Keresés

Részletes keresés

Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2014.11.06 0 0 60002

...mondjuk ha tényleg nem kell nagy tartóerő, akkor akár egy mágnesszelep tekercse is elegendő lehet oda.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (60000)
Jahno Creative Commons License 2014.11.06 0 0 60001

Ez biztos? Eleinte komoly baj volt, hogy úgy maradtak a tekercsek és melegedtek. Mikrokapcsoló is érdekes, mert ezek szerint tekercsen belül van és pld. a felső menet pár százalékát használja. Ez megmagyarázza, hogy mért tud erősen csapni, viszont ha tartani szeretném a golyót, akkor leesik a fenébe.

Előzmény: pajaci (59997)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2014.11.06 0 0 60000

A legkisebb tűzzáró ajtó tartó elektromágnesek is 50 kiló tartóerejűek,

a flipperek öntartó tekercse valószínűleg sokkal gyengébb ennél.

és az sem biztos, hogy melegedésileg jól tűrik a hosszú (folyamatos) behúzva tartást.

 

De lehet, hogy mégis bírja a folyamatos tartást (akár alacsonyabb feszültséggel hajtva) és a kisebb tartóerő is elegendő és a flipper tekercse az eredeti mágnes helyére kapásból berakható és a rúd átmérője is stimmel,

így egy rakás barkácsolás elkerülhető lenne...

Előzmény: pajaci (59997)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2014.11.06 0 0 59999

"Úgy véled, hogy a levegőben szóródó mágneses tér veszteséget és melegedést okoz ebben az esetben?"

 

Attól, hogy megnyitjuk egy elektromágnes vasmagját, attól még nem fog jobban melegedni :)

De:

mivel a szolenoid-os megoldásnál a mágneses erővonalak egy része a levegőben szóródik

és már egy kis légrés is jelentős szórást/gyengülést eredményez,

ezért a "légréses" szolenoiddal a zárt vasmagos rendszerhez képest sokkal erősebb mágneses tért kell létrehozni, ha a légréses elektromágnessel is ugyanakkora erejű húzóerőt szeretnénk elérni.

A sokkal erősebb mágneses tér fenntartása természetesen sokkal több energiát igényel és durván több hőt is fejleszt a tekercsben.

Előzmény: Szirty__ (59998)
Szirty__ Creative Commons License 2014.11.06 0 0 59998

Helló Mekk Elek ezermester!

 

"Ez eléggé energiaigényes megoldásnak tűnik (a mágnes erővonalainak nagy része nem jókis vasban, hanem vacak levegőben van), márpedig a sok elpazarolt energia jósok melegedést jelent"

 

Úgy véled, hogy a levegőben szóródó mágneses tér veszteséget és melegedést okoz ebben az esetben?

 

Előzmény: Mekk Elek ezermester (59993)
pajaci Creative Commons License 2014.11.06 0 0 59997

A flippereken két tekercs van egymásra tekerve, az egyik behúzza, ekkor egy mikrokapcsoló átvált a másikra és tizede árammal behúzva tartja.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (59993)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2014.11.06 0 0 59996

"nagyon pontosan és teljes felületükön érintkezni kell az ellendarabbal"

 

Az összes komolyabb mágneses zárás úgy működik, hogy a két összetapadó felületből legalább az egyik lazán van felfüggesztve (magyarul lötyög/inog/mozog/elfordul/stb), hogy összezáráskor a két felület egymásra simulása tökéletes lehessen (lehetőleg ne legyen levegő a fluxuskörben).

Ez a "mesterséges lötyögés" nem csak a profi tűzzáró ajtó mágnesekre igaz, de még a filléres mágnesszárakra is.  Tehát az a kotyogás, amit az olcsó mágneszáraknál eddig gyártási hibának gondoltál, az nem bug, hanem feature ;)

 

Előzmény: bcslaci (59994)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2014.11.06 0 0 59995

Ez igaz, de ha jól értettem ebben az esetben pontosan ez a feladat:

a rudat emberi kéz húzza el és a mágnes csak ott tartja, amíg szükséges.

Előzmény: bcslaci (59994)
bcslaci Creative Commons License 2014.11.06 0 0 59994

Viszont ezek a mágnesek "behúzni" nem tudnak, valamilyen külső erőhatás (emberi kéz?) kell a működtetésükhöz,  nagyon pontosan és teljes felületükön érintkezni kell az ellendarabbal különben a minimális energiafelhasználás minimális erővel fog párosulni. (már egy sima papírlap is töredékére csökkenti a tartóerőt)

Előzmény: Mekk Elek ezermester (59993)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2014.11.06 0 0 59993

"ehez volt egy solenoid ami üzem közben folyamatos húzta"

 

Ez eléggé energiaigényes megoldásnak tűnik (a mágnes erővonalainak nagy része nem jókis vasban, hanem vacak levegőben van), márpedig a sok elpazarolt energia jósok melegedést jelent, ami megfelelő túlméretezés híján folyamatos üzem esetén leégést is okozhat (az energiapazarlásról nem is beszélve).

Én inkább olyan megoldásban gondolkodnék, amelynél behúzott állapotban a mágnes vasmagja teljesen zárt, például nagyon jók ilyen célra a tűzvédelmi ajtókat folyamatosan nyitott állapotban tartó ajtó elektromágnesek: meglepően kevés kevés energiával beérik, ráadásul örök életűek.

Előzmény: Locksmithvill (59989)
T25 Creative Commons License 2014.11.05 0 0 59992

értem! nagyon köszönöm a segítségedet! akkor holnap kidobálom belőle az eldurrant kondikat és bekötöm úgy mint a többit

Előzmény: Szirty__ (59988)
szakmókus Creative Commons License 2014.11.05 0 0 59991

Csak nem kilincsműves présgép?

Esetleg ha van sűrített levegő a közelben, egy monostabil pneumatikus szeleppel, néhány wattos tekercsel mozgathatod. A szelepek 100%ED működést bírnak "bármely" feszültségen.

Az eredeti szolenoid nincs meg? Akár üzemképtelenül?

Előzmény: Locksmithvill (59989)
arenarock Creative Commons License 2014.11.05 0 0 59990

Flipper kar behúzó tekercs lehet esetleg a megoldás:
http://novoparts.hu/tekercs-ae26-1500-p-759.html

 

Előzmény: Locksmithvill (59989)
Locksmithvill Creative Commons License 2014.11.05 0 0 59989

Üdv!

 

A következőre keresem a megoldást:

Van egy 30cm hosszú 8-as köracél amit ha 5-6cm-ert meghúzok kézzel egy mechanikus reteszt enged ki és indul a gép.

1980-as években ehez volt egy solenoid ami üzem közben folyamatos húzta, mikor megállították elengedett, de mára egy budi gurtni vette át a szerepét, a gépnek teljes vezérlését "modernizáltam", de ezt a funkciót nem lehet másgogy kiváltani, így üzemeltetni balesetveszélyes.

 

Bekellene szereznem egy 24 vagy 12V DC eszközt ami több tíz órát is képes behúzva maradni, valki tud e ebben segíteni, hogy mivel lehet megoldani, vagy látott-e már valaki hasonlót?

 

Több eszközt próbáltam eddig minden leégett, tartós üzemre egyik sem volt jó. =(

Szirty__ Creative Commons License 2014.11.04 0 0 59988

Üdv T25!

 

A kondenzátornak fázisjavító szerepe van.

Régen minden induktív előtéttel ellátott fénycsöves lámpatestben volt ilyen kondenzátor, hogy kompenzálja a fojtótekercs induktív hatását. Ma már gyakran kihagyják.

 

A lámpatest nélküle is működőképes.

 

Előzmény: T25 (59985)
Herr Köldök Creative Commons License 2014.11.04 0 0 59987

Köszönöm, holnap visszaviszem.

Előzmény: C20NE (59986)
C20NE Creative Commons License 2014.11.04 0 0 59986

Nem, harom eret tartalmazo vezeteket kell hasznalni.

Előzmény: Herr Köldök (59984)
T25 Creative Commons License 2014.11.04 0 0 59985

üdv mindenkinek ! olyan kérdésem lenne hogy hagyományos neon csöves lámpát szerelek és kettő össze hoztam de a harmadiknál meg akadtam. ugyanis abban van kettő jókora kondenzátor ami szét van robbanva. azt nem tudom hogy a többi alkatrészek jók-e. de egy neon lámpába se láttam még ilyen kondikat. kérdésem lenne hogy azok miért voltak bele kötve és hogy ha azokat kidobom belőle és bekötöm ugy ahogy a többit akkor jó lesz e? egyébként 2 darab 20 wattos cső van benne és kettő darab fojtó tekercs. itt visszább láttam képet ahol ugyan ugy be van kötve a kondi . miért kell az bele? és az nélkül is üzemel ? előre is köszönöm

Herr Köldök Creative Commons License 2014.11.04 0 0 59984

Sziasztok! Vettem egy falilámpát és adtak hozzá egy vezetéket, de a vezeték csak kék és fekete szálat tartalmaz. Össze szabad ezt így szerelni?

C200UF Creative Commons License 2014.11.03 0 0 59983

Senki nem mondta, hogy felette lesz.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (59980)
Tomiali Creative Commons License 2014.11.03 0 0 59982

Meg néztem ma, volt 0 csak nem olyan ajzat volt feltéve. Így gyors csere és meg oldva a gond.

Előzmény: Tomiali (59978)
ha4nz Creative Commons License 2014.11.03 0 0 59981

Most kezdj el szakit keresni és addig ne lépj tovább. Ezzel tudod a legjobban megszervezni, hogy ne kelljen visszabontani semelyik szakembernek sem az eddig felépített munkáját. Nem tudom merre építkezel, de mi is sokan vagyunk itt a fórumon akik tudunk segíteni neked.

Előzmény: ABDEL (59979)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2014.11.03 0 0 59980

"30 centi hőszigetlés, illetve párazáró fólia kell hogy fölé kerüljön"

 

Az a "szakember", aki neked a födém hőszigetelés tetejére párazáró fóliát javasol, az neked ellenséged. Rúgd ki azonnal és keress olyan valakit, aki tudja is, hogy mit miért csinál. Valószínűleg csak egy kicsivel fog többe kerülni, viszont nem fogja tönkretenni a házadat. Ha további részletekre vagy kíváncsi, akkor a kérdéseiddel keresd fel a hőszigeteléssel foglakozó topic-okat (és ugyanezt javasold a "mesternek" is).

 

"A munkaszervezés szempontjából mikor érdemes hívni a villanyszerelő szakembert?"

 

Most, azonnal. Minden részletet végigbeszélni.

És egyből közölt vele, hogy falfűtés lesz, mert lehet, hogy akkor nem az álmennyezetben fogja vezetni a dugaljak vezetékeit, hanem pl a padlóban.

És a riasztót / antennát / számítógép hálózatot se utólag találd ki, mert az is jó szokás, hogy a kedves ügyfél a tapétázás után mutat rá egy sarokra, hogy "úgy gondoltuk hogy inkább ott legyen a TV..."

Előzmény: ABDEL (59979)
ABDEL Creative Commons License 2014.11.02 0 0 59979

Sziasztok,

 

Jelenleg építkezünk és hamarosan kész a tetőnk. Utána kezdődnek a belső munkálatok. Azt még nem tudom pontosan, hogy először a válaszfalakat és a gipszkarton álmennyezetet készítjük el, de a gipszkarton álmennyezetben ki kell állni majd a vezetékekkel, mert lesznek spot és függesztet lámpáink. Illetve a spotokhoz átalakítók is kellenek ha jól tudom.

 

A munkaszervezés szempontjából mikor érdemes hívni a villanyszerelő szakembert?

 

- A gipszkarton álmennyezet a tetőszerkezetem alsó gerendáira lesz függesztve és több, mint 30 centi hőszigetlés, illetve párazáró fólia kell hogy fölé kerüljön.

- A fűtésünk padló és falfűtés kombinációja lesz, illetve gondolkodunk még központi porszívón.

- A szerelőbetonra még kerül majd gv45 bitumenes vízszigetelés, 8 centi eps lépésálló szigetelés,hőtükrüs fólia, padlófűtés rendszerlemez (gomba alakú profilokkal, tehát nem vashálóra rögzítjük), 7cm aljzatbeton..

- A válaszfalak és főfalak PT téglából vannak.

 

 

Úgy szeretném a munkát szervezni, hogy a gépészet és villany vezetékezése a legkevésbé zavarják egymást, a különböző szakemberek munkája összehangolt legyen. Ti hogyan szerveznétek? Milyen rétegrendeket és anyagokat javasoltok?

 

Az alap villanyzerelésen kívül szeretnék riasztót, kültéri világítást, a telken lévő villanyóra szekrénytől be kéne hozni a vezetékeket a házba / kapcsolószekrénybe. Tehát kompletten az egészet.

 

Köszi!

 

Tomiali Creative Commons License 2014.11.02 0 0 59978

Köszönöm mindenkinek a segítséget. Holnap meg nézem hátha csak nincs be kötve. A legegyszerűbb és biztonságosabb az lesz ha viszek oda 0-át ha nincs.

Sarakava Creative Commons License 2014.11.02 0 0 59977

A legegyszerűbb, és legolcsóbb megoldás, hogy odaviszed a 0-át.

Előzmény: Tomiali (59969)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2014.11.02 0 0 59976

"Na komolyan. Elméletileg ha jól tudom akkor ez esetben 3 fázis és föld van benne. Tehát a nulla hiányzik."

 

Ez így van. És mivel a negyedik vezető többnyire a földelés, ezért ebből a csatlakozóból 230 voltot közvetlenül nem szabad levenni, mert a földvezetőt nem szabad áramvezetésre használni, az kizárólag érintésvédelem célját szolgálhatja.

Ha neked egy ilyen csatlakozó esetén mégis mindenképpen 230 voltra van szükséged, azt legegyszerűbben egy 400/230 voltos trafóval tudod előállítani.

De éppen azért léteznek pl 400 voltos tekercsű mágneskapcsolók, hogy bizonyos egyszerűbb gép-vezérlésekhez ne legyen szükség ilyenkor trafóra, mert az amúgy is  meglévő 400 voltos feszültségről lehet működtetni őket .

Előzmény: Tomiali (59966)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.01 0 0 59975

használj 380-as időművet, az a legegyszerűbb megoldás.

Előzmény: Tomiali (59971)
Tomiali Creative Commons License 2014.11.01 0 0 59974

Köszi. Inkább meg nézem hátha van nulla a vezetékben csak nem olyan az ajzat.

Előzmény: pampalini111 (59973)
pampalini111 Creative Commons License 2014.11.01 0 0 59973

Megoldható 400/230V trafóval vagy elektronikával,400V-os mágneskapcsoló van,időrelével

még nem találkoztam ,de érdeklődj boltoknál.

Előzmény: Tomiali (59971)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!