Keresés

Részletes keresés

Peter atyuska Creative Commons License 2014.12.02 0 0 60523

Sehogy, ha csak a ház homlokzati falába nem süllyesztik be, de ilyenkor szokott egyedi elbírálásra menni. Rajzok, fényképek stb és belülre kerül de a kerítéshez közvetlen.

Előzmény: Dreamer (60522)
Dreamer Creative Commons License 2014.12.01 0 0 60522

Konkrétan én úgy gondolom, hogy az utcánkban a házak 70%, hogy úgy mondjam a járda mellé épültek, a kerítések jellemzően zártak, nem lehet belátni.

Kb ilyesmiről beszélek:

Ilyen helyen, hogy lesz látható a mérő?Dreamer

Előzmény: Peter atyuska (60521)
Peter atyuska Creative Commons License 2014.12.01 0 0 60521

Utcára nem rakható a kerítés vonalába de a saját ingatlanon. Ilyenkor lehet azon gondolkodni hogy:

- segéd oszlop erre szerelt mérőhely

- földkábelt kérünk alapból és annak megfelelő szekrény

tovább vitel földkábellel ez praktikus.

 

Ha a ház oldal fala az utca fronti itt ELMU területen megengedik hogy a mérőhely közvetlenül a sarkon legyen a ház oldalán a kerítésnél. De lehet a kerítésbe is rakni közvetlenül. Ezt sokszor lehet egyeztetni a helyi hálózati kft szakemberével.

Előzmény: Dreamer (60520)
Dreamer Creative Commons License 2014.12.01 0 0 60520

Mi van akkor, ha semmilyen módon nem oldható meg, hogy a mérő közterületről látható legyen? Ki kell tenni az utcafronti homlokzatra (tulajdonképpen közvetlenül az utcára?

 

Dreamer

Előzmény: Peter atyuska (60519)
Peter atyuska Creative Commons License 2014.12.01 0 0 60519

Két eset lehetséges:

- tartozás miatti vagy nem ismert előfizető miatti lekapcsolás volt, 1 éven túl.

- szüneteltetés az előfizető kérésére.

 

Első esetben vissza kötés szabványosított mérőhely szükséges, az utca frontról látható legyen a mérőhely. A második esetben vissza kötik.

 

A terület besorolása is befolyásolhatja a mérőhely elhelyezését meg az is melyik szolgáltatói terület ezért egy helyi regisztrált szerelőt kell megkeresni aki megmondja hova telepíthető és ez mibe fog fájni.

Előzmény: Csuklósbusz (60504)
Tízenhármaska Creative Commons License 2014.11.30 0 0 60518

Es tulajdonilap is szukseges.

Előzmény: liptak1 (60516)
Fázisceruza Creative Commons License 2014.11.30 0 0 60517

Ilyesmi, csak van ebből olyan, amiben két csavar van, ott nagyobb a kötésszilárdságot lehet elérni. Mondjuk a nyomólemezt azért hiányolom belőle.  

Előzmény: Dreamer (60515)
liptak1 Creative Commons License 2014.11.30 0 0 60516

akkor bukta egy éven túli kikapcsolásnál szabványosítani kell

Előzmény: Csuklósbusz (60504)
Dreamer Creative Commons License 2014.11.30 0 0 60515

Ehhez hasonlóra gondolt az úr?

 

Dreamer

Előzmény: Fázisceruza (60510)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.30 0 0 60514

:)

Előzmény: nap50 (60512)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.30 0 0 60513

na ilyesmire gondoltam..

itt az alut mi fogadja valami alu idomba csavarozol bele, v esetleg valamilyen késes, rugós csatlakozás?

Előzmény: Fázisceruza (60510)
nap50 Creative Commons License 2014.11.30 0 0 60512

mi ennek a neve?  tipusszám, elnevezés, néha belefutok én is alu vezetékbe

Előzmény: Fázisceruza (60510)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.30 0 0 60511

köszi!

 

és ez kb árban mibe fájna?

 

feltételezem, h le kellene kapni a villanyórát is, és ha lehet, akkor 1 mozdulattal cseréltetném rajta a plexi előlapot: főfalba épített és gyakorlatilag alig lehet már rajta átlátni.

Volt már rinya is (leolvasó nem tudta normálisan lefotózni a számokat) mondtam neki, h írja fel, nyugodtan kicserélhetik a plexit (övék az óra) ha nem tudja lefényképezni és mivel jófej vagyok a ház hőszigetelésekor a saját költségre körbeépített fadobozt nem kell kifizetni az ELMÜ-nek (így már lenne értelme is a plexi cserének).

 

Erre csak pislogott, mert előtte elkezdte magyarázni, h a plexi csere nekem mennyi ezer Ft-ba kerül....

Előzmény: Dreamer (60506)
Fázisceruza Creative Commons License 2014.11.30 0 0 60510

Ja bocs, összekevertem a másik panelos sztorival. 

 

Akkor csak annyi, hogy létezik olyan galvanizált kötőelem, ami fogadni tudja az alu vezetéket és a másik végét be tudod dugni a réz sínbe.

Előzmény: Törölt nick (60505)
Lacivill Creative Commons License 2014.11.30 0 0 60509

Nulla eséllyel kötik vissza.

Előzmény: Csuklósbusz (60504)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.30 0 0 60508

nekem ez a csúnya van... és teccik.. :)

 

pontosabban van előtte egy plexi ajtó..kb ilyesmi..

 

http://www.haluxvill.hu/vk-5112-1sor-12hely-sullyesztett.html

 

 

(ebben belül hátul felül van egy műa sín, és azon volt rajta az egyik oldalon a védőföld közösítő réz idom, a másik oldalt meg a 0 réz közösítő..)

Előzmény: Dreamer (60507)
Dreamer Creative Commons License 2014.11.30 0 0 60507

Fáziscerka ilyen. Ő arra gondolt, hogy technikailag a legjobb megoldás a legcsúnyább elosztótábla:

 

Pl.egy ilyen sokkal esztétikusabb, ám kevésbé felel meg az alu vezetők igényeinek:

 

 

Ahogy olvasom neked csak a mért fővezetékkel van gond, tehát maradhat a régi tábla (ha a fővezeték cserélődik).

 

Dreamer

Előzmény: Törölt nick (60505)
Dreamer Creative Commons License 2014.11.30 0 0 60506

Hatos aluval sok minden jól elműködhet attól függetlenül, hogy ma már "karcsú".

 

Ahogy előttem javasolták, a legkorrektebb megoldás (ha a többi feltételt adott) akkor a mért fővezetéket kicseréltetni egy regisztrált szerelővel. Ha ezt megléped, akkor nagyon hosszú időre kipipálod ezt a problémát.

 

Dreamer

Előzmény: Törölt nick (60503)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.30 0 0 60505

ne hari, de nem értem a hsz-d:

- egyrészt a táblát nem én raktam fel, hanem a házzal együtt vettem. Megnéztem Hensel vk 112 felirat van az előlapon. Tehát nem értem az esztétikás szurkapiszkát.

- a másik meg az, h ha elég az idom, akkor mivel áldozom fel az üzembiztonságot, azzal, h kicseréltetem az elégett idomot egy gyakorlott villanyszerelővel egy másikra?

Villamosmérnök vagyok - távközlés - meg tudnám csavarozni én is, de mivel nem játék, ezért arra gondoltam, h annak szólok először, aki ezzel napi szinten foglalkozik..

- a harmadik meg az, hogy sehol sem írtam: 2,5mm2 a 0 vezetékem..

 

Előzmény: Fázisceruza (60502)
Csuklósbusz Creative Commons License 2014.11.30 0 0 60504

Adott egy régi szerszámtároló, nyaralószerűség.

 

5 éve ki van kötve az oszlopról (légkábel) de nincs ledobva a kábel. A mérőóra (3 fázisú) is fentvan még.

 

 

A kérdés: mekkora eséllyel kötnek vissza úgy hogy marad az eredeti mérőszekrény?

 

 

Vagy csak és kizárólag kerítésbeépített műanyagdobozos mérőt kaphatok vissza sokszázezerért?

 

Mert érdeked hogy a lebukott áramtolvajoknak stb simán visszakötnek ugyanabba a belső dobozba hogyha fizetnek 1 éven belül.

 

 

De ha új bekötésnek minősülök?

Törölt nick Creative Commons License 2014.11.30 0 0 60503

nem tudom mennyire volt egyértelmű vagy sem: a villanyórától bejön egy alu 0 vezeték, ez van becsavarozva egy réz összekötő idomba, ahová még jön pár db visszatérő 0 vezeték. Ez az idom égett el a múltkor és melegedett fel most is.

A ház vezetékelése MCU réz, amit az előző tulaj a kötődobozoknál összesodort és leforrasztott.

A bejövő alu vezeték átmérőjére mondtam saccra 2.5 mm-t.

A vásárolt idomban egy 4 mm-s egy furat alapján saccoltam az óra és kismegszakító tábla közötti alu vezeték vastagságát 2.5 mm-re.

(Most nem akarok a 0-ra direkt rámérni a tolómérővel, de holnap reggel megteszem.)

 

 

Előzmény: Dreamer (60501)
Fázisceruza Creative Commons License 2014.11.30 0 0 60502

Régebben azért nem volt probléma vele, mert valószínűleg SIMOVILL tábla volt fent és annak  a kötésszilárdsága kategóriákkal jobb, mint a mostani hűdecsinos dobozodnak. 

Az esztétika oltárán feláldoztad az üzembiztonságot. Ennyi. 

 

Amúgy én kétlem, hogy 2.5mm2 az a nulla.

Előzmény: Törölt nick (60500)
Dreamer Creative Commons License 2014.11.30 0 0 60501

"a kötéseket az előző tulaj (villanyszerelő sm) összesodorta és leforrasztotta"

 

Akkor most milyen vezeték van abban a lakásban? Alu vezetéket elég körülményes forrasztani.

 

Dreamer

Előzmény: Törölt nick (60500)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.30 0 0 60500

ok, értem... azt valahogy ki tudom sakkozni/mérni, h valóban csak ennyi(?) a hiba?

 

(olyanra gondolok, h áramérővel valahogy megmérni a köröket, h nincs-e valahol mégiscsak valahol alap terhelés..)

 

Az a furcsa hogy + 1-2 gép nem folyamatos használata ezt okozza, előtte, meg nem volt ilyen probléma évekig... a kötéseket az előző tulaj (villanyszerelő sm) összesodorta és leforrasztotta (1-2 kötődobozt megnéztem) nem tudom, h ez az idővel mehet-e így tönkre...

 

ez a villanyszerelős történet hogy néz ki?

kijön a szerelő, és megpróbál áthúzni még + 1-2 szál vezetéket a tábla és az óra között?

mi van ha valami miatt nem sikerül neki? falvésés?

 

Előzmény: Tízenhármaska (60495)
ha4nz Creative Commons License 2014.11.30 0 0 60499

Bocs én olvastam félre, azt hittem a pen szétválasztód égett el. Ettől még az fka táblát fenntartom, mint jó alternatívát!

Előzmény: Törölt nick (60493)
Peter atyuska Creative Commons License 2014.11.30 0 0 60498

Ha nincs a vezetékek a sarkoknál begipszelve vagy bebetonozva (normálisan meg volt csinálva régebben) akkor nincs gond és jól cserélhetők a vezetékek. De volt vagy 10 + x fajta kialakítása a panelrendszereknek vezetékezési szempontból, keress kivitelezőket és a középső ár a reális.

Előzmény: Catman (60492)
Dreamer Creative Commons License 2014.11.30 0 0 60497

Meg úgy általában át kellene nézetni egy szakemberrel.

 

Dreamer

Előzmény: Tízenhármaska (60495)
Dreamer Creative Commons License 2014.11.30 0 0 60496

Nem egészen ez a helyzet, hanem az, hogy az alu a meghúzás miatt folyamatosan tömörödik, e mellett még a különböző anyagok oxidációja csak gyorsítja az átmeneti ellenállás növekedését, kontakthiba kialakulását.

 

Ahogyan írva vagyok FKA táblát javasolnak a gyakorlott kollégák (ez a legbiztosabb megoldás).

 

Sok embernek az FKA tábla kivitele nem felel meg, meg lehet még próbálni az érvéghüvelyes megoldást.

 

Sőt, a kókány kategóriába tartozik az alu megwagózása és réz vezetékkel tovább állni.

 

Dreamer

Előzmény: Törölt nick (60493)
Tízenhármaska Creative Commons License 2014.11.30 0 0 60495

Szia.

 

Egy regszerelore van szukseged,mivel a bejovo nullad mar nem megfelelo keresztmetszetu.

A 3fazis elosztassal hiaba varialsz ha nincs megfelelo szamu nullaszalad.

Előzmény: Törölt nick (60493)
ha4nz Creative Commons License 2014.11.30 0 0 60494

Ha fka táblád van, akkor akkor abban aluból szokták megcsinálni az átkötéseket. Ennek min 6-os keresztmetszetűnek kellene lennie. Inkább egy villanyszerelővel méress ott áramot, vagy rakj fel egy ávk-t és keresd meg a hibát a rendszeredben.

 

Amit keresel átalakítót azt cupal lemeznek hívják, de azt sinezéseknél használják, nem vezetékbekötéseknél. Arra inkább a wago paszta.

Előzmény: Törölt nick (60493)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!