Keresés

Részletes keresés

Spenót Creative Commons License 1,5 órája 0 0 196497

Tapasztalatom szerint amihez elemet adnak (és nem valami márkásat), az általában csak kipróbálásra jó. Még könnyebb is szokott lenni, mint egy normális elem. Versenyen ciki lett volna, ha idő előtt feladja.

Előzmény: gurtnis (196490)
Csempa Creative Commons License 3 órája 0 0 196496

Ez érdekes :)

Én ugyanúgy frissítettem és ugyanazt a cipőt viseltem, mint máskor. 

Talán a futást megelőző 36-72 órát lenne érdemes kielemezned stressz és étkezési szempontból...

Előzmény: Ati_66 (196494)
Bumbanas Creative Commons License 3 órája 0 0 196495

Nekem is csinálta ezt, de durci lettem és nem cseréltem elemet. Helyette akkor vizezem amikor már rajtam van alulról és felülről is, de ami igazán segített szerintem, hogy kb. 1/2 cm-el szorosabbra húztam. Még így se kényelmetlen és végig jó pulzust mutat. Szerintem a fel-levételnél mindig lazul egy picit és egy idő után éppen annyit lazul ki, hogy nem tapad eléggé, aztán hülyeségeket mér.

Előzmény: Szajrés (196478)
Ati_66 Creative Commons License 4 órája 0 0 196494

Nekem is volt a hétvégén egy érdekes tapasztalásom.

Múlt héten vasárnap és tegnap ugyan azt a 28,5 km körüli +850m szintet tartalmazó útvonalat futottam. A bemelegítési szakaszt hosszának kivételével kb azonos célpulzusra törekedve. Az átlag HR a végére azonos lett, ennek ellenére 13percel gyorsabb voltam. Ilyet nem igazán tapasztaltam korábban két ilyen közeli edzésen:

A részidőket az útvonal azonos pontjain mértem.

(A felfelé kiugró tüskék a pulzusban mérési hibák, a lefelé tüskék a megállások )

Fogalmam sincs mi eredményezte ezt a nagy különbséget. A múlthéten is jól éreztem magamat, nem volt gond. A hőmérséklet sem volt sokkal magasabb akkor sem. Ráadásul tegnap úgy döntött a szervezetem, hogy pont az edzés a legalkalmasabb a méregtelenítésre, ezért tegnap 4 megállóm volt a múltheti 1 ilyen megállással szemben.    

Egyedül az első két szakasz 5 percére tudok logikus magyarázatot, amit a szakasz magasabb átlagpulzusa is jelez.

A múlthéten csak hétfőn és vasárnap futottam. A héten kedden csütörtökön és szombaton. 

A múlt héten szénhidrátot is pótoltam, a héten csak tiszta vízzel frissítettem, ezért arra számítottam az utolsó szakaszon lassabb leszek, de a hosszú befejező szakaszon alacsonyabb pulzuson voltam jelentősen gyorsabb annak ellenére, hogy a végén még sétáltam is kicsit mert fogyott az erőm. 

Arra gondolok, hogy a lejtős részek nagyobb sebességének (azonos vagy alacsonyabb pulzuson) lehet az egyik oka, hogy a héten másik cipőben futottam.

Az alacsonyabb pulzusra talán az is lehet magyarázat, hogy szénhidrát pótlás nélkül futottam.

Tapasztalt már valaki olyat, hogy saját zsírból futva nagyobb a sebessége azonos alacsony pulzuson?

Ati_66 Creative Commons License 5 órája 0 0 196493

:-)

Előzmény: Szajrés (196492)
Szajrés Creative Commons License 5 órája 0 0 196492

Edzőm tanácsára három napja elkezdtem újra erősíteni. Most érzem csak igazán nyomorult vén buzinak magam. :-D Fáj mindenem, az ágyban is úgy kell arrébraknom magam.

Szajrés Creative Commons License 5 órája 0 0 196491

A leírásban is szerepel, hogy az ott az akkulemerülés jelző, de.valami nem egyértelmű leírás van hozzá. Én 4-5 alkalommal futottam benne, meg a gyerek játszott vele párszor az eredeti elemmel, és már kezdi megadni magát.

Előzmény: Spenót (196488)
gurtnis Creative Commons License 6 órája 0 0 196490

Ezek szerint, kölün köszönet jár neked az új elemekért!  

Spenót Creative Commons License 6 órája 0 0 196489

Megnéztem. Az enyémen is van piros LED, de még nem világít, pedig a lámpa fénye már legyengült. Onnan tudom, hogy legutóbbi esti futásnál az asszony fején is volt egy ilyen fejlámpa, csak az tök új volt és sokkal jobban világított, mint az enyém, amiben pedig már ikeás elem volt.

Most pedig elmegyünk Longgal terepfutni... :-) 

Spenót Creative Commons License 8 órája 0 0 196488

Jé, van rajta ilyen LED??? Én még nem láttam, de tény, hogy nem tart túl sokáig benne az eredeti elem. Nem tudom, hogy mennyit bír. Mivel fokozatosan halványul, ez egyéni igényszint kérdése is. 

Előzmény: Szajrés (196486)
Pinyo Creative Commons License 20 órája 0 0 196487

Vagy rossz a memóriám :) Régi kemény pántos Garmin övem van.

Előzmény: Roger Preed (196485)
Szajrés Creative Commons License 20 órája 0 0 196486

Köszi, majd megpróbálom. Tőled akartam kérdezni, hogy az aldis fejlámpa első lámpájának alján pár perc használat után villog egy kis piros led, akku lemerülés jelző. Ilyenkor még mennyit bír a lámpa? Remélem csak az aldis elem lesz ilyen rövid életű benne.

Előzmény: Spenót (196481)
Roger Preed Creative Commons License 20 órája 0 0 196485

Pár évente?!?!

Nekem a Polar H7 megeszik 3-4 elemet egy szezonban, pedig hozzád képest szerintem keveset futok.

Előzmény: Pinyo (196479)
Szajrés Creative Commons License 20 órája 0 0 196484

Nem volna baj, ha 200 körül lenne a max pulzusom. :-)

Előzmény: Mr Long (196480)
Csempa Creative Commons License 20 órája 0 0 196483

Sok a váratlan teendő a felújítás miatt, ezért nem is gondolok most versenyre. Talán december közepétől.

De azért annyit futottam ma, mintha ott lettem volna:)

Előzmény: Pinyo (196477)
Ati_66 Creative Commons License 20 órája 0 0 196482

Én elég sokáig ebből a zöldkagyló készítményből szedtem évente 1-2 dobozzal ( 2 hónap/ doboz) Jó volt, de ha heti 50 km felett futottam elég hamar jelzett a térdem. Igaz akkoriban 90+ súlycsoport voltam.

Tavaly áttértem erre a a JUTAVIT termékre. Jó hogy csak napi 2 tabletta kell és elszámolható egészségpénztárra. Szerintem minden lényeges benne van. Idén elég jól bírja a térdem a rendszeres 30km közeli távokat és az 50 km feletti heteket, igaz most szedem belőle a második 3 hónapos kúrát. Hogy a kedvező tapasztalatokban mekkora szerepe van az alacsonyabb testsúlynak és a kicsit változtatott futó stílusnak azt nem tudom megítélni.

A Jutavit kiadott egy újabb tablettát, amiben napi adagban 1500 mg a glükozamin, mint a Dona esetében, és van van benne kondrotin, is de jóval kevesebb mint a másik készítményükben, viszont több vitamin és nyomelem is van benne pluszban. Az MSM az midkettőban 600mg/ nap. Ezt még nem próbáltam de nem is fogom, mert nem számolható el egészségpénzárra. 

Előzmény: bandolesa (196474)
Spenót Creative Commons License 20 órája 0 0 196481

Nekem az jött be, hogy hidegben a gumi részt és annak a másik oldalán a vászont is bevizezem.

Mr Long Creative Commons License 20 órája 0 0 196480

Nyugodj meg akkor lejebb megy, ezek szerint stresszes neked az első másfél :)

Tavasszal cseréltem a garminban elemet, lassan megint fogok.

Pinyo Creative Commons License 20 órája 0 0 196479

Pár évente. A futások eleje nálam is problémás, most a hidegben még később izzadok alá. Hiába a gélezés, kell a folyadék is mellé.

Szajrés Creative Commons License 20 órája 0 0 196478

Ti milyen sűrűn szoktatok pulzusmérőben elemet cserélni? Az enyémben kb 2 hónapos, de már megint a futások elején kb másfél kilométerbe telik, mire levakarom kétszázról a pulzusom valami reális értékre. Mi lehet az oka? Hiába is igazgatom futás közben. Pedig mióta hideg van vizezem is a mejjeim alját mielőtt felveszem a pántot.

Pinyo Creative Commons License 20 órája 0 0 196477

Azt hittem, Dobogókőre mész ma

Előzmény: Csempa (196471)
Csempa Creative Commons License 21 órája 0 0 196476

https://444.hu/2018/11/17/tovabb-akarsz-elni-akkor-ennyit-kell-edzened

"Az aktív korúak, a 18-64 éveseknél kezdődnek a bonyodalmak. A minisztériumi ajánlás szerint kétnaponta legalább 150 perc mérsékelt, vagy 75 perc intenzív edzésre lenne szükség. Intenzív alatt a futást, úszást, hegymászást, súlyzózást értik, mérsékeltnek elmegy a kényelmes tempójú bebiciklizés a munkahelyre, vagy a tempós séta hazafele.

65 év felett is ajánlott heti 150 perc mérsékelt, vagy 75 perc intenzív testedzés. Az idősebbeknek külön ajánlják az egyensúlyt javító edzéseket."

amatőr Creative Commons License 21 órája 0 0 196475

Csempa, aranyat ér a szavad: megéri pihenni! Ehhez tartom magam az októberi maraton óta! :)

Grat neked, természetesen!

bandolesa Creative Commons License 21 órája 0 0 196474

Igen,ismerem,ez csak Glükozamin, egyéb kiegészítők nincsenek benne, pl: MSN vagy kollagén.

https://www.hazipatika.com/gyogyszerkereso/termek/dona_750_mg_filmtabletta/15691

Előzmény: Spenót (196470)
Csempa Creative Commons License 27 órája 0 0 196473

Attól még beláthatatlan messzeségben vagyunk, hogy egy ultrán együtt futva nyűg lehess, de köszönöm! :)

Előzmény: O/O (196472)
O/O Creative Commons License 28 órája 0 0 196472

Látom én is! Pont ezért sürget em a Vérkört! Végül nem idegenvezető leszek hane nyűg! 😀 Jol csinálod, van eredmény, gratulálok! Hajrá

Csempa Creative Commons License 29 órája 0 0 196471

Tapasztalat:

Van egy kedvenc "mérőköröm" a HHh-n, amin ilyen időket (nem tempót)  futottam az elmúlt hónapokban:

06.01: 25:56

08.16: 25:48

08.23: 25:25

08.31: 25:01

09.07: 24:56

09.14: 24:41

10.27: 24:47

11:02: 24:45

11.10: 24:36

11.17: 23:55 (ma)

A figyelmes szemlélő láthat egy nagyon lassú csökkenést a számokban, vagyis finoman gyorsultam az elmúlt hónapokban. Ez alól kivétel az utolsó köridő, ami hatalmas javulást mutat. Ezek Strava idők, valós idők úgy néztek ki, hogy 25:00 perces idő volt eddig az álomhatár, amit 2-3 alkalommal sikerült átlépnem 2-4 másodperccel, ma meg futottam egy 24:15-ös időt.

Annyi volt a titka a mai BT-nek (breakthrough), hogy időhiány miatt elmaradt a csütörtöki futásom, vagyis a keddi tempó futás után 3 napot hagytam ki, ami eddig még nem fordult elő HHh előtt.

Vagyis megéri pihenni néha. Nagyon tanulságos eset :)

Spenót Creative Commons License 30 órája 0 1 196470

Évek óta szedek Donát. Orvos írta föl anno. Gyógyszerész tanácsára szedem ugyanazt azóta is, mert magasan abban a legtöbb a hatóanyag. Kapható por formában is.

Előzmény: bandolesa (196468)
amatőr Creative Commons License 1 napja 0 1 196469

Szia, már (v)ettem ilyet, akkor ár/érték/hatóanyag kombinációban, plusz aktuális DM akcióban a legkedvezőbb volt.

A Jutavit és Dr. Chen játszik még, ha épp futok és eszembe jut porcerősítőt szedni.

Amúgy a legfontosabb, hogy higgyél benne, más nem számít! :) 

Előzmény: bandolesa (196468)
bandolesa Creative Commons License 1 napja 0 0 196468

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!