Keresés

Részletes keresés

Zoeleex Creative Commons License 2014.06.25 0 0 58341

Mikor érezzem úgy, hogy átlépte azt a bizonyos határt?

Előzmény: Mekk Elek ezermester (58339)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2014.06.25 0 0 58340

"Szükséges villámvédelem?"

 

Vegyiáru bótoknál tudtommal kötelező a szabályos villámvédelem,

X évenként még ellenőrzik is őket (gondolom egy kisebb próba-villámmal :)

Előzmény: ötfelezős (58337)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2014.06.25 0 0 58339

"Tehát akkor értsem úgy, hogy ez teljesen normális jelenség"

 

Igen (persze csak bizonyos határok között)

Előzmény: Zoeleex (58335)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2014.06.25 0 0 58338

A katonai telefonvezeték baromi erős, mivel elemi szálai között acélszálak is vannak ezért kiválóan alkalmas ruhaszárító kötélnek is. Persze 15 méteres fesztávra talán nem elég erős :)

Előzmény: ha4nz (58334)
ötfelezős Creative Commons License 2014.06.25 0 0 58337

A boltot akarod bontani vagy a villámvédelmet?

Mi van a jegyzőkönyv elején? Szükséges villámvédelem? Ha igen, akkor nem lehet lebontani.

Előzmény: Locksmithvill (58330)
nap50 Creative Commons License 2014.06.25 0 0 58336

Némelyik laptop igényel földelést is, lehet annak hiánya áll fenn az adott aljzatban.

Előzmény: Zoeleex (58331)
Zoeleex Creative Commons License 2014.06.25 0 0 58335

Köszönöm a választ!

Tehát akkor értsem úgy, hogy ez teljesen normális jelenség, és nem kell aggódnom amiatt, hogy baja lesz esetleg a gépnek?
(azért jött rám ettől a frász, mert meg sem fordult a fejemben, hogy ez így rendjén van)

Előzmény: Mekk Elek ezermester (58332)
ha4nz Creative Commons License 2014.06.25 0 0 58334

Nem tudom aktuális-e még, de én szárítókötélnek tkv vezetéket használok, még a honvédségtől kaptam. Több eret összefogva már vontattam vele az autómat is... 

Ennek a nagytesója volt a tnv (tábori nehéz vezeték) az még jobb lehet.

 

Aki hiradós volt az tudja miről beszélek :)

Előzmény: spd (58317)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2014.06.25 0 0 58333

"Le lehet e bontani az egészet?"

 

A korszerű villámvédelem ma már annyira fejlett, hogy az épület lebontása nélkül is lehet villámhárítót létesíteni :)

Tehát mostantól olyan embert keresel itt, aki képes egy szabályos villámhárítást megtervezni,

meg egy olyan embert, aki hajlandó szabályosan kivitelezni azt.

Ehhez kell majd néhány adat, mindenekelőtt az, hogy kb merrefelé található az országban a lebontandó ingatlan.

Előzmény: Locksmithvill (58330)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2014.06.25 0 0 58332

A tápegységben van két picike zavarszűrő kondenzátor, ezek közül az egyik a 230 volt fázisát összeköti a számítógép tápkábelén át a gép testével, ezért azon sajnos egy picike feszültség jelenik meg, amit már megérez pl a kézfej bőre vagy az arcbőr (érzékenyebb embereknél jó földelés esetén akármi).

Megoldás:

- gépezés közben közben ne nyalogasd a radiátort :)

- radiátor elé szigetelő anyagú kerítés :)

- vagy amikor mezítláb vagy, akkor használd tápegység nélkül (akkumulátorról).

Előzmény: Zoeleex (58331)
Zoeleex Creative Commons License 2014.06.25 0 0 58331

Sziasztok!

Sajnos nem igazán vagyok otthon elektronikában, ezért segítségeteket szeretném kérni. Van egy frissen vásárolt laptopom, ami rendesen működik, meg minden. Annyit kell tudni, hogy fémházas, és minap vettem észre, hogy ha a lábam a radiátor csövéhez ér, akkor ha a laptop éleihez érek érzékenyebb bőrfelülettel (pl felkar belsőrész, alkar belsőrész), akkor ráz. A rázást úgy kell érteni, hogy csíp. Ha a lábam nem ér a radiátorhoz, akkor nem. A gép felületéhez érintve a fázisceruza fel-fel villan. Mi lehet a gond, és a megoldás?

Előre is köszönöm a válaszokat!

Locksmithvill Creative Commons License 2014.06.24 0 0 58330

Üdv!

 

Van egy 1980 körül épített ingatlan ami jelenleg háztartási boltként üzemel, 2010-ben készült villámvédelmi felülvizsgálat, amibe az került rögzítésre úgy rossz az egész ahogy van. Katasztrófavédelem ellenőrzést tartott kérték a hibák javítását... Le lehet e bontani az egészet? Meglétére milyen kötelezettség vonatkozik?

Előre is köszönöm!

Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2014.06.24 0 0 58329

"Ellenben első találaton van 10 mm-es is"

 

Úgy könnyű vastag drótot találni, hogy nem írod be a guliba a "forint" szót...

(mivel engem nem érdekelnek az ár nélkül hirdetett termékek/szolgáltatások, ezért be szoktam írni a keresőszavakhoz, hogy "forint" - néha még akkor is, amikor az ár nem is érdekes :)

 

Egyébként biztos, hogy hosszú távon is UV stabil ezen acélsodronyok (átlátszó) külső műanyag burkolata? Mert aminek a köpenye grafit tartalmú, azok marha sokáig bírják a napon, de ami nem fekete, annak szerintem nem árt utánajárni.

Előzmény: Jahno (58323)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2014.06.24 0 0 58328

Korlátkötél hehe :)

eszembe se jutott...

pedig egy haver panorámás teraszra pont ilyen vékonyszálú hajó-korlátot tanáltam ki (hogy még a szobából is jól ki lehessen látni)

Előzmény: pajaci (58327)
pajaci Creative Commons License 2014.06.24 0 0 58327
vaclav Creative Commons License 2014.06.24 0 0 58326

Sziasztok!

 

Házfelújítást csinálok, szeretnék előre gondolkodni, elképzelhető, hogy a jövőben napelemes rendszert szereltetnék fel, viszont most becsövezném, hogy később ne kelljen végigvésni a házat. Hány darab és milyen átmérőjű csövet rakjak be? Egyik végük a padlástérben, a napelemek majdani helyénél, a másik végük pedig az inverternél lenne, erre a garázsban, falra szerelve lenne hely. (Gondolom az invertert nem lehet a fűtetlen padlástérbe tenni...) Jelenleg a garázsban van a fogyasztásmérő is. Ha kicserélik ezt kétirányú mérőre, akkor maradhat az eredeti helyén a házon belül, vagy áthelyeztetik a telekhatárra?

Köszönöm a segítséget!

Péter

Dreamer Creative Commons License 2014.06.24 0 0 58325

Na de ki tereget ki 15m vizes télikabátot? Az már elég hardcore user :)

 

Dreamer

Előzmény: Mekk Elek ezermester (58322)
Dreamer Creative Commons License 2014.06.24 0 0 58324

Jogos, ki van találva! :) Na erre is nagyon jó ez a fórum, erről a sodronyról még nem is hallottam!

 

Dreamer

Előzmény: Jahno (58320)
Jahno Creative Commons License 2014.06.24 0 0 58323

Nekem nincs annyi télikabátom, a gatyám viszont megbírja :-) Ellenben első találaton van 10 mm-es is, ami már alakul:

 

http://www.texem.hu/termek/muanyagbevonatos-sodronykotel-324

 

Ha valóban van és egyéb. Én láttam már belőle durvákat, így semmin nem lepődnék meg.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (58322)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2014.06.24 0 0 58322

"műanyag bevonatos sodronykötél"

 

Valóban az lenne a legjobb, de én illet csak 3-4 mm-es sodronyátmérőjűben láttam, az meg 15 méternyi vizes télikabátra elég gyenge lenne.

Előzmény: Jahno (58320)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2014.06.24 0 0 58321

"ezen a hosszon (saccra 15m) már gyengének bizonyult"

 

Én szövött kötelet használok (a hajózásban használtak UV-állók és léteznek kimondottan kis nyúlású kötelek is, 

mondjuk 15 méteres fesztávra már én sem 5 milliméteres átmérőjűt alkalmaznék :)

Előzmény: spd (58316)
Jahno Creative Commons License 2014.06.24 0 0 58320

Zusgorcső, meg minden? Megvesztetek? Lent írtam: műanyag bevonatos sodronykötél

 

Írhatjátok a bevonatot PVCnek is, webáruházfüggő... És itt van mindenféle méretben kulcsrakészen, arra amire kell.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (58319)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2014.06.24 0 0 58319

"akkor vennek drotkotelet meg fekete Uvallo mipolan csovet,"

 

Akkor már inkább legyen zsugorcső. A szükségesnél kétszer nagyobb kerület mellett könnyű lenne ráhúzni,

oszt az első napsütésnél ráfeszülne a drótkötélre szép simára

(ruhaszárító kötél legfontosabb jellemzője a sima felület, hogy a zasszony könnyen le tudja törölni teregetés előtt ;)

Előzmény: Dreamer (58318)
Dreamer Creative Commons License 2014.06.23 0 0 58318

Ha en nagyon tutkeralyosan akarnam megcsinalni a tortenetet, akkor vennek drotkotelet meg fekete Uvallo mipolan csovet, befuznem, es szerintem kevesebb mint felebol ugyanolyan idotallo lenne, szerintem...

 

Dreamer

Előzmény: spd (58316)
spd Creative Commons License 2014.06.23 0 0 58317

NFA néven találtam én is, de nem láttam belőle szimplát -- max. marad belőle egy szál tartalékba, hátha negyven év múlva elérik valamelyik fent lévő :D:D:D Meglepően kevés dolgot kapni Salgótarjánban, de néha meglepően kuriózum dolgokra vágják rá eldugott, apró boltok eladói, a lehető legtermészetesebben, hogy "persze, hogy van". Szóval még bármi előfordulhat ;) Köszönöm mégegyszer!

Előzmény: Szirty__ (58315)
spd Creative Commons License 2014.06.23 0 0 58316

Jahno: Mondtam, hogy vezeték, nem kábel :D Kábel a németeknél van, minden drótot úgy hívnak, nálunk van vezeték (egy drót) meg kábel (több drót). Legalábbis eddig így tudtam... Mellesleg annak ellenére, hogy időnként elcsábulok a technika vívmányainak és hagyom magam kicsit sodródni a fogyasztói társadalom nyereségbűzös áradatában, a tartós megoldások híve vagyok, egyszer szeretek dolgokért fizetni inkább kicsit többet, inkább kivárok és kicsit később ruházok be, mire meggyűlik rá a pénzem, de lehessek (legalább nagyjából) nyugodt, hogy amit vettem azzal nem lesz bajom egy darabig. Sajnos az ilyenekhez sokat kell tanulni, mintahogy tanultam ebből a hétszálas vezetékből is (márminthogy ez ide kevés). Ez ráadásnak annyira nem is nagy összeg, néhányezerből kijönne ez a darab vezeték, tudom, már rég lecserélhettem volna... csak épp most lett megúnva, hogy időnként elpattan.

Mekk Elek ezermester: jaja, pont így néz ki :)

 

A hétszálas ezen a hosszon (saccra 15m) már gyengének bizonyult, néhány évente leszakad, újrakötés, beletoldás... nincs agyonra spanolva, mégis. Ezért gondoltam rá, hogy jó lenne, ha lenne nemtúldrágáért ilyen vastagabb boltban is, és nem csak az ipar használná.

 

pajaci: szép drót :) a nyilvánvalóan korrekt elektromos paramétereitől eltekintve nem venném meg... jellemzően a készülék mögött lakik, az ember akkor látja, mikor kihúzza a cuccot takarítani :( Csomó méltatlan sorsú termék, alkatrész van, akik nagyjából feleslegesen szépek, mivégre szép például egy kondenzátor? Egy átlagos kondenzátor, és nem egy hifi erősítőbe, üveglapra szerelt kivételesen szerencsés példány. Kinek akar tetszeni?... bent dolgozik a készülékházban, és mikor valaki végre rányitja az ajtót, akkor ő már jellemzően nem is él, habos elektrolit csordogál a száján... én ezeket a méltatlanul szép alkatrészeket kicsit mindig sajnálom.

paplanfa: lehet, hogy ruszki, nemtom, nincs ráírva semmi (vagy legalábbis már nem látszik nyoma, hogy valaha volt ráírva valami).

Tízenhármaska: köszönöm az ajánlatot, nógrád megyei vagyok, Szabolcs már kicsit kiesik... szétnézek én boltokban, hátha. Igazából csak a nevét akartam tudni, mert villanyászati boltokkal az a tapasztalatom, hogy nem szeretik az embert csak akkor, ha névről tudja, hogy mit szeretne venni... mbcu-t inkább szeretik, az "olyan kemény rézdrót kábelt" nem annyira. Végülis a hentes is jobb szereti, ha lapockát kérnek tőle, mintha "olyan húst, tudja, amiben van kis zsír is, meg egy nagy pingpongütő is" :D

Köszönöm a segítséget mindenkinek!

Előzmény: Jahno (58308)
Szirty__ Creative Commons License 2014.06.23 0 0 58315

Üdv spd!

 

"Szeretnék beazonosítani egy vezetéket:"

 

Hasonlít az NFA2X családra, ami átfeszíthető szigetelt légvezeték. Nézd meg, hátha ebben ismered fel a keresett drótot...

 

Előzmény: spd (58302)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.23 0 0 58314

Ez nem valami ruszki maradvány a hosszú élettartam miatt? Manapság az ilyen tartós cikk a selejt kategóriát képviseli.

Előzmény: spd (58302)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2014.06.23 0 0 58313

"Elég változatos dolgokat mutat a linkre bökve :-D"

 

Nem akartam túlságosan korlátozni a választás szabadságát :)

Csak felismeri a képről, hogy melyik a 7 eres ruhaszárító kábel és melyik a dögkeselyű...

Előzmény: Jahno (58309)
Dreamer Creative Commons License 2014.06.23 0 0 58312

Igen, én is erre gondoltam... :)

 

Dreamer

Előzmény: pajaci (58311)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!