Keresés

Részletes keresés

turabolond Creative Commons License 1999.07.12 0 0 695
bike&hike
szerintem 3 labbeli kell egy hosszabb turara:
1.bringascipo- klipszes+v. patent pedalos=bringazasra+kis tura
2.bakancs- komoly tura (egy sima sport- ill. bringascipoben konnyen kibicsaklik a labad ha nagy hatizsak van rajtad v. ha koves a terep)+
ha hidegben esoben bringazol jo szolgalatot tehet a bakancs!!!
3. papucs v. szandal h a nap vegen vegre levegot is kapjon a labad...

ez egy kicsit soknak tunik...de mukodik. A bringad ugyis tele van aggatva kajaval, satorral polifommal, ruhakkal...

stoki Creative Commons License 1999.07.12 0 0 694
SHIMANO SPD..., de ez kattintós pedálklipsz nem a belebujós ...
Előzmény: Madarka (693)
Madarka Creative Commons License 1999.07.12 0 0 693
Nalam egy idoben fontos szempont volt a bicajnal, hogy mezitlab is lehessen tekerni, ugyanis strandra jartam velem. A jo kis csepel gumiledal erre tokeletes.

Tenyleg, ha egy menetben akarok bicajozni is meg turazni is (esetleg bicajjal a hatamon) es nem akarok ket cipot vinni, tovaba klipszet is szeretnek hasznalni akkor milyen cipo kell?

Előzmény: stoki (692)
stoki Creative Commons License 1999.07.12 0 0 692
turabolond

Ahhoz képest egész jól nyomod ...
...hát nem tudom ???
A cipőt leszámítva...,de a fene tudja...szerintem egészen jól beleillik a topicba, hiszen a gyalogos turista meg a kerékpáros turista között nem érzek nagy különbséget...
Kerékpáros topicot nyitottam volna, de turista topicot már nem biztos, mert én inkább kerékpáros vagyok, mint a turista ..., de még meggondolom...

...és mit szólnak a többiek ???
...ha nagyon off így a topic, lehet nyitni egy 3822-ik topicot is ...

A kínai cipőket meg hagyjuk inkább mezítláb tekerek :-)

Előzmény: turabolond (691)
turabolond Creative Commons License 1999.07.12 0 0 691
stok.
tapasztalat-csak azert lehet, mert mar tobbet szivtam nalad...eso átázás stb. és még így sem biztos...

Sator-2 fedelu, eloteres 2 szem dom sator. Sok valtozat valtozoan magas arak. 1 fedelu csak a Balatonra jo v. nyari idore jo. "Komolyabb" turához érdemesebb jol körülnézni. En 1 kb. 7éves domsátrat nyúzok-amit még régen családi sátrazáshoz vettuk vmilyen csomagkuldo szolg.-tol. Meglepoen tartos, nagy belteru, kicsit nehez 5kg, de ez van...

iranyar 12-13e a nubuk cipok. lehet h pl. 1 20napos bringaturara erdemesebb kinai piacon cipot venni kb. 1e ft ha tudod h a klipsz, v kovek szetszedik es talan kibirja kov. evig is....

cst.
(kezd egy kicsit turava valni a forum ha akarod csinaljunk 1 uj tura forumot én most forumozok eloszor uhogy ha akarod pls. te csinald.)

stoki Creative Commons License 1999.07.12 0 0 690
Még nem bivakoltam (én is ilyeneket olvastam róla), de egy jó megoldásnak tartom kerékpárnál ...aztán várom a véleményed, ha Te tapasztaltabb vagy sátrak ügyben ... (egyre inkább úgy tűnik :-))

Na megnézem én azt a boltot ... valami irányárad nincs ???

Előzmény: turabolond (688)
turabolond Creative Commons License 1999.07.12 0 0 689
bringa link:

http://www.sheldonbrown.com/harris/index.html

turabolond Creative Commons License 1999.07.12 0 0 688
stok.
merrel honlaprol nem tudok...A Jokai téren van 1 kis boltjuk. Altalaban 1 bena ember szolgal ki aki kb. a cipofuzok szine szerint ajanlja a modeleket.
-van softbakancsuk is. Terepfutocipo is, meg jo eros felcipo is. Igy nyaron kicsit meleg+a sarkamnal szakadozik 1 kicsit a szivacs (1 eves) de meg mindig jobb mint az adidas+nike+stb. csicsás műanyag cipői...

ja még bivakzsak/sátor: nem tudom próbáltad-e mar. En igen. Reggelre a sajat magad altal kipárologtatott vizedben fogsz fekudni. Csak vészhelyzetekben v. minimalpackereknek jo szerintem. Egy 2 szemelyes, eloteres sator mindenkeppen kell-el lehet oszani a sulyt..

cst.

stoki Creative Commons License 1999.07.12 0 0 687
NA most már kivárok, mert mindig elbeszélünk egymás mellett ......::::-)))))
Előzmény: turabolond (686)
turabolond Creative Commons License 1999.07.12 0 0 686
stok.:
-ja még cipő: merrel: 1 merrel bakacsot+szandált már elkoptattam, nem kell annyira betörni a bakcsot, mint az igazi bőröket, könnyű, kényelmes 2 és fél év intenzív használat után a ragasztott talp lejött hiába a Palmatex kúra...

on Sachs:
-felép: elől 1 tányér+alu lánvédő, hátul 7-es racsnisor+3-as agyváltó.
tisztítani nem kell annyira csak ahol a vékony lánc kijön az agyból.
Ismerek 2 embert aki össze tudja szerelni (szétszedni sokan tudják...) sok kis fogaskerékből, mütyürökből áll..de eddig nem kellett szerelni. Szerencsére. Nem tudom mit csináltam volna az alpokban ha belül megroppant volna vmi...de ez nem túl valószínű..nem downhill ez..csak finoman szépen. 2 éve van meg. Ár: sok-jó ismeretség kell hozzá :-)))
A BIKER Kft. forgalmazza (nagyker) -a Sachs-ot felvásárolta a Sram (amik)
így most az ő nevuk alatt lehet kapni.

jószeren
cst.

stoki Creative Commons License 1999.07.12 0 0 685
Na 5 másodperccel nyertem ...:-)

Tengerszem az drága én találtam egy HITEC nagykert :-)!!!
VAn a Merrelt-nek "softbakancsa is", mert azért igazi túrabakancsba hülyén mutat az ember általános viselettel az utcán ???
ÉS van a Merrelt-nek honlapja, mert a HITEC-nek volt, csak eltűnt (onnan néztem ki a mostani csukát is...)
Nem vagyok én olyan nagy turista, csak softturista ..., viszont a kényelmes terepszerű színű egyszerű cipőket nagyon szeretem és a nagy cégek csak mindenféle csicsa cipőkkel nyomják tele a piacot ...

"""leálltam off uff """ Azért remélem sűrűn benézel...!!!

Előzmény: turabolond (684)
turabolond Creative Commons License 1999.07.12 0 0 684
stoki mesternek:

csuka: a TheNorthFace-lehet h jól néz ki, én csak a sátraikat ismerem. Drágák...és túl sok mindennel foglalkoznak-az ár/minőség arány elég gyatra.
Tanács:
-Tengerszem (http://www.net23.hu/tengerszem/) (Dohány utca xxx) használt bakancs-lehet találni egész jó, megkímélt "egyedeket".
-ha új érdekel: én a Merrelt ajánlom. Cipő+bakancs+papucs. "Vibram" masszív olasz talppal gyártják őket szépek jók csak az áruk...
+szerintem nem jo amiben gyongyvaszon v. szovet van. Ugysem tud azon keresztul lelegezni viszont beázik kiszakad. Lényeg: minnél kevesebb részből legyen összevarrva...leálltam off uff

jószeren
cst.

stoki Creative Commons License 1999.07.12 0 0 683
Arabella

Láttad .... a másik bringás topicban bírálnak (minket), remélem egyet értessz (így utólag velem)...:-)
Szóval offtopic email-ben, különben agyoncsapnak minket :-) !!!

turabolond

Jó hogy beestél ide, gondolom pont szerkesztetted az irományod, amikor a túracipős kérdést feltettem, azért válaszolj, ha tudsz ...
Mesélj már arról a sachs-ról is ... én még nem találkoztam emberrel, aki használt volna ilyet és marhára érdekelne, mivel nekem is volt ezer éve egy shimano 3 sebességes kontrás agyam és marhára csíptem. Mióta nyúzod, mennyiért vetted, hol lehet ilyet kapni, tudod-e pucolni, egyáltalán lehet-e pucolni stb.

Előzmény: turabolond (682)
turabolond Creative Commons License 1999.07.12 0 0 682
A Speedhubról:
http://www.rohloff.de/english/products/speedhub/index.htm

minden, amit tudni akartok róla itt megtalálható. Töltsétek le a pdf-et is, érdekes... az szerkentyű k. drága egy magyar bringásnak /túrásnak/, de én egyébként is imádom az agyváltókat (most Sachs 3x7-em van- a legmegbízhatóbb váltó- xtr mehet a levesbe...) a Rohloff pedig különösen jó tulajdonságokkal bír: no elsőváltó, elől csak egy lánckerék, rövid láncfeszítő, egyenes láncvonalvezetés, rövid küllők+az agy totál középen van=merev kerék, gyorsszáras=gyors kerékcsere szerszámok nélkül, az egész rendszer olajfürdőben van...akit még részletesebben érdekel nézze meg a hivatalos oldalon...

a bringas linkek:

-a m.zone-on és a tilmann.com on is sok bringás infó van..
-http://www.koga.com/ - a (tura)bringák királya, partedli elő, indul a nyálcsorgatás
-http://alum.wpi.edu/~desousa/cycling/convert.htm -normál bikeból túrabike

még van elég jó, összefoglaló oldal, de nem találom a címet...majd

jószeren
cst.

Arabella Creative Commons License 1999.07.12 0 0 681
Méghogy sátán, meg sánta, meg ilyenek, köszönöm, hogy kikérted magamnak:))
Szombaton eláztunk a Kékesen, vasárnap meg nem ázott el a Kandúr a budai hegyekben csak csurom sár lett.
Arabella
Előzmény: stoki (674)
stoki Creative Commons License 1999.07.12 0 0 680
MEgint féloff...
Neked vannak jól bevált magyar túrafelszerelés címeid (ha lehet link) , főleg túracipők érdekelnek ???
Én most egy HITEC cipőt használok és marhára bevált, de itt az első linken találtam egy "THE north face" csukát és az is nagyon szimpi, ugyanis ez a fajta cipő a stílusom..., de kéne egy jó terepmintás bivaksátor is....meg ilyesmi, SZÓVAL ???

(Azért nem volt annyira off, mert valahogy egy kerékpártúrán is kell közlekedni a kerékpár és a még nem létező sátor között :O))))))

Előzmény: stoki (678)
Bahh Creative Commons License 1999.07.12 0 0 679
turabolond
A Speedhub 500-rol nincs link? Engem is erdekelne!
Előzmény: turabolond (677)
stoki Creative Commons License 1999.07.12 0 0 678
turabolond

A bringást kihagytad (lehet, hogy nincs???), de a többit megnézem ...
Épp a másik topicban hadakozok az offtopicok miatt, meg, hogy túl szakmai a topic. Ettől függetlenül örülök a linkeknek, meg hogy összeakadtunk, mert engem a túrázás is érdekel (régen nagy Kéktúrás voltam) és véleményem szerint a kettő valahol rokon ...
...köszi..., te láttál valahol túrás topicot (főleg "szakmai"), mert én nem ???

Előzmény: turabolond (677)
turabolond Creative Commons License 1999.07.12 0 0 677
Gyalogos tura linkek:

-www.mountainzone.com - a legjobb: tura, monti, sí, maszas +jó cikkek, sok szép kép, hírlevél...

-www.rockandice.com -inkabb sziklamászós

-http://www.tilmann.com/ - a kerekes expediciókat kedveli a fickó (én is) de őt a VauDe szponzorálja

-www.extra.hu/csavargas - "bringás-gyalogos" még elég kezdetleges, kicsi, de a sajátunk fel szeretnénk rakni az eddigi túráinkon készült képeket, naplókat stb. csak eddig nem volt rá sok idő...

jószeren
cst.

Előzmény: stoki (676)
stoki Creative Commons License 1999.07.12 0 0 676
turabolond
(A nevedből leszűrve : gyalogos túrában is otthon vagy ???)

Ha van link nyomjad engem érdekel !!!

Előzmény: turabolond (675)
turabolond Creative Commons License 1999.07.11 0 0 675
Sziasztok

Ha valakit bovebben erdekel a Speedhub500 (Rohloff) van sok info+kep.
Eljenek a vadkempingezo, halozsakos magashegyi bikerek, hikerek.

joszeren
cst.

stoki Creative Commons License 1999.07.09 0 0 674
Kikérem magamnak Arabella nevében ...:-)
Én lehetek sátán, de Arabella min. tündérke ...:-)
Előzmény: clisHe (673)
clisHe Creative Commons License 1999.07.09 0 0 673
hmm,
sánta sátán hátán sátán
együtt botorkálnak sántán

:o))

stoki Creative Commons License 1999.07.09 0 0 672
Arabella
Ha eljössz velem ... mert én csak jó időben szoktam biciklizni :-)
Előzmény: Arabella (671)
Arabella Creative Commons License 1999.07.09 0 0 671
Ezért nem volt jó a mi szerverünk sem, most meg az ittenit fenyegeti a vihar , hát mikor fogok én egyszer már végre egy jót bicajozni, de komolyan???
Arabella
Előzmény: stoki (670)
stoki Creative Commons License 1999.07.09 0 0 670
Ja aki a Riviérán feszít ;-)
Itt már három napja kaka az idő ...Szerintem tőletek jött a front, ami szerintem múlt héten nálatok tombolt ...az most a mi fejünket mossa...
Előzmény: Bahh (669)
Bahh Creative Commons License 1999.07.09 0 0 669
Gyerekek! Mi a bajotok az idovel? Itt hetagra sut a nap es barmerre indulnek mindig hatszel lenne :-))
Előzmény: stoki (668)
stoki Creative Commons License 1999.07.09 0 0 668
Arabella
Megint beb*tt ez az idő, de most nem is jósoltam semmit...
Úgy látszik akkor van jó idő, amikor szabadságra távozom ...(lásd múlt hét:-))

Herb
Én Bp-i vagyok, még ha megkukulok se leszek miskolci ...

Előzmény: Arabella (667)
Arabella Creative Commons License 1999.07.09 0 0 667
Stoki!
Péntek van és megint esik az eső!!!
Arabella
Herb-Atea Creative Commons License 1999.07.08 0 0 666
Ismételten felteszem a költői kérdést, hogy van-e ezen fórumon olyan bringás, aki egész véletlenül miskolci, és nem én vagyok az, hanem valaki más...? Ha van, lécci' email-ben írjon, lécci'. Nekem. Email-t.

/-/

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!