Keresés

Részletes keresés

cosalf Creative Commons License 2014.11.21 0 0 60291

Segítsél légyszíves, idézd be!

Előzmény: ötfelezős (60288)
pajaci Creative Commons License 2014.11.21 0 0 60290

És volt már valaha olyan kuncsaft aki másodszor is veled dolgoztatott?

Előzmény: Fázisceruza (60287)
Fázisceruza Creative Commons License 2014.11.21 0 0 60289

No hát ez igazán megtisztelő, hogy Te, aki idáig minden kérdést meg tudott, és meg is válaszolt ezen a fórumon, tőlem kérsz tanácsot. 

Fejtsd ki egy kicsit bővebben a kérdést, hátha lesz rá megoldás! :)

Előzmény: Mekk Elek ezermester (60279)
ötfelezős Creative Commons License 2014.11.21 0 0 60288

Sajnos, nincs igazad... Dreamenek viszont igaza van. Amint azt Dr. Nagy Lóránt neten fellelhető jegyzetében is írja.

Lehet bocsánatot kérni.

Előzmény: cosalf (60284)
Fázisceruza Creative Commons License 2014.11.21 0 0 60287

Mondjuk úgy, hogy megtehetem, hogy ilyen hülyeségekkel foglalkozzak a meló helyett.  

Amúgy annyi munka van, hogy nyugodtan válogathatok köztük, sőt, még az itt jelen lévők közül néhánynak próbálok is átadni melókat ha tudom, hogy a profiljukba vág a megrendelés. 

A bojlercseréket átadom a vizes havernak, abból is van egy kiló havonta kb, oszt a kisujjamat se mozdítom. 

A tűzhely javításokat meg a háztartásigép szerelő srác viszi, abból is leesik egy kis zseton.

Na szóval ennyire tré a helyzet.

 

Hát a jószaki az meg egy külön tanulmány. Na ezért van az, hogy abszolúte nem foglalkozom a netes hirdetésekkel, mert ilyen az internet nemzedék. Hát hiányzik ez a faxomnak! :DD  Ott csapódnak le az extra idióták, és mint láthatod, 10-20e ft-okon verik a nyálukat. 

Akik meg nem írkálnak oda, azok néha hatezer ft-os borravalóval köszönik meg a munkámat. 

 

Előzmény: nap50 (60280)
Fázisceruza Creative Commons License 2014.11.21 0 0 60286

Hát nagyon nem...  :D

Előzmény: liptak1 (60282)
ruzsa janos Creative Commons License 2014.11.21 0 0 60285

szabványok

Tisztelt uraim, támadt egy kis vitám a gyerekem iskolájának karbantartó intézményével a világítás miatt. Szubjektíven egyszerűen nagyon gyenge a világítás az osztálytermekben, a sját mérésem alapján (nyilván nem hitelesített műszerrel) a fiam asztalán 120 lux....

Az intézmény most egy igen elegáns módszert választott a leszerelésemre: megrendeltek egy hivatalos szakértői vizsgálatot, a végeredmény: minden a legnagyobb rendben. Csak vázlatosan írnám le, mi a problémám a mérésükkel: a mérést 120 cm magasságban végezték ezt a vizsgálatot végző cégtől tudom), nem az asztalfelületén, a világítótestek színvisszaadási paramétereit egyszerűen hasból írták be (mindenütt 85% lett, ami azért vicces, mer két végükön már megfeketedett, akár 640-es indexű fénycsövek is vannak), a terem a vizsgálat során értelemszerűen üres volt, valós helyzetben viszont a gyerekek konkrétan kitakarják a világítótesteket, mert az mögöttük/felettük van, a teremben teljesen változatos színhőmérsékletű, korú, típusú csövek vannak - ezt meg sem említi a vizsgálat. Ja igen , a legszebb: a kiszámított értékek átlagértékek, ami adott esetben 150 vagy 1000 lux átlagából jött ki - mondván, hogy tőlük csak az általános megvilágítás mérését kérték. Egy iskolában, ahol az idő felét a füzetbe hajolva töltik.

Namármost, törvény és szabvány szerint ez akár még rendben is lehet - de ettől még nem látnak jól a gyerekek.

Szükségem lenne viszont a vonatkozó magyar szabványokra, konkrétan a megvilágításra vonatkozó szabványra, ami elvileg a MSZ EN 12464-1:2003 szabvány, illetve arra, ami a megvilágítás mérésének módszerét rögzíti. Tudna valaki segíteni? A magán emailcímem publikus.

cosalf Creative Commons License 2014.11.21 0 0 60284

Ha én kettes alát kapok dr. Nagy Lóránttól, akkor Te megbux.

Előzmény: ötfelezős (60109)
sajby25 Creative Commons License 2014.11.21 0 0 60283

Sziasztok!

 

https://www.dropbox.com/s/ci0afkoecjtl2v3/Movie%20on%2021-11-14%20at%2020.00.export.mov?dl=0

 

Adott a videóban szereplő csillár kapcsoló."L" ponton fázis.

Ahogy látható.Akkor van felkapcsolva a lámpa,amikor a normális világban le van kapcsolva a kapcsoló.

KÉrdésem,hogy már mindegyik falon kivüli csillárkapcsoló ilyen?Tudom,hogy meglehet forditani a falon,de mondjuk azt,hogy nem kivitelezhető. :D

Illetve a régi kapcsoló,ami csere érett,az értelmesen müködött ilyen bekötéssel.FELkapcsoltad...LEoltottad.

 

liptak1 Creative Commons License 2014.11.21 0 0 60282

Aha akkor azért végül is nálad se fenékig tejfel az élet (:

Előzmény: Fázisceruza (60278)
ötfelezős Creative Commons License 2014.11.21 0 0 60281

Az bizony rettenetes nagy baj!

Előzmény: Szirty__ (60200)
nap50 Creative Commons License 2014.11.21 0 0 60280

Ennyire nem megy a meló, hogy gyerek csizmával foglalkozol, békéltető testülethez járkálsz?

 

Apropó múltkor szóba kerültél itt a jószaki oldalon megjelentek miatt, nem túl bizalomerősítő jellemzések voltak.

Előzmény: Fázisceruza (60278)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2014.11.21 0 0 60279

"Minimum 2, de van, amiből 30db is van az autóban.  Mikor ez is kevésnek bizonyult, akkor vettem salgo polcokat a garázsba, és milliós nagyságrendben töltöttem fel anyaggal,"

 

Ez egy mesterség esetén még megoldható, de mit tegyek én?

:)

Előzmény: Fázisceruza (60277)
Fázisceruza Creative Commons License 2014.11.21 0 0 60278

Hát, éppen most fordultam a békéltető testülethez a gyerek csizmája miatt, ugyanis olyan rövid a tépőzár rajta, hogy használat közben kinyílik.  Nem  is az ára miatt, de most végigviszem ezt az ügyet, inkább kíváncsiságból. 

Előzmény: liptak1 (60272)
Fázisceruza Creative Commons License 2014.11.21 0 0 60277

Ezt a problémát én úgy oldottam meg, hogy először is a személyautót lecseréltem kisteherautóra, majd azt feltöltöttem olyan alkatrészekkel, amik szükségesek a szakterületemhez. Minimum 2, de van, amiből 30db is van az autóban.  Mikor ez is kevésnek bizonyult, akkor vettem salgo polcokat a garázsba, és milliós nagyságrendben töltöttem fel anyaggal, hogy még a kiskereskedőktől se függjek. 

 

Egy biztos, hogy alkatrészhiány miatt munka nem hiúsulhat meg!

Előzmény: King_of_Giants (60266)
Lacivill Creative Commons License 2014.11.20 0 0 60276

50Nm kevés?

Szerintem átlag 230-as gépnek nincs ekkora

Előzmény: ha4nz (60275)
ha4nz Creative Commons License 2014.11.20 0 0 60275

Köszi az infókat! Én a nyomatékot éreztem szegénynek, de remélem azért bőven elég lehet. Nem akartam összehasonlítani egy házi nyomatékolással, mert más erőkarral dolgozni és más csak a gép tokmányát alapul venni.

Előzmény: Lacivill (60269)
liptak1 Creative Commons License 2014.11.20 0 0 60274

A napokban egy egész jó kis esetbe botlottam: tablet , egy hónap megdöglött, bolt-szerviz 60 nap, felhívják a tulajt ugyan fizessen már 4000 Ft xy számlára vagy nem javítják meg,  nem tud érdemben reagálni mert hát a telefon is király és épp nincs térerő tehát szét bont, hívná a szervizt de a kutya se reagál+30 nap jön a boltból egy telefon megjött a tablet. Ja csak továbbra is szar. A tulaj hazahozza, mondja hogy járt, mondom neki én nem hagynám,(jelzem a kifogást amivel visszaküldték : a bekapcsoló gomb a fene egye meg nem garanciális, mivel használat közben bedögölhet, a tablet meg azért nem tölt mert a töltő vezeték törött és hát a fene egye meg ez se garanciális) nézem a tyúkbelet pont jó a lányoméba. Belepróbálom tölt. Teszem a lányomét az övébe elindul majd lekapcsol: hibajelzés önvédelme érdekében a tablet megszakítja a töltést) . Ráveszem az ipsét ugyan menjünk már vissza. Bolt , ügyfélszolgálat mondom az előzményeket, válasz visszatudják küldeni a szervizbe , hát ennyiben mégse hagyom kérem írásban , hogy nem végezte el a szerviz a vállaltakat. Válasz várjak már egy kicsit hívja a főnökét, jön egy hölgy mondjuk mi a helyzet, megnézi miről van szó, megnézi a szerviz felé a jelzett adatokat, egy idő után megkérdezi , a dátum jó amivel rögzítve van a szervizbe küldés? Mondjuk igen , jön a meglepi azt mondja a hölgy hogy 30 nap után nem is javíthatják mivel azonnal cserélni kell a készüléket. A vége visszaadták a pénzt a tulajnak. Nos úgy tűnik ha nincs képben az ember a bolt tuti hülyére veszi.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (60268)
liptak1 Creative Commons License 2014.11.20 0 0 60273

Az elején írtam egy esetet : 15 db armatúráról volt szó. Ezt hogy kezeled? vagy mondjuk a napokban rendre beleszaladok a vízmentes lámpa nevű kollekcióba: porcelán vagy műanyag ajzat-porcelán vagy műanyag búra. Na manapság nagy feneket kerítenek annak , hogy a búra nem könnyen törik ha műanyag. Ja de már egy 60W-os izzó is megolvasztja, nem csináltam képeket de istenemre mondom ha lesz még hozzájuk közöm teszek fel ide egyet kettőt : összeolvadva, kilyukadva, lefolyva a lámpáról, ezeket hogy kezeled ha te tetted fel és tűzet okozva rád verik a balhét?

Vagy csak olyan melót végzel ahol csupa csupa király az élet? Te még semmi olyannal nem találkoztál ami miatt szívesen állon vágnád azt a fogyasztó védelmist aki ezeket forgalomba engedi hozni?

Előzmény: Fázisceruza (60257)
liptak1 Creative Commons License 2014.11.20 0 0 60272

Már ne hogy vita legyen de ez pont olyan sületlenség mintha azt mondanám süss már kenyeret, ja hopp a kemence nem működik mert kihagyták az ajtót ahol bekéne tenni. Visszatérve az elejére - fizetek az árúért tehát elvárom hogy ne gagyi sza...t kapjak a pénzemért, az , hogy felkészületlen egy baromság, ha így kezeled akkor előbb utóbb azt veszed észre , hogy kapsz egy marék alkatrészt mint a praktikeres bútornál, csinál hozzá móricka egy rajznak nevezett ökörséget és kész te meg a szimpla pénzért amit sokszor alkudozás árán levisz a megrendelő töketlenkedsz hogy esetleg ne veszteségesen gyere ki a melóból. Ha így nézzük tényleg felkészületlenül megyünk neki, de lehet csak a mi elvárásaink nem fedik a jelenlegi piaci hozzáállást? Lehet fizetnem kéne hogy le is gyártsam magamnak?

Előzmény: Fázisceruza (60257)
DJ Szegecs Creative Commons License 2014.11.20 0 0 60271

A másik viszont, amikor hiába jelzed a hibát, nem történik semmi. Kiváló példa erre a freemail.hu levelezőrendszer...

Előzmény: Mekk Elek ezermester (60268)
peti.olah Creative Commons License 2014.11.20 0 0 60270

Üdv Urak!

Idehaza lehet kapni amerikai szabványú dugaljat? Találkozott valaki ilyennel?

Lacivill Creative Commons License 2014.11.20 0 0 60269

Folyamatos munkát lehet végezni vele, hiszem 2 aksi van benne 40 perc alatt feltölti a másikat.

Panelban 1 aksi elvisz 40-60 furatot, téglában akár a tripláját.

Előzmény: ha4nz (60267)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2014.11.20 0 0 60268

"Nem hát, mert lusták/félnek reklamálni"

 

Tudok olyan internetes szolgáltatásról, amit készakarva elrontottak egy kicsit (gyakorlatilag használhatatlanná tettek), de ott volt egy jól látható email cím hibabejelentés céljára és pörgött a számlálója. Öt EZER felett volt a próbálkozók száma, mire valaki jelezte a hibát.

Ha ilyenek az emberek, akkor meg is érdemlik, hogy úton-útfélen hülyének nézzék őket (nemcsak a gyártók/kereskedők, de a politikusok is).

Előzmény: King_of_Giants (60255)
ha4nz Creative Commons License 2014.11.20 0 0 60267

Köszi a linket! Én egy ilyen szettet nem biztos hogy vennék, de egy csavarozógépet mindenképp. Akkor ami ebben van, azt erősen ajánlod?

Mondjuk egy kézzel kb 1,8kg-ot megtartani még mindig barátibb, mint egy 3 kiló fölötti akkus vagy sima fúrót.

A 3 Ah-ás akksik kb mennyi üzemidőre elegendőek?

Előzmény: Lacivill (60256)
King_of_Giants Creative Commons License 2014.11.19 0 0 60266

Nem mondod?

Szerinted ilyen "apró" hibára már a boltban  kellene figyelnem , amikor dobozban odalökik?

Ugyanúgy az elszivó hiányzó csavarjára, a hiányzó vezetékszórítóra is?

 

Találkoztál már szakadt vezeték köteggel? Nem? Én igen! Képzeld, nem mértem behúzás elött folyamatosságot rajta, bíztam a gyártóban

Vittem már vissza MÜIII csöveket is mert nem lehetett tágitani, elrepedt

Orosz MTK kábelt nem lehetett blankolni, a külső réteg nem vált el az erektöl, illetve lehúzta azok szigetelését is. Hiányzott a síkpor a gyártásbol

 

Hogy kezeled nekifutásbol ezeket?

Szoval ha lehet, csak okos tanácsokat adj!

 

 

 

Előzmény: Fázisceruza (60257)
Lacivill Creative Commons License 2014.11.19 0 0 60265

persze

Előzmény: Fázisceruza (60261)
etilalkohol Creative Commons License 2014.11.19 0 0 60264

Köszi, akkor keresgélek még (ha elakadok, úgyis kérdezek:)... Dunakanyar...

Előzmény: Zs:) (60262)
pajaci Creative Commons License 2014.11.19 0 0 60263

1.6kg.

Előzmény: Fázisceruza (60261)
Zs:) Creative Commons License 2014.11.19 0 0 60262

Lehet azt olcsóbban is kapni, de akkor szerezz egy csillag-delta időrelét, amit kiszereltek, azzal is menni fog.

(Ha Győr környéki vagy, tehetek valamit az ügy érdekében :) )

Előzmény: etilalkohol (60260)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!