Keresés

Részletes keresés

Ashi Valkoinen Creative Commons License 45 perce 0 0 238104

Szokásos. Lassan szükség lenne egy budapesti kerékpárosok csatornára és pellengérre állítani az ilyen faszokat.

Előzmény: SzeZo (238103)
SzeZo Creative Commons License 2 órája 0 0 238103

Gyalogátkelő a 11-esen, a Rozália utcánál (Pók u. környéke).

Az egyik oldalról a HÉV-ről leszállók, a másik oldalról a HÉV-hez, buszhoz igyekvők indítottak "rohamot". Tele volt a zebra, a tömeg sűrűjében semmi szabad hely nem volt.

A gyökér, vadbarom biciklis mégis megoldotta, hogy legyen helye. Igaz, alig haladt gyorsabban, mint a tömeg, de csak átfurakodott a túloldalra.

ujszela Creative Commons License 12 órája 0 0 238102

Ujbubo, nem lehet, hogy gumifalcos köpenyhez való a felni? Azt már évtizedek óta nem gyártják. Ha nem restaurálni, hanem használni akarod, akkor szerintem fűzzél bele inkább egy 622-es felnit.

Előzmény: ujbubo (238066)
rezgaras Creative Commons License 1 napja 0 1 238101

Praktikus okokból azok privilégiuma, akiken nincs rendszám. Gyalogosok, rolleresek, biciklisek, robogósok.

Előzmény: Ashi Valkoinen (238100)
Ashi Valkoinen Creative Commons License 2 napja 0 0 238100

Nyilván nem mész át pirosnál, de ugye most a topiktársak ott tartanak, hogy bringával pirosozni oké, ha nem zavar és veszélyeztet senkit, kíváncsi vagyok, ezt bringás privilégiumnak tartják vagy más járművek vezetői számára is oké, ha úgy pirosoznak, ha nem zavarnak vagy veszélyeztetnek senkit.

Előzmény: főgóré (238099)
főgóré Creative Commons License 2 napja 0 0 238099

pirosnál semmivel sem ildomos elindulni/átmenni.

viszont, van amikor célszerű!

útkereszteződésben gyalog akartam átkelni a zebrán, de valami elbaszódhatott a lámpánál mert állandóan

pirosat jelzett.

már minden irányból elment mindenki, de itt még mindig piros, alaposan körül néztem , sehol senki

és szépen átballagtam.

Előzmény: Ashi Valkoinen (238094)
Pinyo Creative Commons License 2 napja 0 0 238098

Köszi Robi!

Előzmény: Fishtax (238096)
orygabor Creative Commons License 2 napja 0 0 238097

Hogy váltották neked az eurót? Én leragadtam a 400 forintnál.

Előzmény: pitti (238095)
Fishtax Creative Commons License 3 napja 0 0 238096

282. telehódas HHH

Hely: Budapest

Dátum: 2024. április 23. (kedd)

Időpont: 20:00

TalálkozóBatthyány tér Duna felőli oldala, a HÉV feljáró mellett

Program (Classic): szokásos útvonalon fel a HHH-ra, majd vissza (a szokásos útvonal aszfaltot jelöl, mégpedig Batthyány tér - rakpart kerékpárút  - Kolossy tér - Szépvölgyi út - Fenyőgyöngye - HHH). Alternatív útvonalak egyénileg választhatók.

Program (Extra): Visszaúton Pálvölgyi-barlangnál opcionális büfézés, üdítő, miazmás.

Kötelező kiegészítők: lámpa előre, hátra!!

Ajánlott kiegészítők: bukó, pulóver, bundabugyi, stb.

Mindenkit szeretettel vár a "Rendezőség"!

Értelmi szerző: robi

Szervező: esetleges, alapjáraton Pinyo(?)

 

244. Sijófoki Telihold Túra

Hely: Siófok

Dátum: 2024. április 23. (kedd)

Időpont: 20:00

Találkozó: a Víztorony melletti parkolóban

Program (Classic): végig aszfalton kirándulás a balatonvilágosi Panoráma kilátóhoz.

Program (Special): a balatonvilágosi Panoráma kilátó megközelítése autópályán (matrica kötelező!).

Program (Extrém): Közlekedés céljára a Balaton felületének igénybe vétele(vitorlások előnyben, de a dombra cipeléshez külső segítség nem vehető igénybe).

Ajánlott felszerelés: bicikli, bukósisak, első-hátsó lámpa, strandpapucs, fürdőlepedő, napszemüveg, strandlabda, jókedv, kacaj, meleg tea, stb.

Mindenkit szeretettel vár a "Rendezőség"!

Szervező: bátyó

 

Telehódas topiktúrák időpontjai 2024-ben:

január 25. (csütörtök) 18:30

február 24. (szombat) 18:30

március 25. (hétfő) 18:30

április 23. (kedd) 20:00

május 23. (csütörtök) 20:30

június 21. (péntek) 21:00

július 21. (vasárnap) 20:30

augusztus 19. (hétfő) 20:00

szeptember 17. (kedd) 19:00

október 17. (csütörtök) 18:30

november 15. (péntek) 18:30

december 15. (vasárnap) 18:30

 

robi

Előzmény: Fishtax (238018)
pitti Creative Commons License 3 napja 0 0 238095

Ha szeretnél egy bármilyen kerékpárt elektromossá átalakítani...

 

Üdvözlet, eladnám a pár napja vásárolt gyári szettet:

 

YOSE POWER  E-Bike Conversion Kit 36V 250W Black Front Motor Kit 26" / 28"(700C) & HL1 36V15.6Ah Battery Hub Motor Conversion Kit DIY 

Nézzétek meg a honlapon ahonnan rendeltem:    yosepower.com

 

A szett  28"-os, original dobozban, mindent tartalmaz, ami a felszereléséhez szükséges.

 

260 Euro volt, plusz 22 Euro a szállítás.

 

188000 Ft-ba került nekem.

 

160 ezerért eladnám. 

A szett Győrben van.        gyafi50@gmail.com   

 

Ashi Valkoinen Creative Commons License 3 napja 0 0 238094

Egy rosszul beállított lámpanál, nulla forgalomnál, alapos körülnézés után kocsival is átcsoroghatok? Hiszen nem veszélyeztet vagy tart fel senkit.

 

Rollerrel?

Furgonnal?

Busszal?

Kamionnal?

Előzmény: altenberger (238088)
rezgaras Creative Commons License 4 napja 0 1 238093

Forgalomban nem bambulunk! Sem biciklivel, sem autóval!

Előzmény: orygabor (238091)
_cvisoma_ Creative Commons License 4 napja 0 3 238092

Nem azokkal van a baj, akik ha tényleg nincs senki a közelben, akkor alaposan körbenézve, ésszel, 0 kockázat mellett átmennek a piroson. Velem is sokszor előfordult már bringásként.

A baj azokkal van, akik ha hoznának olyan szabályt, hogy bringával ha tényleg nincs senki a közelben, akkor alaposan körbenézve, ésszel, 0 kockázat mellett át lehet menni a piroson, akkor ők abból csak annyit jegyeznének meg, hogy bringával át lehet menni a piroson. Mint ahogy sokan az egyirányú utcába is betekernek szemből, mert csak annyit jegyeztek meg, hogy azt szabad. Azt már nem, hogy csak akkor szabad, ha tábla megengedi. 

Előzmény: altenberger (238089)
orygabor Creative Commons License 4 napja -2 1 238091

A piros=tilos nemcsak elvi kérdés. Fontos, hogy reflexként beleégjen az emberbe, mert a reflex olykor megmenti, ha elbambul. Vagy kinyírja, ha rossz reflex ég be.

SzeZo Creative Commons License 4 napja 0 0 238090

Ahogy azt Kőhalmi mondta: a piros, az egy veszélyes zöld.

 

Régebben volt egy életveszélyes jelenetem a Filatorigát átkelőnél. Megszoktam, hogy ott jobbról, balról jönnek a szerelvények, megállnak, pihennek keveset, majd tovább szökkennek. Meg szoktam várni a fehér jelet. Ez esetben siethettem és majdnem bementem az átjáróba. Szerencsére a HÉV vezetője tülkölt, pedig nem láthatott és rájöttem, hogy idegen vágányon közlekedik (nem is lassan).

Előzmény: altenberger (238089)
altenberger Creative Commons License 4 napja 0 2 238089

Nálam az az elv, hogy senki előtt nem megyek át. Tehát nem az, hogy messze van, még átérek, de ha tényleg nem jön senki, akkor simán áttekerek.

 

Ilyenkor a piros lámpát éjszakai villogó sárgaként kezelem. Lehetne egy ilyen KRESZ módosítás!

Előzmény: orygabor (238085)
altenberger Creative Commons License 4 napja -1 2 238088

"Ma is átmentem legalább 3 piros lámpán"

 

A mínuszozó öreg néni (idős hölgy) nyilván úgy képzelte el a szituációt, hogy van egy 2X3 sávos út, ahol 70-nel haladnak a buszok, kamionok, villamosok tömött sorokban és egy őrült kerékpáros 50-nel közébük veti magát. Az eredmény óriási fékcsikorgás, ütközések, kisikló villamos, járdára felszaladó, óvódás csoportokat (!) elgázoló autók! :-)))

 

Igazából meg csak egy rosszul beállított lámpánál, alapos körülnézés után átcsorgó bringásról van szó.

Előzmény: rezgaras (238084)
SzeZo Creative Commons License 4 napja 0 0 238087

Van a körúton néhány kereszteződés, ahol a villamosnak és a gyalogoknak már szabad, a velük azonos irányba tartó egyebeknek piros. Előfordul, hogy jobbra bekanyarodom, mielőtt kizöldülne, ha nincs gyalog a zebrán.

Előzmény: vizus (238086)
vizus Creative Commons License 4 napja 0 0 238086

Jobb ( Szabálykövetőbb) országokban természetesen lefordulhatsz jobbra kis ívben piros lámpánál, ha a forgalom megengedi. és persze ha nincs kint a Don't turn on red tábla. Én hazánkat is jobb országnak tekintem, ha bicajon vagyok. Plusz még zebrán is áttekerek, ha nincs forgalom. Ha  ott áll egy rendőr megkérdezem, mehetek? (Eddig kétszer fordult elő, mindkétszer bólintott.)

Előzmény: rezgaras (238084)
orygabor Creative Commons License 5 napja 0 0 238085

Hm. Nem volt forgalom...

Előzmény: rezgaras (238084)
rezgaras Creative Commons License 5 napja -1 1 238084

Amikor ezeket olvasom, mindig hullámokban jön rám a lelkiismeretfurdalás... Ma is átmentem legalább 3 piros lámpán (nem volt semmi forgalom).

NAR Creative Commons License 5 napja 0 1 238083

A szabálykövetési hajlandóság úgy általában alacsony mifelénk. Nem csak közlekedésben. Hétvégén Balatonra mentünk, a 8-as útról a 77-esre kanyarodva 800 méter hosszú sor volt (amikor a sor végére értünk, a GPS azt mutatta, hogy 800 méter múlva kell balra kanyarodni). Amíg eljutottunk a kereszteződésig, egy autó előzött balról (a szabályosan szembejövőknek le kellett húzódniuk) és kettő jobbról a padkán. Ez a balkáni közlekedési morál (bár lehet, hogy ez lassan sértő a szlovénokra és a horvátokra). És azért ne felejtsük el, hogy nem mindegy, hogy 100 kilós testként vagy 1500 kilós testként veszélyeztet valaki másokat...

Előzmény: Ashi Valkoinen (238079)
orygabor Creative Commons License 5 napja -1 2 238082

Nem azért szarnak a szabályokra, mert nem ismerik, szerintem ez a jogsiötlet ezt ne fogja megoldani. A felnőttek közül biztos, hogy szinte mindenkinek van jogsija. A biciklis kicsit szabadnak érzi magát: már nem ember, még nem állat, mozgékonyabb a gyalogosnál, de nem is gépjármű. Valljuk be, néha mindannyiunk kicsit lezseren kezeljük a szabályokat. Ehhez járul még sok-sok eldolgozatlan kereszteződés, csatlakozás, kétes helyzet, (pl: kerékpárútról a kereszteződésben elslisszolhatok-e jobbra, balra) stb. 

Ezzel együtt persze annak van igaza, aki betartja a szabályokat, kész.

xrami Creative Commons License 5 napja 0 0 238081

kieg: "munkaidőben és munkavállalóként"

Előzmény: xrami (238080)
xrami Creative Commons License 5 napja 0 0 238080

Alap előírásnak kellene lennie, hogy bármilyen közlekedési eszközzel munkaidőben csak az közlekedhet akinek minimum kismotoros jogosítványa van. A postásnak és a bedobálós újságot kihordónak, meg a hátdobozos rabszolgahordároknak is. Elektrollereseknek is.

Előzmény: Ashi Valkoinen (238079)
Ashi Valkoinen Creative Commons License 5 napja -2 0 238079

1. Sehol nem írtam motorizált járművet vezetők szabálykövetési hajlandóságáról. Az sem jobb, szabálytalankodnak mást, de azért a járdán, az én gyalogos zöld jelzésemen felettébb ritkán ütnek el, ahogy ha megállok a pirosnál, ritkán kerülnek ki és mennek át.

 

2. A kerékpárosok között (ahogy a furgonosaid között is) az időkényszerben levő futárok szabálykövetési hajlandósága még alacsonyabb. Ezzel sem mondtam újat.

 

3. A kerékpáros (és sajnos már a robogós) futárok között is megjelent az a munkaerő-csoport, akik egész egyszerűen nem ismerik és/vagy leszarják az európai (beleértve a csak balkáni) közlekedési rendszerek elvárásait.

 

Ezt szerintem mindenki látja, aki nem a körúti romkocsmaértelmiségi rózsaszín szemüvegén át tekint a fővárosi kerékpározásra.

Előzmény: NAR (238078)
NAR Creative Commons License 5 napja 0 1 238078

"átlagos kerékpáros szabálykövetési hajlandóság"

 

Igazából a jelzős szerkezetet nem értem. Kimentem az irodaházból ebédelni, azt láttam, hogy mélygarázsból kihajt egy furgon, észreveszi, hogy az 50 méterre lévő lámpa sárgára vált, erre beletapos a gázba (kicsit meg is csúszik a furgon hátulja) és sprintel a főút felé. Természetesen nem érte el a sárga végét, de ez nem zavarta abban, hogy piroson átszáguldjon a zebrán, ki a főútra. Tegnap azt láttam, hogy mellékutcából kijött a gyalog, majd telefonját bámulva elkezdett a főúton a forgalommal szemben sétálni (a járda nincs két méterre).

Előzmény: Ashi Valkoinen (238075)
xrami Creative Commons License 5 napja 0 0 238077

A hülye még csak nem is a fehér vonalon kívül ment véletlenül se tévedt oda, mert nem ment ki az első lehajtón. Sávváltási karjelzés, hátranézés semmi. Ellenben 1:30 reklám a rabszolgahajcsároknak.

Előzmény: Ashi Valkoinen (238075)
orygabor Creative Commons License 5 napja 0 1 238076

Színtiszta rasszizmus. Alapvetően teljesen szabályosan közlekedett. Az apróbb hibák, úgymint autóúton kerékpározás etc. kárpótlás az évezredes fehér elnyomásért és valljuk be, nem is igazán nagy ár...

Előzmény: Ashi Valkoinen (238075)
Ashi Valkoinen Creative Commons License 5 napja -3 0 238075

Az átlagos kerékpáros szabálykövetési hajlandóság, kiváltképp a futárok között, eddig sem volt túl acélod, de az import munkaerő tömeges alkalmazásával olyanok is a közúti közlekedés rendjébe kerültek, akiknek fogalmuk sincs a jelzőtáblák, jelzőlámpák jelentéséről, és gyakorlatilag a harmadik világ közúti káoszát bemutató videókon látható módon közlekednek - amerre előttük szabad az út, arra mennek, legyen szó járdáról, zöldfelületről, egyirányú utcáról vagy villamossínről. 

 

Vagy éppen az M0 autóútról.

 

https://index.hu/belfold/2024/04/18/etelfutar-m0-autopalya-budapesti-autosok/

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!