Keresés

Részletes keresés

kiseszter Creative Commons License 2000.05.26 0 0 389
Butch! Köszönöm az infókat a cipőről. Bár ez a bordó-sárga színösszetétel így elsőre igen vadítónak hangzik.
OFF
Sajnálom, hogy letörtelek, mert barátom van. Tudod, az élet néha kegyetlen. ;-)
Kiss Zoltán (na, szerintem így se szólítottam őt még soha!) tényleg tűzoltó volt, vagy ez csak egy tréfa?
ON
Kedves lány topictársak! Én is megyek a Libresse futásra, sőt épp most kaptam meg a rajtszámot és a pólót. Egész izlésesen néz ki. Mindenesetre örülök, hogy nem egy nagy szárnyas betét van rajta.
Részemről benne vagyok, hogy a futás előtt esetleg talizzunk és együtt vágjunk neki a távnak.
Előzmény: Butch Cassidy (388)
Butch Cassidy Creative Commons License 2000.05.26 0 0 388
"Elárulnád, hol az ASICS nagyker? A barátom lába ugyanis 46-os, jó vóna ilyen ócsón hozzájutni ahhoz a futócipőhöz."

Na, tessék, egy rossz hír. Kiderült, hogy kiseszternek barátja van :-)

Komolyabbra fordítva a szót: a nagyker a Szőlőkert utcában van, Kaszásdűlő mögött egy ipartelepen. Elég elvarázsolt környék, egy csomó cég lakik egy cím alatt, az épület kb. úgy néz ki, mint egy garázssor. Nagykerhez méltóan csak du. fél négyig vannak nyitva, pénteken még addig se. A 46-os egyébként igazából csak tipp, az biztos, hogy valami bazi nagy cipő volt. Egy bordó, sárga terepfutócipőről van szó, ha a mérete megfelel, akkor tudom ajánlani, nekem eddig olyan volt és nagyon elégedett voltam vele.

"A Saucony cipők ára milyen skálán mozog?"

Relatív olcsó. Még talán 10k alatt is vannak, de 20k alatt biztos vannak nagyon jók is.

Kemo!

"Azt meg tudjatok mondani, hogy a Margit-szigeten hol fut az 5350 meteres utvonal?"

Ha jól emlékszem a néhány héttel ezelőtti hozzászólásokra, akkor abban egyeztünk meg, hogy ennek már a Dunában kell fordulnia, mert amúgy csak 5200 jön ki. Az pedig a lehető legnagyobb körön (mindkét híd lehajtója alatt).

Butch

hurvinek_2 Creative Commons License 2000.05.26 0 0 387
Kedves Kemosabe,

A topic altal "hitelesitett" szigetkor 5200 meter (ezt tobb tarsunk lemerte bringaval + Monspart fele konyvben is ez olvashto)

Az eszaki oldalon is at kell futni a hidlejaro alatt a teljes korhoz.

Ha tetszik a hangulat, hat maradj velunk!

Udv,

H

Előzmény: kemosabe (385)
kiseszter Creative Commons License 2000.05.26 0 0 386
Kedves Butch!
Elárulnád, hol az ASICS nagyker? A barátom lába ugyanis 46-os, jó vóna ilyen ócsón hozzájutni ahhoz a futócipőhöz.
Köszi!
Ui: A Saucony cipők ára milyen skálán mozog?
Előzmény: Butch Cassidy (382)
kemosabe Creative Commons License 2000.05.26 0 0 385
Sziasztok Futobolondok,

Mar egy ideje olvasom ezt a forumot, de eddig nem szantam el magam a hozzaszolasra. Tetszik, hogy itt sok mas forummal ellentetben nem marjatok egymast, a legkor igazi sporttarsakhoz melto.

Magamrol annyit, hogy ket eve kaptam ra a rendszeres futasra, ezt azota sem tudom abbahagyni. Telviz idejen a Margit-szigeten szoktam cirkulalni, nyarviz idejen pedig foleg a Harmashatar-hegy kornyeken. Elhataroztam, hogy iden - eletemben eloszor - lefutom a maratont. (Tudjatok, a 2000-res feliratu polo miatt. :-)

Azt meg tudjatok mondani, hogy a Margit-szigeten hol fut az 5350 meteres utvonal? Foleg az eszaki reszen nem vagyok biztos benne, a sziget deli resze eleg egyertelmu.
Veletek nem szokott elofordulni, hogy masok ertetlenul kerdezik: "Mi a jo a futasban?" Mit lehet erre felelni? Aki nem fut az ugysem erti.

Fut valaki rajtam kivul Mizuno cipoben? Milyennek szamit? En meg vagyo elegedve vele, de nincs osszehasonlitasi alapom. Az is lehet, hogy a tobbihez kepest olyan, mintha strandpapucsban futnek.... (Ez azert nem tul valoszinu.)

Udv, Kemo

snejderfáni Creative Commons License 2000.05.26 0 0 384
Off
Helyzetjelentés (az aggódóknak :)
Ma délutántól várhatóan kétlábonjáró leszek. :)))
On
Miamanó Creative Commons License 2000.05.26 0 0 383
Nagyon köszi, beszéltem is a Kiss Zoltánnal és megyek is ma hozzá.
Előzetesen az Aura nevű cipőt ajánlotta, mit szóltok hozzá?
Miamanó
Előzmény: Butch Cassidy (382)
Butch Cassidy Creative Commons License 2000.05.26 0 0 382
"Eddig hallottam a Saucony-ról, bár elég messze esik a boltjuk."

Ha a Népstadion közelebb van hozzád, akkor megpróbálhatos a Magyar Tájékozódási Futó Szövetség irodájában is (Népstadion, Szövetségek Háza, van az emeleten egy bazi hosszú folyosó, valahol ott van, tel.: 221-58-78). Keresd Kiss Zoltán nyugalmazott tűzoltót, ő a cipőfelelős. Elvileg a teljes Saucony választékot meg lehet venni.

Butch

Ps. Tegnap voltam az ASICS nagyker-ben. Nem valami jó a kínálat. Egyetlen utcai futócipőben bíztam volna meg, abban nem volt a méretem. Van egy bazi drága terepcipőjük (22kFt) és egy nagyon olcsó (6900), de az csak 46-osban. Kb. ennyi az, ami említésre méltó. :-(

Előzmény: Miamanó (381)
Miamanó Creative Commons License 2000.05.26 0 0 381
Sziasztok!
A segítségetekre lenne szükségem!
A szülinapomra végre kapok egy igazi futócipőt, amit ma kellene megvennem. Adjatok légyszí tanácsot, hova érdemes menni, milyen tipust ajánlotok, mondjuk max. 15-18000-ig, de nem bánnám ha ettől jóval olcsóbb lenne.
Eddig hallottam a Saucony-ról, bár elég messze esik a boltjuk.
Előre is hálás köszönet.
Miamanó
nyuszi_ Creative Commons License 2000.05.26 0 0 380
Kedves bodzavirág,

...igen, a "Magyar Félmaraton Klub" (ha jól számolom, ez lesz az első olyan évük, amikor nem szerveznek maratont :(((
Csak azért kérdeztem rá, hogy mikor lesz, mert a weben egyik helyen júni 3., a másik helyen júni 4. szerepel és azért szeretnék kimenni drukkolni a lányoknak szombaton, olyan rendesen készülnek...

LC:
footscant megnézem, köszi.
NB már tisztázódott, állítólag hamarosan jön.
Saucony talp: tényleg határozottan kopik, sokkal jobban, mint az asics, nike, adidas - de azért a 2000 km-t szerintem ki fogja bírni...
Őszi maraton: hogyne!!!

nyuszi

Előzmény: bodzavirag (379)
bodzavirag Creative Commons License 2000.05.26 0 0 379
Kedves nyuszi,
Tegnap nem jártam arra, de a Pesti Est a következőket írja erről: Porsche Bank Dunanapi Félmaraton, Info: 367-32-34, 367-34-06, és igen, a Magyar Maraton Klub szervezi!
De ha arra járok még megnézem ott mi van kiírva.
bodzavirag
Előzmény: nyuszi_ (374)
neptancos Creative Commons License 2000.05.26 0 0 378
Kaktusz!
Felhívtam a körzetit, és azt mondta, csak orvosi rendelvényre szedjek ilyet.Nem is mondtam meg neki, hogy egyet bevettem.:(
Bodzavirág!
Hajrá!

n.

Hiver Creative Commons License 2000.05.25 0 0 377
"Készül valaki őszi maratonra? "

Én igen! (A KAISER'S-en szeretném futni az elsőt) Bár egyenlőre főként csak lélekben készülök. No meg holnap megyünk Békéscsaba-Arad-Békéscsaba váltóra. Jön még vki közültek? Bár a választ már úgyse tudom addig megnézni...

Amper!
Tegnap estefelé voltam a Hajógyári szigeten futni (kívül a földúton). Nekem sokkal jobban tetszett, mint a Margit', bár sötétben tényleg kicsit nyaktörős lehet. De olyan, mintha vhol kint futnál a pusztában - kevés ember, szénaillat, 8 után szúnyogok. Szerintem egy kipróbálást megér.

Előzmény: Lou Cifer (376)
Lou Cifer Creative Commons License 2000.05.25 0 0 376
nyuszi!
Kis késéssel :-( válaszolok még Térdkopácsként (02.11-én) kapott kérdéseidre:
1. a footscan a hónap elején a Váci utcai, hónap végén a Váci úti boltban (vagy fordítva), közben járja az országot, adidas-versenyekre is viszik.
2. NB-t még nem kerestem, de annyi emberen láttam, hogy szerintem valahol beszerezhető!
3. Saucony-talp: az új (tavalyi csúcsmodell) cipőm talpáról hamar levált egy-két helyen a kopóréteg. Visszavittem , azt mondták: sokat futok!!!! Röhej! Neked hogy vált be? A sok aszfalton futás nem okozott még komolyabb sérülést? Nekem voltak gondok, most már erdőben futok.

Készül valaki őszi maratonra?

LC

hurvinek_2 Creative Commons License 2000.05.25 0 0 375
Haho,

Ez a futogala Magyar Marathon Klub szervezes?
Ha igen, akkor erdemes felhivni oket, mert iden sajnos (szponzor hianyaban) mar elmaradt egy-ket versenyuk.

Esetleg valaki mar erdeklodott?

Udv,

H

Előzmény: bodzavirag (373)
nyuszi_ Creative Commons License 2000.05.25 0 0 374
Kedves bodzavirág (hű, de szép név :)))

Ha arra jársz legközelebb, megnéznéd, hogy a félmaraton melyik napon lesz (és esetleg pontosabban mikor)? Mennék...
Tavaly olyan klasszul beleolvadt a cipőm az aszfaltba a verseny rajtjánál ácsorogva ;-)

köszi,
nyuszi

Előzmény: bodzavirag (373)
bodzavirag Creative Commons License 2000.05.25 0 0 373
Jajj, most jut eszembe... és hátha érdekel valakit... Szóval a Római parton valamiféle sportnap lészen jövő hétvégén (júni 3-4), ebben mindenféle futóverseny is, mint félmaraton, 4 km, meg ilyesmik. Hátha valakit érdekel, ki van ott is írva valahol a parton.
bodzavirag
bodzavirag Creative Commons License 2000.05.25 0 0 372
Szia pen,
Igen én is ott leszek, 4 km úgy tűnik menni fog a jelenlegi felkészültségemmel is. Jó lenne akkor ott valahol találkozni előtte, ha nektek nem gond, mert én úgy tűnik egyedül vágnék neki a távnak, pedig nem árt ha van húzóerő :-))
Szió,
bodzavirag
Előzmény: pen (368)
kaktusz7 Creative Commons License 2000.05.25 0 0 371
Neptancos
Bocs, most komolyan, a vegere meg oda kellett volna irnom, hogy azert kosz a tajekoztatast a mellekhatasrol.
Előzmény: kaktusz7 (370)
kaktusz7 Creative Commons License 2000.05.25 0 0 370
Neptancos
Engem néha a kutyák hajtanak meg, de ha a Condrosulfnak ez a mellékhatása, akkor biztosan elkezdem szedni. :-))
Előzmény: neptancos (369)
neptancos Creative Commons License 2000.05.25 0 0 369
Ma vettem Condrosulfot. Egyet vettem be, meghajtott.Nagyon. Lehet, hogy az úszás is benne volt ebben. Kettőt kellett volna, de a másodikat csak holnap fogom.
n.
pen Creative Commons License 2000.05.24 0 0 368
Szia bodzavirág!

Én futok, és legalább két barátnőm is, mert őket is én nevezem be :o))
Ha jól tudom, a héten még 550 Ft, de a jövő héttől már drágább a nevezés.
Akkor te is ott leszel?

Üdv

pen

Előzmény: bodzavirag (358)
Gedeon Bacsi Creative Commons License 2000.05.24 0 0 367
Kösz a sürgést gyerekek a résztávok és felfestések ügyében! Kár, hogy a gyöngykavicsra aránylag ritkán festenek, meg nem is túl maradandó, mert én már évek óta nem mentem a "budai" oldalra. (Krónikus térdfájás - de már látom, hogy erre is van megoldás: Condrosulf, Flugalin... meg fogom kérdezni orvosomat, gyógyszerészemet :-)

gb

kaktusz7 Creative Commons License 2000.05.24 0 0 366
Nyuszi

Amijjenek ezek a majji fijjatalok, szerintem Te már előre felfestetted... :-)

Nem feledni, tízszer elismételni, nem feledni, tízszer elismételni... Mit nem kell elfelejteni? :-))

Előzmény: nyuszi_ (365)
nyuszi_ Creative Commons License 2000.05.24 0 0 365
Kedves Kaktusz!

Én már csak kötöm az ebet a karóhoz. Találkozunk az 1250 m-es felfestésnél... :)))
A harmadik 500 méter: 1000, 1100, 1200, 1250, 1300, 1400, 1500. Erre meg én emlékszem jobban, mert én mindig a bringóvártól megyek az uszoda felé. A többi szerintem is stimmel. Nnna. Csak összehoztuk.
Azért ha ma kimegyek, viszek magammal egy vödör festéket, aztán az éj leple alatt pótolom az esetleg hiányzó jeleket :)))

... ne feledd: budai oldal, budai oldal, budai oldal... naponta 10-szer elismételni :)))

Előzmény: kaktusz7 (364)
kaktusz7 Creative Commons License 2000.05.24 0 0 364
Kedves Nyuszi!

Ne vedd rossz néven, és egyáltalán ne személyeskedésnek, de szakmai hitelességünk megőrzése érdekében szeretnék pontosítást tenni e kis fórum nyilvánossága előtt egy valóban fontos, és sokakat érdeklő kérdésben. :-)))
Szóval az első 500 méteren 250 méterenél van egy felfestés, a második 500 méteren 100 méterenként, de van egy féltávon is. A harmadik 500-ra nem emlékszem. :-(( De ez egy kaktusztól nem is várható el. :-)
De ez a "budai oldal" megfogalmazás tetszik. Budai oldal, budai oldal, budai oldal... Hátha nem felejtem el. :-))

Előzmény: nyuszi_ (363)
nyuszi_ Creative Commons License 2000.05.24 0 0 363
Persze, nem azt akartam ezzel mondani, hogy nem lehet kisker áron venni. Én is ott vettem régebben a mezemet és a téli alsókat is. Csak mivel a kiskernél úgyis ráteszik a +25%-ot a kiírt nagyker árakra, ezért nem megyek már ki oda messzire. Ugyanannyiért megkapom a Ronhillben, ami sokkal közelebb van nekem.

Sziget, budai oldali felfestések:
Igen, a bringóvár és a sportuszoda között van egy 1500 m-es szakasz, ahol 100 m-enként találsz (van egy-két helyen még 50 m-es is) felfestéseket a kocsiút belső oldalán.

...running in the rain... :)))

Előzmény: Butch Cassidy (362)
Butch Cassidy Creative Commons License 2000.05.24 0 0 362
"Unisport okés, az asics nagyker helyett viszont - hacsak nem tudsz nagyker áron vásárolni - menj mondjuk a Ronhillbe"

Tudtommal az ASICS nagykerben kiszolgálnak bárkit. Nem kell kereskedőnek lenni. Ez mindenesetre napokon belül tesztelni fogom, mert lerohadt a régi ASICS-om a lábamról. (2 évig bírta, ami igen szép kor, ez még egyik cipőmmel sem fordult elő. Kb. egy év után fel szokták adni.)

Butch

Előzmény: nyuszi_ (360)
kaktusz7 Creative Commons License 2000.05.24 0 0 361
A Margitsziget jobb oldali (a Duna folyásirányába nézve) aszfaltos útján is vannak távok felfestve, nem sokkal a Bringóvár után van egy felfestés, aztán legalább 500 méterenként a Nemzeti Sportuszodáig.

Esőben pedig szerintem úgy érdemes futni, hogy széldzsekit vesz fel az ember, mert az nem szívja magába a vizet, és megakadályozza, hogy átfújjon a szél. Persze alatta jó vizes lehetsz, mert a párolgást is gátolja.
Arra figyelni kell, hogy hol ér véget a széldzseki, mert ott itatja fel a ruhád a lecsurgó esőt. Nekem sajnos "felfázós" helyen, ezért esőben több réteget veszek oda - gatyó, biciklis nadrág, tornagatyó. De lehet a széldzsekinél hosszabb melegítőt is alávenni.

Kaktusz

Előzmény: misitisi (359)
nyuszi_ Creative Commons License 2000.05.24 0 0 360
Bingó!!! Célegyenesben vagy (már ami az Unisport-Sauconyt és az Asicsot illeti). NB állítólag szintén nagyon jó, de szerintem most még nem fogsz itthon kapni NB futócipőt.
Szóval Saucony és Asics. Nekem mindkettő bejött, most egy Saucony 3D GRID Hurricane-t és egy Asics GT-2050-est nyüstölök. Az előbbi egy kicsit masszívabb, nehezebb, az utóbbi egészen könnyű, ezt gyorsabb edzésre és versenyre használom. Az utóbbi két hétvégén futottam maratonváltót és maratont, az asics-ot itt tesztelhettem, hogy mit tud igazán. Tőlem csillagosötöst érdemel: észre sem vettem, hogy a lábamon volt: semmi vízhólyag, semmi térdfájás.
Szóval ha személyesen elmész a boltokba, ott az eladók feltesznek mindenféle kérdést és tényleg segítenek neked kiválasztani a neked, a lábadnak való cipőt. Unisport okés, az asics nagyker helyett viszont - hacsak nem tudsz nagyker áron vásárolni - menj mondjuk a Ronhillbe (Veress Pálné u. 10. Tel: 3174108) ott szakemberek vannak.

nyuszi

Előzmény: kg1959 (355)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!