Keresés

Részletes keresés

IV.kercsaj Creative Commons License 2004.04.23 0 0 56530
Itt szeretnék én is mindenkinek sikeres versenyzést és szép eredményeket kívánni a hétvégére. Bár nem fogok tudni kimenni szurkolni, azért gondolok majd rátok (azért ti is rám egy kicsit, mert én meg off 48 órás HF-készítésben indulok). A sárvári sokórások gyűjtsenek minél több km-t, az első bálózó maratonisták meg ne izguljanak, hanem azzal a tudattal álljanak rajthoz, hogy ők itt mindenképpen PB-t fognak futni :-)))
Tibet Creative Commons License 2004.04.23 0 0 56529
Hétvégére jó versenyzést szép időben Nektek !

Tegnap is volt egy 9km-es köröm, egyre jobban szeretem a futást :-)
Ha majd felfejlődöm egy jobb szintre, akkor szivesen futnék Veletek a szigeten, amikor épp lassú köröket róttok.

7241gabi Creative Commons License 2004.04.23 0 0 56528
Ez igazán kedves:-)
Előzmény: Sánta Kutya (SK) (56526)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2004.04.23 0 0 56527
Mivel van, aki már készülődik, úgyhogy ezúton kívánok mindenkinek hatalmas és narancssárga

HAJRÁÁÁÁÁ!!!!!-t.

Elsőként a sárváriaknak, mert ők indulnak hamarabb, aztán a visegrádiaknak (Lynx lynxnek külön is :-)), meg mindenki másnak, aki bárhol küzd a hétvégén.

Proklamációmat azzal a mondattal zárom, amit Fodor Lajos alezredes, később pizsamás és vezérkari főnök mondott 1986-ban egy bakonyi hadgyakorlaton, midőn egy ezrednyi ázó-fázó katona előtt kiszállt a dzsipjéből, és megtett két métert esőkabátban a mikrofonig:
Az eső a katona barátja!
(Igaz, ő rögtön ez után a mondat után visszaszállt a dzsipbe. Ti ne legyetek ilyen puhányok, elvégre mi többnyire civilek vagyunk. :-))

Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2004.04.23 0 0 56526
Köszi. :-)
A vicces az, hogy én meg azért kezdtem futni, mert láttam Gabit a második helyen beérni a maratonon. Ő már elmondhatja, amit Forrest Gump: Úgyhogy lett egy követőm. Aztán a követőmnek is lettek követői. :-)))

Kidörzsölés: én is ajánlom a Neogranormont, bár Amatőr itt is :-) megelőzött; bár lehet, hogy drágább a vazelinnél. Szerintem az az egészségügyi dolgozó, akinek az arcizma is rándul attól, hogy vazelint kérnek tőle, menjen krumplit kapálni napszámban, és ne áruljon gyógyszert.

Előzmény: Alan01 (56511)
__macsa Creative Commons License 2004.04.23 0 0 56525
Sziasztok!
Ritkán jutok mostanában a fórum közelébe, és sajnos még ritkábban futok. Annyit szeretnék megjegyezni, hogy
HAJRÁ VISEGRÁD!!!
Viktorino Creative Commons License 2004.04.23 0 0 56524
Spenót!
Ehhez sem értek, de...
Önmagában egy pulzusérték és egy sebesség "szinte" semmit nem mond az edzettségi állapotodról. Tudni kellene a nyugalmi és a maximális pulzusodat is.
Ami viszint kiolvasható belőle...
A 4: 06-os időhöz tartozó átlagpulzus "csak" azért ilyen alacsony, mert benne van a kezdeti szakasz 126-ról felfutó pulzusa, ami lényegesen csökkenti az átlagot. Az ezer méter végén valószínűleg 175 feletti pulzusod volt. Sokkal reálisabbak a későbbi gyors szakaszok átlagértékei. Az utolsó pihenő (5:28) szakaszon a jelentős sebességcsökkenés melletti magas pulzus utal az előző rész anaerob terhelésére (oxigéhiány).
Pár javaslat (ha érdekel).
1, Több bemelegítés és levezetés (Időben több).
2, Kevesebb anaerob terhelés.
3, Kevés ilyen edzés és másnap pihenő vagy lassú regeneráló futás (120-130-as pulzus!).
Most ennyi jutott eszembe.
Talán veszed valami hasznát...
Előzmény: Spenót (56512)
amatőr Creative Commons License 2004.04.23 0 0 56523
Hauanita
A te edzésmunkáddal, azzal a sok-sok km-rel a lábaidban biztos menne egy-két nagyon gyors km! Bár ugye direkt nem edzettél a gyorsaságra, de a rendszeres terhelés jótékony hatása megmutatkozna egy-egy önálló brahis km-ben. Az alkatod egyébként valóban nem az 1-2 km-es max. futást predesztinálja, de a 4 perces km-hez simán el tudsz jutni. Ehhez persze tudni kellene a puzustartalékodat, hogy meddig emelhetnéd a tempót.
Milyen pulzusadataid vannak mostanság? Mi a nyugalmi és a max. puzusod, illetve mennyi százalékon tervezed a maratont?
(Nyugodtan ignoráld a kérdést, ha a pulzusmérés kifejezéstől kiütést kapsz! :)) )

Fizikailag nem lehet semmi gond a maratonodon, fejben is ott vagy, mi kell még? Előre!!! :)

HAJRÁ HÉTVÉGÉS VERSENYZŐK, különösen az elsőbálozók!!!!

Előzmény: Hauanita (56514)
iSTVán a dombfutó Creative Commons License 2004.04.23 0 0 56522
Lassan összeszedem magam, és elindulok. (Még két órát megtartok, aztán repülőrajt :-))
Jó futást mindenkinek a hétvégére, különösen az elsőmaratonosoknak!
Butch Cassidy Creative Commons License 2004.04.23 0 0 56521
"Először a rosszidőtől, aztán a mai meleget érezve a jóidőtől félek"

Emiatt ne töprengj, szar idő lesz, mert versenyt rendezünk :)) Különben is az elmúlt 2 hétvégén végig esett, miért lenne most másképp? :)

Más. Hogy lássátok, milyen csapdák vannak az életben. Tegnap futottam egy 15-öst, marha rosszul ment, éppen csak el nem aludtam közben. Igaz, egész nap alig mutattam több életjelt, mint az, akit fejbe lőttek. Ezt hazaérve el is panaszoltam, mire Mrs. C. felvilágosított, hogy az a gyógyszer, amivel tegnap óta etet, levertséget, álmosságot okoz, csak úgy mellesleg... Mit mondjak, valóban. Nem is kicsit. Egy hetet kell így kihúznom, nem tudom, hogy fogom túlélni. Kiemelkedő teljesítményekre biztos nem leszek képes... Még jó, hogy eszembe sem jutott maratonozni a hétvégén :))

Előzmény: harzol (56498)
Spenót Creative Commons License 2004.04.23 0 0 56520
+
Amugy szerintem te is tudsz ilyen 4:06-ost csak meg nem probaltad. Ne is most probald ki! :)
Drukkolok a maratonra!
MINDENKINEK NAGY HAJRAAAAAAAA!!!
/Ha lesz idom mindenkeppen megyek szurkolni, esetleg a felesen futok is, de az nem valoszinu/
Előzmény: Hauanita (56514)
Elm Creative Commons License 2004.04.23 0 0 56519
1: Te mar igy is ugy is gyorsabbat futsz nalam, meg ha tizkilos hatizsakot akasztok rad, akkor is...

2: Ha az agyaddal futod, az tenyleg lehet, hogy nem lesz eleg gyors, bar nekem is vannak nemesebb testreszeim, de futasra tobbnyire meg a labaimat helyezem eloterbe... :o)

Amugy meg hajra a maratonra, mindent bele (de ne az elejen)! :o))
Meg mindenkinek, Vis-Bpre is, Sarvarra is!

Előzmény: Hauanita (56497)
amatőr Creative Commons License 2004.04.23 0 0 56518
Alan
De jó, hogy jössz a Normafa felesre! Én sem tudtam ellenállni a BSI "behívójának", és beneveztem. Végül is egészséges lesz a jó levegőn sétálni... :) Mert ugye, nem lettek kevésbé meredekek az utcák-utak arrafelé.

Vazelin-téma, ill. kidörzsölődés megelőzése

Vazelint nem próbáltam, viszont beváltak a hámosító jellegű gyógyszertári kenőcsök: leginkább a Vitamerfen, de gyermekkorom egyetlen ilyen kréme, a ma újból futtatott Neogranormon is jó. Vagy ki lehet próbálni a gyógyszertári babapopsira való krémet.

Előzmény: Alan01 (56511)
Spenót Creative Commons License 2004.04.23 0 0 56517
A vegen en faradt vagyok az elejen meg nem. :)
Amugy igazad van.
Levezeteskent a palyan szoktam lassan kocogni vagy setalni, meg nyujtok is. Raadasul epres szupershake-t eszem a Mekdonaldszban.

/Krisznek uzenem, hogy kezdjen el rendesen edzeni! :)/

Előzmény: Hauanita (56514)
futoszunyog Creative Commons License 2004.04.23 0 0 56516
Gyakorlatban igazoltad a tudományt: Ha gyorsabban futsz, gyorsabban ver a szived. Egyébként nem olyan magasak ezek az értékek, mint gondolod. Jó erőben lehetsz.
Előzmény: Spenót (56512)
Spenót Creative Commons License 2004.04.23 0 0 56515
+
Future!
Multkor azt a tanacsot adtad, hogy a pihenos kilik legyenek kicsit gyorsabbak. Megporbaltam, de majdnem meghaltam. Maradhat a lassabb vagy haljak meg? :)

Csak azert kerdezem ezeket, mert rajottem, hogy ha mar ennyi idot toltok futassal, akkor jo lenne, ha optimalisan hasznalnam ki az idomet...

Most van egy heten laza futkosas (kb. 10km), resztav(8km), lenduletes egyenletes tempoban (15km) es hosszu(lassu) (20km).
Persze, neha egyik-masik kimarad es idovel novelem a tavokat.

Előzmény: Spenót (56512)
Hauanita Creative Commons License 2004.04.23 0 0 56514
Spenót!
Ebből azt lehet kiolvasni, hog még nem vagy igazán profi ;) Az igazán jók ezt állítólag gyorsulóra futják. Tehát nem az elsőre, hanem az utolsóra kellene a 4:06-ot :) /hűűűű, mit adnék én is egy ilyen km-ért!!! Még elsőnek is :)) Jaa, és a levezetés...?
Előzmény: Spenót (56512)
futoszunyog Creative Commons License 2004.04.23 0 0 56513
Nyirmogók!
Maraton előtt én is, és ti is erőtlennek, edzetlennek, punnyadtnak és esélytelennek érezzük magunkat. Fokozottan igaz ez az "elsőbálozókra". Nyugi! Jó lesz! Menni fog! NEHOGY ELFUSSÁTOK AZ ELEJÉT!!! Visgrádon találkozunk.
Előzmény: harzol (56498)
Spenót Creative Commons License 2004.04.23 0 0 56512
Sziasztok!

Tegnap Zsugaek zsebebol kiesett egy 4:06-os kilometer.
Folvettem, leporoltam es vissza akartam adni nekik, de elfogott a vagy, hogy megtartsam /a Dragassszagot/.
Egy kicsit megbantam, mert a Sziget osszes oxigenje is keves volt nekem ezutan a km utan, de ez volt eletem leggyorsabb, segedeszkoz nelkuli kilometere.
Ha lesz belole tobb, akkor majd visszaadom Zsugaeknak.

Tegnap amugy 2 km bemelegites (Agikkal beszelgetes) utan 1 gyors, 1 lassu, 1 gyors, stb km-eket akartam futni. (osszesen 8 km)

Most leirom az idoket es a pulzust.
Ha ki lehet ebbol olvasni valamit, akkor tegyetek mar meg legyszi es adjatok tanacsot!
/pl. kisebb legyen-e a kulonbseg a gyors es lassu kozott vagy hosszabb vagy rovidebb gyors szakaszok legyenek vagy keves a 8 vagy jo ez igy.../
Elore is koszi!

Szoval, tav, ido, pulzus:

2 km 13:20 126
1 km 04:06 167
1 km 05:11 163
1 km 04:27 173
1 km 05:31 161
1 km 04:23 176
1 km 05:28 159

Sp.

Alan01 Creative Commons License 2004.04.23 0 0 56511
Hajrá Anita és hajrá hétvégi versenyzők! Dél-Budán is fogok szolidárisat futni.
Szükség van rá, mert beneveztem a Normafa hegyi félmaratonra. Térképen megnéztem a pályát, lesznek húzós szakaszok.

Kedves SK, én nem csodálkozom, hogy van, akinek példaértékű a hozzáállásod. Emlékszem az Almádi helytállásodra, én is megemeltem a sapkám előtted.

Első maratonistáknak megerősítem, hogy a vazelin kiváló eszköz kidörzsölés ellen. Nagyon megéri, ha nem finnyáskodik az ember, beszerzésnél pedig rossz, aki rosszra gondol.
Bár én is a nejemmel vetettem meg:)
Alan

Előzmény: Hauanita (56497)
Philipcsiga_ Creative Commons License 2004.04.23 0 0 56510
sziasztok!
Bár tényleg ritkán jutok a fórum közelébe, de hétvégére sok sikert mind a Visegrád-Budapesteseknek, mind a sárvári indulóknak. Sajnálom, hogy nem lehetek ott előbbin, szívem csücske ez a verseny.
Hajrá!
Üdv! _@/"
SkóT Creative Commons License 2004.04.23 0 0 56509
Változó szerintem. Offtopik haverom néha edzésre is leragasztja, nekem elég, ha félmarcsin, vagy 50 kilis ttúrán teszem ezt meg. Egyébként a vazelin nekem teljesen bejött, nem is szeretem azóta ragasztgatni.
Előzmény: Sánta Kutya (SK) (56507)
SkóT Creative Commons License 2004.04.23 0 0 56508
Hehe...
a DM-ben és minden hasonszőrű boltban kapható többfajta vazelin. Leemeled a pultról és max. a pénztárnál kell pironkodni.
Ha veszel mellé pl. egy óriási szőrmók macit, akkor észre sem veszik.
:-)))
Előzmény: Lynx lynx (56504)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2004.04.23 0 0 56507
Fiúk! Ti hány km (óra) futás előtt szoktátok leragasztani a cicit?
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2004.04.23 0 0 56506
Lepadlózok!
Ennél megdöbbentőbb dolgot nem olvastam mostanában.
Ha én ezt a klubban egyszer elmesélem... :-)

HAJRÁÁ!!

Előzmény: Lynx lynx (56505)
Lynx lynx Creative Commons License 2004.04.22 0 0 56505
Akkor most töredelmesen bevallom, hogy én meg a te futónaplód hatására kezdtem el futni augusztusban! Ha most lefutom a félmaratont, azt neked is köszönhetem. :-)
Előzmény: Sánta Kutya (SK) (56491)
Lynx lynx Creative Commons License 2004.04.22 0 0 56504
A Nivea nekem nem jött be, meg semmi más sem, szóval besettenkedtem egy gyógyszertárba, és pironkodva kértem vazelint. Nem tudtam milyen kiszerelésben adják, ezért megkérdeztem a patikust. Erre aszonta, általában 30 grammost visznek, elég lesz?! Lányos zavaromban rebegtem valami olyasmit, hogy futás, meg kidörzsölődés ... :-)))
Előzmény: harzol (56503)
harzol Creative Commons License 2004.04.22 0 0 56503
Egyéb zsíros krém nem jó, ami esetleg gyakrabban fellelhető egy háztartásban?
Nivea? (Állítólag mindenre jó, max. hinni kell benne.)
Előzmény: Lynx lynx (56502)
Lynx lynx Creative Commons License 2004.04.22 0 0 56502
"Rövidnadrág mindig is kidörzsölt a hosszabb futásokon, de még semmi ellenszerét nem próbáltam ki eddig."

A vazelin segít.

Előzmény: harzol (56498)
amat Creative Commons License 2004.04.22 0 0 56501
Off. Nehogy elolvassa akit kizárólag a futás érdekel !!
A szerdai napon elfelejtettem leírni, hogy futás közben találkoztam Frenklin-nel. Aki esetleg nem ismeri, nos ő egy teknős. Az én, mi Frenklinünk egy 20 Ft-s nagyságú páncéllal rendelkezik. Még a mai éjszakát nálunk tölti, aztán holnap visszaszállítom a lakóhelyére, úgy döntöttünk a gyerkőcökkel, hogy mivel a Némó sem akart az akváriumban élni, akkor valszeg a Frenklin is szívesebben csámborog a szabadban.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!