Keresés

Részletes keresés

Jolimama Creative Commons License 2011.11.07 0 0 904

hirvike, az első sorban valóban lehet minden szembe kettőt horgolni. Persze, ez is függ a cérna vastagságától, vagy mit akarsz horgolni, milyen mintát.

Utána általában a következő sorban nem kell szaporítani, majd minden 2-3-4. pálcára szaporítunk, úgy, hogy kifeküdjön.

Ha csipketerítőt horgolsz, ott meg követni kell a mintaleírást.

 

Nagyon szívesen segítek, írjál, de ha kedved van, gyere közénk, ott mindig lesz aki válaszol a kérdésedre:-)

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9134899

 

Igyekszem többször is benézni, ha kérdeznél, észre vegyem.

Előzmény: hirvike (903)
hirvike Creative Commons License 2011.11.07 0 0 903

Még mindig horgolás:

Ha kört horgolok, mi a szabály a szaporításra? (A neten annyit találtam, hogy minden szembe 2-t horgoljak, de úgy fodros lesz. :-(

Előzmény: Jolimama (891)
Kicsianya Creative Commons License 2011.10.27 0 0 902

:) Mail ment.

 

Szia Jolimama!

Még élek...

Előzmény: szaboildiko (901)
szaboildiko Creative Commons License 2011.10.26 0 0 901

Kicsianya, igen megtöri az embert az élet, de örömmel tapasztalatom, hogy kezdel kilábalni.

 

Megnéztem a munkáidat, csodásakat tudsz alkotni. Az a kisfiú ürhajós sapka érdekelne engem, néztem, de nem láttam a mintát, olvastam, hogy fentről kezded, hány szemmel és mikor kezdel szaporítani? Megkötném a kisunokámnak én is, jön a tél és biciklivel jár az anyukájával iskolába. Szerintem ez nagyon jó lenne neki. Kérlek világosíts fel.

 

 

Előzmény: Kicsianya (899)
Jolimama Creative Commons License 2011.10.26 0 0 900

Szia Kicsianya:-) Jó látni Téged itt.

 

Előzmény: Kicsianya (899)
Kicsianya Creative Commons License 2011.10.26 0 0 899

Kedves Ildikó!

 

Nagyon aranyos vagy!

Igen, eltűntem. Ennek magánélet okai vannak, nem fórumtéma.

Szóval, emiatt hónapok óta alulmotívált vagyok. A blogomra is ritkán írok, de kötni kötök ezerrel.

Anélkül már megbolondultam volna.A blogomon tudod megnézni a terméseket:http://www.kicsianya.blogspot.com/

 

Jelenleg egy Barka-Felhő-Laminárián és az Uram szülinapi sapkáján dolgozom.

 

Nekem is hiányoztok, néha beleolvasgatok a topikokba, de nincs lekierőm írni.

Ha sikerül ledobnunk néhány terhet magunkról, összeszedem magam és előbújok az odúmból.

A háttérben így is itt vagyok, ha valaki akar, megtalál emilben vagy a Facebookon. Nencával, Karpamerrel,CsnéMarikával, Fodor Marikával már összeakadtunk.

 

Láttam a csipkén a takaródat, gratulálok hozzá! Igen nagy munka, de annál nagyobb öröm, mikor készen van!

 

Üdvözlöm a Többieket is, puszi: Kicsianya

 

Előzmény: szaboildiko (897)
szaboildiko Creative Commons License 2011.10.25 0 0 898

:-DDDDDDDDDDDD

Előzmény: m-creativ (895)
szaboildiko Creative Commons License 2011.10.25 0 0 897

Kicsianya Szia!

 

De örülök, hogy látlak, úgy eltüntél a csipkéről, hogy csuda, pedig hiányzol ám! Köszönöm szépen, hogy gondoltál rám. Tényleg szeretem a country-t, gyorsan áttotyogok és megnézem van-e nekik és milyen. Egyébként tényleg szúr egy picit, de zokninak nagyon jó és tartós fonal.

Olyan sok szép kendőcskét meg sokmindent készítettél már te is, mostanában min dolgozol?

Mégegyszer köszönöm a linket:-))

Előzmény: Kicsianya (896)
Kicsianya Creative Commons License 2011.10.24 0 0 896

Ildikó!

 

Itt még lehet Countryt kapni, persze csak a készlet erejéig:

http://www.rovidaru.com/index_elemei/termekek/redheart.htm

 

Én az első stólámat kötöttem abból, szép lett, de viszketek tőle:(

Előzmény: szaboildiko (886)
m-creativ Creative Commons License 2011.10.24 0 0 895

Jópofa kifejezés ez az áttotyogok, így virtuálisan. :-)

Előzmény: szaboildiko (894)
szaboildiko Creative Commons License 2011.10.24 0 0 894

Köszi szépen:-)) Áttotyogok a ravelry-re:-))

Előzmény: m-creativ (893)
m-creativ Creative Commons License 2011.10.23 0 0 893

Köszönöm, Ildikó.

Tegnap írtam már választ, de a fórum helyett a semmibe repült.

Szóval a baglyos mintája ez: http://www.ravelry.com/patterns/library/owls-2, itt fizetős ugyan, de leolvasható, úgy csináltam én is: 4 szemen csavarás, ellentétes irányban, ez ismétlődik 3 alkalommal, tetszés szerinti magasságban, a végén a kettő közé vagy gombot varrsz vagy sötétebb fonallal keresztszemet szemnek.

A másik minta egy régebbi kötéskönyv, a szomszédban valamikor hivatkoztatok már rá, úgy a 70-80-as években jelent meg, két része is volt, kisalakú, fekete. Ha a kezembe kerül, megpróbálom megkeresni a mintát, már régebben kötöttem.

A hüvelyujjat úgy csinálom én is, ahogy írtad, csak nem külön fonalra teszem félre, hanem két biztosítótűre, szerintem onnan könnyebb a végén visszaszedni. Valahol a ravalryn láttam máskor olyat is, hogy a tenyér felé ívben szaporít, azt pontosan nem tudom, hol van.

Előzmény: szaboildiko (889)
hirvike Creative Commons License 2011.10.22 0 0 892

Köszi!!!

Előzmény: Jolimama (891)
Jolimama Creative Commons License 2011.10.21 0 0 891

Igen:-)

Előzmény: hirvike (890)
hirvike Creative Commons License 2011.10.21 0 0 890

Egy horgolós kérdés (hátha valaki tudja):

A kispálca és a rövidpálca ugyanaz?

 

Előre is köszönöm!

szaboildiko Creative Commons License 2011.10.21 0 0 889

Nagyon szép munkáid vannak, mond csak a baglyos és a kárómintás kesztyű mintáját elküldenéd nekem?-kérlek szépen. Ezenkivül a kesztyű hüvelykujját hogyan csinálod teljesen külön, vagy beszaporítva és majd később folytatva? -hát most jól megaszontam ugye? A lényeg, hogy én úgy csinálom, hogy a passzé után beszaporítok a hüvelykujj részére, majd fölszedve a szemet egy külön fonalra otthagyom és csak a tenyér és a kézfejet dolgozom tovább az ujjak tövéig, majd ha készen vannak az ujjak, akkor fölszedem ismét a hüvelyk ujjat és azt is befejezem. Azért kérdezlek, mert hátha te valami ötletesebbet és egyszerűbbet tudsz.

Előzmény: m-creativ (888)
m-creativ Creative Commons License 2011.10.21 0 0 888

Igen, a tiszta gyapjúból készült zokni nagyon hamar kikophat.

A zoknifonalak aránya 75% gyapjú, 25% poliamid, de felesben is jó.

 

http://www.flickr.com/photos/38894784@N06/?saved=1

 

Ez a flickr oldalam, ebben van pár zokni is. 

Előzmény: Zorka111 (887)
Zorka111 Creative Commons License 2011.10.21 0 0 887

4es tű? Az nem is rossz... a korábbi 2,75-öshöz képest :D

Szóval akkor legyen benne gyapjú is, az a tartós, ugye?

köszönöm!

Szép hétvégét!

küldjetek valami motivát nekem, ami zokniból van!

 

Előzmény: szaboildiko (886)
szaboildiko Creative Commons License 2011.10.20 0 0 886

Igen, szerintem is igazad van Emőke, nekem van még a régi szép időkből az ún. Country-fonal, az 50-50 %-os, nagyon őrzöm, mert ebből szeretek nagyon zoknit kötni és sajnos már nem gyártják. Ezt kétszálasan 4-es tűvel szoktam. De ennél nagyobb tűvel még nem kötöttem zoknit.

Előzmény: emoke33 (884)
m-creativ Creative Commons License 2011.10.20 0 0 885

Hát én már kötöttem 4-es tűvel is régen, az volt a max.

Mostanában csinálnak nemezelni is zoknit, házicipőnek, azt nyilván még többel is kellhet.

Előzmény: Zorka111 (883)
emoke33 Creative Commons License 2011.10.19 0 0 884

szerintem az hamar kikopik a sarkánál meg a talpánál. Inkább kevert pamut jó. 70százalék gyapjú és 30 százalék műszál.

áé

Előzmény: Zorka111 (883)
Zorka111 Creative Commons License 2011.10.18 0 0 883

 

Mi volt az a legvastagabb fonal, amiből zoknit kötöttetek?

 

A Red Heart Damaris-án gondolkodom...annnnyira puha!

m-creativ Creative Commons License 2011.10.17 0 0 882

Hát jó lenne valahogy megtanulni ezt is.

 

Ha valaki esetleg nem ismerné: laza leláncolás az orránál kezdett zoknikhoz.

Előzmény: emoke33 (881)
emoke33 Creative Commons License 2011.10.16 0 0 881

Itt van a tovább kötött orr-rész. A talprész 27 szemből lett lefogyasztva 7szemre, amit most vissza szaporitok 27 szemre. azt

án kötöm tovább a felső részt. A részletekről később.

emoke33 Creative Commons License 2011.10.16 0 0 880

Sziasztok! Egy két kép a zokni kreációmból. Az első képen a zokni talprésze már kész, a második képen látszik, hogyan szedem fel a lefogyasztott szemeket.  A negyedik képen a sarok látszik, amit ugyanilyen módszerrel csináltam. 

Zorka111 Creative Commons License 2011.10.06 0 0 879

Emőke, ez nagyon szép! Laikusoknak talán fel sem tűnik, hogy nem 5 tűvel van kötve....

Bevallom, megkísértettél, ki kell a módszeredet próbálnom....!

Bár tavaly télen 7ezer ft-ért vásároltam bambusz zoknikötötűkészletet, és blogokról megtanultam zoknit kötni. Ha most meg 2 tűvel kötök, akkor szégyenbe maradok? :D 

 

Egész jól fellendült a zoknifórum, csak így tovább.

 

Nusa! Ide is várunk!

 

 

Előzmény: emoke33 (867)
szaboildiko Creative Commons License 2011.10.06 0 0 878

Ez így van Emőke, tudod lehetetlen nincs, csak tehetetlen!:-)) De jó is volna! :-))

Előzmény: emoke33 (874)
szaboildiko Creative Commons License 2011.10.06 0 0 877

Megértettem, de nekem így ne haragudj nagyon bonyolultnak tűnik. Én 5 tűvel kötök körbe egyben, egészen az orráig, aholis merkelő tűvel összevarrom. Ha érdekel, csináltam a Kreativos kislányoknak egy kis oskolát wordben, képpen illusztrálva, szivesen megmutatom. Persze a te variációd is nagyon ötletes.

Előzmény: emoke33 (872)
szaboildiko Creative Commons License 2011.10.06 0 0 876

Emőke, rendben, de sajnos - mivel nem korlátozott internetem van - , ezért nem töltöttem le a skyp-ot. De a gmail-on cseveghetünk, ha mindketten a gépnél leszünk. Majd figyeljük egymást oké? :-))

Előzmény: emoke33 (875)
emoke33 Creative Commons License 2011.10.06 0 0 875

Ildikó van skyp vagy gmail. fecsegési lehetőség meg néha kamera is. majd egyszer meghivlak kávéra, el elcsevegünk és elkötögetünk. Jó?

Előzmény: szaboildiko (870)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!