Keresés

Részletes keresés

Friczy Creative Commons License 4 órája 0 0 229660

Útvonaltervezési kérdésem van: A 76-os út Zalacsány-Zalaegerszeg közt mennyire forgalmas (mondjuk egy nyári hétvégén)?

SzeZo Creative Commons License 4 órája 0 0 229659

https://index.hu/kerekagy/2018/05/23/fejmagassagu_gaz_balatoni_bringakorut_magyar_kozut/

Az, hogy a tényleges bringaút (tehát nem a kerékpározásra javasolt mellékutak) több helyen borzalmas - régóta ismert. Szigligettől Edericsig javítottak valamit (gyalu), de Ederics után komoly veszélybe kerülnek a kerekek a gyökerek nyomulása miatt.

Az északi oldal nagy részéről csak régebbi emlékeim vannak, mert inkább felmegyek a Balatonfelvidék parthoz legközelebbi útjaira. Ezeken legalább kevesebb a biciklis turista és néhol szép látvány fogad a tó felől.

Egy ideig a déli oldalon is igyekeztem a 7-es utat használni, de onnan is egyre jobban kiszorítanak. Egy rendőr mondta, hogy tudja, elég rossz lent a biciklizésre kijelölt út, mégis arra kell mennem.

Ez van az egész országban. Az építőanyag fedezete elment más "sportág" támogatására, ami nem baj, mert az igazi focimániásoknak legalább nem kell tolonganiuk a friss lelátókon. A kretén bringások meg kerülgessék egymást a gaz nélkül is meglehetősen szűk, kötelezően használandó bringagyászon.

Friczy Creative Commons License 5 órája 0 0 229658

Az, hogy személyesen idegenkedsz a rekutól, egyéni preferencia, és nincs vele semmi baj. Az viszont hülyeség, hogy ennek alátámasztására keresed az érveket, viszont figyelmen kívül hagyod az előnyeit.

Gyakorlatilag csak az a célod, hogy az idegenkedésedet alá tudd támasztani érvekkel, ez csak egyfajta önigazolás. Ugyanis ahhoz, hogy nem eszel kagylót vagy csirkét, nem keresel érveket, elvégre ízlés dolga. Nálad ugyanilyen ízlés dolga a reku, nincs ezzel baj, viszont emiatt felesleges az érveket gyűjteni.

Előzmény: marcony (229657)
marcony Creative Commons License 10 órája -4 0 229657

T.Friczy!

Dehogy szidtam. Nem szidok én biciklit:-)))

Azt írtam meg, ami miatt nekem nem szívügyem, ami miatt idegenkedem tőle.

Szeretem a halat, de nem eszem, kagylókat, rákokat. Kellene?

Szeretem a húst, de nem eszem csirkét. Kellene?

Szeretem a szexszet, de nem volt buzi partnerem. Mégis megvagyok, sőt ki sem próbálom soha ezt sem. :-)))

Talán így jobban érthető ahogy gondolkodom.

Üdv:

M

Előzmény: Friczy (229648)
SzeZo Creative Commons License 13 órája 0 2 229656

Minek a metrózáshoz biciklit is vinni? :-)

Előzmény: olahtamas (229655)
olahtamas Creative Commons License 15 órája -1 0 229655

Lehet majd a 4-es Metrón kerékpárt szállítani :)

https://index.hu/kerekagy/2018/05/23/junius_1-tol_bringaval_is_lehet_metrozni/

Friczy Creative Commons License 1 napja 0 0 229654

Nem nekem kell, én csak információt adtam :)

Előzmény: Tisztul_A_Visztula (229652)
Tisztul_A_Visztula Creative Commons License 1 napja 0 0 229653

Végiggondoltam, s lehet, hogy ez nem is rövidebb, mint csak simán leereszkedni az erdőben Szentkeresztre. De érdekesebb, az biztos.

Előzmény: Tisztul_A_Visztula (229651)
Tisztul_A_Visztula Creative Commons License 1 napja 0 0 229652

Igen, de ekkora állítási lehetőség talán még benne van a Thule bringatartókban. Vagy neked csak a highracer férne fel, a másik kettő már túllógna valamelyik kerékkel a Thule-ról??

Előzmény: Friczy (229649)
Tisztul_A_Visztula Creative Commons License 1 napja -2 0 229651

Egyébként a legrövidebb megoldás Dobogókőről Pomázra a S jelzés Tölgyikrekig, majd onnan P a kórházig, s onnan aszfalt.

Anno felfutottam a kórház melletti földúttól indulva Dobogókőre.

Előzmény: Pinyo (229650)
Pinyo Creative Commons License 1 napja 0 0 229650

Lefele minimálisat lehet rövidíteni a piroson Pilisszentkeresztig, de onnét már nem tudok rövidebb utat.

Előzmény: Tisztul_A_Visztula (229646)
Friczy Creative Commons License 1 napja 0 0 229649

SWB ide vagy oda, a tengelytávok eltérnek attól függően, hogy mennyire eresztik be az ülést a kerekek közé. Van otthon három fekvőbringa (ez jelenleg eggyel több a kelleténél), egy highracer, egy lowracer és egy 'köztes' darab, és a tengelytávok 10-10 cm-es eltérést mutatnak, nem meglepő módon, a legmagasabb a legkisebb tengelytáv, ez nagyjából megegyezik a Merida Speederem tengelytávjával, a közepes rekué már nagyobb, és a lowraceré a legnagyobb, ott már a Speederhez képest 20 cm különbség van.

Előzmény: Tisztul_A_Visztula (229645)
Friczy Creative Commons License 1 napja 0 0 229648

Abban, hogy ki se próbáltad, és szidod. Ennyi.

Valamint nem veszed figyelembe az előnyeit, amelyekről korábban írtam neked. Viszont szerencsére nem kötelező szeretned, ilyenkor a legegyszerűbb figyelmen kívül hagyni az ezzel kapcsolatos dolgokat, ahogy pl. én se írok be DH-s dolgokra, hogy milyen hátrányai vannak a DH-s biciklinek.

Előzmény: marcony (229628)
Alexfux Creative Commons License 1 napja 0 0 229647

Nekem egy Thule HangOn 972-es kerékpár szállítóm van, erre nem lenne egyszerű felfüggeszteni egy rekut. 

"Szar bringa nincs, aki erősödni akar, annak egy 30 kilós szörnyeteg sem átok, hanem tökéletes edzéspartner."

Pl. a Mol-Bubi? :-)

Előzmény: Tisztul_A_Visztula (229645)
Tisztul_A_Visztula Creative Commons License 2 napja 0 0 229646

Nekem is adósságom egy Pomáz-Dobogókő futás az aszfalton. Itthonról kb. egy félmaraton a fenti kút.

Kétszer nekiindultam korábban, amikor még sok hosszút futottam, de mindkétszer fejreálltam a melegben, s mindkétszer a Kakas erdészház buszmegállóig jutottam. Aztán most ősz végén, amikor formán kívül voltam, elindultam, de már elég későn. S láss csodát, bár lassan, de Kétbükkfanyeregig könnyedén eljutottam a sötétben, viszont  ott már látszott, hogy ha továbbmegyek a maradék 3 km-re, akkor lekésem a 18:20-as buszt, a következő (utolsó) meg 20:20-kor indult volna. De még volt 15 percem, s felfutottam a balkanyarig meg vissza (az még kb 40-50 m szint volt) , bebizonyítva, hogy az erő megvan, csak az idő nincs. Nyilván visszafutni Pomázra már vsz nem bírtam volna.

Előzmény: Pinyo (229625)
Tisztul_A_Visztula Creative Commons License 2 napja 0 0 229645

A lowracer-ek és a highracerek is jellemzően (vagy mindig?) SWB-k, azaz a kerekek nincsenek egymástól lényegesen messzebb, mint az országútinál. Nyilván egy LWB bringa más, vagy egy tricikli, azokat a tetőn nehéz lehet szállítani.

Nekem mondjuk speciel a Mondeo kombiba is csak úgy fér be, hogy kiszedem az első kereket, de ez csak azért van, mert a kívántnál magasabbra állítottam a kormányt, ami két db J alakból áll.

De a lényeg minden bringatípusnál a feeling és a cél. Szar bringa nincs, aki erősödni akar, annak egy 30 kilós szörnyeteg sem átok, hanem tökéletes edzéspartner.

Előzmény: Alexfux (229644)
Alexfux Creative Commons License 3 napja -2 0 229644

És vannak, akik az egész világot kerülték meg fekvőbringákkal nászút keretein belül. Nem lehet a reku olyan rossz.

A nagyobb baj, hogy egy jó reku elég drága mulatság. Nekem egy Merida Speederem van, 209 EHUF volt újonnan. Ahogy néztem egy 26"-os reku a duplája is lehet.

Aztán hogyan szállítom autón? Mert a Speedert elég gyakran szoktam.

És a tárolás. Lakótelepen lakom, az ötödik szinten, ahova fel kell vinni a gépet és éppen hogy csak elég hely van a tárolására. Egy reku nem nagyon férne el ott.

De persze sosem volt rekum, ezekről a problémákról inkább csak olvastam itt-ott.

Előzmény: Tisztul_A_Visztula (229630)
jaro1979 Creative Commons License 3 napja 0 0 229643

Üdv bringások,valaki nem tudja meg tudnám -e szerezni a :Hegynek fel című könyvet,már mindenhol keresem de eddig eredménytelenül.Köszönöm a válaszokat!

SzeZo Creative Commons License 3 napja 0 0 229642

Ja, hogy beillesztés...

Előzmény: SzeZo (229641)
SzeZo Creative Commons License 3 napja 0 0 229641

Ha mindenképp Szobról akartok indulni, felesleges Szlovákiába menni, mert Vámosmikoláig egy enyhén emelkedő, de jó minőségű és csekély forgalmú úton haladhattok. Vámosmikolától Kemence felé viszont rendes dombok jönnének éppúgy, mint Letkés - Szalka után is (lásd a képet). A szél, ha olyan, mint a mai, igazán bekavarhat. Ma hol innen, hol onnan fújt, miközben egyenes úton gurultam.

A legszebb Szobtól az Ipoly völgye, de odébb is lehet bámészkodni. Ma is nehéz volt megállnom, hogy megálljak fotózni - de évente látom, minek a konzerv kép..?

Előzmény: imsailing (229640)
imsailing Creative Commons License 3 napja 0 0 229640

Köszi, és Marcony, neked is! Valami lájtos túrát szeretnék, mert egy térdproblémás is jön velem. Kipróbálja, mire képes, ezért nem akarunk hegyre menni és nagyon hosszút sem. Én jelenleg nagyobb hülyeségekre vagyok képes, de az összefejlődés a cél, hogy még sokáig túrázhassunk együtt :-)

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (229639)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 3 napja 0 0 229639

Az is jó, ha csak Szobon át? :-) Békásmegyer-Szob-Letkés-Párkány kedvenc útvonalam (ha marad idő/erő, akkor onnan haza is lábon). Nagyobb problémákra nem emlékszem. Idén még nem voltam.

Előzmény: imsailing (229632)
marcony Creative Commons License 3 napja 0 0 229638

Szobon még nem a legjobb, de a márianosztrai elágazástól teljesen jó.

Szalkától Párkányig, sőt Komáromig szintén.

Előzmény: imsailing (229632)
marcony Creative Commons License 3 napja 0 0 229637

T.Urak!

Köszönöm válaszaitokat.

Igyekszem máshogyan látni a leírtak alapján, ami nálam nem jelenti azt, hogy ki is próbálom.

Maradok az országúti biciklinél, amivel örök szerelem köt össze.:-)))

Montit is csak kétszer hajtottam úgy 100-120 km-t összesen.

Monti sem kell.

Üdv:

M

stoki Creative Commons License 3 napja 0 0 229636

Ha mégis rászánod magad egy fekvő kipróbálására és nem negatív előjellel állsz hozzá, akkor kezd a http://www.easyracers.com/toureasyadventure.html -vel.

Ezt is lehet köpködni, hogy hosszú és nem fér be a liftbe nem lehet megfordulni vele 2 méteren belül, nem lehet vállra venni, ugratni :), de ha csak az érzés meglesz - talán - másképp közelítesz ehhez a műfajhoz. Csodák nincsenek és mindenre megfelelő kerékpár nincs a proszi bringákból sem, de más élményt ad, amit jó megtapasztalni.

Előzmény: stoki (229633)
stoki Creative Commons License 3 napja 0 0 229633

Az a gond, hogy te már fejben eldöntöttéd mi a szar a rekukban. Innentől kezdve kialakult egy negatív hozzáállás, ami nehezen vagy egyáltalán nem törhető fel.

A fekvőbicikliknek is megvan a felhasználási helye, úgy mint a hagyományos tricikliknek vagy az összecsukható kerékpároknak, versenybringáknak.

A fekvők egy jelentős része nem a városba való, de van olyan típus amivel jól lehet boldogulni nem kerékpáros futár üzemben.

Ha az adott darabot a megfelelő környezetébe helyezzük mindjárt megjelennek az előnyök és csökkenek a hátrányok is.

imsailing Creative Commons License 3 napja 0 0 229632

Szobról indulva Szlovákia felé ti már jártatok bicajozni? Hol? Milyen?

Tisztul_A_Visztula Creative Commons License 4 napja 0 0 229631

Lassú

Tisztul_A_Visztula Creative Commons License 4 napja 0 0 229630

Hogy tévedsz-e, azt majd te eldöntöd. Egyfelől sokféle reku van, ahogy én hallottam 2 éve az AMB-ben, az eladott rekuk nagy része trike, tehát a borulás sem mindig kockázat. Másfelől az enyém pl. egy highracer típus, azaz elég magasan van a fejem. Nem mértem, de szerintem nincs sokkal lejjebb, mint amikor alsó fogásban előregörnyedek az országútin.

Hátranézni valóban nehéz, ezért is van visszapillantó, de speciel az én forgóm amúgy sem jó. Oldalra nézni is nehezebb vele, hiszen mire oldalra ellátsz egy szűk utcából érkezve a sarki ház mellett, addigra már a bringád nagy része kiért a keresztező aszfaltcsíkra.

Az 1-et én máshogy élem meg, jobban vigyáznak rám, kevesebben húznak el mellettem közvetlenül, gondolom azért, mert szokatlanabb is a reku, mint a megszokott upright bringák.

3-ban és 4-ben egyetértünk.

Viszont a rekumon nem fáj a forgóm annyit, a derekam sem, a kézfejem sem. S a rekuról sokkal többet nézem a tájat, mintha egy lassu chopper-rel túráznék.

S szerintem egy esés kisebb sérülésekkel jár a testtartás miatt, mint amikor felülről bucskázol előre.

De azért én is megőriztem az országútim vázát, mert azt sem utáltam meg, sőt ....

cobranco Creative Commons License 5 napja 0 0 229629

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!