Keresés

Részletes keresés

szaboildiko Creative Commons License 2011.08.30 0 0 852

Gonoszka Bea, rendben menek áttotyogok a gmail-omra. Pusszantás tenéked:-))

Előzmény: Gonoszka2 (851)
Gonoszka2 Creative Commons License 2011.08.30 0 0 851

szia Ildikó

láttam chatet, üzenetet mindent. TErmészetesen megoldható. Dobj egy címet a mélemre, a héten fel is adom neked meg le is mérem.

 

csók :-)

Előzmény: szaboildiko (850)
szaboildiko Creative Commons License 2011.08.29 0 0 850

Gonoszka!

 

Nekem úgy néz ki, hogy kevés lesz az egyágú nyers gyapjú fonalam egy takaróhoz, de ezek olyan csalafinták, hogy nem egyforma szinűek. Arra szeretnélek kérni, hogy nem tennél egy kisborítékba egy kis darabot, és összehasonlítanám, mert, ha azonos, akkor lehet, hogy én megveszem tőled, de kérlek mérd meg légyszives, hogy hány dkg-jó? A címem megadom email-ban majd jó?

Előzmény: Gonoszka2 (834)
szaboildiko Creative Commons License 2011.08.27 0 0 849

Ulaiva, szivesen máskor is:-)))

Előzmény: ULAIVA (847)
szaboildiko Creative Commons License 2011.08.27 0 0 848

Zita, nagyon szivesen. Igen, ahogyan írtam is egy zoknit nagyon sokféleképpen lehet elkészíteni, nekem ez a tipus jött be és egy kis változtatással az orr-részt is így csinálom. Az oldalsó szemek felszedésével kapcsolatban, nem tudom írtam-e, mindkét oldalon egy-egy szemmel többet veszek fel, az esetlegesen keletkezett lyukak elkerülése végett, amit aztán az első körbe-kötésnél már el is fogyasztok, igy a megkezdett szemekkel folytatom tovább a munkát.

Előzmény: Zorka111 (843)
ULAIVA Creative Commons License 2011.08.26 0 0 847

KÖSZI!!!

Előzmény: ULAIVA (846)
ULAIVA Creative Commons License 2011.08.26 0 0 846

Ildikó, válaszoltam is!

Előzmény: ULAIVA (844)
m-creativ Creative Commons License 2011.08.26 0 0 845

Köszönöm a dícséretet.

Ne viccelj, dehogy is dicsekszem. Ha Te is annyi ideje csinálod, sokkal több is lehet.

Egyébként köszönöm, hogy megszámoltad, nekem eddig eszembe se jutott. Német blogokon látni olyan jópofa mozgó kisvonatot, húzza a számokat, ott átállítják, ha kész egy pár zokni, így mindig látható, mennyi is már az idei. Pl: itt is:

/nem engedi rendesen berakni, írd be a keresőbe, hogy Kunzfrau-Kreativ, kicsit legörgetve ott van oldalt/

 

Előzmény: Zorka111 (843)
ULAIVA Creative Commons License 2011.08.26 0 0 844

Köszönöm, köszönöm! :))

Előzmény: szaboildiko (842)
Zorka111 Creative Commons License 2011.08.26 0 0 843

Jaj Ildikó, nagyon köszönöm a leírást! Gyorsan átfutottam, és mindjárt találtam is két, számomra fontos dolgot.

 

Az egyik az orr-rész fogyasztása, ami nagyon érdekes, és elég jól mutat is. Legközelebb tuti ezt fogom kipróbálni.

A másik, hogy megerősített abban a gyanúmban, hogy én valamiért túl sok szemet veszek fel oldalt a sarok elkészítése után, és kissé béna alakú lesz így a zokni... persze tudtam mindig is, hogy csak annyit veszünk fel, ahány sor van ott, meg hogy jól kivehetők az oldalszemek...hm,..biztos egy kis gyakorlás után tényleg az... :)

 

Marika, azért dicsekedhettél volna vele, hogy 29 zokni van fönt a blogodon! :) szépen nagyon...

Előzmény: szaboildiko (840)
szaboildiko Creative Commons License 2011.08.26 0 0 842

Ulaiva! Neked?-márisazonnalderögtön! Nagyon szivesen, már küldöm is:-))

Előzmény: ULAIVA (841)
ULAIVA Creative Commons License 2011.08.25 0 0 841

Ildikó, szeretném én is elkérni a zoknikötős okosodat! Valamikor kötöttem zoknit, aminek a menetére már nemigen emlékszem, de biztos, hogy nem ezzel a sarok- és orr-megoldással. A tied nagyon mutatós!

Előzmény: szaboildiko (832)
szaboildiko Creative Commons License 2011.08.25 0 0 840

Rendben, küldöm. Természetesen, ha nem értesz valamit ottermek és segítek oké? :-)) Egyébként igen, most készült, két este meg van egy pár fuszekli, ha csak azt csinálom:-)) Mire begyakorolod, neked is így lesz készen.

Előzmény: Zorka111 (837)
nyüzike Creative Commons License 2011.08.25 0 0 839

Szép napot mindenkinek!

 

Rikker Jolitól most kaptam csomagot sodort puha fehér gyapjú kicsit vastagabb csak az egyágúnál ahogy nézem. 4000  Ft/kg az ára

 

Lasz bordó és kék is

 

 

m-creativ Creative Commons License 2011.08.25 0 0 838

Köszönöm :-).

Szerintem itt is olcsóbb a drágább fonal. Már rutinból csinálom a zoknit, de 10-12 óra kell egy párhoz és azért annyi munka /no meg az egyéb célra tökéletes fonal/ kár azért, hogy alig hordás után már kikopjon. A legjobb az a fonal, amire ez van ráírva vagy ott a címkén a zokni képe.

Zorka, ott még nem tartok, hogy ide tegyek képet, de a blogon található néhány: m-creativ.blogspot.com.

Előzmény: szaboildiko (836)
Zorka111 Creative Commons License 2011.08.25 0 0 837

 

Öreganyám?? :) Hihi...!  Igen, természtesen kérném a zoknileírásodat, hiszen mindig van még mit tanulni! (az email címemet már tudod).

Úgy tűnik, túl komolyan vettem a 75-25% gyapjú arányt , ehhez a németek szoktak ragaszkodni. A sárgacsíkos zokni például ilyen, hát nem mondom, hogy nem szúrós picit.

Várjunk csak, ez a zokni most pár nap alatt készült el???

 

m-creativ, helló! tök jó hogy csatlakoztál. teszel fel nekünk egy-két zoknidat?

szia
Z

 

 

 

 

Előzmény: szaboildiko (833)
szaboildiko Creative Commons License 2011.08.25 0 0 836

Szia, de jó, hogy te is itt vagy, egyébként meg igen, egyet értek veled, ezért is javasoltam először azt amit javasoltam.

A rikker-féle gyapjút általában valamilyen más vékonyabb fonallal szoktam összefogni és úgy kötöm, de ágyba-fekve egyedül is kiváló fonal, istenien melegíti a lábat.

Előzmény: m-creativ (835)
m-creativ Creative Commons License 2011.08.25 0 0 835

Szép napot mindenkinek!

Néha előfordulok a fórumokon, inkább csak read-only üzemmódban, tanulni a sok okosságot.

Gyakrabban varrni szoktam, de a zoknikötés is ott van mellette, utazás, várakozás közben ideális /ha sokan úgy is néznek miatta, mint egy ufót/.

A témához: szerintem a Rikker-fonal nagyon jó, de zoknihoz inkább csak akkor célszerű, ha nem lesz igénybevéve, csak max. ágyban.   

Előzmény: szaboildiko (832)
Gonoszka2 Creative Commons License 2011.08.24 0 0 834

Sziasztok!

ELADÓ nyers egyágú RIKKER gyapjú azt hiszem 4-6 motringnyi, kérésre lemérem. Zoknikötésre egyszerűen tökéletes, nemezelni is lehet mamusznak

 

Eredeti ára 3600/kg - ELADÁSI ÁRA  2800/kg +posta

akit érdekel kérem mélben jelentkezzen.

 

köszi

szaboildiko Creative Commons License 2011.08.24 0 0 833

Látod hiába öreganyád már nem figyel mindenre. :-))

Szóval idegen nyelvet nem ismerek, egy icipici angolt - az alapfokot végeztem el - ami nagyon kevés.

A fonalat nem tudom neked megmutatni, ezeket nagyon-nagyon régen vásároltam, annyit tudok róla, hogy country-és már sajnos nem gyártják, pedig a legeslegalkalmasabb zoknikötésre.

No most már azt hiszem mindenre válaszoltam. Pusszantás tenéked:-))

Előzmény: szaboildiko (832)
szaboildiko Creative Commons License 2011.08.24 0 0 832

Nos hát, hogy szavadba ne vágjak megpróbálok szépen sorrendben válaszolni neked. Úgy látom ez a topik kettőnk topikja lesz, mert nem jár ide senki. De hátha kedvet kapnak, ha látnak minket.

Szóval: először is, ha érdekel a kreativ fórumos lányoknak készítettem egy zoknikötős oskolát, ami wordben van képekkel illusztrálva, ha érdekel szivesen elküldöm neked email-ba, nemazértmondommerténkészítettem, de mindenkinek sikerült ebből kötnie fuszeklit. Szóval ha kéred küldöm szivesen.

Másodszor fonal ügy ugye? -hát ez egy kicsit húzós, mert mindenki másképp csinálja. Általában én azt a fonalat szeretem, amelyikben legalább 20-30-40-50 %-os gyapjútartalom van, a többi nem érdekes, fontos a zokni tartása miatt és a fonal papírján mindig rajta vannak ezek a paraméterek, valamint az, hogy hány méter van a fonalban, ha 125-140 m van 5 dkg-ban, akkor 10 dkg fonal elég egy pár női fuszeklihez. De lehet tiszta gyapjúból is, tudom ajánlani a Rikkeréket, megint csak, ha érdekel viszonylag elfogadható áron.

Szín?-hát amilyen teccccccik? A végén úgyis variálod, mert a maradékokkal nem tudsz mit kezdeni, mint pl. én is látod?Ez az újabb projekt :-DDDDDDDDDDDDDDD

Előzmény: Zorka111 (831)
Zorka111 Creative Commons License 2011.08.24 0 0 831

Fuszekli! :D Lassan már én is ott tartok, hogy barátnőm nem kap zoknit, hanem én. Legyen már nekem is végre!

És akkor jön a nagy kérdés: milyen fonalat vegyek hozzá? Szín, összetétel, vastagság.... hogy kezdjek hozzá?

 

Bébisapi mintám nincsen, de ha tudsz angolul, (vagy csehül, vagy észtül) akkor nagyon-nagyon érdemes böngészni a Drops Designt (http://www.garnstudio.com/index_lang.php) . Én még kötésmintát nem merek fordítani, csak horgolásmintát, de annyira annyira gyönyörű itt minden, hogy lehet, egyszer nekikezdek!

A fordítással az a baj, hogy ismerni kell, adott angol kifezejés magyarban pontosan mit jelent. A tükörfordításásból sajnos nem tudok rájönni úgy, hogy nem vagyok gyakorott kötő.

Megmutatod a fuszekli fonalát?

 

Előzmény: szaboildiko (830)
szaboildiko Creative Commons License 2011.08.23 0 0 830

Ja, bocsi nincs blogom, csak a képtáram van, elég azt karban tartani. Általában úgy szoktam, hogy amikor készen van egy művem lefotózom és fölteszem a gépre, majd a tvn-es képtáramba feltöltöm. Azután a gépemről letörölöm, hogy ne terhelje a C-meghajtómat. Hát így! :-)) (Úgyse mondom meg, hogy mit kötök, kitalálod?!-hát persze, fuszeklit:-DDDDDDDDDDDDD Most nincs is másra ihletem. Majd a kisfiú unokámnak szeretnék télre sapit kötni, nincs valami mintád esetleg?

Előzmény: szaboildiko (829)
szaboildiko Creative Commons License 2011.08.23 0 0 829

Rendben, akkor majd áttotyogok a tvn-re és onnan fogok neked meghívót küldeni az email-címedre. Remélem az él ugye, amelyik az adatlapodon szerepel.

Igen, kendőkötés közben kötöttem a zoknit, tudod mondtam, hogy félbemaradt. Így szoktam, hogy ne legyen unalmas.

A tvn-re regisztrálnod kell és ha valamit nem tudsz majd szólj. Természetesen csak akkor tudod ide tenni, ha előtte felvitted a gépedre a fényképeződről.De aztán kitörölheted, így nem terheli a gépedet. Maffin: jópofa. :-))

Előzmény: Zorka111 (828)
Zorka111 Creative Commons License 2011.08.23 0 0 828

Szia Ildikó,

 

hát nagyon megköszönném, mert én nem értek hozzá, és jól jönne egy képtár ide (nincs se blogom, se másom). Neked van blogod??? Tudom, hogy ingyen lehet létrehozni, de hát most tegyem fel mind a 15 munkámat? :)

A te képtárad viszont akkora, hogy le lehet veszni benne, és nagyon szépek... !

A zoknit éjjel kis manók kötik neked, vagy a kendő alatt lazán összedobtál egyet? :)

A kis cipő red heart lisa fonalból készült, vaj színű, szerencsére viszonylag puha, ezért ajánlották babának. Csak icikét picike, újszülöttnek jó, talán még keresztelőre is, remélem azért ráadják egyszer legalább.

A horgolás közben elkalandoztam a neten (ki nem szokott?) így találtam rá erre a muffin-ra(mutatja neked youtube-on Crochet Geek):

 

 

 

Előzmény: szaboildiko (826)
szaboildiko Creative Commons License 2011.08.20 0 0 827

Ime az újabb fuszeklim, ez csak sima minta nélküli, de azért a fejrészhez meghagytam az 1 si, 1 fordítottat, mert azt tapasztaltam, hogy ha simára veszem a fejrészt is egy kicsit nekem bő lesz. Kétszálasan country-fonalból kötöttem, 10 dkg ment rá.

szaboildiko Creative Commons License 2011.08.19 0 0 826

Jaj, még eszembe jutott, hogy nem láttam az Adatlapodon a képtárad címét, nincs, vagy blogod van? Mert, ha szeretnél tudnék neked küldeni egy tvn-es meghívót és oda fel tudod tenni a munkáidat és nem a saját gépedet terhelné. Persze ez csak egy ajánlat, nem kötelező:-)))))))))

Előzmény: Zorka111 (824)
szaboildiko Creative Commons License 2011.08.19 0 0 825

Szia Zorka!

 

Jaaaj, de aranyos, milyen fonalból készítetted, gyapjú? -mert olyan hatása van így a képről. Gyorsan kötök, hát tudod amióta nyugdijas vagyok 3 éve, azóta egyedüli szenvedélyem lett a kötés. Most meg próbálom rávenni az ismerőseimet, hátha sikerül egy kis üzletet csinálni, úgyhogy már 3 nyakmelegítőt kötöttem. A barna zoknival is készen lettem, majd holnap fotózom jó?

Te mit csinálsz most a kispipőke után, ja, a babát is te varrod? -mert akkor igazán felnézek rád ugyanis én nem szeretek varrni és nem is tudok. Általában vagy horgolok, vagy kötök. A nicknevem alatt ott van a képtáram, meg tudod nézni a munkáimat, ha érdekel.

Örülök, hogy egymásra találtunk, legalább mi ketten tartsuk életben ezt a topikot, ha már más nem jön ugye? Szóval holnap mutizom a fuszeklit is. Egyébként most egy teljesen 100 %-os gyapjúfonalból készítek egy újabb, na mit?!-nyakmelegítőt.

Egyébként nagyon egyszerű, ha érdekel elküldöm neked a mintáját, a család nagyon szereti, mert télen a sálat is helyettesíti.  Majd mutatom azt is jó?

Előzmény: Zorka111 (824)
Zorka111 Creative Commons License 2011.08.19 0 0 824

Jaj de kár.... azért nemsokára térj ide vissza, jó?  No meg a barna zoknival is adós vagy még (engem érdekel félkész állapotban is).

A nyakmelegítő nagy munka lehetett, hogy kötsz ilyen gyorsan? :)

Az én heti termésem ők lettek:

 

forrás: http://ezmegazesmindenfele.blogspot.com/search/label/babacip%C5%91

 

Előzmény: szaboildiko (823)
szaboildiko Creative Commons License 2011.08.18 0 0 823

Ugye, hogy hol vannak a többiek?! Én már úgy volt, hogy nem jövök többet, pedig nagyon sokat köszönök a jó Nusánknak - nemtudom mi van vele, nem válaszolt az email-omra -, és nem utolsó sorban Hirvikének.

A zokni projekteket most abbafejeztem, no nem véglegesen:-))- ezt kötöttem legutóbb, nyakmelegítő. Muti a kis cipellőket, jó?

Előzmény: Zorka111 (822)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!