Keresés

Részletes keresés

bm613 Creative Commons License 2016.07.14 0 0 226354

Tőled nem is vártam mást. Érdekes, van, aki érti, ahogy láthatod pár hozzászólással előbb.

Előzmény: marcony (226353)
marcony Creative Commons License 2016.07.13 -3 0 226353

T. BM!

 

Légy-szíves mondjál már többet erről a Tarlós hadjáratról, semmit sem tudok róla.

Érdekel mi ez.

 

üdv:

M

Előzmény: bm613 (226346)
NAR Creative Commons License 2016.07.13 0 0 226352

Ilyenkor jut eszembe, hogy amikor lejár a jogsi, nem csak a vérnyomást kellene megmérni, hanem el kellene zavarni vizsgázni is a sofőröket. Fél évvel előre foglalható időpont, első alkalommal ingyenes vizsga, de aki nem teljesít legalább 95%-on a közlekedési szituációkban (kinek van elsőbbsége), az gyalog megy haza.

Előzmény: dhpage (226343)
márne Creative Commons License 2016.07.13 0 0 226351

"akkor közölte, hogy a jobbkezet csak gépjárműveknek kell megadni, a kerékpárosnak nem."

 

 Hi hi!

 Lehet, hogy én is találkoztam vele (akkor nem élveztem ennyire), de az is előfordulhat, hogy Ő egy másik úr(hölgy) vezető csak együtt nézték át az anyagot a vizsgára.

Előzmény: dhpage (226343)
Lassú Nyíl Creative Commons License 2016.07.13 0 0 226350

A rendőrök is csak emberek... vannak köztük is jobbak és rosszabbak. A Tarlós-féle hiszti beindítását követő pár napon én is szignifikánsan nagyobb arányban tapasztaltam "érdekes" autós megmozdulásokat, de azóta, úgy látom, megint normalizálódtak a viszonyok. Az van, hogy egy-egy ilyen kampány hatására az amúgy is agresszívak tevőlegesen is kimutatják az érzéseiket (ennyit Tarlós felelősségéről). Az egymásra mutogató, megosztást célzó kampányok helyett szerintem az ésszerűséget szem előtt tartó, modernebb szabályokra és felvilágosító kampányokra lenne szükség, de a közlekedésben résztvevő minden kategória számára ám. Viszont amíg leginkább csak a saját érdekeiket szem előtt tartó jogbubusok vannak meghatározó pozíciókban, addig esélyt se látok ilyesmire. Addig maradnak a megosztó, a nagy magyar sárga irígységre alapozó, és nem a valódi problémákat megoldó, "sajátos" érdekeket szolgáló kampányok.

Friczy Creative Commons License 2016.07.13 0 0 226349

Egy kis segítségre van szükségem útvonaltervezéshez:

 

Abádszalók-Tokaj közti útvonalat tervezek, a merretekerjek.hu oldal szerint a Tisza mellett egész Tiszalökig el lehet jutni kerékpárúton (gondolom, a Tisza gátján). A tiszadorogmai kompig már egyszer jártam, ott tényleg van, aki ismeri a környéket, attól kérdezem: mennyire használható onnan tovább az út? Végig aszfalt, vagy esetleg földút? Ha az utóbbi, akkor inkább kihagynám, akkor marad a közút.

Frajti Creative Commons License 2016.07.13 -1 0 226348

Ha jól dereng, Skoda Octavia ezüst szedán, JTT-344.

Előzmény: Frajti (226347)
Frajti Creative Commons License 2016.07.13 0 0 226347

Kedvencem két napja az az autós volt, aki előzés közben rámdudált, mire mutattam, miért is megyek beljebb (az emlegett Egér út becsatlakozás Budaörsinél), erre rámutat a bringaútra, hogy ott kéne menjek... Mert ő olyannyira tudja a KRESZ-t, hogy kereszteződésben, záróvonalon, szembe kanyarodósávban előz... 

bm613 Creative Commons License 2016.07.13 0 0 226346

Ha már Margit-híd... vajon újrafestik a kerékpár-piktogramokat a Buda felé vezető oldalon is? A túloldalon szépen megcsinálták.

 

A jobbkezet meg egyre többször látványosan, szándékosan nem adják meg a bicikliseknek. Nem tudom nem látni az összefüggést a Tarlós-féle gyűlölethadjárattal... 

 

Az egyedi KRESZ-értelmezések is érdekesek tudnak lenni. Nekem egyszer volt autóval egy koccanásom úgy, hogy simán belémjött balról egy másik autós. Szerencsére lassan mentünk mindketten. Kérdeztem tőle a véleményét a jobbkézről, azt mondta, ez a Ferencváros, itt nem így működik. A rendőr nem értett vele egyet :-)

Előzmény: dhpage (226343)
SzeZo Creative Commons License 2016.07.13 0 0 226345

Szerintem azt sem tudja, melyik a jobbkeze. Mire kiszámolja, addigra meg már régen túlment a kereszteződésen:-).

Előzmény: dhpage (226343)
Fishor Creative Commons License 2016.07.13 0 0 226344

Kb 13-15cm amennyire mérni tudtam. Akkor milyen széles  nyereg kell kb? 

Előzmény: rinceWIND (226340)
dhpage Creative Commons License 2016.07.12 0 0 226343

hihetetlen, hogy pont nekik kellene naprakésznek lenni ezekből...most gondold meg, hogy az egyszeri autósnak mennyi van ebből meg? "miért nem hordasz mellényt és bukót? na ezért jól rádhúzom a kormányt a margithídon!"

 

még régebben szerintem meséltem már, hogy egy szőke hölgy nem adta meg nekem a jobbkezet és mikor szóltam neki, hogy szerintem ezt az órát kihagyta a kresztanfolyamból, akkor közölte, hogy a jobbkezet csak gépjárműveknek kell megadni, a kerékpárosnak nem. és nem poénból mondta, hanem komolyan így gondolta.

Előzmény: SzeZo (226334)
akos27 Creative Commons License 2016.07.12 0 0 226341
Előzmény: Fishor (226339)
rinceWIND Creative Commons License 2016.07.12 0 0 226340

Akad egy 40 centis vonalzó otthon?

Ülőgumók távolságát megméred, és máris van egy kiindulási pontod.

Előzmény: Fishor (226339)
Fishor Creative Commons License 2016.07.12 0 0 226339

Hát ezt nem tudom, hogy honnan tudjam?

 

Üdv: Fishor

Előzmény: kocsi (226338)
kocsi Creative Commons License 2016.07.12 0 0 226338

"A nyereg nem kényelmes, folyton fészkelődöm rajta, pedig nem túl keskeny az ülése"

 

Ha 42-es a lábad de 46-os cipőt veszel fel, abban is fészkelődni fogsz, pedig nem szorít.

 

Először azt kell megtudnod, hogy milyen széles nyereg kell neked, a többi ezután jöhet.

 

Előzmény: Fishor (226331)
SzeZo Creative Commons License 2016.07.12 0 0 226337

Semmi nyoma a kb. fél évvel ezelőtt ígért földmérőknek, kitűzőknek. Maradt minden úgy, ahogy volt.

A korzón sűrűn rendeznek tápoltató, vedeltető napokat, ilyenkor nem engednek be bringával -de nem is lenne célszerű arra tekerni.

Marad a kockakő, ha Tahi felé akar valaki menni, vagy Pomáz felől a szeméttelepi út, a Sas utcával.

Előzmény: Lassú Nyíl (226336)
Lassú Nyíl Creative Commons License 2016.07.12 0 0 226336

Gondolom, ha ez Szananrűn bévül lett volna, akkor nem úszod meg tűző napon történő felfüggesztett nélkül... Egyébként tud valaki valamit az ottani bringás választHatósági szlogenek állásával kapcsolatban (vizsgálják, tervezik)? Különben a káosz urai is csak emberek... én legalábbis ebben bízom :-)

Előzmény: SzeZo (226334)
rinceWIND Creative Commons License 2016.07.12 0 1 226335

Ez jellemző kicsiny hazánkra: a rendőrnek gőze nincs a KRESZ-ről.

Előzmény: SzeZo (226334)
SzeZo Creative Commons License 2016.07.12 0 2 226334

Újabb közúti ellenőrzésen estem át, ezúttal a 11-esen.

Személyi volt nálam, megcsodálták lámpám fényét, de felrótták, hogy nincs küllőprizmám. A montira már tettem, de az országúti még pucér küllőkkel gurul.

Mondtam a rendőröknek, hogy volt ezen is, de a dobogókői lejtőn, 50 körüli tempónál, a frászt hozva rám - elszállt.

- Nade, nem is szabad 40-nél gyorsabban biciklizni - mondá az egyik rendőr.

- Lakott területen kívül, bukóban engedélyezett az 50 - javítottam ki.

- Jó, de akkor kell a látHatósági mellény - folytatta.

Nem akartam kijavítani, ezért csak azt mondtam: "Itt van a nyeregtáskában." (Tényleg ott volt, az akadályozza meg, hogy a két pótbelső ugráljon.)

Ez nagyon tetszett neki, ezért jóindulatúan megjegyezte, hogy jobban tenném, ha a járdán bicikliznék. Ezen eléggé kiakadtam és tömören elmondtam véleményem a járdahuszárokról.

Utólag elgondolkodtam ezen. Lehet, hogy fiatalos külsőm tévesztette meg és úgy gondolta, tán még nem vagyok 12, ezért javasolta a járdát:-)?

Vizsganapló, széljegyzet:

- A 40 / 50 km/h tananyagnak csak a felét olvasta el.

- A küllőprizma tanfolyam anyagát kiválóan elsajátította.

- A láthatósági mellény órán nem figyelt.

- Járdázási ismeretekből évismétlésre kell mennie.

Giordano Creative Commons License 2016.07.11 0 0 226333

Hello,

Hogy erted a lifegest? Ha fuggolegesre gondolsz, nem fog lifegni, mert a kereket oldalt fogod, ezzel a hatso kerek nekinyomodik a falnak. Nem ugy, mintha felul akasztanad kampora, nem lenne ero ami nekinyomja a falnak az aljat. Ha a lifegest ugy erted, hogy vizszintben elfordul a kampo korul, akkor bizony lifeg kicsit, de nem veszes. Azon persze also sin nem segitene, csak valami merolegesen kiallo tamasz, de szerintem nem kell. Egyedul akkor gondolkodnek ilyenen, ha a gyerkocok sokat amellett rohangalnanak es lokdosnek.

UDV JG

Előzmény: Frajti (226330)
Fishor Creative Commons License 2016.07.11 0 0 226332

Mongoose Velo D2 Plush van a bicajon 16 cm a szélessége.

Előzmény: Fishor (226331)
Fishor Creative Commons License 2016.07.11 0 0 226331

Sziasztok!

 

Van egy Mongoose Crosway 250 28" os rugós nyeregcsöves cross keróm. A nyereg nem kényelmes, folyton fészkelődöm rajta, pedig nem túl keskeny az ülése. Tudtok valami hosszabb távon is kényelmes ülést ami azért nem horror árú? A régi parasztbicikliken komolyan mondom kényelmesebben megyek mint ezen. Szerintem keskeny még ez is az a gond, de azt is hallottam, hogy a férfiaknak keskenyebb a jobb, szóval akkor milyen a kényelmes nyereg?

Ahhoz hogy vaktába vegyek és próbálgassak ahhoz drágák.

 

Üdv: Fishor

Frajti Creative Commons License 2016.07.11 0 0 226330

Köszi, előszoba hátsó falára kerülne fel, szélességben 150-160 centi helyem van, 3 v. 4 kampóban gondolkodom, igényesebb is jöhet, de az ár is fontos szempont :D

A fal csempézve lesz, így mosható marad.

emelni úgy szoktam, hogy felemelem a bringa elejét kormánynál fogva függőlegesig, térddel rásegítek az emelésben, és hopp, de igen, nekem is számít, hogy mekkora súly, tehát túl magasra ezek se kerülnek majd. alul van valami sín, ami a hátsó kereket megtartja, hogy ne lifegjen a bringa? ötlet erre? 

Előzmény: Giordano (226325)
Rottentroger Creative Commons License 2016.07.11 0 0 226329

Kiegyenesíted a kampót, rátolod a zsugort, rámelegíted, aztán visszahajtod. :)

Előzmény: Giordano (226328)
Giordano Creative Commons License 2016.07.11 0 0 226328

Hello,

EZ jó ötlet, van is itthon, csak az ugye eléggé merev, nemtom hogy fogom tudni rátolni. Remélem előmelegítve meglágyul annyira, hogy ráhajlik az ívre anélkül, hogy rázsugorodna mielőtt rátolom.

Sima zsugorcső volt rajta egyébként, az nagyon keveset bírt.

A gyantás viszont meglehetősen kemény, lehet rágyógyítok gyantás zsugort, majd utána 1/2" locsolócsövet még ráhúzok, így ha a cső lecsúszik, akkor sincs komoly gond.

Egyébként szerintem jobb az, amin egyenes az a tartóelem és vastag gumi borítja. Láttam is ilyet, csak akkor még nem tudtam, hogy érdemes ezt is figyelembe venni.

ÜDV JG

Előzmény: Rottentroger (226327)
Rottentroger Creative Commons License 2016.07.11 0 0 226327

Tegyél rá műgyantás zsugorcsövet, az nem mozog! :)

 

http://shop.villamossagidiszkont.hu/termekek/14864/tracon-gyantas-zsugorcso-19-6

Előzmény: Giordano (226325)
Giordano Creative Commons License 2016.07.10 0 0 226326

Ha nem a garazsban lenne, valami szebb tartot vennek es mindenkeppen alatapetaznek valami moshato tapetaval. 

 

Amit meg nem irtam, hatha nem jutott eszedbe, en feltenni ugy teszem fel a bringat, hogy tolva kiveszem egykerekre, hatso fekkel kontrollalva raalok a falra. Amikor mindket kerek a falon van, akkor emelem a nyeregcsonel, rakanyarodok a kampora, visszaengedem a kampora majd megigazitom. Sokkal konnyebb igy, mint ket kezzel raemelni a bringat a horogra, eltartva. Ehhez viszont az kell, hogy lehessen gurulni a falon es ne kelljen sokat emelni.

 

UDV JG

 

 

Előzmény: Giordano (226325)
Giordano Creative Commons License 2016.07.10 0 0 226325

Hello,

 

Nekem ilyenek vannak : http://bikepro.hu/zoggie_bikehand_yc_101_fix_fali_kerekpar_akaszto_1_kerekpar_12432

 

A gumirozas nem volt tul tartos, hamar lekopott. Most csodarab vedi a felnit, de az meg szeret lecsuszni. Fel kellene ragasztani valahogy.

 

 

Arra vigyazz, hogy a kialakitas miatt nem lefele huzza a felso tiplit, hanem leginkabb kifele es nagy erovel. Nagyon nem mindegy milyen tiplivel teszed fel, nekem ureges teglaban ez valt be erre :Az ureeges teglaban a hozzaadot tipli felejtos. Szerintem csak betonban jo.

 

En eloszor a parom bringajahoz tettem fel a tartot, ami a legnehezebb, sarvedos, agydinamos varosi bringa. Ezt is ugy, hogy csak par centire kelljen a foldtol elemelni. Ehhez kepest raktam a nagyobbik lany bringajat, szinten csak eppen elemelve a foldtol. Annyi azert kell, hogy takaritani lehessen alatta. Mivel a kormanyok nem tudnak utkozni, a fuggoleges kozepvonalak 330 tavolsagra vannak, de nem egy szinten. Nincs ket felnott bringa egymas mellett. Nyilvan, ha a kormanyok utkoznek, el kell donteni vagy emeled az egyiket vagy odebbteszed vizszintesen.

 

UDV JG

 

 

Előzmény: Frajti (226324)
Frajti Creative Commons License 2016.07.10 0 0 226324

Koszi a multkori tippeket, vegul a partfisom nyelevel megugyeskedtem a nyeregvazcsovet. :)

 

Uj kerdesem van. Tudom, hogy tobben taroljatok a bringakat otthon felakasztva az elso kereknel fogva. Esetleg milyen van nektek (fotoval), mit csinalnatok mar maskepp? Milyen tavra vannak a kampok egymastol? Kampokat egymagassagba erdemes? Egyeb tippek, amikre nem is gondolok? :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!