Keresés

Részletes keresés

juhlaci Creative Commons License 27 órája 0 0 14041

Köszönöm neked is a segítségedet. Sliema nekem is jobban tetszene Olcsó Wizzer jegyhez próbálok a Bookingon keresni olcsóbb szállást. Csak kirándulgatni szeretnénk mindent megnézni úgy mint Cipruson azután ki tudja. 

Előzmény: Gibs (14039)
Woodyka Creative Commons License 28 órája 0 0 14040

Mi nem éreztük Bugibbát se hátránynak. Az is tény, hogy egy hét alatt alig 3-4 busz maradt ki összesen. És lényegében alig voltunk Valettában, minden máshol a szigeteken inkább :) Valetta múzeumi részei majd egy következő kiránduláskor. Most inkább a Kék barlangra, Ghar-Dalam, Marsaxlokk, Popeye-falu, Mdina, ezek voltak inkább előtérben.

Előzmény: Gibs (14039)
Gibs Creative Commons License 29 órája 0 0 14039

Tavaly november elején /4-11/ voltunk Máltán. Az idő nagyon kellemes volt, néha túl meleg is, még sokan fürödtek az öblökben, de volt szeles nap is. Kirándulásra sokkal jobb, mint a nyár.

Ha ti is inkább kirándulni, nézelődni akartok és még van lehetőség a szállás változtatására, akkor Sliema-t, vagy Valletta-t javaslom, mert Buggiba inkább a strandolós programhoz jó, túl messze van a látnivalóktól (a Gozo-i kompot kivéve), a látnivalók zöme pedig Valletta-ban van és oda érdemes többször, akár esténként is elmenni.

A buszok vagy Valletta-ból indulnak/érkeznek, vagy-a 200-on felüli számozásúak-SPTAR (központi kórház) a végállomásuk. Ezek nem érintik Valletta-t. Az észak felé közlekedők mind érintik Sliema-t és innen indulnak a kiránduló buszok és hajók is. Sliemából 7-19 óra között fél óránként közlekedik komp Valletta-ba oda-vissza, az gyorsabb, mint a busz.

A 7-napos bérlet nagyon jól kihasználható. A buszos utazástól nem kell félni, nekünk csak egyszer nem állt meg egy busz, de utána 500m-re jött egy másik, ami megállt. Viszont integetni célszerű, hogy megálljon.

Az alábbi oldalakon mindent megtalálsz a közlekedésről, előre megtervezheted hova melyik járattal akarsz menni, hol és melyikre kell átszállnod. Ha lesz kint interneted, akkor online, ha nem lesz, előre kinyomtathatod, ahogy én is tettem tavaly.

http://www.globestudios.co.uk/maltabybus/

https://www.publictransport.com.mt/en/timetables

Előzmény: juhlaci (14032)
Flower2000 Creative Commons License 1 napja 0 0 14038

Hát igen, ez elég kellemetlen. Volt hogy 3-szor annyian álltak a buszmegállóban mint amennyien felfértek volna. Célszerű oda menni ahonnan indul a busz és még üres.

Előzmény: Woodyka (14036)
juhlaci Creative Commons License 1 napja 0 0 14037

Köszönöm nagyon sokat segítettél a bérlettel kapcsolatban. A buszokról én is hasonlókat írtam a Nápoly topikban. Szeptember 11. én rossz idő volt, így másnap dupla annyian akartak utazni. A távolsági busznak volt megállója a szállodánk előtt de nem állt meg 9 órakor ( a svédasztalos reggeli 8.30 - 9.30 ig) Nagyon sokat várakoztunk és lesétáltunk a tengerparti utcán lévő nagy buszmegállóba. A 10 órásira sem fértünk fel így visszamentünk a szállodába lefeküdtünk. A 11 órásira éppen a hátsó ajtón felfértünk be az ajtót alig tudta becsukni. A Salernoi buszok Amalfiig közlekednek itt át kell szállni a Sorrentói buszokra. Ekkor már tudtuk, hogy csak Positánót fogjuk megnézni. Onnét is úgy sikerült haza jutni, hogy a felső megállónál (Ciesa Nuova) felpréseltük magunkat, mert az alsó megállónál nem tudott senkit felvenni, 3 busznyian ott maradtak. Amalfiban megint buszt várni este hétkor  így már ránk esteledett mire Minoriba értünk. Szerencsére Sorrento ba nagyon régen voltunk így nem olyan veszteség, hogy nem láthattuk. 

Előzmény: Woodyka (14036)
Woodyka Creative Commons License 1 napja 0 1 14036

Ja, viszont sehová ne számoljátok ki perce pontosan, mert egy egy járat simán kimaradhat és a következőn meg lehet int a sofőr, hogy max 1 fő szállhat fel!

Előzmény: juhlaci (14034)
Woodyka Creative Commons License 1 napja 0 1 14035

Mi is Bugibbában voltunk. Igen azt hiszem a X3 a közvetlen járat. Amúgy meg lényegében szinte minden busz Valettába megy a szigeten. Reptéren vettük a Tallinja kártyát, a csarnokban van egy árusító pult úgy emlékszem. 21 euró volt, 7 napra szólt (utolsó, 8ik. nap vmi 1-1,5 euró körül jeggyel mentünk ki a reptérre már). Biztos van olyan , hogy helyi járat, (de nekem , tekintve, hogy akkora mint Miskolc akár) mind helyi járat, meg egy város az egész sziget :) A kártya jó Gozo-ra is, de ott egy napot voltunk és megbízhatóbbnak tűnt az ottani ilyen piros hop-on buszra venni külön napijegyet. A komp szintén fizetős, de csak visszafelé kell jegyet venni.

Előzmény: juhlaci (14034)
juhlaci Creative Commons License 2 napja 0 0 14034

Köszönöm az infót! Mi is csak kirándulásokat tervezünk. Most érkeztünk haza az Amalfipart környékéről a nyaralás meg volt.  Úgy tudom, hogy hogy lehet venni hetijegyet buszra. Tudsz erről írni valamit , hogy hol lehet és ez távolságira is érvényes? Buggiba városban foglalnék hotelt, öszvisz annyit tudok, hogy az x3 as megy oda a reptértől és a 31 es megy onnét Valettába.

Előzmény: Woodyka (14033)
Woodyka Creative Commons License 2 napja 0 0 14033

Februárban voltunk. 15-25 fok. Nem strandidő volt, de kikapcsolódni nagyon jó volt. Minden látnivalót megnézni, nem volt dögmeleg. Néha már ment a buszon a klíma is persze. És így is nagyon hamar lepirul az ember.

Előzmény: juhlaci (14032)
juhlaci Creative Commons License 2 napja 0 0 14032

Sziasztok! Volt már valaki november közepén Máltán? Az időjárás látom 20 fok körül van. Elég olcsók a szállodák a repülő sem drága. Egy kis biztatás rám férne, de csak olyanoktól akik elő és utószezonban voltak.  

Sledger Creative Commons License 6 napja 0 0 14031

Ir-Ramla Gozo-n és Mellieha Máltán homokos strand. Gyerekkel is vállalható mindkettő. 

Előzmény: sonyeXtreme (14023)
Woodyka Creative Commons License 6 napja 0 0 14030

Kb úgy van ahogy Jahno írja, egyrészt még az úton átmenni is kihívás, merről nézzük, hogy jön-e valami (pár nap után belejön az ember), de amúgy tényleg, ha nem egy Budapest belvárost vár el az ember, hanem hogy félórán belül jöjjön valami, akkor amúgy nagyon jól bejárható a sziget nappal. Késő este már nehezebb, de nappal nekünk sehol se volt gond. Néha ki ki marad egy járat, kicsit késik de amúgy vállalhatóan jó.

Előzmény: sonyeXtreme (14027)
Range Lover Creative Commons License 6 napja 0 0 14029

Na, szép estét!

Április 3-6-ig (húsvét után közvetlenül) viszem a haverokat Gozo-ra. Nem lesz melegünk, de fázni sem fogunk (részegen nem érezzük)! Indulás előtt megnézzük a "Másnaposok" összes epizódját, és ötleteket merítünk! 

Szépek leszünk, az biztos! 

Jahno Creative Commons License 2017.09.12 0 1 14028

Tömegközlekedés és a könnyű az már szopó. Átszállást ne vállalj, legtöbb busz úgyis a Vallettába/ból megy. Már amikor kedve van és megy. Menetrenden ne aggódj, kimész a megállóba (figyelem, út túloldalán lesz!) és "majd" érkezik valami.

Előzmény: sonyeXtreme (14027)
sonyeXtreme Creative Commons License 2017.09.12 0 0 14027

Még egy kérdés: érdemes mindenképp autót bérelni, vagy tömegközlekedéssel, (esetleg taxival) is könnyen el lehet jutni A-ból B-be?

sonyeXtreme Creative Commons License 2017.09.12 0 0 14026

Köszönöm!

Előzmény: Jahno (14024)
southwind Creative Commons License 2017.09.12 0 0 14025

jön valaki szept 30-án?

Jahno Creative Commons License 2017.09.12 0 0 14024

Comino szigete, Kék lagúna. Akad azért ott homokos rész is. Nyáron nem tudom a sziget többi részét mennyire foglalják el.

Előzmény: sonyeXtreme (14023)
sonyeXtreme Creative Commons License 2017.09.12 0 0 14023

Sziasztok!

Október elején tervezünk Máltára utazni most először, a 3 éves lányommal. Miatta homokos part mellett foglalnék szállást, de egy nap mindenképp szeretnék elkirándulni autóval a sziklásabb partokhoz. A kérdés, hogy hova? Melyik a legszebb rész?

Valami ilyesmire gondoltam,mint ebben a videoban 1 perc körül.

https://www.youtube.com/watch?v=_H1vxI5QIxg

Merre lehet?

Köszönöm!

Milady87 Creative Commons License 2017.09.11 0 0 14022

Szia Paradisedolgozoooo!

Elérhető vagy még? Októberben utazunk, érdekelne az autóbérlés :) 

Előzmény: Paradisedolgozoooo (14015)
Tádám_7 Creative Commons License 2017.09.06 0 0 14021

Szia,

nagyon szépen köszönöm!

Mi jövő héten csütörtökön megyünk, most láttam, hogy volt egy "kisebb" esőzés... Remélem azért jó időnk lesz. :)

Autót béreltetek esetleg, van ott valami megbízható a Solana közelében?

Ádám

Előzmény: Viszkok András (14006)
Woodyka Creative Commons License 2017.08.28 0 0 14020

Mi március elején mentünk, Bugibbába. 3500 körül volt reggelivel, 1-2 éjszaka diákcsapat, de 11 felé este az utca is és a gyerekek is elcsendesültek. Közlekedést és meg meg se próbáltam ott, bőven megfelel mindenre szinte kompromisszum nélkül a busz. Mondjuk nyilván drága a víz (azért klóros, ritkábban cserélik) és az áram is. Nagyjából mindkettő vagy import vagy helyben még igen drága előállítani.

Előzmény: Range Lover (14016)
TR FX Creative Commons License 2017.08.28 0 0 14019

Örülök, hogy azért jó dolog is akadt a nyaralásban.

Birkirkara az tényleg nem a legjobb hely egy családi nyaraláshoz, de legközelebb már több rutinnal választotok! Addig is tessék a szépre emlékezni! :-)

Husky Creative Commons License 2017.08.28 0 0 14018

Helyszíni közvetítés :)

Lassan 20 éve imádom Máltát és most ezt meg is erősítette :)

Alapból egy elárahitt szállást sikerült szerezni amire még jött a felár nélküli tengerre néző szoba is. Egy hónapja 5 éjszakát voltunk Magyarországon egy ugyanilyen kaliberű szállodában annyiért, amennyiért most itt 7 éjszakát repülővel. (Ok csak reggelivél most)

A gyerekek imádják Máltát és tényleg igaz, hogy mindent megtesznek a helyiek a turistákért. Az abszolút pozitív meglepetés ár-értek arányban Popeye Village. A gyermeket nem

lehetett elvontatni sem zárásáig.

Majd írok még

doncike Creative Commons License 2017.08.27 0 2 14017

A megoldást magad is leírtad: Google Maps és Street View.

És az értékeléseket megnézni.

Range Lover Creative Commons License 2017.08.27 0 0 14016

Igazad van! Csak hirtelen felindulásból írtam.

Most értünk haza, Magyarországra. 7éj Gozo + 3éj Málta.

Gyorsjelentés - amíg friss az élmény:

- A fotókkal nagyon jól el lehet adni a szállásokat! Viszont az esetek nagy többségében igaz a mondás: "Nem minden arany, ami fénylik!" (Carini Farmhouses - Gozo és Central House - Málta) Sajnos nagyon bele szaladtunk! Mindenkit óva intek ezektől a helyektől!

Persze nem volt annyira sz@r... csakhogy baromi sokat fizettünk érte! 

A pozitívumok: Nagyon igényesen kialakított, felújított, szép házakról van szó.

A negítívumok: Nem aludtam át egyetlen éjszakát sem a hőségtől és a zajoktól, a beáradó napfénytől, na meg a legyektől! Egyszerűen alkalmatlanok a pihenésre ezek a házak. (Ezek Máltán/Gozón nem ismerik a sötétítő függönyt?) A klímáért fizetni kell, folyamatosan és sűrűn kell dobálni a 2€-t (kicsinyes dolog). (Ja! Klímával nem lehet aludni, azok kedevéért akik még nem próbálták.) A medence csak látványelem, semmire sem alkalmas, durván klóros, mintha folyamatosan sokkolnák a vizet. Kisgyermekeknek kifejezetten veszélyes a hirtelen mélyülős kialakítása. A garázsba csak segítséggel tudtam be-ki navigálni egy középkategóriás sedannal (folyamatos rettegéssel, hogy mikor akasztom meg az elejét, vagy az oldalát). Felfoghatatlanul szűk fürdőszobákhelységek! Használhatatlan mosdótálak, ostoba tartók-kampók a falakon, amibe minduntalan beleakadtam, rosszul elhelyezett wc, stb. De az "atyaúristen" is márvánnyal borított, ami életveszélyesen csúszik!

A fotókról nem derül ki, hogy milyen lehetetlen helyen vannak ezek a házak! Mindentől messze, a puszta kőrengeteg közepén, nehezen, vagy alig megközelíthető helyen. Persze én vagyok az amatőr: miért nem néztem meg jobban a Google Earth-szel!

A máltai ház nagyon leverte a biztosítékot. Megérkezésünk után azonnal haza akartam indulni repjegy átfoglalással. Itt is becsaptak a fotók! Olyan volt itt héderelni, mintha Bp-en a nyóckerben nyaralnánk... Lepukkant környék, botrányosan zajos 24órán keresztül! Annyira, hogy füldugóval próbálkoztam aludni! A fürdő-helységek itt már az elfogadhatóság határán belül voltak, de gyengén középszerű berendezéssel és minőséggel. Parkolás az utcán... Aha! Aki még nem szívott eleget parkolóhely keresgéléssel, az jöjjön Máltára!

AKKOR MIÉRT AKAROK ÉN ODA VISSZA MENNI?!

Hát azért, mert ott az a gyönyörű tenger, és azok a vonzó öblök, Gozo és Comino és sok-sok látványos máltai partszakasz!

Egy vakmerő tengerparti-sziklás kaland eredményeként beszerzett sérülések miatt (mintha medvével törölköztem volna) kimaradt a motorcsónakos kirándulás és a fürdőzések nagyrésze is. Ezért ezt be kell pótolnom (de majd csak jövőre, ha begyógyultak a sebeim).

Előzmény: Jahno (14014)
Paradisedolgozoooo Creative Commons License 2017.08.22 0 1 14015

Udv mindenkinek,

Amennyiben ezt a csodalatos szigetet valasztjatok uticelul es szeretnetek autot,jetskit vagy kajakot berelni keressetek batran.

Nincs deposit es egyeb rejtett koltseg illetve az onero is nulla az extra biztositassal.Barkinek barmikor allok a segitsegere.

+35677820228

Jahno Creative Commons License 2017.08.19 0 0 14014

"SENKI NE FIZESSEN ELŐRE AUTÓKÖLCSÖNZŐNEK!" Vagy legalábbis ott a Goldnak ne, de máshol azért ennyire nem dráma a történet. A Hertzhez meg csak nagyon végszükség esetén mennék az biztos.

Előzmény: Range Lover (14013)
Range Lover Creative Commons License 2017.08.19 0 1 14013

Élőben jelentkezem Gozo-ról: dögöljön meg a GoldCar autókölcsönző! Több, mint 2 órát álltam sorban a repülőtéren, hogy meg tudják mondani, hogy nincs autójuk! Mocskos g@ci banda. Bekérik előre a kölcsönzés díját, azután közlik, hogy meg kell várnod, amíg visszahoz valaki egy autót! Kb. 50 embert vertek át csakazon a napon! Volt aki 5 órát várt egy szutyok kis autóra. Én felismertem az átverés-szagát (volt rá időm, 2 óra hossza), és gyorsan átálltam a Hertz autókölcsönzőhöz. 10 perc alatt autóban ültem a családdal, igaz, hogy 50€-val többe került. SENKI NE FIZESSEN ELŐRE AUTÓKÖLCSÖNZŐNEK!

Woodyka Creative Commons License 2017.08.17 0 0 14012

Biztos remek, nekem kellett 1-2 nap csak a zebrán szétnézéshez...

Előzmény: Range Lover (14011)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!