Keresés

Részletes keresés

andras.malta Creative Commons License 3 napja 0 0 14174

en a Zejtun-i Lidl-be jartam es az alapbol nem volt nyitva vasarnap, persze unnepek elott, alatt mas nyitvatartasi rend van, tovabb vannak nyitva es vasarnap is nyitva vannak

Előzmény: TR FX (14171)
borgyur Creative Commons License 4 napja 0 0 14173

Szia!

Megígértem hogy válaszolok a Hotel Plaza Regency-vel kapcsolatban. Elnézést, hogy sokat késtem, de  eléggé úsznak a dolgaim mostanában.

Mi a nyáron voltunk a legnagyobb őrületben, tele a szálloda, iszonyat tömeg esténként a tengerparti sétányon valamint egy végtelen kocsi sor a szálloda és a sétány közötti úton. A repülőtérről az út kb. 25-30 perc volt transzfer busszal, azt nem tudom, hogy melyik busz megy a reptérről Sliemába. A szálloda két épületből áll, a két épületet egy kis utca választja el egymástól, de van a hatodik emeleten egy átjáró az épületek között. A tengerpart felől nézve a bal oldali a Plaza, a jobb oldali a Regency. Mi a Plazában

voltunk, amúgy egy cég.

A szálloda tetején van egy úszómedence napozókkal, ez a Regency tetején van, de ahogy írtam a Plazából fent átjárható . A Plaza tetején van egy nyitott bár és esténként

éjfélig zenekarok játszottak, énekesek léptek fel valamint táncolni lehetett. A bár napközben is nyitva volt, pazar kilátás nyílik a környékre. Mi szinte minden nap kávéztunk itt 

és közben gyönyörködtünk a kilátásban.

A tető alatti emeleten van az étterem. Az ital fogyasztást hozzáírják a számlához és a távozáskor kell kifizetni. Sok és jó kaják voltak. Húsételek, vega ételek, zöldségek, gyümölcsök, sütemények, mindet végig kóstoltuk, tehát az ún. svéd asztalról van szó. Reggelink és vacsoránk volt egyébként.

Lift van a szállodában.

Most el kell mennem itthonról, hamarosan folytatom.

Előzmény: almostevil (14160)
andics222 Creative Commons License 2018.01.12 0 0 14172

Sziasztok!

Húsvétkor tervezünk egy hosszú hétvégét Máltán és azt szeretném megkérdezni, hogy van-e valakinek tapasztalata, hogy mennyire befolyásolja az ünnep az esetleges kirándulásokat ( busz, komp, hopp on hopp off buszok, hajókirándulások, éttermek nyitvatartása, stb.), amiket ilyen rövid időbe sűrítenénk.

Köszönettel veszek minden információt:-)

TR FX Creative Commons License 2018.01.12 0 0 14171

Mondjuk most látom, hogy a Services főoldalon már csak Monday to Saturday az ami a Store finder szerint nyitva van vasárnap is... Málta próbára teszi a németes precizitást is! :-)

Előzmény: TR FX (14170)
TR FX Creative Commons License 2018.01.12 0 0 14170

Lidl-be pont nem szoktam Máltán járni, de ha már a figyelmembe ajánlottad akkor felmentem a honlapjukra és én úgy láttam, hogy a frekventáltabb helyen lévő üzleteiket vasárnap is nyitva tartják (San Gwan, Luqa 14h-ig, Mosta és Gozo pedig egész nap).

Szombati érkezés után rendszerint másnap reggel szokott rámtörni a vágy, hogy azonnal végigegyek mindent amit szeretek, de otthon nem lehet kapni, szóval egy vasárnap reggeli nagybevásárlással szoktam kezdeni minden máltai tartózkodásom és eddig még mindig volt hol megtenni, erre való tekintettel én nem aggódnék az olvtárs helyében, biztos nem lesz gond a kaja.

Előzmény: andras.malta (14168)
Gibs Creative Commons License 2018.01.12 0 0 14169

Yes,sir!

Előzmény: andras.malta (14167)
andras.malta Creative Commons License 2018.01.11 0 0 14168

pl nezd meg a Lidl honlapjat, az zarva van, csakugy mint az osses tobbi nagyobb bolt...

Opening hours

• Mon - Wed 7.00 - 19.00
  • Thu - Sat 7.00 - 22.00

kajaval kapcsolatban egyet ertek, keresni kell egy jo kis pekseget ahol van Pastizzi es azzal jol lehet lakni, nekem Zabbar-ban volt egy kedvenc helyem, ahol sajtos baconos ricottas pastizzi-t ettem altalaban, ott mivel a sziget deli oldalan volt talan 65 cent volt egy

Előzmény: TR FX (14161)
andras.malta Creative Commons License 2018.01.11 0 0 14167

http://margaretisland.eu/

Margaret Island Sliemmaban

Előzmény: Gibs (14165)
doncike Creative Commons License 2018.01.10 0 0 14166

"A szállásunk Sliemában lenne a Plaza Regency Hotelben."

Szobát "választani" szerintem sehol nem lehet. Ha tengerre néző szobát foglaltál, akkor olyat fogsz kapni. (Ha nem, akkor a szűk kis mellékutcára néző szobát.)

Ha tengerre néző, akkor érdemes minél feljebb (magasabb emelet) szobát kérni (márciusban talán nincs teltház), két okból is.

Egyrészt az alsó két-három emelet még a lombkorona magasság, tehát nem a tengert (az öblöt) fogod látni, hanem a fákat.

Másrészt a parti úton nagy forgalom, állandó dugó van, ami azért elég komoly zajjal jár nyitott ablaknál. 

Gibs Creative Commons License 2018.01.10 0 0 14165

Sliemaban a parti sétányon van egy magyar étterem is. Ott elő lehet fizetni napi menüre is. A kaja olyan mint itthon a 70-es években volt, nagyon retro, persze nem az akkori árakon. A nevük Margitsziget, vagy valami hasonló, van honlapjuk, étlappal. Kiváló gulyást ettem náluk. 

Előzmény: almostevil (14162)
Jahno Creative Commons License 2018.01.09 0 0 14164

Pedig a nyúl az jó volt. Mindenféle kivitelben akad, max. nyomsz nyulas tésztát :-)

Előzmény: almostevil (14162)
borgyur Creative Commons License 2018.01.09 0 0 14163

Szia!

Mi nyáron a Plaza Regencyben voltunk Sliemában, pont ott ahová mentek. Most eléggé sok dolgom van, de szerdán írok róla.

almostevil Creative Commons License 2018.01.09 0 0 14162

Köszönöm!

A vasárnapi zárvatartásról ír az összes útinfó, turisztikai infó, hasznos infó, általános infó Máltáról. Azért is kérdeztem, mert picit gyanús volt ez a dolog.

Ezek a tésztás dolgok a gyengéim, gyanús, hogy bezabálok :)

A nyúl meg a csiga az nekem sem jön be.

Üdv

Előzmény: TR FX (14161)
TR FX Creative Commons License 2018.01.09 0 0 14161

Helló,

Nem tudom, hogy a vasárnapi zárvatartásos infód honna származik, de az élelmiszer boltok-éttermek vasárnap nyitva tartanak. Nagyjából hasonlóan kell elképzelni a viszonyokat, mint itthon.

Találomra ránéztem néhány múzeum - néznivaló nyitvatartására is, ott sem sikerült olyat találni ami vasárnap zárva, bár az tény, hogy a templomokban többnyire mise van, úgyhogy oda azért célszerű más napon menni.

Kaja árak nem vészesek, de azért picit drágábbak, mint kishazánkan. Pl egy pizza ára éttermi körülmények között olyan 7-8EUR-tól kezdődik, kb ennyibe kerül valami alap tésztaétel is. Normál mértetű menü McDonald's-ban kb 6EUR.

Helyi specialitások: nyúl és csiga. Hát nem tom... ízlés dolga.... Ami megér egy misét az a pastizzi, egy töltött péksüti (ricottával, spenóttal, bármi mással), amit kb minden sarkon árulnak. Talán 1-1,5 EUR db-ja. Nekem 1 általában elég ebédre.

almostevil Creative Commons License 2018.01.09 0 0 14160

Sziasztok!

Egy röpke (4 napos) Máltalátogatást tervezünk márciusban, még csak most kezdtük gyűjteni az infókat.

Igyekszem átolvasni a fórumot, de addig is lenne pár kérdésem, remélem tudtok segíteni!

- Mindenhol azt olvasom, hogy vasárnap minden zárva van. Mit jelent ez pontosan? Se egy étterem, se egy NON STOP bolt, üzletek, turisztikai látnivalók ahova belépő kell stb?? Mire számítsunk?

- A szállásunk Sliemában lenne a Plaza Regency Hotelben. Sok jót olvastam róla. Esetleg van valakinek valamilyen hasznos tanácsa a szállást illetően? Tapasztalatok? Gluténmentes étkezés, szobát lehet e választani, érdemes e egyáltalán; személyzet stb?

- Hol érdemes ebédelni, vacsorázni, vannak e jól bevált kedvenc éttermek, gyors étkezdék stb? Milyen éttermi árakra számítsunk? Menü esetleg? Azt olvastam viszonylag olcsó az étkezés, nem tudom mennyire igaz ez.

- Milyen ételt ne hagyjunk ki semmiképp? Van e vmi helyi specialitás?

Köszönöm a válaszokat!

Üdv

Csaba

anetkukaca pont hu Creative Commons License 2018.01.09 0 0 14159

Ha még nem vetted meg a jegyet: Bécsből Málta wizzel júniusban 60 EUR!

Előzmény: Zsuzsanna P (14151)
Woodyka Creative Commons License 2018.01.09 0 0 14158

Tavaly februárban este 10 után is járt.

Előzmény: Flower2000 (14157)
Flower2000 Creative Commons License 2018.01.09 0 0 14157

Mikor én voltam ősszel akkor nem volt utolsó komp. folyamatosan jart. 2 eve kb

Előzmény: Zebrina Pendula Heritage (14156)
Zebrina Pendula Heritage Creative Commons License 2018.01.09 0 1 14156

Marsaxlokk-ban nagyon jókat ettünk a kikötőben. 

Gozóra egy teljes napot kellene szánni. Tanulmányozd a járatokat, nem is biztos, hogy van időben megfelelő komp. 2009-ben az utolsó komp 17 órakor jött vissza Gozóról (szeptemberben).

http://kedvencemtoscana.blogspot.hu/2009/09/malta-5-nap-gozo.html

Előzmény: t-boyfalva (14142)
Jahno Creative Commons License 2018.01.09 0 0 14155

Vedd meg, de gyorsan. Főleg ha belefér a keretbe. Vettem annél drágábban, de jóval olcsóbban is. Amúgy ha azt mondom, hogy talán lesz 800 forintos jegy és 3 éven belül nem jön be, akkor mi lesz? Jössz és lekeversz egy pofont? Attól még nem jutsz el Máltára.

anetkukaca pont hu Creative Commons License 2018.01.08 0 1 14154

A mi rekord jegyárunk 46.600 Ft/3 fő, 2016. júl. 30. - aug. 6-ra. 2015. szeptemberben foglaltuk, a menetrend feltöltésekor, gyanítjuk, hogy kissé alulárazottam :))

hunnia1969 Creative Commons License 2018.01.08 -1 0 14153

Szia!

Mi tavaly szeptember végén, október elején voltunk Máltán, és hosszas repülőjegy vadászat után sikerült kettőnknek 72E forintért megvenni a retúr jegyet. Amíg keresgéltem, csak drágábban láttam a jegyeket.

Egyébkén Ryanair-rel utaztunk.

off- Milyen jó is volt akkor a 25 fokos tengerben fürdeni :-) -on

Gibs Creative Commons License 2018.01.08 -1 0 14152

Én 2016 júniusban, novemberre szóló jegyet majdnem 60 eFt/fő-ért kaptam. Ez az ár jó. De ha van lehetőséged és türelmed naponta (többször) repjegyre vadászni, rábukkanhatsz olcsóbbra (vagy még drágábbra). Vedd meg.

Előzmény: volvoson (14148)
Zsuzsanna P Creative Commons License 2018.01.08 0 0 14151

Kedves Máltán nyaralók!

Június közepén-végén szeretnénk a barátommal Máltán nyaralni. Most 36 ezer valamennyi a retúr repülőjegy erre az időszakra.

Milyen tapasztalataitok vannak? Érdemes várni még olcsóbb jegyekre, vagy vegyük meg most ennyiért?

Előre is köszönöm a választ!

volvoson Creative Commons License 2018.01.06 0 0 14150

Nyilván jobban örülnék ha kevesebb lenne, de pont azért kérdezem, mert még sosem néztem repjegyet Máltára, így nem tudom, hogy mi számít elmegynek, olcsónak vagy drágának. Köszi a választ!

Előzmény: anetkukaca pont hu (14149)
anetkukaca pont hu Creative Commons License 2018.01.06 0 0 14149

Elmegy. A tavalyi tendencia alapján az időpont előtt egy-másfél hónappal némileg csökken a nyaralójáratok ára. Vagy felmegy az égbe. Ha Neked ennyiért megéri, vedd meg :))

Előzmény: volvoson (14148)
volvoson Creative Commons License 2018.01.05 0 0 14148

Sziasztok!

Június végére 40 ezerért retúr jegy Máltára az mennyire számít jó árnak? Lehet ennél olcsóbbat is kifogni vagy elmegy?

Köszi a segítséget.

Woodyka Creative Commons License 2018.01.04 0 0 14147

Tavaly februárban kb 3-4 busz volt ami kimaradt járat volt a 8 nap alatt. Amúgy tényleg elég hektikusan jönnek, hol előbb hol később. De amúgy szerintem turistaszemmel nézve egészen jól használható rendszer. De napi hivatásforgalomra (élni és munkába járni) őrület lenne. Vagyis hát inkább egy más életszemlélet. Egy sokkal nyugisabb életé, ahol 2-3 percen nem idegroncs az ember. Jön majd és kész :)

Mi a reptéren a pultnál vettük meg a csarnokban. 21 EUR és 7 napig jó volt. 8-ik nap meg úgyis csak a reptérre mentünk ki 1 buszjeggyel már.

Előzmény: 3degree (14146)
3degree Creative Commons License 2018.01.04 0 0 14146

Sziasztok!

Explore kártyát hogyan lehet kiváltani? A hoblap jelenleg nem ad tájékoztatást. 

Jól értettem, hogy korlátlan utazás 7 napig minden járatra?

Volt tapasztalatotok a menetrend pontosságával kapcsolatban? Babával megyünk és nem örülnénk, ha otthagyna minket a busz a megállóban. Tényleg ennyire szeszélyesek?

andras.malta Creative Commons License 2018.01.03 0 1 14145

ha jol emlekszem az van telen is, 1200 es 1600 orakor.

Marsaxlokk-ban a halpiac mellett a setanyon rengeteg ettemerm van, jobbnal jobbak es termeszetesen frissen fogott halat kinalnak. A lampukit nem szabad kihagyni.

Előzmény: t-boyfalva (14142)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!