Keresés

Részletes keresés

Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 26 órája 0 0 226832

Kíváncsivá tettél. :-)

Előzmény: imsailing (226829)
SzeZo Creative Commons License 26 órája 0 0 226831

Éjszaka csőtörés lehetett a 2-es úton, a Megyeri hídtól Dél felé. 1 - 2 centis iszap terítette be olyan 50 m-en a bringautat. Odébb már csak murva sodródott rá.

Reméltem, délutánra feltakarítják. Az úttesten ez meg is történt, nekünk otthagytak mindent. Gondolhatták: majd megszárad és a szél elhordja, vagy a kerekek lekotorják.

paplanfa Creative Commons License 1 napja 0 0 226830

Vili, vili.

Előzmény: imsailing (226828)
imsailing Creative Commons License 1 napja 0 0 226829

Nem vagyok szégyellős, de azért már visszaszelidültem, mondjuk úgy :-)

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (226826)
imsailing Creative Commons License 1 napja 0 0 226828

Mivel a sportruhákat általában alacsony hőfokon illik mosni, ezért nem szerettem a vazelines izét, mert ragaszkodik. Ha magad is mosol, akkor tudod, ha nem, akkor kérdezd meg azt, aki mos rád :-)

Miért ne írnának ide nők is? Sokan bringázunk, itt lehet kérdezni. Egy lányos nickről váltottam erre, mert a másikat kinyírtam, egyébként. Most már vili? :-)

Előzmény: paplanfa (226824)
paplanfa Creative Commons License 1 napja -1 0 226827

Vagy a nicknevek vezetnek félre. Ezek után a sánta kutya se biztos, hogy kan.

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (226825)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 1 napja 0 0 226826

Már csak az a kérdés, hogy mennyire nem szende. :-P

Előzmény: imsailing (226823)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 1 napja 0 1 226825

Talán nem figyelsz eléggé?

Előzmény: paplanfa (226824)
paplanfa Creative Commons License 2 napja -1 0 226824

Nehéz kimosni... aha. :)

Mitől érzem evidensnek, hogy kerékpáros topikban nők nem sohasem írnak...

Előzmény: imsailing (226823)
imsailing Creative Commons License 2 napja 0 0 226823

Hehehe :-) Futáshoz már használtam, rucka alá, de elég nehéz kimosni ezt a zsíros izét. A szendeszőke gyógyszerészkislánnyal csak annyi lenne a gond, hogy én nemszende barna nagylány vagyok, és egyébként is :-)

Előzmény: paplanfa (226818)
Didergő Király Creative Commons License 2 napja 0 0 226822

egy másik dolog: ezek a tömített, meg megnyújtott bowdenházvégek jók? eléggé tud szorulni a váltóbowdenem, nagyon utálom...

Didergő Király Creative Commons License 2 napja 0 0 226821

sziasztok! a lidl "baufix velo" anyagokkal van valakinek tapasztalata? láncra akarok kenőanyagot, eddig motip-ot használtam, de nagyon gyűjti a koszt, lehet tennék egy próbát ezekkel a lidl-ösökkel, ha érdemes. 2 deci asszem 900 ft, és van esős és száraz időhöz való is.

paplanfa Creative Commons License 4 napja 0 0 226820

Szőke nő lámpással keresi hercegét. Állítsd meg, mondd meg neki, hogy örökké elvakít szépsége és a holdra lehet nézni, de rá nem pedig oly régóta szeretnél.

Előzmény: _Sandrusz_ (226785)
paplanfa Creative Commons License 4 napja 0 0 226819

Ez máshol is így van. Képesek 2 méter és 0,4 méter széles sávokban ingadoztatni ugyanazt a nyomvonalat, mert az átlagos szélességnek meg kell lennie. Az rohadtul nem érdekli őket (hisz a büdös életbe nem bringázik a politikusz) hogy a 90 centis járdából lesárgacsíkoznak 40 centit, így mindkettő használhatatlan, balesetveszélyes, míg kint a picsában, erdőszélén pedig 2 méter széles autóút kalibert terítenek a nagy büdös semmiért. Aztán tudok olyat is ahol rohadt sok pénzért ledíszkövezték piros kockásan a bringautas részt, aztán hipp-hopp valami agyalágyult kitalálta, hát ez nem szabályos... leszerelték a bringatáblát, kirakták a tiltótáblát, és 2 kisrendőrrel napi szinten .asztatják a népet. Amíg nem jár le valami únióspénzes marhaság, nem lehet átépíteni (azaz visszaépíteni épeszűre). Isten barmai.

Előzmény: QQ (226794)
paplanfa Creative Commons License 4 napja -1 0 226818

Bemész a gyógyszertárba, odapattansz egy szendeszőke gyógyszerészkislányt és jó hangosan megsúgod neki, hogy a nadrágodba kellene valami síkosító. Úgy tudod a hivatásosok vazelint használnak, de ha tud jobbat, kérd meg, hogy ne fogja vissza magát.

Előzmény: imsailing (226797)
bm613 Creative Commons License 5 napja 0 0 226817

Szerintem ő jött valahonnan, befordult jobbra, és azon a jobb oldali útszakaszon jött ki egy udvarból az okostojás.

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (226815)
rinceWIND Creative Commons License 5 napja 0 0 226816

Én zömében nőnemű kerékpárosoktól látok olyan megoldásokat, hogy balra kanyarodás előtt vagy ötven méterrel átmegy a szembejövő sáv bal oldalára.

Valamint nő volt, aki szembe jött velünk autóval, szombaton, a Péterfy Sándor utcában, a kórház előtt, ahol egyirányú.

Persze,  idióta, hímnemű kerékpárosok is vannak szép számmal, mint az is, aki nem értette, miért mutatom, hogy agyilag nincs rendben, amikor jött szembe, az Andrássy úton, a kerékpársávon.

Előzmény: SzeZo (226814)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 5 napja 0 0 226815

Nem én adtam egyik mínuszt sem, de el tudom képzelni, hogy a mosdatlan szádnak szólt. Ennél azért kulturáltabban szoktunk itt írni. De az is lehet, hogy az ellentmondó leírásnak, mert ha arra fordultál, ahonnan az autó kijött, hogy láthattad ott az autót, ami már kijött onnan? Különben is a gyárudvarról jött ki, oda fordultál be?

Előzmény: Afrikams8 (226812)
SzeZo Creative Commons License 5 napja 0 0 226814

Remélem, nem az jött le az átlagnak, hogy szerintem csak nők tudnak hülyén közlekedni! Ilyet nem írtam és nem is utaltam rá.

Előzmény: Lassú Nyíl (226813)
Lassú Nyíl Creative Commons License 6 napja -1 0 226813

Én nem csak a növésben levőknél látok ilyen málfánkschönt... egyes úrhatnámok sem különbek... szóval ez a sajátosság nem nem nem nemfüggő. Az ilyen barmokkal nem is udvariaskodok, sőt... de többnyire tisztában is vannak vele, hogy szárosak.

Előzmény: SzeZo (226809)
Afrikams8 Creative Commons License 6 napja -1 0 226812

A mínuszból ítélve,  úgy látszik van itt olyan aki pártolja az ilyen töketleneket.Oké!

De tedd ezt majd akkor is , ha bringán ülve a kamikáze akciójuktól hátrányod származik.

Előzmény: Afrikams8 (226810)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 6 napja -1 0 226811

Jobb vagy, mint Esterházy. Ő csak egy nőről tudott írni. :-)

Előzmény: SzeZo (226809)
Afrikams8 Creative Commons License 6 napja -2 0 226810

Amikor a nagyképűség böszmeséggel párosul.

Lehet rajta röhögni, lehet rajta sírni, döntse el mindenki maga vérmérséklete szerint.

De azt jó tudni , hogy ilyen kétlábú barmok "közlekednek" útjainkon.

Következő: tekerek bringával du. fél öt körül, amikor tőlem jobbra kb. 200 méterre egy gyár-

udvarról, a sorompó után fordult ki jobbra kis ívben egy autó.

Ebben nem is lett volna semmi különleges, de a vezetője padlógázzal tette ezt, legalábbis

a visító motorhangból és gumicsikorgásból erre lehetett következtetni.

Még meg is fordult a fejemben: -na, ez az állat sem akarja megérni a holnapot..

Közben jobbra fordultam, tehát arra ahonnan az autós kihajtott, és a következő kép tárult a

szemem elé, a kabrió, alighanem MX-5 volt, átfordult és égnek álló kerekekkel az árokban

landolt.Besokallt a marhája.

Járókelők már szaladtak oda, én is odaértem, és láttam hogy a "sofőr" már mászik is ki a kocsi

alól, vigyorogva, valami olyasmit mondott a segítségére sietőknek hogy:- hát ez meg hogy

történt?

Én megmondom baszd meg!

Úgy , hogy a nagyképűségtől elvakultál, és balfaszkodtál egy sort, örülhetsz hogy ennyivel

megúsztad.

SzeZo Creative Commons License 6 napja -2 0 226809

Két nő:

Az egyik egy belvárosi, amúgy egyirányú (csak bringásoknak, piktogrammal is jelzetten kétirányú) utcában csálingázott a bal oldalon. Egy ideig nem mertem elmenni mellette, mert azt hittem, mindjárt visszajön a jó oldalra. Mondtam neki, hogy ebben az esetben a jobb oldal, az tényleg jobb. Valamit visszarikácsolt.

A másik az óbudai vasúti megálló alatt kelt át. Régebben ott egy alagút volt, most kettő van - mitadisten: egy jobb és egy bal. Lendületesen fordultam a jobb oldaliba és majdnem csattantam a szemből tekerő nőszeméllyel. Ennek sem tetszett megjegyzésem a másik oldalra való utalással...

Ezután jutott eszembe a tegnapi Showder Club ismétlés, ahol a sztori szerint a hölgy jobbra indexelt, majd balra kanyarodott és kérdőre vonás után azt mondta, hogy azt hitte: szemből jön. Ráadásul kollégám megerősítette, hogy az ő felesége sem érti, mi ebben a kivetnivaló.

De tényleg: ha szemből jöttek volna, pont a jó oldalt választották volna:-).

mzsombi Creative Commons License 6 napja 0 0 226808

Az lett, ma reggelre már látszott, mi a baj... Köszi a segítséget!

Előzmény: henngergely (226807)
henngergely Creative Commons License 2016.09.21 0 1 226807

Lánc is lehet.

Előzmény: mzsombi (226805)
Rottentroger Creative Commons License 2016.09.21 0 0 226806

Én először a hajtőmű+középcsapágy párost vizsgálnám! :)

Előzmény: mzsombi (226805)
mzsombi Creative Commons License 2016.09.21 0 0 226805

Sziasztok!

Egy Neuzer Courier DT-m van, 2x8 sebességes hajtással, Claris váltókkal. Az utóbbi pár napban azt vettem észre, hogy mikor erősebben hajtok, valami akad/kottyan kicsit a hajtásban. Nincs összefüggésben a pedálok állásával, hol az egyiken, hol a másikon érzem, 3-4 fordulatonként jön elő. A hátsó fokozattól is független a dolog, mindegyikben csinálja, ezért talán nem is lánckerék. Merre érdemes nézelődnöm? Szabadonfutó lehet esetleg? Álló helyzetben átforgatva nem érződik semmi rajta.

Köszönöm előre is a segítségetek!

cobranco Creative Commons License 2016.09.20 0 2 226804

imsailing Creative Commons License 2016.09.20 0 0 226803

Köszi, a nyereg állítgatását kipróbálom, ezen az előrecsúsztatáson most elgondolkodom. A monti nyergét használom a trekkingen is, mindig átteszem nyeregcsővel együtt, mert bár az sportosabb, de mégis kényelmesebb mint a trekkingé volt (valszeg azt már el is ajándékoztam), valahogy összeszoktunk már. Most a trekkinget hajtom a hideg szezonig, és már jobb a helyzet. Igen, máshogy ülök a montin, és az utsó napokon vettem észre, hogy gyorsításkor és emelkedőn szeretek hátracsúszni. De nem ülök nagyon az elején amúgy sem, ott semmi gondot nem okoz, csak a seggemen, pont az ülőcsontnál. Majd állítgatok, mert nagyon bírom a "traktoromat", egészen megszerettem helyettes bicóként, amíg a trekking gyengélkedett.

Biztosan nézek majd másik nyerget is, ha másért nem, kíváncsiságból, vagy hogy legyen mindkét bicajnak nyerge. De most megint elment az eszem, és gondolkodom egy országútin is, szóval lesz mit mérlegelni.

Előzmény: Grizzly. (226802)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!