Keresés

Részletes keresés

Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 10 órája 0 0 228258

Kapnék, túl közel  voltak.

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (228256)
dhpage Creative Commons License 13 órája 0 0 228257

a legtöbb app-ba vagy jelszóval (ez akkor felejtős), vagy valamilyen közösségi szolgáltatással lehet belépni. tehát pl. facebook vagy google.

ha ezekhez hozzá tudtok férni, akkor az app-ba is be tudtok lépni.

Előzmény: landrider (228248)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 15 órája 0 0 228256

Szerintem túlragozzuk, hiszen semmi jele annak, hogy a kérdező ne fordult volna a rendőrséghez. Nem tudjuk, miről beszélünk.

Mindenesetre nekem is van ügyféladatbázisom a munkahelyemen, és ha kapnák egy hivatalosnak látszó (vagy akár vitán felül hivatalos) e-mailt egy külföldi ország rendőrségétől, valószínűleg nem ugranék adatokat kiadni. Nem kötelez rá semmi, ellenben bajom lehet belőle. Lehet, hogy a rendőrség is pont ugyanezt mondta, és felvázolták azt a bürokratikus láncot, amelyen végighalad egy ilyen kérés, és javasolták, hogy próbáljon közvetlenül is adatot szerezni.

Előzmény: H_G (228255)
H_G Creative Commons License 17 órája 0 0 228255

Nyilván annyit tudnának csak segíteni, hogy írnak egy hivatalos e-mailt az adatért a szoftvercégnek, ami esetleg elég is lehet.

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (228254)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 17 órája 0 0 228254

Ebben a részkérdésben aligha tudnak segíteni.

Előzmény: bindera (228253)
bindera Creative Commons License 22 órája 0 0 228253

Amit leirsz, az nagyon sulyos dolognak tunik, miert nem a rendoroktol kered a segitseget?

totnes Creative Commons License 1 napja 0 0 228252

Pénteken láttam, hogy budapesten az Árkád Örs vezér teri bringaparkolójában van egy Jamis talán Explorer klasszikus cromo csöves kisvázas MTB elég satnya spirál lakattal letéve.

Már nekikezdtek a hiénák: nincs első kereke, nyerge, nyeregcsöve.

A váza maga közepes állapotban van, főleg a felső csövön vannak ütődések, alig lehet kivenni a pontos típust, de ha jól láttam Explorer. 90-es évek végi lehet: merev villa, gripshift váltó a kormányon. Sötétöld a váz, pár eredeti figyelmeztető matrica még rajta van.

Szerintem biztos, hogy széthiénázódik pár hónap alatt. Szabályosan megmenthető egy ilyen bringa? Lopásra nem biztatok persze senkit sem.

landrider Creative Commons License 1 napja 0 0 228251

Köszönöm a segítséget, rész sikert már elértünk majd meglátjuk hogyan tovább.

Laci

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (228249)
Melone002 Creative Commons License 1 napja 0 0 228250

Sziasztok! 

Egy kis segítségre lenne szükségem.

Melyik biciklizár jobb, erősebb? Egy húszezer forint alatti értékű kemping biciklihez kellene. Vagy ha valaki tud 3000-3500 között jó zárat, akkor az is érdekelne. 

https://bikepro.hu/kerekpar_kiegeszitok/zar__lakat_397/lanc_401/spyral_energy_integralt_lancos_lakat_6_mm_x_90_cm_fekete_15212

https://bikepro.hu/kerekpar_kiegeszitok/zar__lakat_397/lanc_401/velotech_integralt_kulcsos_lancos_zar_8_x_900_mm_piros_5493

Az egyik 6 mm-es edzett acél, a másik 8 mm-es titán-acél ötvözet. 

A segítséget előre köszönöm.

Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 1 napja 0 0 228249

A konkrét alkalmazást nem ismerem, de nagyon nagy botrány lenne, ha csak a telefonszám alapján meg lehetne nézni az adatokat, mert akkor bárkiét megnézhetnéd.

Az ilyenek úgy működhetnek, hogy ha létrehozott hozzá egy accountot, és a jelszavával belép az alkalmazás weboldalára asztali gépről, akkor esetleg meg lehet nézni az adatokat. Tehát a közvetlen hozzátartozóknak be kéne lépniük a gépére, és megnézni, van-e elmentett azonosító és jelszó az alkalmazás weboldalához.

landrider Creative Commons License 1 napja 0 0 228248

Üdvözlet Mindenkinek!

Segítségre van szükségem!

Az egyik rokonomat megtámadták kerékpározás közben. Sajnos nincs meg a telefonja, amin mindig megy a "Bikeometer" alkalmazás, ami megkönnyítené az eset rekonstruálását.

Esetleg ismeri valaki ezt az App-ot? Telefon nélkül is meglehet nézni a bejárt útvonalat?

Sajnos nincs beszélő képes állapotban, így csak a telefonszáma áll rendelkezésre!

Köszönöm!

Laci

h_g Creative Commons License 1 napja 0 0 228247

Szerintem normális, mindent meg kell szokni. És igen, a nyereg orrának elvileg mindig picit fölfelé kellene mutatnia.

Előzmény: Avarsavala (228246)
Avarsavala Creative Commons License 1 napja 0 0 228246

Megvettem az ülést, ma fészkelődtem rajta másfél órát próbaképpen. A zsibbadás megoldódott, ha sikerül jó helyen ülni. Elég csúszós, minden döccenőnél előrébb kerülök. Vízszintesen raktam fel, lehet, hogy meg kéne kicsit emelni az orrát?

Más szempontból viszont elég fájdalmas élmény volt, mint tavasszal az első biciklizés. Végül lejjebb állítottam 1 centivel a magasságot, az segített valamit. Normális, hogy elsőre fáj, vagy nem volna szabad?

Előzmény: h_g (228238)
Tisztul_A_Visztula Creative Commons License 2 napja 0 0 228245

Köszi, úgy néz ki, hogy Rustig eljutunk, s az ajánlott helyen van szállás. Másutt nem lett volna.

Előzmény: Ariane_40 (228243)
Tisztul_A_Visztula Creative Commons License 4 napja 0 0 228244

Kösz, a booking.com-os tele, a többieket felhívom.

Ariane_40 Creative Commons License 4 napja 0 0 228243

Most látom, hogy Rustban is van Storchencamp:

https://www.neusiedlersee.com/de/unterkunft/6012/storchencamp-rust-jugendgaestehaus.html

Vagy Mörbisch-ben ez? - bár ez már nem annyira olcsó...

http://www.peterhof.at/

http://www.peterhof.at/upload/1815162_Preisliste%202017.pdf

Előzmény: Tisztul_A_Visztula (228241)
Ariane_40 Creative Commons License 4 napja 0 0 228242

Purbachban a Storchencamp-ot néztétek már? 

https://www.booking.com/hotel/at/storchencamp-purbach.hu.html

Előzmény: Tisztul_A_Visztula (228241)
Tisztul_A_Visztula Creative Commons License 4 napja 0 0 228241

Sziasztok!

Régen írtam már ide, nem is nagyon bringázok már sportolási céllal, most viszont az asszonykámmal a Fertő-tó körül csatangolnánk egyet.

Fertődön van szállásunk péntekre, onnan indulnánk szombat reggel. A kis kurflikkal első nap várhatóan Rusztig jutunk, a második napon Ilmicig. A dög meleg miatt viszont nem mertem előre befoglalni szállást, hiszen lehet, hogy a meleg miatt KO-zódunk.

Azért ma este megnéztem, hogy milyen a szálláshelyzet, s döbbenve láttam a foglalási oldalakon, hogy szombatra az egész tó környékén szinte semmi sincs, még Kismartonban sem. A vasárnap még menedzselhető volna.

Valahol olvastam az elmúlt napokban, hogy 2-3 éve nyíl(ak) kifejezetten kerékpáros szállás(ok) a tó osztrák oldalán.

Van esetleg valakinek tippje, tapasztalata, hogy még mit tudnék megnézni, ahol látom azokat a kisebb és/vagy speciálisan a bringások részére ajánlott szállásokat, amik a booking.com-on vagy a szallas.hu-n nincsenek fent? Illetve minden infónak örülnék, ami segít abban, hogy Ruszton legyen szállásunk, ha addig eljutunk.

A vészmegoldás az, hogy Sopronban alszunk szombaton, de ez megnövelné a vasárnapi és a hétfői távot annyival, ami már kicsit sok lenne a kedvesemnek.

Avarsavala Creative Commons License 4 napja 0 0 228240

Ja bocs, elnéztem. A C2 Gel Flow-nak van rossz pontszáma, az FLX Gel Flow az 4.2.

Előzmény: Avarsavala (228239)
Avarsavala Creative Commons License 4 napja 0 0 228239

A másikon is van egy kis mélyedés a fotón, az kevés lenne?

Tudom, hogy az ilyesmit óvatosan kell kezelni, de az angol Decathlon oldalán elég sokan véleményezték mindkettőt, és a Selle Italia nem kapott túl hízelgő pontszámot (3.4), a B'Twin 4.3-mat. Sok nyelven vannak a kommentek, elkezdtem lefordítgatni, nem találják elég kényelmesnek és a tartóssággal vannak gondok (szakad a huzat, törik a nyereg). Tartósságra egyébként itt panaszkodnak magyarok is, bár nem tudom, hogy a Sportourer változat miben más. 

Szóval ha kivágott kell, akkor lehet, hogy még nézelődnöm kellene.

Előzmény: h_g (228238)
h_g Creative Commons License 4 napja 0 0 228238

Ne zseléset vegyél, azok csak kinéznek jobbnak, hanem kivágottat! A gáton futó idegek olyan érzékenyek, hogy ha egy puha anyag nyomul oda és nyomja őket, az ugyanolyan zsibbasztó.

https://www.decathlon.hu/flx-gelflow-nyereg--id_5919000.html

Előzmény: Avarsavala (228237)
Avarsavala Creative Commons License 4 napja 0 0 228237

175 cm, 90 kg férfi vagyok, túrakerékpárral szoktam tekerni 2-3 órát (Caprine Wheelman, gyári nyereggel). Hogy is mondjam szépen, na szóval elöl a lelógó részem néha elzsibbad. :) Próbálnék egy zselés nyerget, elsőre a decathlonos trekking nyerget néztem ki. Van vele valakinek tapasztalata?

dhpage Creative Commons License 6 napja 0 0 228236

én napközben voltam, tele rendőrrel, meg közterületessel, tek-essel, katonával stb. :)
még nav ellenőrök is keringtek szép mellényben. :D

és volt rolling stones...igaz nem a vb megnyitón, hanem a szökőkútból szólt. :D

Előzmény: Vilard1 (228235)
Vilard1 Creative Commons License 6 napja 0 0 228235

Sziasztok,

Ma reggel volt szerencsém áttekerni a Szigeten és bár az össztelós montimmal voltam, azt vettem észre elég hamar, hogy lezárom a lockout-ot elöl, hátul mert olyan_tükörsima_asztfalton tekertem, hogy csak na! :- )

Szóval ezt szépen megcsinálták, remélem jövő áprilisban nem a kátyúkat kerülgetjük rajta újra...

Amúgy meg most úgysem lehet még 2 hétig időfutamot menni rajta, mert szép kis TEK-es útzárak, meg páncélozott járművek állnak rajta. Naja első a biztonság! :- ))

Üdv: Vil

Sihuhu Creative Commons License 2017.07.13 0 0 228234

Köszi.

Közben rájöttem a működésre:

A kerékpár hajtásakor a csúszógyűrű pöcökje miatt álló csúszógyúrú alatt elfordul a hengeres vezetője az agybelsővel együtt. Kontrázáskor - amikoris a lánckerék ellenkező irányban fordul el - viszont a csúszógyűrű és a hengeres vezető közötti szoros illeszkedés miatt a csúszógyűrű biztosítja azt, hogy az agybelső ne forduljon a lánckerékkel együtt hátrafelé, hanem az álló agybelső oldalt térjen ki tengelyirányban, felszorítva a fékpofákat az agyház belső palástjára a kúpos kónusz segítségével.

A csúszógyűrűt többször bütyköltem, mert elkopott a pöcök rajta. Új pöcköt kellett kialakítani.

Még nem annyira kopott a szerkezet, ha elkapja, akkor szépen fékez. Kap még egy esélyt, és persze patkóféket hátulra...

Előzmény: sys4096 (228233)
sys4096 Creative Commons License 2017.07.11 0 0 228233

Az lesz a hiba, ahogy már mások is írták, hogy nagy valószínűséggel elkoptak a kontrafék alkatrészei, azaz a fékdob, a fékkónusz és az emeltyűkónusz. Elképzelhető, hogy szemmel nem annyira észrevehető kopások ezek, de működés közben annál inkább érezhető. Ha jól tudom, ezeknek a régi Shimano 3-asoknak a fékkónusza ugyanúgy kúpos mint a Super Granat agyaknak. Az ilyen elven fékező agyakra jellemző a a fékerő nehezen adagolhatósága, valamint a relatív gyenge fékerő. Az új Nexus 3-asokban már nem kúpos, hanem hengeres a fékkónusz, ami 5 db igen tekintélyes méretű (a super granatban található 2 db-hoz képest) hengergörgővel feszíti szét a fékdobot, és jóval nagyobb fékerőt, sokkal jobb adagolhatóságot eredményez. A Nexus 7-esekben szintén így van, és a nexus 8-as kontrája még a hetestől is erősebb kb. 30%-al. 

Szóval aki idegenkedik a kontraféktől a super granat és 3CC emlékek miatt, ne aggódjon, a különbség ég és föld, volt fejlődés ezen a téren is.

Persze más a helyzet, ha a korhűségről, retro-érzésről van szó. De mindennapi használatra mindenképpen érdemesebb újat venni.

Előzmény: Sihuhu (228231)
Sihuhu Creative Commons License 2017.07.11 0 0 228232

De hogy konkrétabb legyek, ezen a letölthető pdf-es linken a 20...23-as alkatrészek a 3CC agy esetében:

https://www.sheldonbrown.com/sutherland/CB-IGH-5-shimano.pdf

Előzmény: Sihuhu (228231)
Sihuhu Creative Commons License 2017.07.11 0 0 228231

Időközben vettem egy másik Shimano 3CC-t 8200 pénzért, ami teljesen új, sosem volt használva, bár rosszul rakták össze szétszedés után. Egy M11x1-es anya hiányzott róla, ami itthon nem igazán kapható, még a FABORY csavarboltban sem. Azért ez pótolható még valahogy. Ennek a kontrája kb. 30 foknyi hátratekerés után masszívan fog. A csúszógyűrűs-rugós távtartót, ami a szerkezet lelke és valóban semmiféle kopási nyomot nem visel, átraktam a használt agyba próbaképpen. Érezhetően nem volt oly ércesen kemény a kontra (kopások...), de 30 fok hátratekerés után szépen fogott.

Szóval azzal a csúszógyűrű-rugós távtartó alkatrésszel van valami, ami miatt alig van kontra a használt agyban. Ráadásul gépészmérnökként sem jövök rá annak a pontos funkciójára működés tekintetében, ami azért elég nagy blamázs rám nézve.  :-)  Ez jobban zavar annál, hogy nincs kontra.

Valaki esetleg ismeri, tudja a működését, megköszönném a fejtágításom.

Előzmény: sys4096 (228220)
cobranco Creative Commons License 2017.07.10 0 0 228230
hitman Creative Commons License 2017.07.10 0 0 228229

És rózsaszínűben? =}

Előzmény: XNC (228227)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!