Keresés

Részletes keresés

Creative Commons License 2000.10.05 0 0 3071
Szerintem szabad futni terepcipőben aszfalton, de a csillapítás közel sincs olyan jó, mint egy aszfalt edzőcipőben. A különbség rendkívül nagy! Nekem mindig fájt a sarkam (csonthártya gyulladás, meg egyebek) az általános futócipőkben. Amióta direk aszfalt cipőt használok nincs ilyen jellegű problémám.
Előzmény: kivi (3069)
Creative Commons License 2000.10.05 0 0 3070
Engem érdekel az IRONMAN!

Természetesen csak nagyon távlati célom, de ha lehetőségem nyílik rá majd megprobálom. Mik is a távok? 5.2km úszás, 200km bringa?, maraton.
Egyszer láttam az Eurosporton egy 7X éves hölgyet aki ~20!!! órás idővel teljesítette a távot, akkor megmozdult bennem valami.

Előzmény: vastigris (3067)
kivi Creative Commons License 2000.10.05 0 0 3069
tzuiop (és a többiek),
köszönöm a cipővásárlási tanácsokat, de a fő kérdésre nem kaptam választ: terepcipőben szabad aszfalton futni? Vagy nem ajánlott? Ha nem ajánlott, akkor miért nem?
vastigris Creative Commons License 2000.10.05 0 0 3068
Ti szoktatok sportorvoshoz menni vagy különb. teszteket, felméréseket csinálni, vagy csak az idő és a pulzus a mérce?

Én holnap reggel megyek - asszem a Honvéd Kórházba - egy komplett spiroergometriás élettani vizsgálatra, ahol kombinált küszöböt, tejsavképződést, anaerob küszöböt és légzésfunkciót is mérnek. Ezekről persze gőzöm sincs, hogy mit jelentenek, de legkésőbb holnap megtudom. Egy edző-sportoló tanácsolta ezt nekem (mivel egyszer (remélem még 2001-ben) meg szeretném csinálni az IRONMAN-t), így hát kipróbálom. Baj nem lehet belőle, bár elég sokba kerül.

Ha tudtok erről vmit, akkor légyszíves írjatok.
Köszi

vastigris Creative Commons License 2000.10.05 0 0 3067
Üdv!
Olyan jók ezek az együtt futások. Én viszont sokat vagyok Kaposváron. Jó lenne, ha lenne ott is egy jó edzőpartner?!
Egyébként nyuszin és rajtam kívül érdekel itt valakit az IRONMAN?
Dinike Creative Commons License 2000.10.05 0 0 3066
Nyuszi, és Zmac!
Megpróbálom erre a pályára átteni a futásimat, és rövidebb időtartamra visszamegyek. Köszi a segítségeteket.

Cipőért meg föl kellene mennem Pestre. Igazán még nem tudom, hogy ha látok egy cipőt, az megfelelő-e vagy sem. Életemben nem láttam ilyet. Holnap lesz a napja, hogy a boltokat végigjárom, és megnézem mi kapható, aztán valakinél megnézem, milyen is egy jó cipő.

Gondolatban veletek futok.

viktor a takarító Creative Commons License 2000.10.05 0 0 3065
legyen
Előzmény: V.Péter (3064)
V.Péter Creative Commons License 2000.10.05 0 0 3064
Akkor legyen fél 6 az Árpád hídnál! (én a Flórián irányából futva jövök)
Előzmény: viktor a takarító (3063)
viktor a takarító Creative Commons License 2000.10.05 0 0 3063
V.Péter!
Én a MAC-tól indulok, ha az neked jobb.
Ha nem, akkor odafutkározok az Árpád hídhoz 1/2 6-ra.
Ha túl gyorsan futnék, és az ellenszélben eltorzulnának a vonásaim:)))
sárga rövidnadrág, kék hosszúujjú, és futócipő:)))

vat

Előzmény: V.Péter (3062)
V.Péter Creative Commons License 2000.10.05 0 0 3062
Vat,
én is jövök ma futni. Találkozás fél 6-kor az Árpád hidnál megfelelne? (Küldtem emailt is)
Előzmény: viktor a takarító (3060)
Zmac Creative Commons License 2000.10.05 0 0 3061
Dini,

a műanyag pálya tényleg jó, de kezdetben vegyél vissza a terjedelemből 30-40% -ot, és fokozatosan emeld újra, mert másképp terheli az izmokat mint az aszfalt, vagy bármi egyéb talaj. Kegyetlen izomlázat tud okozni!

IV.kercsaj,

az érzés ismerős, kétszer volt részem hasonlóban. Egy évadzáró versenyen olyannyira vitt a lábam, hogy teljesen egyértelmű volt: akárhogy is futok, egyszerűen nem érzek semmilyen fáradtságot. Csak az volt a dolog szépséghibája, hogy mindez tájfutó versenyen történt, és a fejem nem követte a lábamat. Bő nyolc percet hibáztam, így csak második lettem. 7 másodpercet kaptam a győztestől...

viktor a takarító Creative Commons License 2000.10.05 0 0 3060
Üdv!

IV. kercsaj!
Jók az ilyen futások, szinte irígyellek. Nekem rég volt hasonló élményben részem futás közben. (foci közben volt - pont egy hete:))
Azt az érzést kedvelem, amikor visz a lábam, nem kell erőlködnöm semmit, olyan könnyed (tiszta_száraz:)) érzés...
Egyébként nekem is feltűnt, hogy mennyien futnak mostanában, és nagyon sok a lány.

Hiver!
A péntek 1/2 5-ös időpont jónak tűnik. Ez a MAC elött van, vagy az Árpád hídnál?

Egyébként ma lemegyek kb 5-re futni.
Ha valakinek kedve lenne csatlakozni, jelezze itten, és egy pontosabb időpontot is megbeszélhetünk.

viktor

nyuszi_ Creative Commons License 2000.10.05 0 0 3059
kaktusz-alteregó :)))

Azon goldolkozom, hogy vannak -e a japánkertben kaktuszok, de úgy rémlik, mintha volnának. Majd legközelebb arra futva odaköszönök az egyiknek, hogy "szevasz kaktusz!". ;-) Majd legfeljebb jól meglepődök, ha visszaköszön az egyik és csatlakozik hozzám.

Dinike,
a műanyagpálya jó, rugalmas, feltétlenül jobb a betonnál!

amatőr (és V.Péter),
a 60%-ot én sem versenyre gondoltam, ott lehet egy kicsit erősebben. Az biztos, hogy egy első félmaratont nem szabad 90%-on elkezdeni!!! Ráérsz a végén az Lánchíd-Andrássy út környékén hajrázni.
Amúgy tényleg nem kell nagyon hosszúakat futni, előtte van még talán 2.5 heted, egy-két 12-15-ös távra, de a verseny előtti héten már ne menj hosszút, pihenj rá.

IV.kercsaj,
tényleg remek volt a pizzázás veletek, egy ilyen nagyon fel tud dobni. Fülig érő szájjal észre sem veszem az apróbb kis nyűgöket, meg valahogy jobban megy minden. Jó dolog ez a várakozás-hangulat! Azt a rózsaszín dolgot meg még meggoldolom =;o)

nyuszi

Butch Cassidy Creative Commons License 2000.10.05 0 0 3058
Ja, ez eszembe sem jutott.

Butch, az öreg botanikus, aki nem halad a korral

Előzmény: kaktusz7 (3052)
tzuiop Creative Commons License 2000.10.05 0 0 3057
KIVI

Elfelejtettem, tegnap voltam egy NEW BALANCE Factory Outletbe és 12.xxx Ftért volt kétféle New Balance(azt hiszem 801 és 802-es modellek)
Úgy rémlik terepfutásra valók!?
A nyugatinál leszállsz a metróról és a cicicenter fele fölmész a mozgólépcsőn, majd balra fel a lépcsőkön és megérkezel a Katon József(?) utcába,
ahol egyenesen kb. 300 m után balkézre lesz ez a kis bolt!

Előzmény: tzuiop (3056)
tzuiop Creative Commons License 2000.10.05 0 0 3056
KIVI

Cipőügyben be kell nézni a filatorigát HÉV megállóban levő ADIDAS Factory Outlet boltba,
ahol kedvezményes áron vehetsz 1-2 éves modelleket.
Én egy ADIDAS OZWEEGO III.-at vettem ott 6590 FT(A SPURI-ban 12.xxx FT),
egy ismerős lány pedig egy RESPONSE-ot 6390 Ft.
Bár a multkor csak egy típust láttam 10.000 Ft alatt,de 15.000 Ft alatt már van választék és ha nem érdekel hogy a szín divatos-e, akkor elég jó cipőhöz juthatsz hozzá.
Ha ez nem ok, akkor egy megállóval később(HÉV)
Kaszásdűlőnél(?) leszállsz,átmész a soksáv alatt és ott egy gyárudvaron mindenféle kis- és nagyker boltok vannak PL:méterárú,búvárbolt(!)illetve ott van a SAUCONY kis- és nagyker, ahol minden héten két féle Saucony cipő le van árazva,emellett más akciós termékek is vannak(cipők is)és a választék is bőséges!

Előzmény: kivi (3043)
kaktusz7 Creative Commons License 2000.10.05 0 0 3055
IV.kercsaj
Lehet, hogy van egy alteregom, mert pénteken nem voltam futni, és a Margitszigeten is augusztusban futottam utoljára.
Előzmény: IV.kercsaj (3048)
amatőr Creative Commons License 2000.10.05 0 0 3054
V. Péternek köszi a pulzus eligazítást.

A spuris Horváth Szilveszter szerintem a parodista Éles egykori társa.

IV.kercsaj élménybeszámolóját örömmel olvastam, kell az ilyen hangulat is ebbe a topicba!

Áll az a tanács az első félmaratonra, mint a maraton esetében? A Spuriban olvastam, hogy a 42 km előtt nem kell a teljes távot lefutni a felkészülés során. Mert ha ez igaz, akkor elég lenne 15 km-eket futni edzés gyanánt, ha viszont nem, akkor be kellene iktatnom ugyebár a 21 km lefutását.

tzuiop Creative Commons License 2000.10.05 0 0 3053
A coachom soniclinkje ok!(Ez hunglishul volt? :-)))
Az igazság az, hogy jó dolog látni az elvégzett munkádat a képernyőn,de az órához az eredeti PC COACH nevű program LIGHT verzióját adják, ami elemzésre jó(idő-pulzus függvény,eddzésnapló vezetés,kereszteddzéseket is belerakhatod illetve megjegyzéseidet is melléírhatod).
A full verzióból vehet az ember több félét is (bár nem tudom hol?),attól függően, hogy milyen eddzést akar csinálni(triathlon,futás,kerékpár).
Ezeket híres emberek nevével probálják eladniPL:Lance Amstrong(TOUR DE FRANCE győztese, azt hiszem kétszer),de az eddzésedet szerintem célszerűbb szakemberekkel(Hol vannak?)kidolgozni.
Amúgy egy internetcímről rendszeresen lehet frissíteni a LIGHT-ot is ingyen!!

Szerintem aki még nem bír túl sokat inkább a 60-75%-os tartomány körül fusson hosszú távokat heti egyszer!Plussz kereszteddzés!!

Spejbl és Hurvinyek
Csehszlovák bábfilmsorozat
Spejbl:APA
Hurvinyek:Spejbl fia
Manyecská:Hurvinyek "csaja"
Zserik:Vagy M. vagy H. kutyája

Hurvinyek jellegzetes szava:Atttyáám

Kérdezzetek!
Felel a híres Dr. Tzuiop! :-))

Előzmény: Monkey (3050)
kaktusz7 Creative Commons License 2000.10.05 0 0 3052
Butch
"egy növényhatározó fellapozásának élményétől!"

Ne viccelj, ebben a számítógépes világban...
Az Altavizsla fél perc alatt kidobta. :-)

Előzmény: Butch Cassidy (3038)
Monkey Creative Commons License 2000.10.05 0 0 3051
Tshaw!
Tegnap óta akartam reagálni a felvetésedre Németh Lajossal kapcsolatban, de eddig nem igazán sikerült összeszedni a gondolataimat. :-)
Szóval, az tény, hogy "szegény Lajos" és a maraton minden Spuriban legalább ötször szerepelt, de ez a jelenség szerintem, ha nem is természetes, de nem negatív, nem bosszantó, nem rendkívüli. Persze a többi párezer maratonistának (pláne aki feleannyi idő alatt futotta, mint Lajos) biztosan igazságtalanság-szerű érzés ez a sztárolás, de hát a híres emberekkel ez már csak így van... A médiának, a BSI-nek, meg a Nike-nak kifejezetten jól jött, hogy van egy meteorológus az országban, aki szeret futni, meg különben is olyan szimpatikus arca van, és nem is az a szokványos atléta-alkat, stb. :-) Mindent összevetve, nekem nincs ellenvetésem a "kultusz" ellen. Ha bármiféle propagandát indítanék, valószínűleg én is egy már eleve ismert embert nyernék meg magamnak, mert ha "X.Y." maratoni felkészülését követném nyomon, az a kutyát sem érdekelné, hiszen csak a saját környezetében még 3 (leendő) maratonistát ismer. És a futásnak meg nem is árt a "reklám". Talán ennek hatására megfordul néhány középkorú ember fejében is, hogy elkezd mozogni...
Egyébként szegény Lajosunkon baromi nagy nyomás is lehetett ez a népszerűség. Amikor ott álltunk és figyeltem a befutókat, épp az jutott eszembe, hogy mekkora égés lenne, ha _bármi_ előre nem látott kis apróság miatt (hasmenés, bokaficam, vagy akármi) nem tudna végigmenni. Gondolom, ez neki sem volt mindegy. Ő is csak egy futóbolond... :-)
Na ennyit a Lajosról.
Más, de erről jut eszembe: Világosítson már fel valaki, hogy ki az a Horváth Szilveszter nevű pasas, aki a Spuriban publikál????
Előzmény: Tshaw (2984)
Monkey Creative Commons License 2000.10.05 0 0 3050
Bocsánat. :-( Gondoltam, hogy aki akarta, már meghatározta...
Előzmény: Butch Cassidy (3038)
Hiver Creative Commons License 2000.10.05 0 0 3049
Sziasztok!
Most én is előbb írok, aztán olvasok, mert 7-ig tudok csak netezni! Tegnap este ugyanis a papám nem engedett a géphez :o( (Ssneci! Ez az "érem másik oldala")
Maraton beszámoló ígérem meglesz, de csak később.
Péntek du. 1/2 5-kor megyek futni a szigetre. (szerdaiak: minden előzetes híresztelés ellenére NEM 4-kor, mert addigra nem biztos, hogy odaérnék.) Aki gondolja, tartson velem/velünk! (Ssnecit felhívom)

Butch!
Gratulálok a kislányodhoz! Milyen logót kérsz a réklijére? :o)))

IV.kercsaj Creative Commons License 2000.10.05 0 0 3048
Ha megkésve is, de gratulálok minden vasárnapi célbaérkezőnek.

Butch, minden jót a kibővült családnak :-)))))))))))))

Hiver, klassz voltál. Anno én is úgy terveztem, hogy 3-assal fog kezdődni az időeredményem, de ezt a körülmények nem tették lehetővé. (30 fok, tűző nap, iszonyú szembeszél a rakparton. Nem éppen ideális futóidő. A profik és sok-sokszoros maratonisták is szenvedtek.)

V.Péter, ha ilyen ütemben javítasz a maratoni eredményeiden, akkor veszélyben a világcsúcs! ;-)))

kaktusz, amikor pénteken elsuhantunk egymás mellett a szigeten, azt próbáltam kipréselni magamból, hogy üdvözlöm Árnikát. Remélem, célba ért. (message delivered)

IV.kercsaj Creative Commons License 2000.10.05 0 0 3047
Könyörgöm, billentsetek hátsón, ha legközelebb ilyet készülnék tenni! (Mármint a 18.00-tól számított 20 perc miatt.)

18.00. Indulni kéne. Áááá, mégse megyek. Nincs kedvem. Ezt a napot kihagyom. Olyan nincs. Kell. Muszáj kihasználni, amíg ilyen jó az idő. Télen meg majd visszasírod a vénasszonyok nyarát. 18.10. Te megint töksötétben akarsz futni?
18.20. Átöltözés, jaj, hideg van, dehogyis, csak a lakásban, majd bemelegedsz a futástól. Kapu bezár, kulcs bedobva. Indulás.
Hm. Ez jó. Könnyen megy. Haha, 400 m után jóhogy. Fogd vissza magad, megint el akarod futni az elejét? Nem fogom. Csak egy kicsit. Jé, nem alig lihegek. Máskor ilyen tempónál már minden bajom van. És állandóan fújnám az orrom. Most nem. Ez most nagyon könnyen megy. Sorompó. Nem érdekel, átfutok. Dühöngjenek csak a kocsikban. Kiskutya. Na, tűnj már el, nem hallod? Eszembe jut, amit tegnap nyuszival a kutyákról beszélgettünk. Most ezt nem tudom kikerülni, de egy tacskó csak nem fog megenni... A pulzusom még nincs sehol, és száguldok. Magas térdek, hosszú lépések (alkohol nélkül...;-))) Nem érdekel, ha 200 m után belehalok az iramba. Repülök. Nem érdekel, hogy a kereszteződéseknél a piros lámpák olykor megtörik a lendületemet, nem érdekel, hogy az a kisgyerek, aki mellett elfutottam, azt kérdezi a mamájától, hogy miért fut a néni... (Néni???? Éééééééén???? Az OK, hogy idősebb lettem 1 évvel, na de hogy... Na ja, 6 év alatt még minden 10 év feletti lány néni...)
Focipályák, egy csomó csapat játszik, bengéjszag, amire a futók köztudottan beindulnak :-)))
Jé, már itt tartok? És még mindig könnyűnek érzem magam, tartom az iramot, és ez így lesz most már végig, érzem. Nem érdekelnek a bambuló emberek, olyan jól megy. Miért nincs ez mindig így? Versenyen miért nem tudok így menni? Mint most, bemelegítés meg kencefice nélkül. Miért nincs ez gyakrabban így edzésen? Most mitől van ez? Az új futógatyóm? A tegnapi pizzázás és jókedv teszi? (Tényleg nyuszi, nálad?) A közelgő Bécs-Budapest? A csillagok állása? Hogy reggel láttam a Sági Ferit+még 2 embert az Árpád-hídnál futni és olyan könnyűeknek tűnt a léptük... Pedig ma csak 2 kortyot ittam a Vitaládából, azt is már jó ideje... A patak mentén mintha minden lakótelepi kutyát most sétáltatnának. Itt még meg kell nyomni a fordító előtt, gyorsan elsuhanok a kutyák között. Most senki sem bírna megállítani. Reszkess Szabó Gabi, 1500-on is lenyomnálak. Olyan jó ez a kis enyhe szellő. Miért nem vagyok ilyen formában máskor is? Ki a Váci útig. Szembe jön az a lány, aki az előbb is. Mintha egyre több lány futna, nem? Még mindig nem törik a lendületem. Hűha, egyre sötétebb van. Észre sem vettem. Semmi bajom, se hasfájás, se szédülés. Az, hogy milyen ezreket futok, nem tudom, de nem is érdekel. De hogy magamhoz képest jókat, az tuti. Hm. Kíváncsi vagyok, meddig bírnám így. Te jó ég! Egy egész éves endorfin-dózis tombol az agyamban! Véghajrá a célegyenesben. Vágtatok. A 120-as is megérkezett. Egy kis levezetés még hazáig. Nem, jobban esik, ha sprintelek.

Némi nyújtás, gép bekapcs, és most azonnal leírok mindent Nektek, nehogy elillanjon...
Mindenkinek ilyen futás-feelinget kívánok!

...szóval, mondom, billentsetek hátsón, ha még egyszer egy ilyet készülnék tenni...

V.Péter Creative Commons License 2000.10.05 0 0 3046
amatör,
a 60%-os pulzus azt jelenti, hogy a pulzustartalékod 60%-át használod fel (természetesen a nyugalmi pulzus felett), tehát pl 50-es nyugalmi és 200-as max pulzus esetén 50 + 0.60 * ( 200 - 50 ) = 140-es pulzust.
A versenyen egyébként szerintem 60%-nál magasabb pulzussal lehet futni. Pontos értéket nem mernék javasolni, félmaratonon nekem 90% körüli szokott lenni.
Előzmény: amatőr (3040)
V.Péter Creative Commons License 2000.10.05 0 0 3045
"Nekem néhány hónapja van egy POLAR COACH-om, ez 56 pénz volt,de ehhez nem kell kb 45 pénzért interface,mert mikrofonon és hangkártyán keresztül lehet bevinni az adatokat a PC-be.
Az S szériások (Nem M?)ezt nem tudják!?
Én is ezért vettem inkább egy kicsit drágább órát!"

tzuiop,
az S szériások (nem M) a "legolcsóbb" S210-es (~51E Ft) kivételével alkalmasak az általad leirt hangfrekvenciás (SonicLink) adatátvitelre, némelyik infravörös porttal is rendelkezik, ezért szerintem nem szükséges hozzájuk külön interface. Az S szériáról valószinüleg azért nem hallottál , mert még nem lehet kapni és a www.polar.fi cimen sem lehet megtalálni, én is csak egy A5-ös méretü szórólapról ismerem. Állitólag kb. decembertöl lesz majd kapható, sajnos az áruk általában magasabb lesz, mint a "kicsit drágább" COACH-odnak (~51E - ~106E Ft). Örülnék, ha irnál valamit a hangfrekvenciás adatátvitelről (elég jól használható-e ? ), mert az infrás adatátvitelt is tudó órák elég sokkal többe kerülnek (+13E Ft) és érdekelne, hogy érdemes lehet-e a drágábbat venni.

Előzmény: tzuiop (3007)
Dinike Creative Commons License 2000.10.04 0 0 3044
Nyuszi!
Köszi a pontos címet. Örülök a másik nyújtógyakorlatnak is, amit írsz, és már csináltam is ilyet. Jól esett. Féllábazni meg megy, de fák is vannak az út mentén, ha kell a támasz.

Amatőr:
BMI-m: júl. 3án, a futás kezdetén 28,257 volt 2 hónap alatt, aug. 31-ére lecsökkentettem kerek 25,0 re. Aztán böjtöltem, lettem 24,539, és a befejeztével visszaálltam a böjt kezdeti kg-jára., ami 25,654 volt, és azt azóta sajnos csak tartom.

A futástervben "A" terv volt, 24 hétre elosztva, ezt említettem, a másik "C" terv volt, 62. Edzésre tervezve. Már az első pillanattól nem tudtam melyiket csináljam, úgyhogy egyénire váltottam, mint mindenben. Az elején csak a percekkel kellett birkózni ugyan, de el tudod képzelni, hogy nekem oda esett az úttest, amikor pihenőidőm volt? A praktikusság már az első héten átszervezte az edzéstervet.

Zmac:
Köszi a tippet a térdre, és feltétlenül keresek jobb talajt, meg cipőt is. Az izületek nagyon fontosak. Akarunk cammogni még 100 évesen is!?! Amúgy az egészségesebb életmódért futkosom, a IX. emeleten lakom, oda is föl kell jutni, akkor is ha nem jön a lift. A súlyom pedig a normális sávba nyomom, és ott is tartom, ha majd megérkezem.

Mindenkinek!
Örömmel tudatom, hogy már remekül van a térdem, talán lesz belőlem valami. Azért nem indulok még futni, a jótanácsaitokat betartom. Ehhez már megint sok dolgom akadt, jó talajú helyet keresni a futáshoz. Cipőután nézni, stb.

A MŰANYAGBORÍTÁSÚ PÁLYÁRÓL TUDTOK VALAMIT, HOGY AZ PLD. NAGYON JÓ? Ilyen ugyanis van nálunk egy, csak azt nem tudom beengednek-e, de majd megtudakolom.

Addig is Nektek jó futást!

kivi Creative Commons License 2000.10.04 0 0 3043
amatőr,
az óra típusa Timex Ironman 85171. Sok sikert az elhatározásodhoz! Nem lesz könnyű ennyi idő alatt megduplázni az eddigi max. távot.

Avon,
a barátnőm indul a 10 km-en. Bíztassuk együtt a lányokat, a célban pedig virággal várjuk őket! :)))

Más. Szerintetek egy terepfutásra ajánlott cipőt lehet betonon használni? Ha nem, akkor miért nem?
Mert a Spuri boltban kerestem magamnak egy új cipőt, de a célzott árkategóriában (max. 15 ezer) csak két olyat találtam ami férfi modell is, tetszik is: az egyik egy Adidas terepcipő volt (legalábbis a talpmintája erre utalt), a másik egy Saucony (ez már nem terep).

iSTVán Creative Commons License 2000.10.04 0 0 3042
Zmac
Emlékeim szerint az emlegetett szereplők a hajdani csehszlovák animációs műfaj kedves figurái (tán erre voltál kiváncsi, vagy én nem jól értettem?).
iSTVán, aki még mindig a vasárnapi maraton sokkhatása alatt áll
Előzmény: Zmac (3035)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!