Keresés

Részletes keresés

laarifaari Creative Commons License 2005.08.26 0 0 2511

Ma a KUSZA honlapján jártam .

Onnan tudom , hogy

október 25 - én , kedden  20 órakor   Zorán lemezbemutató koncertje lesz a KUSZA - ban .

www.kuszanet.hu

Jegyrendelés a 226 - 0559 - es számon , illetve így kerül fel az ember listára , majd előtte három nappal lehet átvenni a jegyeket .

Szóval terjed ez a feliratkozósdis dolog .

 

Zorán honlapján erről semmi .  Ej .

 

 

MoodyGirl Creative Commons License 2005.08.25 0 0 2510

Sziasztok!

 

Bátorkodom ide kotnyeleskedni Orosz Zoltán topikjából mint rendszeres Benczúrba járos :)

(amúgy Zoránt és a koncertjeit is imádom, mindig olvaslak Titeket :) )

 

Szóval: senki ne riadjon visssza ha nem postás és ha listát emlegetnek, ez így szokott lenni mindig :) A postás dologgal annyi a teendő, hogy ők árengedményt kapnak a jegyből, mi átlagos halandók viszont nem. A listás dolog sem riasztó, a koncert előtt meg lehet kapni a jegyet, ha fel vagy írva a listára, az előre lefoglalt jegynek számít. Viszont nincsenek helyjegyek, úgyhogy a tapasztalatok szerint érdemes időben érkezni.

 

Maga a Ház nekem is tetszik, szerintem szép az a terem... Persze nyáron nagyon szuper a kinti színpad, jó hangulata van nagyon.

 

Szép napot mindenkinek! :)

Előzmény: laarifaari (2509)
laarifaari Creative Commons License 2005.08.25 0 0 2509

Felcsigáztatok .

Ezek után muszáj megnézem a saját két szememmel a Benczúr - házat , benne Orosz Zoltánnal .

Ugyan a telefon másik végén a koncertlátogató - lista írót mintha aggasztotta volna , hogy nem vagyok postás , de nem riadok vissza semmi áldozattól .

 

Lappantyú Creative Commons License 2005.08.25 0 0 2508

én nagyon szeretem a Benczúr házat, sokat jártam oda (például ebédelni), szerintem jó hely. a legjobb persze az, amikor az udvaron vannak az előadások, például a jazz-napok esetén több koncert is. de a többi is jó, mert nagyon szép a ház, jólesik a szemnek.

 

Zorán koncert is lehetne ott, jó közel lenne nekem. :-)

Előzmény: laarifaari (2505)
rumci Creative Commons License 2005.08.25 0 0 2507
Mi a baj a helyszínnel? Szerintem klassz! (Nem azért írom, hogy megint ellentmondjak neked.)
Előzmény: Talia (2506)
Talia Creative Commons License 2005.08.24 0 0 2506

Voltam a Benczúr-házban egyszer-kétszer, szintén Orosz Zoliékat nézni. A műsor tetszett, de a helyszín nem. Szóval azt javaslom, ha meg tudod őket nézni máshol, akkor menj inkább oda, ha máshol nem, akkor a Beczúr is megteszi...

 

Budaörsön egyébként már nagy papírragasz hirdeti a művház ajtaján: 2005. november 2. Zorán-koncert (ööö, nem korai még??)

Előzmény: laarifaari (2505)
laarifaari Creative Commons License 2005.08.24 0 0 2505

Igen ! Az első tizennyolc évben ott is laktam .

Győr rendkívül jelentős hely . Egyszerűen a legjobb .

 

Látom , Zorán honlapján már az új győri telefonszám van - mennyire jó ez a gyorsaság !

Belepirulok , de el kell mondjam ,  nem    - 711  ,  hanem    - 771 a hívószám vége .

 

Ezekben a zoránhiányos időkben elhatároztam , megnézzük Orosz Zoltánt , méghozzá szeptember 14 - én , a Benczúr - házban .

Nem voltam még ott .  Jegyet nem venni lehet , hanem telefonon keresztül kell egy listára feliratkozni . Érdekes .

Ismeritek a helyet ? Milyen ?

 

Előzmény: Talia (2504)
Talia Creative Commons License 2005.08.23 0 0 2504
Dotis meg én már jártunk ott. Én is hívtam ma őket (tényleg a Tourinformot vagy mi a szöszt kell hívni, a honlapon megadott telefonszám tehát nem túl jó). Azt mondták, kb. 2 hét múlva kezdik árulni a jegyeket. Te győri vagy?
Előzmény: laarifaari (2503)
laarifaari Creative Commons License 2005.08.23 0 0 2503

Sajna a győri , (október 11 .) koncertre még nem lehet jegyet venni , sem a Richter Teremben , sem a jegyirodákban nem tudnak az eseményről .

A honlapon szereplő telefonszám (06/96/326-259) a Győri Nyár - Fesztiváliroda száma , csaknem biztos , hogy nem ők , hanem a Tourinform győri irodája (06/96/311-771) fog jegyeket árusítani , majd .

 

A Richter Terem jó terem , (800 férőhely) különösen alkalmas Zorán - koncertre , ajánlani tudom .

Rába Filmszínházként épült (1960) , mostanra elvált , jól sikerült ház , alig kellett hozzányúlni  - korszerűsítették a technikát , javították az akusztikát - , amúgy eredetiben élvezhető itt az ünnepi szocreál , - esküszöm , nagyon jó .

 

 

Előzmény: Talia (2500)
rumci Creative Commons License 2005.08.21 0 0 2502
Különbözőek vagyunk: nem nagyon hiszem, hogy van ilyen szám. Legfeljebb akkor lehet, ha szinte újraírták (pl. annyira áthangszerelték), és az új változat nem hozzáférhető hanghordozón.
Előzmény: Talia (2501)
Talia Creative Commons License 2005.08.21 0 0 2501

van e olyan szám Nektek amit jobban szerettek koncerten hallani mint a cd-ről?

 

Szinte mind ilyen.

Előzmény: The Rambler (2495)
Talia Creative Commons License 2005.08.21 0 0 2500
Hah! Finom kis őszi turné... Látjátok, feleim, szemetekkel?
The Rambler Creative Commons License 2005.08.16 0 0 2499
én a koncertnél picit jobban egy újabb dedikálást várok, persze ahhot új cd is dukál :)
The Rambler Creative Commons License 2005.08.16 0 0 2498
valóban, ha egyegyül énekli a 'Hé 67'-et az nem olyan jó.
Előzmény: laarifaari (2497)
laarifaari Creative Commons License 2005.08.15 0 0 2497

Ez nagyon így van .

Mondjuk ,  a Hé , '67  - az mindenképpen koncerten , Kernnel igazi élvezet  ,  míg a De nincs béke  -  magányomban is rendkívüli .

Aztán van a se - se dal , a Ná - nánáná - náná - nánná ... ennél szövegtévesztést sosem tapasztalok , ellenben mikor meghallom , apró pörsenések keletkezését észlelem magamon , - mígnem tavaly októberben ,  a KUSZA - ban evvel indult a koncert , ott jól elviseltem . Sőt .

Előzmény: The Rambler (2495)
The Rambler Creative Commons License 2005.08.10 0 0 2496
amúgy jól sejtem, hogy a Part és a Máshol azért nem lett beletéve a Duna tv-s felvételbe mert az nem jelenhet meg hanghordozón?
The Rambler Creative Commons License 2005.08.10 0 0 2495
van e olyan szám Nektek amit jobban szerettek koncerten hallani mint a cd-ről? Nekem ilyen a 'sohase higgyetek a szemeteknek'.Mérföldekkel jobban élvezen konecerten mint a cd-n.
De vannak olyan dalok is hogy amikor annak vége nem akarok tapsot hallani: 'szerelemnek múlnia kell, majd egyszer'
Denis Creative Commons License 2005.08.09 0 0 2494
Én elsősorban Gerendás miatt mentem volna - bár Zoránt is kedvelem -, de végül nem jutottam el a koncertre. Nem a produkció eladhatóságának növelése érdekében dobol Dani a csapatban. Imád dobolni, és nagyon tehetséges.
Előzmény: laarifaari (2493)
laarifaari Creative Commons License 2005.08.09 0 0 2493

 

Nagyon jó olvasni a dalsorrendet , köszönöm .

Amúgy mindent elírtatok előlem , mi mást mondhatnék ?

 

Katartikus volt , amilyen a jó színház kell legyen .

Ritka , amikor minden , mindenki , egy időben , egy helyen , ugyanazért , ugyanúgy létezik  : ez a teremtődés .

 

Az egykor a Győri Balettből induló Krámer György koreográfiája nagyon együtt és ott volt a zenével .

Mindössze kettő pillanatra emlékszem , amikor meginogtam .

Az egyik rögtön az elején : a Clown szélütött , de aztán kíváló gyógytornászok által kifogástalanul rehabilitált Chaplinként kezdte . A folytatásban sem javult számottevően az állapota , ezáltal szerencsére kevesebbet  szerepelt . Túljátszotta a dolgot .

A másik a Ne várd a májust...alatti illusztráció . Begördítettek egy kopott , kerekes kórházi vaságyat , melynek sodronyán állva imbolygott a Nő és a Férfi . Több performance - on edzett , joviális aberrált vagyok , tehát ez tetszett .  Ámde felszisszentem , mikor a "...készülj a hosszú télre kedvesem..."- kor mindketten hosszú kabátba bújtak .

 

Bármennyire igyekszem , összesen ennyi bajom volt egész este .

Noch dazu biztos voltak , akiknek ez a két dolog jött be .

 

Kedves ddrix ! Én is jó véleménnyel vagyok a Gerendásról , rokonszenves férfiú . Ennek ellenére szerintem ott és akkor hülye ötlet volt a közönségénekeltetés , arról pedig nagyon más a véleményem , hogy egy produkció eladhatósága érdekében szabad - e gyerekeket kilökdösnünk a színpadra .

 

Most mondom el , hogy Zorán bácsi nem a legjobb hangú férfi énekesünk .

(The Rambler , 2005. 07.27., 2477.sz.bejegyzés)

Node ! Igényes , alkotó szellem , aki felépítette , kitalálta önmagát és csapatát , megérett , izgalmas egyéniséggé vált , persze , énekelni is tud : tökéletesen használja azt , amije van . 

Attól meg egy kicsit megnyugszom , hogy láthatóan sokakat érdekel ,  amikor valaki gondol valamit a világról .

 

 

Előzmény: ddrix (2490)
Dotis Creative Commons License 2005.08.08 0 0 2492

Veszprémi Ünnepi Játékok, 2005. augusztus 7.
Volt egy tánc -- táncjáték Zorán élõ koncertjére

 

Szokott lenni némi elõzetes fenntartásom az ilyen nagyszabású cuccokkal szemben -- most is volt. Igaz, Zorán ezekbõl jól tud kijönni, ahogy a 2003-as BS is nagyon oda volt rakva. Reméltem, itt is így lesz. Ráadásul kicsit hibásan vagyok összerakva: irritál mindenféle táncika, a diszkótól a baletten át a néptáncig. Szóval kíváncsi voltam, ebbõl aztán mi lesz.

 

Esõre állt, néha el is eredt, úgyhogy a koncertet a Vár helyett a Sportcsarnokban tartották. Egyébként a mostoha idõjárás miatt szombat kivételével minden este beszorultak a fellépõk a Sportcsarnokba. A szervezés elõtt le a kalappal: az utak mentén szépen ki volt táblázva, merre van az esõhelyszín, a csarnokban egy csomó hostess igazította el a vendégeket, stb. Arról nem a szervezõk tehetnek, hogy a csarnokba kevés wc-t terveztek, azok háromnegyedét is férfiaknak, szegény nõk pedig állhattak tíz percekig sorba.

 

A színpadon a zenekar félkörben, a szokottnál hátrébb tolva, középen egy embermagas emelvényen szék és Zorán gitárjai. Különleges csemege volt ez a koncert is, akárcsak a két nappal korábbi Presser--James--Amadinda, és nemcsak a táncjáték miatt. Természetesen tematikus elõadás volt, ügyesen megrajzolt történeti ívvel, vagyis inkább mozaikdarabkák voltak az egyes dalok. (Persze egy ilyen életmûbõl válogatva nehéz is mellényúlni.) Elhangzottak ritkán hallott dalok, sõt még Az én idõmben is, amit korábban soha nem játszottak élõben. Volt egy csomó dal az Így alakult lemezrõl, amit amúgy is nagyon szeretek. Nem mintha unnám a tavaszi turné dalait vagy a sztenderdeket, de olyan nagyon jó volt, ahogy megszólalt egy-egy ritkán hallott dal kezdete... Pici végig a zongoránál ült, néha csak ütõzött (valami shakert rázogatott), és oldalról élvezte a koncertet, de persze ha kellett, rendesen odarakta a magáét. Megemelte a bulit a jelenléte.

 

A zenekar baromi jól, összekapottan játszott, akárcsak Zorán, kevés szövegtévesztéssel. Az Elmúlt a jó idõ alatt ugyan elment kicsit az erdõbe, de ennyi belefért. Konferansz nem volt, egy mondat sem, csak jöttek sorban a dalok -- és úgy lehetett örülni nekik. A táncjáték pedig... Az elsõ két dalnál tényleg zavart, de aztán engem is elvarázsolt, bizony, lenyûgõzõ produkció volt. Balett-táncosok (olyan nagyok is, mint Pongor Ildikó és Szakály György), rockandroll-táncosok és színészek, de nem balettet és nemcsak rockandrollt táncoltak, hanem valami univerzális dolgot -- nagyon szép és kifejezõ volt. Sima koncertként is igazi csemege lett volna, összességében pedig az egész produkció szinte befogadhatatlanul gazdag és sokrétû. Remélem, még találkozhatunk vele valahol.

 

20.04-tõl 22.26-ig tartott a táncjáték:

 

Csak játék
Volt egy tánc
Hé '67 (PG herflin)
Boldog idõ (az ütõsbetét nélkül)
Örökség (!)
Könyörgés (PG -- vokál)
Ne várd a májust
Kabátdal (PG herflin)
Sohase higgyetek a szemeteknek (PG -- vokál)
Nincs más (PG -- vokál)
Elmúlt a jó idõ (!)
Az én idõmben (!)
Szép holnap
Ha hinnél valamiben (duett PG-vel)
A körben
Ha már úgyis itt vagyunk (!)
Valahol mélyen a szívemben
Az utolsó cigaretta
Záróra
Kell ott fenn egy ország

 

A ráadásban pedig (táncosok nélkül):

Úgy volt (csak Zorán és PG)
Apám hitte

 

Vastaps, sokszoros meghajlás, de nem volt Egészen egyszerû dal -- talán nem is illett volna ide. Szóval nagyon ott volt. Szerencsések ezek a veszprémiek.

NagyHód Creative Commons License 2005.08.08 0 0 2491
Sziasztok!

Én felvettem a Duna Tv-ről a Zorán koncertet és már kiírtam DVD-re, Stereo hanggal. Akinek kell nyugodtan írjon.

Tegnap én is voltam Veszprémben a Zorán koncerten, sajnálhatja aki kihagyta! Nekem legjobban a Sohase higgyetek a szemeteknek és a Kabát dal tetszett, nagyon jó volt a koreográfia.

A koncert után megvártuk a zenekar tagjait. Sipekitől nem csak aláírást kaptam, de még egy közös fényképet is csinálhattam! Juhhhú! A többiek is nagyon rendesek voltak.
ddrix Creative Commons License 2005.08.08 0 0 2490

Na, akkor itt egy tracklist:

 

1.: Ugye csak játék  [érdekes volt ezzel kezdeni, mert ugye ebben a környezetben a szószerinti jelentésnek is szerepe volt]

2.: Volt egy tánc

3.: Hé '67 [persze az egyszemélyes változat, ha jól emlékszem Presser szájharmonikázott alatta, a közepén az "újságfőcímeket" az egyik szereplő kiabálta el]

4.: Boldog idő [Horváth Kornél magánszáma nélkül]

5.: Örökség

6.: Könyörgés

7.: Ne várd a májust [lehet hogy eretnek a gondolat, de én itt talán megkockáztattam volna az utolsó versszakot is hozzátoldani, főleg hogy a táncjáték - a programfüzet szerint is - valamelyest a történelemről is szólt]

8.: Kabát dal

9.: Sohase higgyetek a szemeteknek

10.: Nincs más [igazán szépen szólt]

11.: Elmúlt a jó idő

12.: Az én időmben

13.: Szép holnap [nem tudom miért, de a hangszerelése nem igazán tetszett]

14.: Ha hinnél valamivel [duettként]

15.: A körben

16.: Miért ne játszhatnánk el jól?

17.: Valahol mélyen a szívemben

18.: Utolsó cigaretta

19.: Záróra [szinte szöveghiba nélkül!]

20.: Kell ott fenn egy ország

21.: (visszataps után, táncosok nélkül, ketten a színpadon Presserrel) Úgy volt [az első nagyobb szöveghiba, megint "Úgy volt, hogy jók leszünk"-kel kezdte a dalt]

22.: (ha jól emlékszem újabb visszataps után, de nem biztos, újra táncosokkal) Apám hitte

 

Szerintem fantasztikus volt a koncert, remélem nem csak egy egyszeri alkalom volt, és lesz folytatása, több ember is megérdemelné, hogy lássa. A közönség nagyon jó volt, alig hagytuk abba a vastapsot, Zorán is hihetlenül jó formában volt (mondom, alig volt szöveghiba), de én Gerendásról is jó véleménnyel vagyok, jó kis koncertet csinált, a kisfiával a doboknál mindig közönségsiker, szerintem azért egyrészt van szerepe az ő koncertjének abban, hogy ilyen jól fogadták Zoránt ("kötelezővé tette" az aktivitást), másrészt meg a közönség (akiknek a nagyrésze - köztük én is - gondolom elsősorban Zoránék miatt ment ki) a végére nagyon partnere lett Gerendásnak, és ez a kölcsönös feldobódás nagyon jó koncertet eredményezett.

 

Előzmény: laarifaari (2487)
Talia Creative Commons License 2005.08.08 0 0 2489
Az MTV-n tényleg adtak valamit nemrég, de szerintem az ugyanaz volt, mint ami a nyár elején ment a Duna TV-n, így nem vettem fel. Erről beszéltetek, ugye?
Talia Creative Commons License 2005.08.08 0 0 2488

Nem vettem még jegyet, mert lehet, hogy nem jó a dátum. Mire kiderül, addigra pedig már lehet, hogy nem is lesz jegy, vagy csak a legrosszabb helyekre. Nem baj, majd megyek vidékre (amúgy is szívesebben).

 

Más. Mi volt Veszprémben???

Előzmény: laarifaari (2479)
laarifaari Creative Commons License 2005.08.08 0 0 2487

Veszprém . Zorán és a Táncjáték .

Le vagyok nyűgözve . Ámulatból ámulatba estem .

Buta fejemmel nem tudtam pontosan megjegyezni a dalok sorrendjét , s enélkül hogy is mernék belefogni a részletes magasztalásba ?

Esetleg valaki jegyzetelt ?

 

Gerendás Péter kedves , aranyos . Nem az Ő hibája , hogy tegnap este neki nem osztottak lapot .  

Gerendásnak legalább három gitárja van , az egyik metálfényű , fekete . Ezt vagy le kellene cserélnie matt barnásra , vagy meg kellene pucolnia .

Tudom én jól , hogy gonosz vagyok .

 

laarifaari Creative Commons License 2005.08.04 0 0 2486

Oh , jaj , ne , ne !

Hadd virágozzék minden virág !

Megaztánkülönbenis . Így , mellettük látható igazán , mennyire nagyon jó fejek vagyunk mi itt  . Pontosabban Ti . ( a szerénység ...)

 

Mindazonáltal jó , hogy felemlítetted , enélkül sosem olvastam volna bele getomék (így hívják?) írkálásaiba .

Elkerülhetetlenül , mindenütt jelen vannak ők ,  - most bizonyára máshol -  , talán inkább az a feneség , hogy tömegesen és folyamatosan elfogadhatóként , követendőként jelenítik meg ezt a minőséget a sokaság előtt . (...Megasztár ...ValóVilág...LLajcsi...)

 

Lapszélen ,  - pláne így , lejárt szavatossággal - , károkozás nélkül tartoznak bele a nagy egészbe .

Legfeljebb nem velük megyünk vasárnap délután kirándulni .

 

No de ! Én most azt kérdezem , miért szállították el Kun Béláék szobrát az Attila út végéről ?

 

 

Előzmény: The Rambler (2484)
rumci Creative Commons License 2005.08.04 0 0 2485
Úgy gondolom, az első érved nem különösebben perdöntő, a második viszont szerintem kellő elégtételt kell, hogy jelentsen. Szabadon jó.
Előzmény: The Rambler (2484)
The Rambler Creative Commons License 2005.08.04 0 0 2484
indítványozom,hogy a Zorán a parókás pancser topikot töröljék a modik, egyrészt mert kissé felháborít, másrészt 2001-óta nem írt bele senki....
The Rambler Creative Commons License 2005.08.03 0 0 2483
no, én is elkullogtam a Palotához 2 jegyért.harmadik emelet,harmadik sor.szinte már csak az emeleteken van hely.
OlajcseppCsillag Creative Commons License 2005.08.03 0 0 2482
és én már megint elfelejtettem felvenni... :(
Előzmény: The Rambler (2480)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!