Keresés

Részletes keresés

tanárnéni kedvence Creative Commons License 2015.03.27 0 0 222508

"Azt ne gondolja senki, hogy a levetett akkupack meg lampahoz jo lehet"

 

Jó, akkor ezentúl nem gondolom. De eddig ilyenekből bontott cellákat használtam gond nélkül rúdlámpákban. 3xAAA-hoz képest a tizenéves Pana cella is felüdülés, bár nyilván az sem él örökké.

Előzmény: Giordano (222507)
Giordano Creative Commons License 2015.03.27 0 0 222507

UDV, bocs, ha mar elhangzott, en nem tudok lepest tartani a forummal.

 

Amit akartam : en is 18650 es akksikat hasznalok, tobbnyire nem a maggicshine klonban amit alig hasznalok, hanem egy egyszerubb, de nagy fenyereju 1 cellas rudlampaban. 18650et vettem 2x ebayrol, de a legjobbak nem onnan vannak, hanem egy uj, de soha nem hasznalt laptop akksibol amit par ezer forintert vettem ismerostol, mire vett csere akksit, lecserelte a laptopot es feleslegesse valt. Egesz mas minoseg, megvan a kapacitasa (modellezo toltovel toltom ami mutatja mennyi megy bele), jol tartja tarolas alatt stb. Azt ne gondolja senki, hogy a levetett akkupack meg lampahoz jo lehet, de az uj az nagyon jo - felteve persze hogy "akciosan" hozza lehet jutni, nyilvan ezert venni egy HP akkupackot az hulyeseg lenne.

 

Persze vedelem ezen nincs es a pont hegeszteseket is el kell dolgozni szepen. Ezzel nem akarok senkit sem arra buzditani, hogy vedelem nelkuli cellat hasznaljon! 

Azt viszon ide megjegyeznem, szedtem szet "vedelemmel" rendelkezo ebay-es cellat, semmi vedelem nem volt benne. A vedelemben ne bizzatok. Nagyon kell vigyazni, nehogy csomagban, autoban stb. rovidre zarodjon mert tuzet okozhat.

 

UDV JG

 

Előzmény: Black Dragon (222488)
kivi Creative Commons License 2015.03.27 0 0 222506

Aha, akkor te hívtál a 70 xx4-xxx8-ról? :-) A kocsiban maradt a telefonom, kb. du. 2 felé vettem észre, hogy valaki hívott reggel 9-kor. :-)

Előzmény: vikiviki (222496)
H_G Creative Commons License 2015.03.27 0 0 222505

Nem hittem volna, hogy ilyen címen ezzel foglalkoznak :)

 

Előzmény: P3000 (222504)
P3000 Creative Commons License 2015.03.27 0 0 222504

A banggood.com-on is érdemes nézelődni, én onnan boltoltam a Samsung 18650-es 2600 mAh-s védett akksikat. Egy éve 6 dodó volt darabja. Egy fokkal gyorsabb, mint az ali, de ez teljesen random úgy vettem észre. 

Előzmény: ...FGHKLÉJ (222501)
...FGHKLÉJ Creative Commons License 2015.03.27 0 0 222503

Ha ők tényleg tudnak akksit küldeni, kivárom. Legalább lesz időm elővenni a fizika könyveimet és elmélyedni a témában :)

Előzmény: Pinyo (222502)
Pinyo Creative Commons License 2015.03.27 0 0 222502

Az Ali se gyors. Estimated Delivery Time: 15-60 days (ships out within 35 business days)

Előzmény: ...FGHKLÉJ (222501)
...FGHKLÉJ Creative Commons License 2015.03.27 0 0 222501

Köszi mindenkinek! A tartót megrendeltem, a többivel még küszködöm. Szépen összeválogattam az FT-n 2 gagyi, és 4 ajánlott akksit, aztán kiderült, hogy nem is tudnak ide szállítani (circular battery prohibited). Az Aliexpress-en engedné megvenni, de fogalmam sincs, hogy tényleg ideér-e.

 

Előzmény: Black Dragon (222495)
Nemo Creative Commons License 2015.03.27 0 1 222500

Bulváros blogposzt, hebehurgya ítéletalkotás futó benyomás alapján. Már jól szét is szedtük.

Előzmény: ásítósmacska (222499)
ásítósmacska Creative Commons License 2015.03.27 0 0 222499

Biciklis csudafelhajtó felsőtestre is gyúróknak

Dehát, csak az nem hibázik, aki nem dolgozik. Sziasztok!  Hétvégén fényképeztem.   A Római part felől a vasúti összekötő hídra építettek egy feljárót. Na de amikor felértem a tetejére, ez a látvány fogadott engem meg pár kedves ismeretlen szintén a tavaszi[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

Ádám Gáldi Creative Commons License 2015.03.27 0 0 222498

Üdv! Segítséget kérnék! A Runtastic Road Bike nevű programmal szoktam mérni a kerékpározásaimat, és amikor befejezem és az megjelenik a facebookon, akkor rákattintok a hivatkozásra az behozza a runtastic.com oldalt és a térkép amit készített az alkalmazás az nem jelenik meg! Mitől lehet ez?

Ebben kérnék segítséget! Köszönöm!

Lassú Nyíl Creative Commons License 2015.03.27 0 0 222497

Csak a tisztánlátás kedvéért: az általam említett likak a váz csöveiben voltak... ha jól emléxem, az egyik a ferdében, a másik a nyeregcsőben... és egyáltalán nem hasonlítottak egy fúró által fúrtra (amiket a villák agyhoz közeli végeinek a belső oldalain még beföstött állapotukban is tényleg lehet látni), mert teljesen szabálytalanok és nem is vágott pereműek voltak (inkább valami csepp formához hasonlítottak, kb 4-5 mm hosszal, és 2-3 mm derékkal). Persze, lehet vitatkozni azon, hogy ilyen nem lehetett, de az ismerősöm szerint ez a gyártási technológiából eredően teljesen szokványos volt akkoriban (kb 25 éve), és semmi probléma nem is volt vele, mert volt elég anyag a csövekben, amik az ilyen apróbb hibákat kompenzálhatták; hogy most mi a helyzet e téren, nem tudom. Engem a dolog csak azért lepett meg, mert azért egy Reynolds csöves "minőségi" bringában nem vártam ilyet.

Előzmény: Lassú Nyíl (222470)
vikiviki Creative Commons License 2015.03.27 0 0 222496

Nincs meg. Szegény kb. 400.000 km-rel a motorjában egy elég komoly vizsgáról hazafelé menet elfüstölt az M7-esen hazafelé a férjem alatt. Rendes kocsi, hogy nem odafelé füstölt el, mert a vizsga kicsit drágább volt, mint maga a kocsi:) Amúgy nem sok baja volt motorikusan, leginkább csak mi: csöpögött belőle a hűtővíz, meg akartuk javíttatni, de a szerelő azt mondta, hogy na, ezt majd legközelebb, addig figyelgessük. Nem figyelgettük, mert sehol a környéken semmi vízszintes, meg hát ki is ment a fejünkből. A Mondeo az megy és kész. Na, megállt, és olyan hengerfejes lett, mint annak a rendje, ez meg nála már a GTK tipikus esete. Addigra már volt mellé egy 2005-ös Grand Scenic, úgyhogy szomorúan bár, de betoltuk, izé, húztuk a bontóba.

 

Viszont a kb. 10 éve a naptáramba felírt telefonszámodat is hiába hívogattam, nem vetted fel. Te voltál az első, akit meg kívántam szólítani eme érzékeny témakörben, hogy octalink vagy integrált, de ha nem, hát nem. (mondjuk a férjem telefonjáról hívtalak, és bár kicsi az esélye, hogy az én számomat még ismered, az meg kb. 100%, hogy az övét nem)

Előzmény: kivi (222489)
Black Dragon Creative Commons License 2015.03.27 0 0 222495

Igen, igazad van! Az írásom csak abban az esetben áll fen, ha már mindkét soros blokkon van egy - egy hibás cella. Az még hozzátartozik a dologhoz, hogy ezek az elektronikák inkább lefele védik a pakkot, mert kisütéskor annak rendje, és módja szerint lekapcsolnak ha alacsony a feszültség, viszont töltésnél már a 8,4V felső határ messze nem pontos. A hozzájuk mellékelt egyszerű töltő - elvben - konstans 8,4V  szolgáltat, így ha ezt az értéket megközelíti a telep feszültség, a töltőáram csökken, majd az egyre csökkenő potenciálkülönbség hatására meg is szűnik. Ez jó is, rossz is, mert ha nem az elektronika limitál akkor bizony egy hibás töltő galibát okozhat. Ezt sajna onnét tudom, hogy a három lámpám közül az egyikhez mellékelt töltő magasabb (8,6V) feszültséget szolgáltat. Mikor ezzel töltöttem, mindig sokkal tovább tartott a folyamat, és minden esetben megfigyelhető volt az állapot jelző led hosszan tartó sárga színe, és igazából sosem lett a szokásos piros. Még szerencse, hogy csak egy pakkot töltöttem vele rendszeresen. Ez viszonylag hamar ki is múlt. Ajánlom mindenkinek, hogy mérje, vagy méresse ki a töltőjét, mert már 0,2V többlet fesz is elegendő a cellák korai halálához.

Saját tapasztalat!!

Előzmény: dhpage (222494)
dhpage Creative Commons License 2015.03.27 0 0 222494

ez pont fordítva van. a legelőször feltöltődött cella szegmens miatt a védőáramkör lekapcsol, ekkor a töltő úgy érzi, hogy kész a töltés. viszont így a másik szegmens soha nem fog teljesen feltöltődni.

 

Előzmény: Black Dragon (222488)
Mal924 Creative Commons License 2015.03.26 0 0 222493

Milyen bringa is ez, miről beszélünk, amúgy?

Előzmény: Didergő Király (222491)
Mal924 Creative Commons License 2015.03.26 0 0 222492

Persze, hogy lesz valami.
Veszel szépen egy szép vázat, és hirtelen összerakod, mert jön a szezon. :D

Előzmény: Didergő Király (222491)
Didergő Király Creative Commons License 2015.03.26 0 0 222491

most már tényleg nagyon gondolkodom, hogy holnap kifizetem a hegesztést, aztán hagyom az egészet a francba. az összevásárolt új cuccokkal meg lesz valami. talán egyszer lesz kedvem fényképezgetni meg hirdetgetni.

Előzmény: Mal924 (222473)
Didergő Király Creative Commons License 2015.03.26 0 0 222490

jogos, ez már tényleg teljesen irracionális, de nem láttam olyan geometriájú vázat, ami tetszene, pedig lehet kapni már új, festett aluvázat kevesebbért, mint amennyiben ez a váz lesz (mondjuk lehet, hogy most is acélt vennék, nem vagyok benne biztos, hogy egy alu váz kibírta volna azt, ahányszor én ezt a bicajt "eldobtam"). ma hívtak, hogy kész a hegesztés (CO), állítólag szépen fel is van csiszolva...meglátom.

Előzmény: marcony (222467)
kivi Creative Commons License 2015.03.26 0 0 222489

Aztán az öreg Ford megvan-e még? :-)

Előzmény: vikiviki (222484)
Black Dragon Creative Commons License 2015.03.26 0 0 222488

Mint írják is az olvtársak, abban a pakkban az a kis panel a védelem. Többféle létezik. Az én bedöglött pakkomban egy ilyen típusú volt. Ezek nem nívós cellákból vannak építve, így pótolhatod a hibásat bármilyennel.

 

 

Ezek a panelek a pakkot védik ugyan, de közös hátrányuk, hogy töltéskor nem balanszíroznak. Magyarán szólva, ha egy cella gyengébb (vagy már gyengélkedik) a vele sorban levő mindenképpen "túltöltést" szenved, mert a 8,4V töltési végfeszültségig megpróbálja felvenni a másik által már nem képes feszültséget. Ilyen védelem alá nem szabad komoly, és értékes cellákat tenni. A Li-ion cellák kényesek a túltöltésre, ezért is adják meg a komolyabb töltők végfeszültségét 4,2V (+ - 0,05V) értékben.

Akku cellákat ITT is érdemes nézegetni, mert igen korrekt a kínálat, és nem utolsó sorban kedvezőek az árak is.

 

Előzmény: ...FGHKLÉJ (222485)
dhpage Creative Commons License 2015.03.26 0 0 222487

ez az áramkör véd, amit látsz. más biztosan nincs benne.

 

Előzmény: ...FGHKLÉJ (222485)
Pinyo Creative Commons License 2015.03.26 0 0 222486

Szinte biztosan nem védettek. A védőáramkör véd. Igaz, az eleve lepárhuzamosított két-két cellára semmi ráhatása nincs egyedileg. Tehát ha az egyik rossz, rántja magával a párhuzamos társát.

Előzmény: ...FGHKLÉJ (222485)
...FGHKLÉJ Creative Commons License 2015.03.26 0 0 222485

Köszönöm! Megnéztem a tartót tetszik is. Az elemeket is megnéztem, de nem igazán igazodom ki, honnan is lehetne rendelni, és mi a valós ára.

Aliexpress-en találtam 4-et 26 dolcsiért, de ebay-en meg dx.com-on 22 dollárért csak kettőt adnak, ráadásul a dx-es nem is "protected".

 

http://www.ebay.com/itm/2-PANASONIC-NCR18650B-LI-ION-BATTERY-3400mAh-3-7v-18650-NEW-PROTECTION-PCB-JAPAN-/370925377492

 

http://www.aliexpress.com/item/4PCS-lot-NCR18650B-18650-3400mAh-Li-ion-Rechargeable-Battery-Free-Shipping/1847309253.html

 

4-et még bevállalnék 26 körül, de 40+ dollárt nem fizetnék érte, inkább kacsintgatnék a Trustfire felé, még ha nem is ennyire jó.

 

Egyébként így néz ki szétszedve, tényleg két akksi van párhuzamosan kötve, majd sorosan szintén két párhuzamosan kötött akksi. Kérdés, hogy szerintetek ezek védettek, vagy az a pici áramkör a 4 akksit együttesen védi? Amíg a Black Dragon által ajánlott kombó meg nem jön, lehet a rossz akksit védelem nélkülivel helyettesíteni?

 

Előzmény: Black Dragon (222454)
vikiviki Creative Commons License 2015.03.26 0 0 222484

Nem hiszem, hogy ilyen huncut lenne:) Akkor megveszem ezt a Deore-t, és keresek egy mókust, aki ráér beépíteni. Micsoda tipikus júzer lettem én, aki nem télen szerelteti újra a bicaját, hanem tavasszal, a legnagyobb hajrá idejében:) Eredetileg azt hittem, hogy ráér majd egy-két hetet vagy hónapot, amíg lemegy a nagy tavaszi szerelési láz, de a váltókarom (illetve annak hiánya) eldöntötte helyettem a dolgot.

Előzmény: J.K.F. (222483)
J.K.F. Creative Commons License 2015.03.26 0 0 222483

Egyedül az olaszmenetes csapágyház (általában 70mm széles) lenne szívás, de nem hiszem, hogy a Magellan Crux-ban azt használták volna.

De az is megoldható, mert létezik olaszmenetes integrált Shimano középcsapágy is, csak ugye a gyári csomagban nem azt adják az említett Deore hajtóműhöz.

Előzmény: vikiviki (222474)
J.K.F. Creative Commons License 2015.03.26 0 0 222482

Kábé így néz ki a szerelés integrált hajtóműnél (itt is egy ősrégi vázba teszik be): http://www.pinkbike.com/video/150764/

Előzmény: vikiviki (222479)
J.K.F. Creative Commons License 2015.03.26 0 0 222481

Igen, a középcsapágy helyett lehet újat venni, ha elkopna. Nálam 40.000km környékén cserélték a hasonló, de Deore XT középcsapágyat (bár én nem éreztem, hogy baj lenne vele, de már "kissé" kopottak voltak benne a csapágyak a szerelő szerint). Természetesen a lánctányérok is cserélhetőek külön-külön. Deore esetén még nem is annyira elvadultak a gyári alkatrészek árai: kb. 6-12-22€ az kis-közép-nagytányér ára.

Előzmény: vikiviki (222479)
marcony Creative Commons License 2015.03.26 0 0 222480

A vázak forrasztásakor a villaszárakra, annak indiferens helyeire, kell fúrni egy 1,5-2 mm-es lyukat, amin ki tudnak áramolni a gázok.

Ennek hiányában, a forraszanyag nem tudna  meinden szükséges felületre befolyni.

 

Ez tehát nem egyenértékű, a korrozió miatti lyukkal.

Előzmény: Lassú Nyíl (222470)
vikiviki Creative Commons License 2015.03.26 0 0 222479

Akkor még egy kérdés: tehát ha ennél a csapágy elkopik, akkor azt is lehet külön cserélni azért? Meg természetesen a fogaskerekeket is. Tehát egy jó 10 évre megint megoldom a hajtómű-problémát?:) Egyébként szimpi az ára. 

Előzmény: J.K.F. (222476)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!