Keresés

Részletes keresés

csiba00 Creative Commons License 2014.12.25 0 0 221562

Ha jól értem, amit írtál, akkor felfújod 6 bárra a belsőt még mielőtt a külső teljesen a felnin lenne?

Előzmény: Tinca (221559)
Mal924 Creative Commons License 2014.12.25 0 0 221561

Épp ma terveztem a téli kerékrendberakást (6kerékből csinálni kettő télit, és két nyárit, illetve kettőt eltenni tartalékba, természetesen kettőt emiatt át is kell fűzni, hogy az agy-felni-gumi párosítás az elképzelt legyen... :)  ), de most kicsit elbizonytalanodtam... :D Mondjuk ezek retro 26-os felnik, Schwalbe gumikkal, csak nem lesz ilyen nyűgöm...

Mondjuk ott akadt el a dolog, hogy nem találtam meg a presta átalakítómat, így neki sem álltam. Mert persze a felnik fele ilyen, a fele olyan...bringa nélkül ugye meg nem maradhat az ember. :P

csiba00 Creative Commons License 2014.12.25 0 0 221560

Még nem vettem új külsőt, viszont a mostaninak a felrakását feladtam. A boltban is mondták, ahol vettem a kerékpárt, hogy vigyem el hozzájuk és segítenek, de ez sajnos abban nem segítség, hogy ha túra alatt kapok defektet, akkor mi lesz. 

 

Volt már korábban más mtb-m, most vagy egy országútim is, de egyikkel sem volt ilyen gond a gumi felrakásakor. Leszedem, belsőcsere, minimális levegőt fújok a belsőbe, hogy az alakját kicsit felvegye, és szinte kézzel vissza lehet tenni a külsőt végig a felnire. 

A mostani mtb esetében ez képtelenség. A fém gumileszedővel előbb sértettem meg a felni peremét, de a 10-15 cm továbbra sem akart felmenni. A végén már tényleg annyira szoros volt, hogy a gumileszedőt nem bírtam bedugni a gumi  és a felni közé. Utána meg kis reszelővel egyengethettem a felsértett felniperemet.....

Előzmény: sys4096 (221558)
Tinca Creative Commons License 2014.12.25 0 0 221559

Valószínűleg a legutóbbi, bár nyilván a gyakorlat is sokat segít. Az sokat elmond az én párosításomról (akkor írtam is), hogy szappannal is csak 6 bárnál ugrik be a helyére. Anélkül egyáltalán nem - a megengedett 8 bárig.

Előzmény: sys4096 (221558)
sys4096 Creative Commons License 2014.12.25 0 0 221558

Szia!

 

Néhány hónapja váltottam keskenyebb Conti külsőre, és az itt olvasottak alapján fel voltam készülve mindenre. Az első kerékre meglepően könnyen felment, a hátsóval szenvedtem kb. 10 percet az utolsó 10 centin. Nemrég teljes hátsó kerék csere volt, a gumi viszont maradt. A szerelő pillanatok alatt felrakta a gumit az új felnire, műanyag gumileszedővel. Lehet, hogy gyakorlat is kell hozzá, vagy csak egyszerűen ez a felni jobban passzolt a gumihoz.

Remélem azóta már megoldódott a problémád.

Előzmény: csiba00 (221537)
Tinca Creative Commons License 2014.12.24 0 0 221557

Vannak ilyen külsők. Nekem legalább egy óra volt a defektvédelmes Conti külsővel a belső cseréje amikor defektem volt. Szerencsére otthon. Első alkalommal több, akkor kellett beruháznom fém leszedőre.

Előzmény: csiba00 (221537)
cobranco Creative Commons License 2014.12.23 0 0 221556

Törölt nick Creative Commons License 2014.12.22 0 0 221555

Ma délután 5 órakor durván elcsaptak egy bringást az Andrássy út - Izabella u. kereszteződésben. Az autó a Hősök tere felől jött, a kerékpáros az Izabella utcán tekert a belváros irányába. Mikor odaértem, már ott voltak a mentők. Az úttesten egy piros Merida országúti hevert, amelynek a hajtókarja is letört. Előtte az autó betört szélvédővel, behorpadt tetővel várakozott. Nem tudom, ki hibázott a lámpás kereszteződésben, mindenesetre jobbulást kívánok az ismeretlen sporttársnak.

Lassú Nyíl Creative Commons License 2014.12.22 0 0 221554

lehet... én a földön járok ;-)

Előzmény: dhpage (221552)
Nemo Creative Commons License 2014.12.22 0 0 221553

Kedves emberek!

 

Megkezdtem a nyári balti túra feldolgozásának utolsó, legfáradságosabb szakaszát, a szövegírást. Az első elkészült nap a 35., amely a túra csúcsát jelentette. Beteszem ide is az elérhetőségét némi kedvcsináló szöveggel együtt, hátha nincs mindenkinek bekedvencelve a kerékpártúrás topik.

 

"Táblák jelezték az RMK nevű országos gyalogtúra-útvonalat, és terepjáró-nyomok is látszottak a bokáig érő homokban. Némi borókán kívül satnya fű és nád alkotta a növénytakarót. Böglyök és színes szárnyú szúrólegyek között hadonászva sétáltam tova, most már erőlködés nélkül. Egyre erősebb lett az az érzésem, hogy közvetlenül előttem fekszik a túra lélektani végállomása, vagyis az a hely, ahonnan már hazafelé tartok. Vagyis (kis túlzással élve) karnyújtásnyira vár rám a Cél, amiért jöttem. És tizenegy óra tájban már csakugyan már nem maradt előttem tér: a félsziget újra elvékonyodott, és egy északra nyúló turzáskampóban végződött. De nem oda sétáltam ki, mert a nyugati parton állt álmaim világítótornya - benn a tengerben."

 

"...Csak egy elhagyatott romot láttam, egy ipari műemléket, egy turistákat csábítgató bájos szirént. A darázsderekú, mesebeli nevű Harilaid e torony képében lépett elém látható és meghódítható alakjában. Csak száz méternyi, békésen csobogó tengeren kellett hozzá átgázolnom. Megszorítottam hát szandálom szíjait, és óvatosan lépdelni kezdtem a hínáros köveken, fejem fölé tartva a nehéz fényképezőstáskát. A legmélyebb helyen a víz mellközépig ért.

 

A torony alsó betongyűrűjén lévő vasajtót avatott kezek lefeszegették, és a felhágáshoz két kötelet is rendszeresítettek a nyílásába: egyiket lábtartónak, másikat kapaszkodónak. (A torony magántulajdonban van, de a gazdája alkalmasint hallgatólag elnézi a dolgot, mert semmiféle belépést tiltó tábla nem harsogott a helyszínen. A jóval kijjebb talált nemzeti parki eligazító táblán annyi állt ezzel kapcsolatban, hogy a felmászás veszélyes.) Már csak arról kellett gondoskodnom, hogy mikor a lábamat beteszem a kengyelbe, és kapaszkodni kezdek, a táska ne lógjon bele a vízbe. Ehhez a legegyszerűbb lett volna magam előtt föltuszkolnom az ajtóba, de ez a művelet valószínűleg nehezen sikerült volna, ha nincs a toronynak óriási, korong alakú betontalapzata, melyre még a vízben fel tudtam hágni, és rajta a víz már csak térdig ért. Mintha egy jó lélek tudva rendezte volna így a körülményeket, hogy ezen a gyönyörű helyen ne kelljen megszakadnom az élményekért és a fényképekért. Hát így esett meg velem, hogy a túra felén túl merengő hangulatban homlokon csókoltam Harilaidot, a tenger leányát."

dhpage Creative Commons License 2014.12.21 0 0 221552

akkor nem ugyanott járunk, mert én elég sokkal találkozok. :)

volt már, hogy a Margit híd másik oldalán ment egy ágyús villogós és nagyon zavaró volt.

 

persze van a másik véglet is, a lopakodó fixis, akik a lehető legkisebb ledest teszik fel, azt is kimerült elemmel, persze  villogóban, hogy még pár évig ne kelljen elemet cserélni.

Előzmény: Lassú Nyíl (221549)
dhpage Creative Commons License 2014.12.21 0 0 221551

oppsz, tényleg. :)

csak beleolvastam, nem volt időm végigrágni.

Előzmény: bm613 (221547)
Lassú Nyíl Creative Commons License 2014.12.21 0 0 221550

Nem. Én azt magyaráztam, hogy bizonyos  - általam előzőkben leírt -  feltételek mellett a villogtatás szerintem jó kompromisszum... szemben a folyamatossal, aminek az észlelhetősége lényegesen kisebbnek tűnik.

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (221543)
Lassú Nyíl Creative Commons License 2014.12.21 0 0 221549

Másrészt: elhiszem, hogy terepen vagy kivilágítatlan országúton egy 8oo+ lumenes lámpa hasznos tud lenni, de azért nem vagyok benne biztos, hogy normál városi fények mellett ez igazán kívánatos lenne (sőt, inkább az ellenkezőjében). Az igazság az, hogy (fő)városon belül nem is nagyon találkozok ilyen fényagyúsakkal (vagy a fényerejük egy nagyságrenddel lejjebb van véve).

Előzmény: dhpage (221545)
Lassú Nyíl Creative Commons License 2014.12.21 0 0 221548

De hiszen nem arról beszéltem, hogy kinek/milyen lámpája van, azt villogtassa is, csak mert megteheti... a lényeg az volt, hogy a körülményektől függjön az, hogy mit- és hogy használjon.

Előzmény: dhpage (221545)
bm613 Creative Commons License 2014.12.21 0 0 221547

Én meg javaslom, hogy olvasd végig az egész threadet, mielőtt beszólsz. De ha nincs időd, szívesen összefoglalom, amit írtam: a villogót jobban észre lehet venni, ellenben zavaró. Úgyhogy rossz helyre címezted az írásodat. Én csak azokkal vitáztam, akik szerint nem látszik jobban a villogó.

Előzmény: dhpage (221546)
dhpage Creative Commons License 2014.12.21 0 0 221546

én javaslom, hogy a xenonos x5-ökkel is lehessen villogtatással közlekedni. :)

 

majd kipróbáljuk, hogy én bekapcsolom a 4 ledes házimat villogóra max. fényerőn (én ezt csak nappal ködös időben használom, de ott is gyenge erővel, mert tudom, hogy milyen szemből) és te jössz velem szemben, ha 10 perc múlva fogsz plazmagömbökön kívül bármit is látni, akkor egész jó a szemed. :)

Előzmény: bm613 (221524)
dhpage Creative Commons License 2014.12.21 0 0 221545

egy sima halogénes autólámpa fényereje úgy 1500 lumen körül van, ehhez képes a legegyszerűbb kínai egy ledes (30 dollárért!) meg 800. viszont már régóta vannak 2, 3, 4, 5, 7! ledesek is, amik ennél jóval többet is tudnak.

namármost, ha ezeket villogtatásra állítják, az olyan, mintha valaki a távolságit villogtatná folyamatosan egy autón.

szerinte az elég zavaró.

 

a másik probléma ezekkel a ledesekkel, hogy nem rendesen vetítenek (értsd tompított), hanem nagy szórással kb. mindenhova. tehát sokkal több irányban zavaró a fénye, mint egy autóénak.

 

az igaz, hogy a mérete szinte pontszerű, ezért nehezebb felismerni mi is az valójában (milyen jármű, vagy jármű-e egyáltalán). de a nehezebb észrevehetőség ugyanúgy igaz a motorokra/robogókra is, csak szerencsére ők nem villogtatnak. :) bár már egyre több pizzafutárt látok kerékpárlámpával/villogóval/ledszalaggal! :)

Előzmény: Lassú Nyíl (221534)
SzeZo Creative Commons License 2014.12.21 0 0 221544

http://totalcar.hu/magazin/hirek/2014/12/21/a_biciklisekre_is_vigyaz_a_volvo/

 

Az ugye teljesen természetes lesz, hogy mielőtt Lajos bá' elindul a kocsmába, vagy Juli néne kapával és öntözőkannával a temetőbe, felveszik az okosbukót és nem felejtik otthon az okostelefont sem.

Igazából én sem éreznék ingert arra, hogy az egyébként is tempósan merülő akkut a folyamatos GPS adatküldéssel fárasszam és, ha tényleg szükségem lenne a telefonra, már nem maradna benne szusz.

Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2014.12.21 0 0 221543

Hát ez most kb. olyan volt, hogy téged nem zavar, és akkor nyilván mást sem.

Előzmény: Lassú Nyíl (221534)
csiba00 Creative Commons License 2014.12.20 0 0 221542
Köszi a hozzászólásokat! Valószínüleg új külsöt veszek. Csak ott is megvan ez a kockázat... a boltban meg mégsem mondhatom, hogy csak akkor fizetem ki, ha könnyen fel tudom tenni.

Próbáltam 2 oldalról 2 leszedövel az utolsó 10-15 cm-nél. Sajnos reménytelen. Pár centit még be tudok tenni nagy szenvedések mellett - meg is sértettem a felni peremét...... - de utána olyan feszes lesz, hogy a gumi és a felni közé még a leszedöt sem tudom betolni.
Márklár Creative Commons License 2014.12.20 0 0 221541

Még annyit hozzátennék, hogy az utolsó 15 centinél érdemes egyszerre két gumileszedőt használni.

 

 

Márklár

Előzmény: csiba00 (221537)
Márklár Creative Commons License 2014.12.20 0 0 221540

"de valahogy soha nem akart elfogyni. Ekkor vettem észre, hogy amit pl bal oldalon betettem a helyére az a jobb oldalon magától kijött"

 

Ennek  a megakadályozására hordok magamnál egy darab cipőfűzőt (spárgát), amivel átkötöm a felnit a gumival együtt. Ez rögzíti a gumit a felnihez és nem fog a másik oldalon kijönni. (Remélem érthető voltam.)

 

 

 

Márklár

 

Előzmény: csiba00 (221537)
H_G Creative Commons License 2014.12.20 0 0 221539

Ez ilyen, nemelyik felni-gumi parositas eredmenye rettento szoros illeszkedes. Szerintem masik kulsot kell venni ilyenkor.

 

Előzmény: csiba00 (221538)
csiba00 Creative Commons License 2014.12.20 0 0 221538

Közben találtam fém külső leszedőt is. Megpróbáltam azzal, de képtelenség. Nem tudok akkora erőt kifejteni, hogy a külső visszapattanjon a helyére. Előbb sérül meg a felni pereme.

 

Egyszerűen nem jövők rá, hogy mit és hol rontok el. Rengeteg videót megnéztem a neten, ahol szinte mind kézzel vissza tudják rakni, vagy azt mondják, hogy ha nem megy, akkor a végén lehet segíteni a leszedővel visszapattintani a helyére. Nálam esélytelen. Cseréltem már pár kerékpáron belsőt, de ilyennel még nem találkoztam, hogy képtelen vagyok visszatenni a külsőt a helyére.

Előzmény: csiba00 (221537)
csiba00 Creative Commons License 2014.12.20 0 0 221537
Sziasztok!

Tanácsra lenne szükségem belsöcserével kapcsolatban. (Elöre is elnézést, hogy nem minden hosszú magánhangzót tudok rendesen kiírni, mert mobilról írok. Ha kiírnám akkor pl ilyenek lennének: õ û)

Szóval még nyáron az mtb kerèkpárommal szereztem egy lassú defektet. Nem volt zavaró, kb. 1-2 nap alatt vált érezhetövé a nyomásvesztés, ezért akkor nem cseréltem belsöt. Most a téli szünet alatt rászántam magam, és nekiálltam a cserének. A kerék 26-os és 2.2-es külsö van rajta.
Müanyag külsö leszedöim vannak, amivel neki is álltam. Elég nehezen tudtam leszedni, már majdnem feladtam. Szinte lehetetlen volt kiszedni a felniböl a külsöt a legelején. Amúgy ez egy Geax Aka 2.2-es külsö. Kicseréltem a belsöt és elkezdem visszatenni a felnire a külsöt. Addig viszonylag könnyen ment, amíg már csak egy ~15 cm volt hátra. Ott viszont megállt a tudomány. Kézzel esélytelen volt, így megperóbáltam a külsö leszedövel. Apránként ment, de valahogy soha nem akart elfogyni. Ekkor vettem észre, hogy amit pl bal oldalon betettem a helyére az a jobb oldalonmagától kijött. Szóval ez a ~15 cm nem csökkent. Eljutittam oda, hogy a gumileszedö elejéröl lepattant egy-két kisebb müanyag darab, a felni belsején lévö szalagot több kisebb helyen felsértettem. Ezek után feladtam.

Volt már más bicajom, meg emellett is van +1, de ilyennel még nem találkoztam. Általában nehéz a külsöt teljesen visszarakni a felnire, de ez korábban ment kézzel, vagy az utolsó pár cm a gumileszedö segítségével. Ilyennel viszont nem találkoztam. Nem is tudom elmépzelni, hogy mi lett volna, ha az erdöben kellett volna kereket cserélnem.
Miért jó, hogy ilyen szoros a gumi? Neten néztem videókat és ott szinte 99%-ban kézzel visszateszik teljesen a gumit a felnire.
Hogyan lehetne ezt visszatenni? Vagy vegyek más márkájú külsöt? Bosszant, mert még 700-800 km-t simán kibírnának.
oleandro Creative Commons License 2014.12.20 0 0 221536

már sajnos van, és elég gyakorí az olyan bringalámpa,  ami "erősebb", avagy  nem szórja eléggé a fényt, és sokkal vakítóbb tud lenni, mint egy autó tompítottja. és ha ezt még villogtatják is, az rém idegesítő tud lenni a szembejövőnek.

Előzmény: Lassú Nyíl (221534)
kocsi Creative Commons License 2014.12.20 0 0 221535

9eFt

Előzmény: akos27 (221508)
Lassú Nyíl Creative Commons License 2014.12.20 0 0 221534

Elég mulatságosnak tartom a villogás ellen felhozott érveket... a vicceken mosolyogtam is (iszen ezek a villogók akár még világítótoronynak is nézhetők:), de ... összehasonlítani egy autó lámpájának a fényét ("ha ők is villogtatnának") egy non-brutal bringás-leddel... ugyan már... épp ez a nagyságrendi különbség az, ami miatt  - folyamatos fény esetén -  egy bringás nehezen tűnik fel a városi forgalomban / városi fények között, és ez volt az én tapasztalatom (és nem csak elmélkedés). A hibás neoncsövekkel kapcsolatban: az agyat a kiszámíthatatlan vibrálás/felfénylés zavarja leginkább (a pontos időközönként bekapcsolt fény "kiszűrését" az agy hamar megtanulja; persze itt se mindegy az intenzitás, és hogy a vaksötétben ez ki-bekapcs jelleggel megy, avagy egy amúgy jól kivilágított szobában történik-e).

Rottentroger Creative Commons License 2014.12.19 0 0 221533

Azért mert nem konstans. Próbáld ki, pl. tanterem, ahol sok fénycső van, egy villog, zavar. Mind villog, megőrülsz...:D

Előzmény: halaloszto (221525)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!