kérdésem volna! ha a zokni elején vagyis az ujjaknál kezdem a kötést akkor hogyan kell kialakitani a sarkat???képtelen vagyok fejben leképezni??
és addig marad a bokánál kezdödö kötés ami az ujjak rögzitésénél viszont nem elég szép... gondoltam forditva talán minöségibb zoknit tudnék gyártani...
Az Eurostore (alias minden 390 Ft) Szent István körút 5. szám alatti boltjában a teflonos harisnyakötő tű készletek 1-et fizet, 4-et kap akcióban vannak!
De, de én ma vagy holnap fogok kezdeni zoknit kötni, fehér Malabrigo Lace az áldozat, tudom, hogy nem zoknifonal, de van itthon, és annyira puha tapintású, ha elkészül a mű, kendőt kötöttem belőle. Csipke minta lesz valószínűleg, de majd meglátom, lehet, hogy csavart, még nem tudom.
A sarok kötése a következőképpen történik: a 2. és 3. tűn lévő szemeket egy időre elfelejtjük, ehelyett a 4. tűről folytatjuk a kötést az 1. tűre, és oda vissza kötünk egy darabig. (Egy kötőtűt így félretehetünk.) A színén "1 sima - 1 átemelés" kombináció történik, a fonákján minden szem fordított.
Magyarul a színén 1 szemet lekötsz, 1-et csak átveszel a másik tűre, és értelemszeűen utánaengeded a fonalat. Így a szem mögött lesz egy darab fonal, ami a megerősítést adja. A fonákján meg fordítottan lekötöd a tűn lévő szemeket.
- A "megerősített" kifejezés a kötés vastagságára vonatkozik, mivel a kötött darab nem lesz tartósabb, de vastagabb igen. Az igazság az, hogy kilukad, ha a fonal elkopik, így a kötés vastagsága ezen nem segít.
- Ha azt szeretnéd, hogy tartósabb legyen a sarok, érdemes a hagyományos fonal mellé valamilyen erős vékony fonalat fogni. A zoknikötő-fonalakban gyakran van 25% polyamid (nejlon) a gyapjú mellett, hogy növelje a tartósságát.
- Természetesen az egyik oka a megerősített sarok kötésének az eltérő megjelenés. Valaki azt is mondta, hogy a szóban forgó változat "kevésbé zacskószerű és kecsesebb kinézetű" mint a harisnyakötéssel készült sarok.
Nem tudom hogyan kell kötni a megerősített sarkot. Szeretném megpróbálni, mert mindig tönkremegy a zoknik sarka. Ha tudtok segíteni egyszerű magyarázattal azt megköszönném. Sajnos a leírásból nem értem meg.
Marikaje oldaláról találtam ide, szeretnék csatlakozni a csoporthoz! Eddig csak 1 pár zoknit kötöttem a lányomnak, de őszre, ősszel be szeretnék indulni a zoknigyártással, addig kendő, és pulcsi, kardigán kötés van tervbevéve!
Amiket ide is föltettem, azok már a fantáziám túltengései.
Eredetileg, -az üzletekben kapható, nehéz és egyforma kínai kalapokkal konkurálandó- nap ellen védő sűrű csipkemintával kezdtem, aztán elragadott a hév.
De már lecsillapodott...
Azért, hogy ne legyen nagyon unalmas, most szín-átmenetesre horgolom őket.
De, ez nem a kalap reklám helye!
Egyik kötőtársunk, föltett egy nagyon jópofa zokni felépítési technikát a képtárába.
Nem próbáltam még ki, (ő megpróbálta, de nem tartom szerencsésnek a megoldást, amit választott a sarok képzésénél, ugyanis horgolta.) Persze nem sok jogom van véleményt mondani, mert én még ennyit sem foglalkoztam vele, de gondolatban és lelki szemeim előtt már látom hogyan is kellene
Tőled tanultam meg én is ezt a pót-sarokbekötést, néha csinálom is, csak vagy gyakorlás kérdése vagy nem tudom, miért, nem sikerül szépre és inkább kötöm emezt a bumerángot. Az egyéni, hogy később hol kopik ki, nálunk inkább a talpa közepe táján, ott egy darabig stoppolja az ember, utána onnan újraköti a végéig. Bár addigra általában annyira összefilcesedik is néha, hogy kibontani se lehet, de ugyanez áll a sarokra is.
A kalapjaid gyönyörűek, de az alkalmi viselet, nem?