Keresés

Részletes keresés

Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2014.07.26 0 0 58700

Még egy ötlet a feliratozásra: autós hifi boltokban lehet kapni mindenféle csodálatos kábelt rajtuk mindenféle csodálatos felirattal. Egy ilyennek a köpenyét leszeded és szépen ráhúzod a tömör tápvezetékedre...

Előzmény: Mekk Elek ezermester (58698)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2014.07.26 0 0 58699

Nem akarom letörni a lelkesedésedet, de úgy látom, hogy ez egy egyszerű integrált erősítő, (még csak nem is A vagy AB osztályú) amelyben az alkatrészek+vezetékek tized milliméterekre vannak egymástól. Ebben olyan mértékű nemkívánt egymásra hatások lehetnek az egyes alkatrészek+vezetők között, hogy aki ezt neked high end audiofil áramkörként mutatta be...

Előzmény: pajaci (58697)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2014.07.26 0 0 58698

"Erősítő kábelezéséhez tömör egy eres rézvezeték kellene nekem legalább 4mm2-es, amin van valami esztétikus felirat."

 

Láttam olyan vezetéket, amin a "felirat" azonos színű, de dombornyomású volt. Komolyabb villanyszerelő boltban (ahol van választék) nézelődj. Színválaszték gondolom nem lesz, de a dombornyomás akkor is látszik, ha lefested.

Ennyire vastag tömör audiofil vezeték vagy nem is létezik,

vagy ha létezik, akkor csak ezüstözve és arany áron :)

Előzmény: pajaci (58675)
pajaci Creative Commons License 2014.07.25 0 0 58697

Hogy szép legyen! 4db Lm3875 végfok 4 toroidról, ennek dukál a szép belső kábelezés:-)

Előzmény: Jahno (58696)
Jahno Creative Commons License 2014.07.25 0 0 58696

Oda miért kell akkora esztétika? Villanyos bolt, jó idő :-)

Előzmény: pajaci (58695)
pajaci Creative Commons License 2014.07.25 0 0 58695

Az erősítőn belülre kell, a tép és a végfok közé. Jó lenne piros, fekete, és kék színben.

(plussz, minusz, és a test)

Előzmény: Jahno (58693)
Jahno Creative Commons License 2014.07.25 0 0 58694

Tömör szerintem ott sem lesz, ellenben van minden, no meg Klotzot lehet venni, ami nekem rendezvényen mindent kibír kint és bent. Valamennyire féltem a kábeleim, főleg ami drága volt, de fordolódott rajt nagy kamion, kapott lovasrohamot, gyalogosoknak fenntartott murvában Balatonon a mólón keresztül húztuk 10 napra, meg amit el bírunk képzelni. Még a köpeny sem nagyon karcos, tök állat. És sodrott :-) Falba néha teszünk tömört, vagy videóból pár ember mániája a tömör, azt még én sem kérdeztem miért, főleg ha digitális a jelem :-)

Előzmény: pajaci (58692)
Jahno Creative Commons License 2014.07.25 0 0 58693

Hátőőőőő, sokan a CAT6-7 UTPre esküsznek, szerintem meg fele hitvita :-) Végy villanyos boltban, én meg úgy vagyok vele, hogy nem azon az utolsó 20 centin fog múlni, ha a felvétel is sodrott mazzagon keresztül készült. Főleg mikor pár aranyszálat is fűznek bele :-) Aztán ha a világ legjobb élő zenés helyeinél megfelel, akkor én mit mondjak? Fogj be egy fekete villanydráútot és kész, bár 4eset nem próbáltam, volt aminek más volt a hangja, amit ugyanúgy elértél, ha más típusú betonra tetted a ládát.

Előzmény: pajaci (58691)
pajaci Creative Commons License 2014.07.25 0 0 58692

Köszi mindjárt megkukkantom ezt az elimexet, szép szines az oldaluk :-)))

Előzmény: Jahno (58690)
pajaci Creative Commons License 2014.07.25 0 0 58691

A sodrott elszínezi a hangot. (minimális mértékben)

Előzmény: Jahno (58688)
Jahno Creative Commons License 2014.07.25 0 0 58690

Kinek mi az arany árfekvés. Egyéb kábelt nem sznob hifista boltban kell nézni, hanem installációs rendszerekkel foglalkozó cégnél.

 

Pár motyóért ide járok: http://hangshop.hu/ viszont ha kábel, akkor ezt érdemes megnézni, kérdés milyen kivitel kell, milyen színben: http://elimex.hu/tipuskategoriak/563/kabel_meterben

Előzmény: pajaci (58686)
bh33 Creative Commons License 2014.07.25 0 0 58689

Köszi, igen, régebben teljesen szabályos volt a padláson vinni a vezetékeket és a kötődobozokat is, soha senki egy szót nem szólt érte.

 

Csak ugye azóta eltelt egy pár év, és elméletileg már "normál" házban sem szabad a padláson vinni (ha jól hallottam). A gondom nekem sem azzal van, hogy meg lehet-e csinálni, hisz nyilván meg lehet, sőt sokkal gyorsabb és olcsóbb is lenne.

 

A kérdés az, hogy a jelenlegi szabályozás szerint már sehol, semmikor nem viszünk tetőn kábelt? - Illetve, ha mégis emellett döntenék, akkor kéne csövezni vagy nem? És ha igen, akkor a MÜII jó, vagy csak fém csőben felelne meg? Szóval ilyesmik a problémáim. :)

 

 

ui.: Ebben a faházban minden ugyanúgy lesz, mint bármely házban: lesz mindenféle háztartási berendezés, nem csak csillár. :) Különben nem is 2,5-es mbcu lenne benne. :)

Előzmény: Dreamer (58681)
Jahno Creative Commons License 2014.07.25 0 0 58688

Tömör ott nem lesz, elküldenek villanyos boltba, mert ez valami varázslat. Bár ha ilyen keresztmetszet, akkor azon teljesítményt is vinne. Kezd érdekelni miért pont tömör?

Előzmény: Peter atyuska (58685)
soldy53 Creative Commons License 2014.07.25 0 0 58687

Kösszi Dreamer,

A lakásban és a lakókocsiban is van Fi-relé, ez elég lehet?

Előzmény: Dreamer (58684)
pajaci Creative Commons License 2014.07.25 0 0 58686

Már egy csomó helyen néztem, de csak külső használatra szánt derótok vannak aranyáron.

Előzmény: Peter atyuska (58685)
Peter atyuska Creative Commons License 2014.07.25 0 0 58685

Hangtechnikai kábel a nevük, általában hangtechnikával foglalkozó boltokban van. Villamos boltokban nem nagyon.

Előzmény: pajaci (58675)
Dreamer Creative Commons License 2014.07.25 0 0 58684

Az gondolom inkább valahova kellene egy áram-védőkapcsoló!

 

Dreamer

Előzmény: soldy53 (58683)
soldy53 Creative Commons License 2014.07.25 0 0 58683

Szép napot!

Jó tanácsot kérnék szépen

IP66 csatlakozódobozt építek ki lakókocsi töltéséhez. A lakásban, a garázsban, a pergolában van 16A-s kismegszakító, innen viszem egy 10méteres földkábellel a dobozhoz. A lakókocsin belül is van kismegszakító. Eddig összesen 4 darab. Van értelme a dobozba is újabb kismegszakítót rakni?

A másik kérdés; a kismegszakító kinézetű "BJ jelzőberendezés"-t hogyan kell helyesen bekötni? Gondolom csak terheletlen feszültséget kaphat?

köszönettel: Soldy

joevagyok68 Creative Commons License 2014.07.25 0 0 58682

"Szerintem ésszel szerelve,"

De most komolyan .."ész nélkül" szerelve...MBCU-doboz-wago....milyen problémát okozhat ? Ha mondjuk van rajta 3 csillár 3x60W, meg egy tv mondjuk, meg esetleg néha porszívóznak odafenn...

Vagy mi okozhat problémát ?

Előzmény: Dreamer (58681)
Dreamer Creative Commons License 2014.07.25 0 0 58681

Én simán megszereltem egy normál házat a padláson. Megfelelő kötések, dobozokhoz tűzgátló lap, meg ami kell.

 

Szerintem ésszel szerelve, nem okozhat gondot. Persze szakember által kivitelezve.

 

Dreamer

Előzmény: bh33 (58677)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.07.25 0 0 58680

""húzogass benne oda-vissza egy kb 2 méteres vezetéket és figyeld a kanyar belső ívét."

Huzogatni mást kell..

Baszki ez evidens..

DE ő NEM tudja áthúzni !

 

Akkor megint csak szófosás volt ?!

 

No most kezdhetsz sírni !

 

 

Előzmény: Mekk Elek ezermester (58679)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2014.07.25 0 0 58679

"Ez gyakorlati tapasztalat ??"

 

Igen. Legjobban a kanyarok belső ívében dörzsölődik a vezeték a csőfalhoz, ráadásul mindig ugyanazon a ponton. Ez a pont a súrlódástól elkezd felmelegedni, eközben műanyag csőfelület először csak "tapadóssá válik", ezt tapadóssá válást a húzó ember megérzi (ha van esze) és néhány másodpercre leáll a húzással, hogy a műanyagnak hagyjon időt visszahűlni a "csúszósabb" állapotába. Ha nem pihenteti a kanyart, hanem tovább erőlteti a húzást, akor a cső hőmérséklet elérheti a lágyulási határt és kezdi felvenni a vezetékköteg alakját, ami szerencsés esetben nem okoz gondot, de peches esetben a vezeték a lágy műanyagban egy keskeny árkot olvaszthat magának, amibe belesüllyedve nagyon beszorulhat. Próbáld csak ki: rögzíts egy vékonyfalú cső-ívet pl az asztalon (ne a kanyarnál rögzítsd, hanem a kanyar két végén), húzogass benne oda-vissza egy kb 2 méteres vezetéket és figyeld a kanyar belső ívét.

 

"Ez megint csak szófosás"

 

Bocsánat, hogy (szerinted) már megint hülyeségeket beszélek.

 

"Mostmá tényleg jön a X !"

 

Rögtön elsírom magam :)

Előzmény: joevagyok68 (58674)
a végtelen Creative Commons License 2014.07.25 0 0 58678

anno régen, nagyon régen úgy 1950 -től 1960 ig olyan házban laktunk, ahol minden vezeték a padláson ment. Hab a tortán, hogy a kötő dobozok fából készültek.

A villanyszerelés úgy 1948 -ban történhetett. Szerencsére megúsztuk ,   így utólag szörnyülködtünk valamikor a 2000 -es években.

 

 végtelen nagy szerencsénk volt !!

Előzmény: bh33 (58677)
bh33 Creative Commons License 2014.07.25 0 0 58677

Sziasztok, tudna valaki adni legalább egy linket, ahol ilyesmiknek utána tudok nézni?

 

 

"Üdvözlök mindenkit, egy apró tanácsra volna szükségem. Egy faházban tűzgátló gipszkartonozás lesz, és vezetékcsere a teendő, - jelenleg falon kívüli vezetékek vannak. Obo kötődobozok, gipszkarton dobozok, 2,5-es mbcu vezetékek, fi, plusz föld lenne, de!!!...

 

L alakú a faház, a tetőtér nem beépített, és nem is beépíthető, ezért felmerült a lehetősége, hogy a padláson keresztbe lehetne átvinni a vezetéket, szabadon állóként, a gerendákhoz erősített tartókkal (de padlón is vihető lenne elméletileg, mert alatta nem éghető szigetelés volna). Mivel több vezetéket is kell vinni az egyik sarokból a másikba, ezért az ötlet mérlegelendő, hisz akár 50 méter is lehet a különbség. Tudom, hogy a falban, MÜII-es csövekkel lenne az ideális, de ez az ötlet elgondolkodtatott, mivel meg van az az előnye, hogy akkor 50 méterrel kevesebb cső is kell, sőt akár 100 méter is elhagyható lenne, és ez akkor is igaz, ha a tetőtérben egyetlen egy db kötés sem lenne, csak és kizárólag az átvezetést szolgálná. (ha lenne kötés, akkor több is lehetne a megtakarítás) Munkában is legalább 20-30%-kal kevesebb.

 

A kérdésem mindössze annyi, hogy ezzel a javaslattal foglalkozzak-e, vagy ezek a tetőtéri megoldások mára az eszedbe se jusson! kategória lett?  Illetve mit javasoltok? Esetleg hol találok anyagokat, hogy a faházas szerelésnek utána tudjak nézni?"

Előzmény: bh33 (58604)
krampy80 Creative Commons License 2014.07.25 0 0 58676

Sziasztok,

tudnátok nekem segíteni, hogy milyen kismegszakítót vegyek (Amper és karakteresztika - azt hiszem jól írom - szempontból)

 

1. áramkör: Pince, itt ugye barkácsgépek, köszörű, dugaljak és világítás van. Vezeték: 2,5mm

2. áramkör: Elektromos sütő és főzőlap (1 fázisúak), vezeték 2,5mm

3. áramkör: Konyha, elektromos kisgépek, mikro, dugaljak világítás. Gerinc 2,5mm, leágazások 1,5mm

4. áramkör: Lakószint: világítás,fürdőszoba, dugaljak, világítás, riasztóközpont. Gerinc, 2,5mm, leágazások 1,5mm (tudom a fürdőszobát külön kellett volna venni, de nem tudtam úgy megoldani, adott volt a helyzet)

5. áramkör: Előszoba + kinti térség. Világítás, dugaljak Gerinc 2,5mm, leágazások 1,5mm

 

Ezekkel a "B" és "C" jelűekkel vagyok gondban, meg tulképp az amperrel is:)

 

Köszönöm a segítséget.

 

Sajnos átalakítani már nem tudom a köröket

 

 

pajaci Creative Commons License 2014.07.25 0 0 58675

Erősítő kábelezéséhez tömör egy eres rézvezeték kellene nekem legalább 4mm2-es, amin van valami esztétikus felirat. Tudtok ilyesmit?

joevagyok68 Creative Commons License 2014.07.25 0 0 58674

"semmi se forrósodjon túl a kanyarokban,"

Ez gyakorlati tapasztalat ??

Hogy ez lehet a legnagyobb probléma ebben az esetben ...

 

Amúgy meg..

"Ez megint csak szófosás, hogy tiéd legyen az utolsó szó."

És nem azért mert van sapkád vagy nincs.....néha már túl sok belőled !

Mostmá tényleg jön a X !

 

Előzmény: Mekk Elek ezermester (58672)
Szirty__ Creative Commons License 2014.07.25 0 0 58673

....vagy kivési az egészet

....vagy új nyomvonalat vés, másik csőnek

....vagy falon kívül vezeti, esetleg lefektet egy hosszabbítót és azzal köti össze a két kívánt helyet

....vagy felrobbantja az épületet, miáltal a vezeték behúzása szükségtelenné, a porszívó használata pedig reménytelenné válik

....vagy hagyja a picsába az egészet és elmegy média sztárnak

 

Előzmény: Mekk Elek ezermester (58672)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2014.07.25 0 0 58672

"esetleg damil végére kis alufólia."

 

esetleg WC-papír vagy papízsepi darabka a nagyonvékony damil elejére kötve.

...aztán a vékony damillal behúzni a szövött(!) zsinórt vagy a jóvastag damilt...

...aztán a vastag damillal behúzni a behúzó szalagot...

...aztán a legerősebb odaáll jóvastag kesztyűben a húzó végéhez...

... a legokosabb odaáll kesztyűben a toló ponthoz és odakészíti a gyógyszertárból hozott vazelint...

...a leghangosabb pedig kinyitja az imakönyvet a megfelelő passzusnál és fennhangon belekezd az "Ó uram, add, hogy semmi se forrósodjon túl a kanyarokban, mert megolvad a műanyag cső és beszorul a vezeték" kezdetű zsoltárba...

Előzmény: Lacivill (58669)
sujgojo Creative Commons License 2014.07.24 0 0 58671

koszonom, ezeket megprobalom. ez a porszivos jo, pont ezert kerdeztem meg. gondoltam, hogy van valami nem hagyomanyos mentomodszer:)

 komuves fogadkozik, hogy nem torott..

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!