Keresés

Részletes keresés

nemkelltabu Creative Commons License 2020.07.26 0 0 23

"...A politikusok isten által elrendelt pozícióját azért kell tisztelni, mert ha nem teszed, elvágják a torkodat, és akkor lőttek a spirituális fejlődésednek. A politikusok tartják fenn az isten által kitervelt működést, szarkeverést, mondhatnám. Ha ők nem fosztogatnák a népet, nem lenne szenvedés, hanem mindenki megszabadulna, és isten játszószobájának vége lenne. Ezért kell tisztelni a politikusokat, mert ha nem teszed, akkor isten akaratával fordulsz szembe, mivel neki esze ágában sincs megszabadítani az egész világot. Nem azért csinálta. Hanem azért, hogy szórakozhasson. Azt pedig csak a hülyéken keresztül lehet..."

 

 

Kedves 'Helena'!

 

A Te tiszteletedre felhozom ezt régi a topicot! ;-)

 

 

...Előzmény...

aranyviktor Creative Commons License 1999.09.25 0 0 22
Kedves Zsolt és satya!

Nagyon érdekes, sokáig nem értettem, talán most sem értem jól, a "hamis sáfár" példázatát. Jézus ugyan különbséget tesz a világosság fiai és evilág fiai között, ami alapján könnyen tarthatnánk a politikusokat evilág fiainak, s magunkat a világosság fiainak. De végül mégis példaképül állítja a hamis sáfárt, sőt arra bíztat, hogy legyenek barátaink a hamis mammonban.
Én ezt úgy értem, hogy a keresztény ne legyen elszállt, egy pap is foglalkozhat adóbevallással, gazdálkodjon ügyesen, még pl. részvényt is vehet a perselypénzből és ügyesen megfialtathatja, ne legyen az a vélemény a világban, hogy a keresztény az naív, ki lehet használni, annak kevesebb fizetés is elég, legyenek a keresztények világi dolgokban is talpraesettek, és nagyobb szeretetük különböztesse meg őket a világosság fiaitól. A mormonok rendkívül jámbor, puritán emberek, a maguk hite szerint nagyon szeretik Istent, embertársaikat is, és komoly gazdasági hatalmuk van Amerikában, összetartanak, mint a zsidók, segítik egymást, takarékosak, szorgalmasak, szóval jól sáfárkodnak.
Tehát nyugodtan lehet politikus is Isten gyermeke, itt volt Gandhi, élő példa, hogy Isten gyermeke, és politikus.
Hogy Magyarországon hány Gandhi van, az más tészta, de szerintem nem baj, ha a Világosság fiai is sáfárkodnak, és követik Jézus tanítását.

üdv: aranyviktor

Előzmény: Tichy Zsolt (0)
Diotíma Creative Commons License 1999.09.25 0 0 21
Már hogy lehetne!

"Az én királyságom nem evilágból való" (Jn 18,36)

Tichy Zsolt Creative Commons License 1999.09.21 0 0 20
Kedves hegedü!

"Lenne-e képviselő, miniszter, király? "

NEM!!!

Szeretettel: Zsolt

Tichy Zsolt Creative Commons License 1999.09.20 0 0 19
Kedves faithful!


"Igen, Jézus Krisztus legközelebb diktátorként fog eljönni. "

????????????!!!

Megmagyaráznád ezt?

Üdv: Zsolt

hc Creative Commons License 1999.09.20 0 0 18
Kedves T. Zsolt!
A probléma felvetésed annyiban hibás, hogy vezető politikus, igazi lpolitika nagy fej nem lehet nagyon hívő ember. Viszont a pártvezetőket követő Bólogató Jánosok már beletanultak szerepükbe, akkor amikor az általuk követett egyház eszméjére és igehirdetőinek szavaira kezdtek bólogatni.
Abban viszont, hogy a politikusi pálya manapság igen csak patkányok gyülekezőhelye abban egyetértek!!

hc

hegedü Creative Commons License 1999.09.20 0 0 17
Vagy inkább szerető uralkodóként.
faithful Creative Commons License 1999.09.20 0 0 16
Igen, Jézus Krisztus legközelebb diktátorként fog eljönni. De ez nem lehet ürügy arra, hogy Orbán Viktor is kisdiktátort játszon.
hegedü Creative Commons License 1999.09.20 0 0 15
Kedves Mindenki!
Ha Jézus ma jönne el emberként a földre, vállalne-e politikai tisztséget.
Lenne-e képviselő, miniszter, király?

Akkor a lábnyomkövetőinek...

(hegedü)

Tichy Zsolt Creative Commons License 1999.09.19 0 0 14
Kedves Viktorom!

"Mit jelent az, hogy Isten gyermeke?
Mit jelent az, hogy Jézust igazán követni? "

Bizonyára Te is találkoztál ilyen emberrel, kiből sugárzik az szeretet, a lelki béke, úgy hogy még meg sem szólalt. Szvsz. Ők azok!

"Megítélhetjük mi emberek ezt? "

Megítélni semmiképpen sem, csak megérezni!

Szeretettel: Zsolt

Tichy Zsolt Creative Commons License 1999.09.19 0 0 13
Kedves andré!

"Tesz valamit a felekezeted ez ügyben? Megfedik? Vagy kötelesek tűrni, hogy meghurcolja egyházuk nevét? "

Nem tudom, de nem hiszem. Sokan ugyanis egyetértenek az Ő törekvéseivel. Én nem.
Egy lelkésznek a gyülekezetében a helye, nem a parlamentben! Ott is lenne elég és fontos tennivalója!

Szeretettel: Zsolt

Tomm Creative Commons License 1999.09.19 0 0 12
Kedves Satya!
Hol élsz Te...?
(Tomm)
satya Creative Commons License 1999.09.19 0 0 11
Én úgy látom, hogy a mai kormány többsége tisztességes, becsületes, keresztény vagy ahhoz közelálló ember.
Ja, hogy a HitGyülihez nincs közük...
satya
satya Creative Commons License 1999.09.19 0 0 10
A dávodi kislány esete jól mutatja, hogya a papok mennyire tudják befolyásolni a közvéleményt....
satya
Borz_ Creative Commons License 1999.09.18 0 0 9
Kedves Viktor!

Kicsit szomorúan olvastam ezt a topicot. És aztán eljutottam a Te hozzászólásodhoz, és már nem vagyok szomorú...

Járjatok békével, barátaim

Borz

faithful Creative Commons License 1999.09.18 0 0 8
persze tisztelet a (kevés) kivételnek.
faithful Creative Commons License 1999.09.18 0 0 7
Egyébként:

az a kifejezés hogy "politikus", mindössze egy hivatást, szakmát, foglalkozási ágat jelent. Egy "politikus" semmivel sem különbözik egy nem "politikus"-tól. Ugyanúgy lehet Isten gyermeke, ugyanúgy lehet keresztény, erkölcsileg feddhetetlen, lehet kiváló ember is.

A magyar társadalomnak külön katasztrófája, hogy a politikusok -- köztük a magukat keresztény(i)-nek mondók -- erkölcsileg és jellemileg sincsenek még csak közelében sem annak, hogy Isten gyermekei legyenek.

faithful

faithful Creative Commons License 1999.09.18 0 0 6
Valóban, elég ha kézivezérléssel manipulálják a kormányt és a közvéleményt. (mármint a papok).
satya Creative Commons License 1999.09.18 0 0 5
Azt gondolom, lehet Isten gyermeke egy politikus is. Azt is tudom, hogy nagyon nehéz megvalósítani a politikán belül a keresztény értékrendet.
Ismerek egy egykori minisztert, aki komoly keresztény, katolikus ember. Sajnos belekerült egy olyan helyzetbe, amikor nem nagyon lehetett joól dönteni. Utána komoly támadások érték.
Viszont a mai kormányban is van egy miniszter, akit ismerek, és komoly katolikus háttere van. Eddig nem volt gubanc. Hogy lelkiismeretében ezt a helyzetet hogy tudja feldolgozni, nem tudom.
Azt látom, a KArtolikus Egyház azon döntése, hogy a papok ne politizáljanak, értve ezen azt, hogy ne legyenek tagjai politkai pártnak, ne legyenk országgyűlési képviselők, bevált.
Üdv! satya
aranyviktor Creative Commons License 1999.09.18 0 0 4
Zsoltikám!

Mit jelent az, hogy Isten gyermeke?
Mit jelent az, hogy Jézust igazán követni?
Ki dönti el, ki ítéli meg, hogy valaki Isten gyermeke, vagy sem, Jézust igazán követi, vagy sem?
Megítélhetjük mi emberek ezt? Nem az ítélkezéstől óvott a Mester?

üdv: aranyviktor

andré Creative Commons License 1999.09.18 0 0 3
Kedves Zsolt,

Ha ez így van, akkor viszont Te csak megerősítésre vársz, hiszen kevés dologban lehetsz biztosabb, mint abban, hogy amit az az ember csinál, az nem áll összhangban az evangéliummal. Még a politikusok közül is kilóg agresszívitásával, intoleranciájával, türelmetlenségével és szeretetnélküliségével.

Édesapja? Sajnos az elhintett mag szúrós, terméketlen tövist eredményezett.

Tesz valamit a felekezeted ez ügyben? Megfedik? Vagy kötelesek tűrni, hogy meghurcolja egyházuk nevét?

Üdv

André

Tichy Zsolt Creative Commons License 1999.09.18 0 0 2
Kedves andré!

"Sajnos a református lelkészek hivatásszerűen politizálhatnak. Én csak egy MIÉP-es református lelkészt ismerek (a nevét nem tudom, de a MIÉP alelnöke), de ténykedése, szerintem, rendkívűli mértékben dehonesztáló a református egyházra nézve. "

Érzékeny pontot érintettél, mert én is református vagyok és mélyen egyetértek a véleményeddel. Én ismerem Őt név szerint is az édespját meg személyszerint is. Csodálatos Isten embere az apja! Én sem értem a fiút!

A topic nyitásának nagyban Ő az oka!

Üdv : Zsolt

andré Creative Commons License 1999.09.18 0 0 1
Kedves Zsolt,

Sajnos ez esetben csak a papagáj szerepét játszhatom. Meggyőződésem, hogy a politika olyannyira romboló, korrumpáló és züllesztő, olyan elvtelen kompromisszumokba és igazságtalan döntésekbe kényszeríti bele az embert, hogy az a keresztény ember, aki nem fordít hátat neki:

1. Vagy maga is megromlik
2. Vagy súlytalanul ténykedik, mert ha hitvallásához ragaszkodik, akkor úgy süllyed alá a döntésekre való befolyása, mint egy sikertelen topic.

Sajnos a református lelkészek hivatásszerűen politizálhatnak. Én csak egy MIÉP-es református lelkészt ismerek (a nevét nem tudom, de a MIÉP alelnöke), de ténykedése, szerintem, rendkívűli mértékben dehonesztáló a református egyházra nézve.

Összefoglalva: lehet Isten gyermeke a politikus (sőt Isten gyermekének kötelessége lenne politizálni, hiszen a hatalom az egyik legjobb eszköz arra, hogy segítsünk embertársainkon), de ha Isten gyermeke marad, akkor elveszti politikusi hatalmát és befolyását.

Úgy tűnik, a politikát a sátán ellenőrzi...

Üdv

André.

Tichy Zsolt Creative Commons License 1999.09.18 0 0 0
Kedves Asztaltársak!

Nem tévesztettem össze a politika fórummal a Vallás-Filozófiát.
Tényleg a hívő társaim véleményére vagyok kiváncsi e témában.

Mivel egyházamon belül is megoszlanak a vélemények kiváncsi vagyok a Ti vélemányetekre!

Szvsz: Olyan korrupt világban élünk, hogy az aki Igazán Jézus követője akar lenni, nem tud olyan mélyre süllyedni, hogy feljuthasson a politika, vagy akár a gazdaság csúcsára, vagy valamely magasabb emeletére esetleg a parlamentbe. Nem tudom, és nem is értem hogyan vállalhatják és egyeztethetik össze Jézus szellemiségével az ott ülő hívők azokat a döntéseket, melyek megszületnek. Itt nem csak a mostani, hanem bármely kormány időszakára gondolok.

Kiváncsian várom e témában véleményeiteket!

Szeretettel: Zsolt

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!