropojan miutan a radiator es szamitogephaz kozott megrazott elkezdtem meregetni.

Tehat a meresnek az antennahoz igy direktben nincs koze.

 

A vedofold erintkezo es fazis kozott is, illetve a vedofold es 0 kozott is 110-115V-ot mertem 50Hz-el.

A radiatorcso vege es a szgephaz kozott detto.

 

A tobbi szobaban ugyanez a meres maximum 0-12V-os kulonbseget mutat, jellemzoen 5-7V.

Nem tudom mi szamit normalisnak a 110V sztem nem az.

 

Szoval hivjak villanyszerelot?!

 

 

Előzmény: Jahno (61074)
Jahno Creative Commons License 2015.01.13 0 0 61077

Kb. ezt írta, nem pedig azt, hogy ha beszerelik, akkor nem fog a fejükre esni egy lila tehén...

Előzmény: liptak1 (61076)
liptak1 Creative Commons License 2015.01.13 0 0 61076

Na azért ne ess túlzásokba az év relé se szentírás csak erősen javít a helyzeten a villámcsapás általi balesetet meg sehogy nem védi ki

Előzmény: Mekk Elek ezermester (61060)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.13 0 0 61075

Hívj. De nézd meg a konnektorokat lekapcsolt kismegszakító mellett is, aztán ha valahol világít akkor azt a szomszéd fizeti :) Illetve lehet, hogy te fizeted valahol a szomszédét :))

Előzmény: temesin (61072)
Jahno Creative Commons License 2015.01.13 0 0 61074

Villanyász megmondja, bár nem tudom mivel mérted az 50 Hz-et, olyan nekünk is jó lenne. Ennyi fesz még indukálódik is, az antenna meg távtáplált erősítős, abban van némi villainy ami így csíp, földet fogva ráz is valamennyire...

 

Az viszont, hogy a védőföld és bármely kettő közt van a 110, azt antennára, vagy nullára/fázisra értetted? Mert akkor kezd vices lenni :-D

 

Ezeket is helyre kell tenni, mert lehet írtózni a 48 voltnál nagyobb fesztől, aztán mikor leveted a műszálas pulcsit és kicsit szikrázgat, akkor már több 10ezer voltról is beszélünk :-)

Előzmény: temesin (61072)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2015.01.13 0 0 61073

"De pl. egy parkettás lakószobában, ahol nincs semmi ami megrázhat,"

 

Mondjuk épp a radiátornak/falnak dőlve hallgatod a zenét az új fejhallgatódon, amikor a gyerek ráborítja a sörét kakaóját a fémházas hifire... akkor lesz a zene mellé tánc (electric boogie) is...

Előzmény: cucu (61066)
temesin Creative Commons License 2015.01.13 0 0 61072

Mindenkitol elnezest kerek ha ez mar volt tema, nem is tudom jó helyre irok-e.

 

A helyzet a kovetkezo: 18 eve lakunk az aktualis panelhaz foldszinti lakasaban, a haz kb. '80 korul epulhetett.

Mindig is volt egy gyanum csak nem jartunk utana, hogy valami nem stimmel a villannyal.

A leghatso szobaban van szamitogep TV kartyaval es az antenna mindig razott erintesre, nem is kicsit. Serules, kulonosebb problema nem adodott eddig, de elkezdett idegesiteni.

Most mikor szetszedtem a gepet, hogy valamit megjavitsak rajta es ossze akartam rakni, ratamaszkodtam a mellette levo radiator vegere (tehat nem a festett reszre, hanem a csupasz femcsore) mikozben a szamitogep hazat is fogtam es megrazott rendesen.

Multimeterrel elkezdtem meregetni es a kovetkezo megallapitas szuletett: a vedofold erintkezoje es barmely masik ketto kontaktus kozott 110V 50Hz merheto. A fazis es 0 kozott 230V 50Hz.

Korbejartam a lakast, a konyha nagyjabol rendben van par tized feszultsegeses van, de a tobbi szobaban is talaltam a vedofold es a 0 kozott 60-80V-okat.

 

En irtozom a 0-12-48V-nal nagyobb feszultsegektol meg ez nem az en vilagom (nyomtatott aramkoroket meg ilyesmiket tervezek) igy ehhez nem ertek, az egyetemen is egy ilyen jellegu targy volt amit kibekkeltem valahogy, semmire sem emlekszem.

 

Tudna valaki segiteni mi a teendo?

Kell-e egyaltalan valamit tenni, hivjak-e villanyszerelot?

 

Elore is koszonom mindenkinek!

Chapadj Creative Commons License 2015.01.13 0 0 61071

Előkerestem a könyvemet, címe: "Kádár Aba : Mi az új az érintésvédelmi előírásokban?" (1987).

Idézet 12. oldalról: "A régi szabvány az érintésvédelmet csak meghatározott (tételesen felsorolt),

veszélyesnek minősített villamos szerkezetekre írta elő általánosan, a többit csak akkor kellett

érintésvédelemmel ellátni, ha az meghatározott (tételesen felsorolt) veszélyesnek minősített

helyen volt elhelyezve. Az új szabvány általánosan (minden villamos szerkezetre, bármilyen legyen

is az, és bárhol legyen is elhelyezve) előírja az érintésvédelem kötelezettségét, s tételesen

felsorolja a kivételeket."

 

Chapadj Creative Commons License 2015.01.13 0 1 61070

Kb a 80-as évek közepe óta kötelező mindenhova a védővezető kiépítése, mivel pl egy lámpahelyre is kerülhet akár műanyag, akár fém lámpatest.

Előzmény: Törölt nick (61065)
Jahno Creative Commons License 2015.01.13 0 0 61069

Jaja aztán less egy házibuli, beledugjuk a hotdogsütőt meg a gitárkombót, de kararókacucchoz meg családi vetítéshez is odébb kell költözni 2 elosztóval, amihez már közel van a központi fűtés. Vagy egyéb.

Előzmény: cucu (61066)
Vargham Creative Commons License 2015.01.13 0 1 61068

Ha jól tudom, egy ideje KÖTELEZŐ a védővezető kiépítése mindenhová. A csillárhoz is.

Előzmény: cucu (61066)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.13 0 0 61067

Ki tudja mit fognak dugdosni oda. Akvárium, számítógép, nyomtató, mobilklíma, vízforraló, párásító-párátlanító, ami hirtelen eszembe jutott, de olyat is hallottam már, hogy mosógép, szárítógép került oda ahová álmából felköltve se gondolna senki. A gond inkább az, hogy új konnektort csak földeltet lehet kapni, és ha cserélni kell valamiért, (akár csak esztétikai okból)  egyszerűen nincs más, és így "meg van vezetve" a user.

Előzmény: cucu (61066)
cucu Creative Commons License 2015.01.13 0 0 61066

Nem akarok senkit sem lebeszélni a földelésről, de nem biztos, hogy az mindenhol kell. 

Kövezett vagy betonozott helységben kell, főleg, ha ott elektromos gépet használunk. De pl. egy parkettás lakószobában, ahol nincs semmi ami megrázhat, a csillár jó magasan van, hogy csak létráról lehet elérni, és a fűtés pedig központi vagy konvektoros, ott felesleges csak a szabvány miatt kiépíteni a védőföldet. 

Persze, mondom, jobb ha ki van építve, mert változhat a helység funkciója, de ezt az esetleges átalakítás során kell megoldani. 

Előzmény: Törölt nick (61065)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.13 0 0 61065

A pvc padlós panelházban is csak a konyhában a hűtő konnektorja és a fürdőszoba kapott földelést, a többi sehun. Ez így van a legtöbb helyen, mondván ott a műanyagpadló az szigetel. Persze, csakhogy sorra szedik fel, és a fürdőszobai eláztatásokról ami aztán megy jobbra balra a panelillesztés mentén, nem is beszélve. Ezek nem életveszélyesek?

Előzmény: Lacivill (61059)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.13 0 0 61064

Köszi, sajnos eddigi tapasztalat szerint kb 1 centis minimum a rávakolás. Nincs sehol az a normális fedősapka amilyeneket én teszek most minden kötöződobozra, hanem a 30 évvel ezelőtti befordított piros vakolófedél. :( Azért megnézem így is. Asszem majd a behúzókábelre teszek valami műanyag kiálló kábelt ami karistolgatja a cső oldalát, és hátha azt le lehet lokalizálni füllel.

 

Próbáltam az áramjárta vezető körüli mágneses mezőre fókuszálni, de reménytelen. Illetve.... Hoppá, ha egy arra alkalmas mágnest dugok fel a csőben, a behúzósszalag végén, azt meg lehet találni iránytűvel is, nem? Legalábbis közelítőleg.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (61057)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.13 0 0 61063

Köszi! Ez egynek nagyon jó lesz.

Előzmény: Törölt nick (61056)
nézek Creative Commons License 2015.01.13 0 0 61062

Kérj meg itt egy szakembert, legyenszíves kiépíteni a védőföldet mindenhová a lakásban. A nélkül nem az igazi.

Egy jó szakember kulturáltan meg tudja oldani úgy, hogy még  szép is lesz, nem csak biztonságos.(a földvezeték)

 

szerintem.

Előzmény: Benedek L. (61058)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.13 0 0 61061

Köszönöm szépen!

Előzmény: lacus117 (61031)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!