Keresés

Részletes keresés

Z757 Creative Commons License 2012.03.28 0 0 43997

Illetve, akkor tököl a vízjellel, ha már kiírta, kvázi valamit utánna tesz rá?

Előzmény: Z757 (43996)
Z757 Creative Commons License 2012.03.28 0 0 43996

Azt hol, és hogyan kellene látnom?

Úgy tudom, ez a vízjel olyasmi, mint anno, a szalagos magnóknál

volt az előmágnesezés.

(Látványra semmi nem látszik vízjeles, és nem vízjeles anyag közt,

csak vízjellel lényegesen hosszabb idő alatt írja ki.)

Előzmény: Jahno (43995)
Jahno Creative Commons License 2012.03.28 0 0 43995

Vagy megmarad, vagy nem, de ha már az az 1 óra ki van mentve, akkor csak látod, hogy rajt van-e a vízjel, vagy nincs. Nem?

Előzmény: Z757 (43993)
Z757 Creative Commons License 2012.03.27 0 0 43993

Köszi, mindkettőtöknek!

 

A linkelt topikban írtam, azt tudom, hogy mi a vízjel,

az a kérdés, hogy a rögzítőről kimentem pendrájvra, majd számítógépen

átmásolom DVD-re, akkor megmarad-e a vízjel?

 

Az időpont egy érdekes dolog, ott azt kellene egy ügyben bizonyítani,

hogy a feljelentéshez képest 30 napon belül volt az aksön.

Már csak a kimentett cirka 1 óra van meg, igaz, az a rögzítő által

felkínált mindkét formátumban, AVI-ban, és DRV-ben is.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (43987)
ficere50 Creative Commons License 2012.03.27 0 0 43992

Sok múlik a terhelésen: hogy mennyire közelít a mot.teljesítményhez a hajtásigény.Ha most analógiát keresek, akkor hasonló üzemmód található a CN vezérlésü szerszámgépeknél, ahol szokott lenni kiegészítő hűtés...

Előzmény: topdon307 (43990)
arenarock Creative Commons License 2012.03.27 0 0 43991

A megfejtés, hogy a motor induláskor sokkal nagyobb áramot vesz fel mint üzemben, valamint mint induktivitás, megszakításkor is nagyobb terhelést ad az érintkezőnek (ív).
Szóval javallt a mágneskapcsoló. 

Előzmény: ja69 (43988)
topdon307 Creative Commons License 2012.03.27 0 0 43990

Üdvözlök Mindenkit!

 

Egy kérdéssel fordulnék a T. Fórumozókhoz! Csinálok egy hajtás rendszer kiváltást. A régi megoldás: egy 3F villanymotor folyamatos üzemben forog, elektromos kuplung viszi át a hajtást amikor éppen kell.

Az új megoldás szerint a 3F motor frekiváltóval van meghajtva, akkor megy csak amikor kell a feladathoz.

 

A folyamatos üzem során a motor ugye hűti magát a ventillátora segitségével.

 

A szakaszos üzemben kell a motornak szerintetek kiegészitő hűtést kreálni, ami akkor is fújja a motor testet amikor a hajtás nem megy?

 

Üdv!

Topdon

ja69 Creative Commons License 2012.03.27 0 0 43989
ja69 Creative Commons License 2012.03.27 0 0 43988

Üdv

Lehet nem ide tartozik, de  segítsetek. Teljesen elvesztem a villamosság világában. A problémám a következő. Van egy 1300 wattos szivattyúm, erre vennék egy nyomáskapcsolót. Csak az  a baj,hogy  ellentétesek az  adatlapokon szereplő írások .A szivattyúk adatlapján az van ,hogy névleges teljesítmény 10 amper. Aztán az aljára odaírják,hogy direktbe csak 1100 wattos motort tud  kapcsolni. Ha kiszámolom akkor 10 A ,230V kijön  2000 watt fölött , tehát elbírná. Akkor most  tudja kapcsolni a 1300 wattos motort mágnes kapcsoló nélkül vagy nem. Tiszta káoszba vagyok Mellékelek pár adatlapot.

 

Nyomáskapcsoló hidrofor rendszerhez.

Csatlakozás

PM/5-3W: 1"K×1"B×1"B menet

Csatlakozás

PM/5-2W: 1"B×1/2"K menet

Feszmérő:

0-6 Bar

Nyomási tartomány:

1-5 bar

Gyári beállítás:

1.4 bar (bekapcsolás), 2.8 bar (kikapcsolás)

Minimum differenciál:

0,6 bar

Maximum differenciál:

2,3 bar

Maximum áramerrőség:

10 A

Névleges feszültség:

250V

Maximum környezeti hőmérséklet:

55 °C

Védelem foka:

IP 44 (standard verzió esetén)

Direkt kapcsolás (a nyomáskapcsoló kapcsolja ki és be a motort) esetén maximum 1.1kW-os motort tud kapcsolni. Megfelelő mágneskapcsoló közbeiktatásával ez növelhető.

A PM5-2W tipus:

 


 

Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2012.03.27 0 0 43987

A vízjel eredetileg egy, a papír rostszerkezetét módosító eljárás, mellyel (többek között) olyasmit lehetett igazolni, hogy mivel már a papír is biztonsági, "hiteles" forrásból származik, ez emelte a ráírt dokumentum (törvény/szerződés/akármi) hitelességét (hogy pl nem egy módosított másolat) vagy pl a rányomott  pénz eredetiségét (igazolta a kibocsátóját). Tehát a vízjel eredetileg egy extra biztonsági intézkedés.

Manapság vízjelnek hívják azt is, amikor egy kép engedély nélküli másolását (más általi felhasználását) a tulajdonosa úgy akadályoz meg, hogy a képre "rákevert" másik képpel mintegy "elrontja" a képet, néha csak megbélyegzi az eredetit valamelyik sarkán. (ebből a szempontból a TV adók sarkában lévő logók is vízjelnek tekinthetők)

A fenti két vízjel célja eltér egymástól (hitelesség/tulajdonjog) és nem lehet tudni, hogy a bejegyzésben említett "digitális vízjel" mit jelent:

- minden kép sarkában egy kis logó

- vagy a kimentett file módosítását lehetetlenné tévő valamilyen számítástechnikai trükk (pl egy hash érték).

- vagy valami egészen más, ami most nem jut eszembe :)

 

"Illetve fontos lenne még, hogy egy felvételből mennyire igazolható vissza az időpont?"

 

Mivel a video rögzítő berendezés órája nem hiteles berendezés (úgy állítod el, ahogy akarod), ezért a kép sarkában lévő időpontot én nem fogadnám el hitelesnek (persze nem mindenki foglalkozik gyanakvásos rendszerelmzéssel ;) Viszont a filmkockákon látható események sokszor teszik lehetővé egy egy pillanat hitelesítését** és attól a képkockától előre-hátra számova már az öszes többi kép időpontját hitelesnek tehinthetjük.

(** itt egészen hajmeresztő dolgokra is lehet gondolni hitelesítésként: mondjuk a film egyik pillanatában a kép sarkán elhúz a 15-ös busz, amely a környék összes bankjának és boltjának biztonsági felvételein ugyanabban az óra/percben látható)

Előzmény: Z757 (43984)
Jahno Creative Commons License 2012.03.27 0 0 43986

Vízjel az kvázi egy logó. Topikban mondanak pár marhaságot, ha jó felbontás és a vízjel kitakar valamit, akkor csak úgy nincs "vízjel eltüntető szoftver", elvégre nem tudja kitalálni mi lett volna eredetileg a vízjel mögött.

 

A vízjel nem is másolásvédelem, próbálja csak ki bátran, kiírja DVDre, rajt lesz, nézhető bárhol. Ehhh, írd be ezt Nekik bátran. De legjobb ha kipróbálja.

Előzmény: Z757 (43984)
Jahno Creative Commons License 2012.03.27 0 0 43985

Ez pont nem az lesz. Hitelesített cumóval meg elég keveset talákoztam, de ott eleve csak saját formátumó SD kártyára tudta kimeneteni. Ami a PC-n megjelenik, azzal már azt csinálunk, amit akarunk, kóder, formátum, meg egyéb függetlenül.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (43983)
Z757 Creative Commons License 2012.03.26 0 0 43984

Szia, Mekk!

 

Erről mi a véleményed:

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9211755

 

Illetve fontos lenne még, hogy egy felvételből mennyire igazolható

vissza az időpont?

Előzmény: Mekk Elek ezermester (43983)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2012.03.26 0 0 43983

Egyes video biztonsági rendszerek készakarva kódolják a rögzített adatfolyamot (a kódolás oka az, hogy az eredeti felvételt senki ne tudja szerkeszteni/módosítani, így az akár bírósági tárgyaláson is szolgálhasson hiteles bizonyítékként), tehát ha jól dolgoztak, akkor mezei médialejátszókkal nem fog működni,  csak a gyárival.

A dekódoló algoritmust ilyenkor csak a gyártó tudja beépíteni egy lejátszóba/szoftverbe.

Hívd fel a kereskedőt (ahol vetted) és kérj egy új lejátszó szoftvert. Van ahol ragaszkodnak ahhoz, hogy személyesen menj oda és akár az eredeti számlát is kérhetik, de van, ahol csak egyszerűen letöltheted a playert, végül is maga a lejátszó program általában nem titkos.

Előzmény: ficere50 (43970)
Equus caballus Creative Commons License 2012.03.26 0 0 43982

Nagy gány az egész :). A házban egy bizonyos szakasz után megjelennek a sodort drótok is. Az összekötésük, meg szimpla összecsavarással van megoldva.

Az egész kábelrendszert újra kéne kreálni.

Előzmény: bexxter (43981)
bexxter Creative Commons License 2012.03.26 0 0 43981

Csak óvatosan az alu -réz kötéssel, ahogy látom van ott minden :S

Előzmény: Equus caballus (43980)
Equus caballus Creative Commons License 2012.03.26 0 0 43980

Köszi!

 

 

Házunkban tegnap éjjel elkezdett minden pislákolni. Reggel meg elkezdtek füstölni a cuccok amikor asszony elindította a mikrót.

 

A nullás kábel csokival volt összekötve. A kábel 20-30 év után megadta magát.....hajmeresztő az egész doboz.

Vettem új kapcsolószekrényt, hétvégén újralegózom a rendszert.

 

 

Előzmény: bexxter (43978)
ficere50 Creative Commons License 2012.03.26 0 0 43979

Igen, emiatt vannak a gondok... (Regisztráltam, a bitz.t. fórumon, írtam Monacor Hungarynak, várok, mi lesz...)

 

Ui.: a fiam informatikus, min 30 player progit kipróbáltunk, egyik sem az igazi... Eredetibe betettek egy csavart...?

Előzmény: Jahno (43976)
bexxter Creative Commons License 2012.03.26 0 0 43978

Nullbontó.

Előzmény: Equus caballus (43977)
Equus caballus Creative Commons License 2012.03.26 0 0 43977

Sziasztok,

 

A fehér kapcsolóktól balra mi az a barna doboz? Nullás kábelre volt sorbakötve.

 

Jahno Creative Commons License 2012.03.26 0 0 43976

Ezek elég gyakran saját kodeket is használnak, vagy nem egy adott filébe lehet lementeni a filmet, saját szoftvere meg értelmezi az adathalmazt, esetleg a bénábbak kapásból böngészőből, activeX-el működnek, abból lehet exportálni "ehetőbb" formátumba.

Előzmény: zordonC3 (43975)
zordonC3 Creative Commons License 2012.03.26 0 0 43975

h.264-est simán lejátssza a vlc player. Ingyenes és elég gyors.

Előzmény: ficere50 (43970)
bcslaci Creative Commons License 2012.03.26 0 0 43974

Próbáld itt feltenni a kérdést: http://biztonsagtechnikaforum.hu/index.php

 

Én még csak nem is hallottam a típusról.

Előzmény: ficere50 (43970)
real_geri Creative Commons License 2012.03.26 0 0 43973

Vagy B20 (maradhat, határeset) vagy C16 vagy D16, lomha és még lomhább, ezek biztos nem engedik lefüstölni a vezetéket, de több perc túlterhelést bírnak.

De várj meg más tanácsot is...

 

Előzmény: peti.olah (43972)
peti.olah Creative Commons License 2012.03.26 0 0 43972

Igen, ez az utasítás, h csak két főző, vagy külön sütő, vagy csak mosogatógép.

Meg akkor csere 10A-re.

Két éve csinálták a villanyt, de akkor a kávégép volt a legnagyobb fogyasztó a konyhában.

De most beesett egy kis pénz, új konyhát csináltak, és akkor már nem jó a 2 éves gázos cucc, hanem csili-vili villanyos kell... Meg hogy Nagyváradon minden haverjának olyan van a lakótelepen, és azoknak sincs semmi baja...

Előzmény: real_geri (43971)
real_geri Creative Commons License 2012.03.26 0 0 43971

ez elvileg egy 7kW-os főzőlap + egy 4kW sütő, igaz? az ugye 11kW, egy fázison az kemény 32A minimum biztosításra, ha MINDEN megy egyszerre

de ha max 2 körön főznek, és egyen sütnek, akkor nincs gáz.

Csak figyeljenek oda, mert a 2,5-es vezeték tartósan csőben sok társával együtt nem terhelhető 25A-en, főleg ha a többi is terhelt és egymást fűtik. főleg mondjuk 15m hosszan, vagy hosszabban.

30A körül úgyis leold a kismegszakító, az ok, de van egy határeset...

Előzmény: peti.olah (43969)
ficere50 Creative Commons License 2012.03.26 0 0 43970

Tisztel Szaktársak! Van itt valaki, aki már foglalkozott MONACOR bizt.megfigyelő kamera rendszerrel? Nekem egy DMR-182 Set-el van problémám. Az történt, hogy elveszett a SOFTWARE-Pack CD-je. Azon volt a PLAYER program, ami, ha merevlemezre letöltötték a videoanyagot (H.264 fájlokat)a PC-n nagyon praktikusan és főleg gyorsan lejátszotta a felvételeket. Egyik player software sem tudja az eredetit még csak megközelíteni sem...

Ami igazán segítene: egy eredeti CD-ről a másolat. A parancsikonra még emlékezem: kék mappajelen "H.264" felirat és jobbra lenn egy kamera-objekív szimbólum.

A rekorder persze saját maga is lejátszaná a fájlokat (ott kéne ülni órákat) de mi egy heti felvételt mentünk le egy külső merevlemezre, majd otthon egy laptopon lesz a lefuttatás, pl. 16-szoros sebességen, stb. Nagyon nagy gondban vagyok miatta...

peti.olah Creative Commons License 2012.03.26 0 0 43969

Szerintem vezetékcsere nem megoldható.

Kismegszakító csere 10A-re?

Előzmény: real_geri (43967)
peti.olah Creative Commons License 2012.03.26 0 0 43968

Oké, ezért kérdeztem.

Előzmény: real_geri (43967)
real_geri Creative Commons License 2012.03.26 0 0 43967

hmmmm, elektromos szakembernek látszó ember lakatfogóval

Úgy, hogy nem ismeri a kismegszakítót sem. és hőfejlesztő készüléket köt be alulméretezett vezetékre.

Pompás, bocs, ezt finomabban nem lehet leírni, kösd ki, és csere 4mm2-re, ha sütő és főzőlap is van

 

B még a leggyorsabb, ez 1.2-1.5x In esetén akár 1órát is tart, 3x In esetén min. 0,1sec-ig tart, 5x In esetén old le! 

ergo 30A-ig NEM old le a B-s, de jól kiég a vezeték a csőben.

 

de itt a full magyarázat, mentsd le és használd.

Előzmény: peti.olah (43965)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!