Keresés

Részletes keresés

cobranco Creative Commons License 12 órája 0 1 230190
dhpage Creative Commons License 17 órája 0 0 230189

ja tényleg, 24 lesz azon a hétvégén

Előzmény: Fishtax (230187)
dhpage Creative Commons License 17 órája 0 0 230188

igen, az aszfalt az kitűnő lett :)

Előzmény: kombi (230186)
Fishtax Creative Commons License 19 órája 0 0 230187

Zánkáról, lélekben veletek leszek! :-)

Mindjárt ki is írom.

robi

Előzmény: dhpage (230184)
kombi Creative Commons License 24 órája 0 0 230186

Annyit hozzátennék, hogy a bringautat Szentendre végétől a  Határcsárdáig újraszőnyegezték, ugyan a szélessége nem sokat változott, de most sima a bringaút, mint a baba popója. A korábbi rémálom szakasz már a múlté...legalább is egy ideig ;)

Előzmény: SzeZo (230180)
Stefi81 Creative Commons License 1 napja 0 0 230185

Érdekelne hogy valaki használ e ilyen nyomkövetőt a bringáján és mi a véleménye?

GPS305

dhpage Creative Commons License 3 napja 0 1 230184

jövőhét pénteken ki jön fogyatkozós teleholdra?

dhpage Creative Commons License 3 napja 0 0 230183

gyerekkel leányfaluig próbáltuk, ő még nem mert úton menni, neki tetszett. na meg ott látszik a duna is.

majd úgy is viszek vontatót, az országutas részeken megyünk azzal amíg kicsi.

Előzmény: SzeZo (230180)
dhpage Creative Commons License 3 napja 0 0 230182

bogdány utáni kerékpárút végén majdnem nekem jött egy sporttárs, pedig hát a lámpám nem gyenge. :) "jajj, nem vettelek észre" :D

Előzmény: tanárnéni kedvence (230181)
tanárnéni kedvence Creative Commons License 3 napja 0 1 230181

négykézláb fejjel a földön görkorizó gyerek

Az sem rossz. Én ma út menti bozótból belógatott sötét emberi végtagokkal találkoztam. Pár órával később már úthibának néztem volna, mert van bőven azon a szakaszon.

Előzmény: dhpage (230178)
SzeZo Creative Commons License 3 napja 0 1 230180

Visegrádtól Szentendréig egyetlen jó szakasz van(volt), Dunabogdány és Tahi között. Inkább volt, mert akármilyen masszívnak nézett ki átadáskor, már van benne bőven tenyérzsibbasztó felütés.

A többi (Leányfalu és Szentendre között) inkább felejtős. Vagy csak szimplán szétráz (Határcsárda alatt), vagy az általad is említett csoportok használják. Nincs is baj ezzel, kicsit olyan, mint a Római-part. Innen is, onnan is kitiltanám a bicikliseket (mondjuk a 14 év felettieket). Csemetéimmel simán jártuk a 11-est annak idején, amikor még nem is volt olyan felkapott dolog a bringázás.

Az a baj, hogy most az összes településen felkapják a fejüket a polgármesterek. Nincs pénz járdára, de szerezhetünk bicikliútra. Innen meg csak egy lépés, hogy osztott gyalogút/bicikliút legyen. Ha meg az ótós pógár szentségel, hogy az adójából építették a bicikliutat, a gyökér biciklista meg nem használja - nosza, tegyünk csak ki minden kereszteződésbe merci táblát és a problémák megszűnnek. Látszólag.

Előzmény: dhpage (230179)
dhpage Creative Commons License 3 napja 0 0 230179

visegrádtól szentendréig néztem, a terepbringás eurovelo képződményt már ismerem, azon nincs mit feltérképeznem :D

Előzmény: dhpage (230178)
dhpage Creative Commons License 3 napja 0 1 230178

vasárnap megnéztem visegrádtól a kerékpárút helyzetet (hogy majd gyerkőccel hogy tudunk végigmenni).

hát alapvetően nem rossz, de az idegesítő, hogy ilyen kihagyásokkal van megvalósítva. persze a kerékpárút alap gyerekbetegségei megvannak (hoverboardos kutyasétáltatók, bringás kutyasétáltatók, négykézláb fejjel a földön görkorizó gyerek! mobilozva szembebringázó, bal oldalon bringával kutyasétáltató világítás nélkül).

szóval jó volt :)

Előzmény: SzeZo (230177)
SzeZo Creative Commons License 3 napja 0 0 230177

Jaj! Már gyártják is a bringatilos táblákat:-(.

https://index.hu/kerekagy/2018/07/17/jo_hir_pest_megye_kerekparosainak/

Vilard1 Creative Commons License 4 napja 0 0 230176

Kedves Leveste,

Épp a napokban kaptam egy hírlevelet amiben ezt a magánkórházat is megemlítették:

emineo.hu

Amiért iderakom az az hogy a dr. Knoll Zsolt nevével van fémjelezve aki nem egy nem kettő bringás térd problémáját megoldotta.

Igen értem hogy a Te panaszod nem a térdeddel van :- ) DE a kórház profiljába szerintem beleillik a lenti probléma és gondoltam egy beszélgetést megérhet velük.

Még ha persze fizetni is kell érte.

Remélem segítettem. :- )

Üdv: Vil

Előzmény: leveste (230174)
irreverzibilis Creative Commons License 5 napja 0 0 230175

nem könnyű döntés,egyik se vonzó beavatkozás,én talán az elsőt próbálnám meg

leveste Creative Commons License 5 napja 0 1 230174

Sziasztok Bringások!

Régebben segítséget kértem Tőletek, de sajnos nem jött érdemleges válasz.

Úgy tűnik,egy sportorvos megtalálta a problémám okát.

Leírom Nektek, hátha valaki hasonló problémával küzd.

2016 őszén megnyomta a nyereg az ülőgumómat.

Azóta nem tudok bicajozni, hosszú távon ülni sem.

Zsibbad egy hosszú ideg,a comb belső-hátsó részén, egészen az ülőgumótól a térdig.

Csatolok egy képet, a cikkre mutató linket.

A vastaggal írt idegszál sérült.

https://www.researchgate.net/publication/302912547_Posterior_Femoral_Cutaneous_Nerve_Entrapment_Low_Back

Az elmúlt időben nagyon sok orvosnál jártam, amelyik nem hülyének nézett, az csak simán nem tudta a választ.

A zöld focicsapat sportorvosa adta a kezembe a fenti leírást. 

Nem írom ki a nevét, de rendel az Uzsokiban is, google megmutatja. 

Szuper srác, vidéken csak nagyítóval lehet ilyen orvost találni!

Mivel ez az idegszál egészen mélyen van, nehezen sérül.

Ezért kicsi az ilyen problémával küzdő betegek száma, de a bicaj okozhat ilyet!

Remélem, soha nem találkoztok a problémával ! :)

.

Most a kikezelés előtt állok.

Fájdalomklinia a következő lépés Valószínűleg két megoldási javaslat van.

Szteroid beszúratása vagy az idegszál elfagyasztatása.

Még nem tudtam döntést hozni.

henngergely Creative Commons License 5 napja 0 0 230173

Tangenst számolnak így 45 fok a 100%.

Előzmény: nomore spam (230170)
SzeZo Creative Commons License 5 napja -1 1 230171

Lehet, tévedek, de meg kéne várni, míg újból törölt nick lesz a kérdezőből.

Egyébként, a Diósárokban nem a meredekség a legmeredekebb dolog, hanem az, hogy szemből jönnek autók. Leállsz, cikázol, esetleg az autó húzódik le. Ugyanez van a Melinda utca környékén.

Előzmény: NAR (230165)
nomore spam Creative Commons License 5 napja -1 0 230170

Miért nem lehet szerkeszteni...  azt korábban megbeszéltük, hogy a százalékot illetően tévedesben voltam. Én úgy emlékeztem, hogy 90 fok a 100% és nem néztem utána.

nomore spam Creative Commons License 5 napja -1 0 230169

Kapy: ez nem átlagos meredekség? Mert az a viszonylag rövid szakasz ami az emlékeimben él... az biztos, hogy jóval durvább.

nomore spam Creative Commons License 5 napja -1 0 230168

Ürömi út az lóf*** nem arról beszéltem. UVH-tól indultam egy Üröm környékén lévő tóhoz. Eltévedtem, bekeveredtem a hegyre menő mellékutcák egyikébe, az ottani emelkedőt saccoltam eredetileg 35-40 fokosnak. A veszprémben mért 28 alapján valahol akörül lehetett  ez is. Meg nem mondom, melyik utca lehetett, de kib. meredek volt. Lefelé nem is mertem gurulni, inkább toltam...

NAR Creative Commons License 5 napja 0 0 230167

Az igazán meredek része 15% fölött van: https://www.strava.com/segments/1675158

Előzmény: hitman (230166)
hitman Creative Commons License 6 napja 0 0 230166

A Diósárok mennyi? Párszor mentem fel ott, amíg élek, megemlegetem...

NAR Creative Commons License 6 napja -1 2 230165

Ürömi út, meredek rész, 11%-os: https://www.strava.com/segments/4370738

Kapy út, 9%-os: https://www.strava.com/segments/1125335

Csévi út, 6%-os: https://www.strava.com/segments/819138

Nagyon el vagy tévedve a %-okkal.

Előzmény: nomore spam (230153)
Pinyo Creative Commons License 2018.07.13 0 0 230164

Újpest felé: az Árpád úttól úttest a fagyizóig, ott széles, poros de gyalogosmentes járda a Károlyiig. Mert a Váci út párhuzamos szakasza kátyús és pont rossz üzemben vagyok, nem tudnék besorolni az autók közé. Onnan Baross.

Visszafelé, ha a Vasúti híd a cél, akkor ugyanez, de az Árpád útig értelemszerűen nem kocsiút szembe a forgalommal :), hanem 50méter járda, remélhetőleg gyalogos nélkül.

Bár most, hogy lett egy plusz lámpa, lehet hogy a Károlyiról a híd felé is érdemes kivárni a Vácira kanyarodó lámpát.

Előzmény: hbe (230163)
hbe Creative Commons License 2018.07.13 0 0 230163

Köszi! Váciról Károlyi István és úgy egyből balra Baross? Vácin járdán vagy úttesten?

Előzmény: Pinyo (230162)
Pinyo Creative Commons License 2018.07.13 0 0 230162

Fordítva: reggel Újpestre ki, este vissza.

Előzmény: Pinyo (230161)
Pinyo Creative Commons License 2018.07.13 0 0 230161

Újpesten pont fordítva közlekedem, én a Baross utcán szoktam járni a Fóti út és a Váci út között. Nyugis. További oka: minden más kitérő lenne.

Előzmény: hbe (230160)
hbe Creative Commons License 2018.07.13 0 0 230160

Sziasztok,

Ha van valaki itt, aki Káposztásmegyerről vagy Dunakeszi alsó felől Újpesti vasúti hídon át jár be Budára, segítsen azzal, hogy a Megyerin jár Népsziget felé, vagy az Attila utca esetleg Baross utcán Városkapu felé, vagy máshol, és miért. Én trekkinggel járok bő másfél hónapja, és igazából mind a kettőnek van előnye és hátránya, de szívesen hallanék rutinosabbaktól tapasztalatot.

A Megyeris útvonalnál jó a Homoktövis és a körforgalom, de nagyon utálom leginkább a Fóti úti kereszteződést, ahol megfog a lámpa, és szűk amúgy is a sáv, illetve a többi lámpa is elég hosszú, ha megfog. Atilla utas verziónál meg városból kifelé merretekerjek azt írja, menjek szintén félkörben Homoktövis felé a park után, ami szépen kikerüli a Külső Szilágyis szakaszt, és a dugóban álló autókat, de hosszabb (befelé nincs gondom a Külső Szilágyival).

Illetve figyelembe veszitek-e a szélirányt a fenti két útvonal közötti választás során.

Köszi előre is.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!