Keresés

Részletes keresés

Nanaki Creative Commons License 27 órája 0 0 172511

Köszi, feliratkoztam a hírlevélre, hátha szombatig érkezik valami. :)

A másik kinézettem egy New Balance 775v1. Elvileg neutrális futóknak pont jó, és elég jók a tesztek, beszámolók is róla.

Csak nekem a szűk cipők problémásak, a mérettáblázat szerint inkább a széles láb csoportba esek.

Előzmény: viktor a takarító (172510)
viktor a takarító Creative Commons License 27 órája 0 0 172510

Hervisben 25 ezer a Sonic pro, és két hete volt olyan mindenre-20% kuponjuk...20 ezret bőven megért a cipő. Könnyebb, mint a Sayonara, összesen valami 240g a férfi változat, de a párnázottság még éppen ok. 8mm a dropja (leejtés saroktól előre), ami a Sayonara 9mm-éhez képest még pont jó. Varrásmentes belső. Negatívum: kicsit keskenyebb a lábujjak töve környékén, és a lábujjaknak sem hagy nagy szabadságot; aki nem szereti a gyorsfűző rendszert, annak szokni kell (pl. én...)

Wave rider 19 jó cipő, de kissé puha és magas a sarka a nagy párnázottság miatt, ami nekem már nem jön be, ha pedig talpközépre vagy előre érkezel, neked se fog. Sarokra érkezőknek lett kitalálva ez a csillapítás. Dropja is valami 12 mm, nehezebb is. Kb olyan, mint Asicsnál a gel Nimbus.

Előzmény: Nanaki (172508)
rrroka Creative Commons License 29 órája 0 0 172509

"gyakran gyújtok rá" olvastam először. :D

Előzmény: viktor a takarító (172507)
Nanaki Creative Commons License 29 órája 0 0 172508

Senkit nem ismerek a környéken aki futó guru lenne.

Internetről semmiképpen sem szeretnék cipőt rendelni, ahány márka annyi méret. Tulajdonképpen nekem a lábam 40-től 43-ig terjed. Pár hónapja New Balance utcai cipőt akartam venni, mert nagyon tetszenek, de akármelyik modellt próbáltam borzalmasan kényelmetlenek voltak. 42-es elől a lábfejnél szorított, 43-mas meg már csónak volt, 42,5 meg szintén kényelmetlen. Vagabondból meg mindig is 40-41-es cipőim voltak.

Én ezeket néztem ki, de hát ugye csak felpróbálva derülnek ki milyenek, meg egyáltalán lesz-e a méretemben. Plusz

http://hu.sportsdirect.com/mizuno-wave-elevation-mens-running-shoes-211888?colcode=21188852

http://www.decathlon.hu/flex-run-futocipo-id_8351767.html

http://www.decathlon.hu/wave-rider-19-futocipo-id_8351094.html

Illetve ezek a Salomon Sonic Pro is kecsegtetőek, de max akciósan...még úgy is drágák.

Mondjuk azt se tudom mennyire kellene párnázott cipőt vennem...

Nem tudom a hordott cipőimről mennyire lehetne ezt megállapítani:

http://www.kepfeltoltes.hu/view/160728/IMG_20160728_125856_1469703708902_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://www.kepfeltoltes.hu/view/160728/IMG_20160728_130040_1469703660767_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

viktor a takarító Creative Commons License 29 órája 0 0 172507

Mizunok is nagyon jól bírják, mivel nem csak a hab csillapít, hanem a wave rendszer is, ami nem rogy meg. A legrégebbi sayonarámban kb 2000 km is van már, de félmaratonokra még éppen jó.

Egyébként a bal achillesem nekem is ilyen tüneteket produkál már hosszú ideje. Amivel javult, bár meg nem szűnt, az a könnyű cipő és az, hogy reggelente mezítláb lábujjhegyen és sarkon kezdem a napot, percekig így járkálok, miközben kávét főzök stb. Sőt otthon szinte mindig, mezítláb vagyok, semmi papucs hordás, és gyakran nyújtok rá.

Előzmény: rrroka (172506)
rrroka Creative Commons License 30 órája 0 0 172506

azt nem tudom hogy hogyan tudnál változtatni, mert általában a sarokra érkezés a probléma, azt meg megoldja* (*segít) a dőlés, rövidebb lépés és a 180-as lépésszám.

egyszer látni kéne, hogy egyáltlán ez-e a probléma. helyi BSI futónagyköveted nincs véletlenül? ő lehet h tud segíteni.

nyúlcipőboltban is vannak kifutó termék akciók, én ott vettem ismert típust 20 alatt. rendezd ár szerint csökkenőbe itt: http://www.nyulcipobolt.hu/cipok/futocipok

A cipőbe 1500 km-nél ne rakj többet, akkor már a nike vomeron és a hokan kívül a legtöbb talpa tropa.

Előzmény: Nanaki (172504)
viktor a takarító Creative Commons License 30 órája 0 0 172505

sportsdirect.com-ról érdemes rendelni korábbi modelleket, ha már ismered az adott típust, és így a neked való méretet (http://www.sportsdirect.com/new-balance-m-670-v5-mens-running-shoes-212030?colcode=21203021). A legutóbbi Mizuno Sayonara 2 szállítással (Egyesült Királyságból) együtt is megállt 20ezer HUF alatt. Illetve A hervisben itt-ott még vannak jó neutrális cipők akcióban, pl Salomon Sonic Pro, és ha fel vagy iratkozva a hírlevelükre, akkor küldenek kupont is néha, ami további kedvezményt jelent. Meg lehet nézni a Decathlon honlapját, ott is van most mindenféle cucc kiszórás alatt - bár már megy pár hete, és a tipikus méretek gyorsan fogynak. 

Előzmény: Nanaki (172504)
Nanaki Creative Commons License 30 órája 0 0 172504

Abszolút én is a talp első részére érkezek, elég keményen. Hogyan tudnék ezen változtatni? :/ Vagy másfajta cipő kellene? AZ utóbbi napokban rengeteget néztem a futócipőket, a lábamat hogy milyen kellene. És szerintem enyhén szupináló a lábam, még ha a vízteszt nem is ezt igazolja. A mostani futócipőm egy New Balance 670V2, ami egy széles cipő, neutrál futóknak, igaz már kőkeményen leharcolva. Kislábujjnál az anyag kiszakadva és a saroknál is totál ki van szakadva a bélés. Tudom komolyabb futók számára ez horror. :D Hétvégén megyek fel Pestre és egy Hervis, Sportsdirectet érintek, de ahogy elnézem 20K körül nincs túl nagy választék futócipőkben a neten.

Előzmény: rrroka (172503)
rrroka Creative Commons License 1 napja 0 1 172503

amellett, hogy megvárod amíg javul érdemes lenne utánanézni, hogy mi okozza, mert vszínüleg a futócipő-futótechnika kombinációja okozza, és az mindig újra elő fog jönni, amíg nem tudsz rajta változtatni. Spenótnak pl attól jött ki, hogy chifutással elkezdett talp első részére érkezni, ami megterhelő az achillesnek, és ezt meg azért kezdte el, mert fájt a térde a sarokra érkezéstől... :)

Előzmény: Nanaki (172500)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 1 napja 0 1 172502

Ökölszabály gyanánt azt szokták mondani, hogy amíg a fájdalom elmúlik + még egyszer annyi idő. Akármilyen nehéz. Mert persze ami éppen csak nem fáj már, az még nem gyógyult meg.

Amikor újrakezded, minden futás után nyújtsál direkt achillesre. Kapaszkodj meg a lépcső korlátjában, és talppárnával a lépcső szélére állva engedd le a teljes testsúlyodat a sarkadra, a másik lábadat felemelve, felváltva többször legalább 20-20 másodpercig.

Spenót Creative Commons License 1 napja 0 1 172501

Nekem is hasonló a bajom. Állati lassan javul, de javul. Gyakran áztatom. (Testmeleg víz, de inkább hidegebb, min 30 perc) + kemény gyógytorna.

Nekem ez jött be.

Nanaki Creative Commons License 2 napja 0 0 172500

Sziasztok!

Újra elkezdtem futni, de ismét ugyanazzal a problémával szembesülök. Az achilles ínam futás után másnap baromira elkezdett fájni. Nyújtottam, masszíroztam az elmúlt 3 napban, már valamennyire elmúlt, de ha jobban megmozgatom a lábfejem - körkörös mozdulatokkal - akkor még érzem hogy bele-bele nyilall egy kicsit. Meg kell várnom még teljesen elmúlik a fájdalom, vagy esetleg tovább is kéne pihentetni? Őszinte leszek, nagyon türelmetlen vagyok, legszívesebben mennék mindennap futni, most nagyon bennem van. :(

Egy másik oldalra feltettem egy kérdést. Választ nem kaptam rá, berakom ide, hátha esetleg tudtok választ adni.

http://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__egyeb-kerdesek__7974042-vizes-labteszt-mennyire-biztos-kep

Törölt nick Creative Commons License 2 napja 0 0 172499

Szia!

Nekem is ez volt a félmaraton távon. Amikor átmentem a cél időmérő kapuján.

Neked mikor történt? Mérő ponton mentél éppen át?

Köszi

Szép napot!

Gábor

Előzmény: iteiva (172494)
rrroka Creative Commons License 3 napja 0 0 172498

majd szólj, ha esetleg eladod. :)

func93 Creative Commons License 4 napja 0 0 172497

Sziasztok!

Méret probléma miatt eladó volna egy Hoka Challenger ATR 2 cipő. 45 1/3 méret.

30km van benne, számlával, dobozával.

bencegm@gmail.com

30e az ára.

Spenót Creative Commons License 4 napja 0 0 172496

Érdekes, én is hasonlóan jártam az órával. Nekem előzményként egy edzésen elvesztette a gps jelet és otthon láttam, hogy csak félútnál találta meg. Következő edzés közben írta ki nekem, amit neked is. Én is azt a tanácsot olvastam, hogy factory reset kell. Meg is csináltam és ma tökéletesen működött.

Én nem temetném emiatt. Persze, ha többször is csinálná, akkor beleszomorodnék kissé...

Csempa Creative Commons License 5 napja 0 0 172495

Szia

V800 tulajdonos vagyok, M400 tapasztalatom nincs. Pár gondolatot azért hozzáfűznék:

1. A flow site hiba miatti leállása talán az első eset volt mióta látogatója vagyok, vagyis 2014 októbertől számolva. Néha ugyan egy kicsit lassú (volt), néha karbantartás alatt áll (előre bejelentve), de én működőnek látom.

2. A mostani váratlan leállásnál valamelyik idióta a Polártól kiírta tanácsként, hogy reset-eljük az óránkat és akkor megoldódik a baj. Aki megtette az ráfázott, aki hülyeségnek gondolta vagy nem olvasta az megúszta. Kettős hiba volt ez így.

3. Egyszer a V800-am is lefagyott, amikor itthon nyomkodtam össze-vissza a gombjait, próbaként, minden lehetséges kombinációban. Reset-elnem kellett. Más eset nem volt. Talán csak egy gyártási hibás példányt fogtál ki, előfordul órával, telefonnal, laptoppal, bármivel. A többi m400 tulaj majd mond rá valamit...

4. A V800-am az első modellek egyike volt. Ez onnan tudható, hogy a konnektorán nem volt védősapka, s ennek megfelelően idén júniusban nem is lehetett már feltölteni. Dekába bevittem, elmodtam mi a gond, erre azonnal (kérdés, nyafogás, vádaskodás nélkül) visszaadták az árát (amin azonnal, ott helyben vettem egy új V800-at, amin már van sapka :).

Nem tökéletes. Melyik az?

iteiva Creative Commons License 5 napja 0 0 172494

Sziasztok

Polar M400 használókhoz lenne egy kérdésem. Másfél hónapja használom az órát, eddig a legnagyobb megelégedettséggel. Tegnap a Night Runon 18 km-nél viszont kiírt egy hibaüzenetet: "Something went wrong M400 restarting" majd újraindult.

Ez eléggé szíven ütött, hiszen a legkevésbé sem várná az ember egy sport órától, hogy pont verseny közben hagyja cserben. Igazság szerint teljesen ki is ábrándultam belőle, és úgy általában a Polarból is, ez volt a második ilyen dobása a Polarnak, erősen gondolkozom az M400 cseréjén. (Pár hete volt egy globális Polar probléma, és napokig nem működött a szinkronizálás, egy edzésem adata teljesen elveszett) A kérdés az, hogy ez garanciális problémának számít-e, mit lehet ilyenkor csinálni - azon kívül hogy eladom a Vaterán, és bukom az árának 20-30%-át.

Városliget Fényőre Creative Commons License 2016.07.16 0 0 172493

Öltöző: férfi vagy női. Nagy, közös tér, benne egyéni zuhanyozó-fülkék. Fémszekrény-öltözők.

Előzmény: DumaloSrac (172488)
lallaj Creative Commons License 2016.07.16 0 0 172492

Sziasztok. 

Van egy elado ilyenem, kulacs nélkül.

http://sarkcsillagsport.hu/termek/hydro-sense-s-lab-set-kezi-kulacs/

A bal kezest nem használtám a jobbost is csak párszor. 

Olcson megszámolom.

Érd: lalisebo@gmail.com

viktor a takarító Creative Commons License 2016.07.12 0 1 172491

Csak szólok, hogy a Hervisben törzsvásárlói kártyával 3 napig -20% mindenre, tehát az akciós termékekre is.

A Mammutban akadnak még akciós Salomon Speedcrossok, Asics modellek, bár a méretválaszték lassan hiányos lesz.

Én most ruháztam be egy Salomon Sonic Pro-ra, valamivel 20k alatt, ami elég barátinak tűnik ezért a cipőért.

iteiva Creative Commons License 2016.07.07 0 1 172490

A MAC árai nem erősek, hanem horrorisztikusak. Ha csak úgy elmennél WC-re, az 200 Ft. Rablás.

Pedig a futókért lennne, és mindig problémát jelentett a szigeten a mosdók hiánya. Erre ezt kapjuk.

Jozsef Creative Commons License 2016.06.27 0 0 172489

Szerintem, most semmilyen, ugyanis a Futballsziget van a MAC-ban az EB idején.

DumaloSrac Creative Commons License 2016.06.26 0 0 172488

Sziasztok! A margitszigeti futást szeretném kipróbálni egy ideje. Viszonylag messze lakom onnan (3-as metró kispesti vége). Így a futócuccban hazautazást nem tartom opciónak... Az érdekelne, hogy milyen a MAC öltözője ill. zuhanyzója? Szeparált zuhany vagy egy nagy közös tér? Kicsit erősnek tartom az 1000 Ft-ot az egyszeri alkalomért... Köszi előre is az infot!

rrroka Creative Commons License 2016.06.23 0 0 172487

szerda 18:30, de azért érdemes nézni a FB csoport! :)

Előzmény: Smancs (172486)
Smancs Creative Commons License 2016.06.22 0 0 172486

közben rájöttem, csak itt nem lehet törölni :D és jövőhéten mikor lesz?

Előzmény: rrroka (172485)
rrroka Creative Commons License 2016.06.22 0 0 172485

hát ma a meccs miatt nem lesz közös futás. :)

Előzmény: Smancs (172484)
Smancs Creative Commons License 2016.06.22 0 0 172484

szerintem is, én ha csak orron veszem, olyan égszomjam lesz pillanatokon belül hogy ihaj. márt suliban tesiórán is ki bírtak evvel a hülyeséggel kergetni a világból. Mindig azt mondtam de nekem orrsövényferdülésem van ( nincs :) ) és muszáj szájon.  Orron keresztül kb annyi a haszna, hogy nem kap be az ember annyi bogarat :D

de más, mikor mennek az érdi futók ma? küldök lehet embert ;)

Előzmény: rrroka (172483)
rrroka Creative Commons License 2016.06.21 0 1 172483

szerintem nincs szükség arra, hogy csak orron át vegye a levegőt az ember, nem látom semmi hasznát. akkor legjobb futni, ha eszedbe sem jut, hogy lélegezni kell és hogy hol veszed. :)

Előzmény: flexaret (172479)
emillesz Creative Commons License 2016.06.21 0 0 172482

5 perc fölötti /km most is lazán megy, de valamikor ez a határ a 4 perc alatt volt
Tehát ha gyorsabban akarsz futni akkor el kell felejteni ezt a módszert.
Arra jó, hogy a légzésedet kicsit megnehezíted vele. De több oxigénhez nem fogsz jutni ez által söt a teljesítményedet is behatárolja.
Edzésnek viszont nem rossz.

Előzmény: flexaret (172479)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!