Keresés

Részletes keresés

Ermak Creative Commons License 2018.04.25 0 0 191500

>Én úgy 2 hét után éreztem, hogy kb azon a szinten vagyok mint a baleset előtt.

 

Már írtam párszor, hogy a szintemet a pulzus és a szintkorrigált táv hányadosával mérem:

 - Amikor elkezdtem a rendszeres futást (2016 nyara), leginkább 14,0-15,5 között mozgott az érték.

 - Mielőtt a futást gyaloglásra cseréltem (2017 november), 13 körül volt, köztük néhány 12-vel kezdődő értékkel.

 - A gyaloglás kevésbé hatékony, meg sokszor volt rajtam zsák és kabát, 15,5-17,0 között volt az érték.

 - A tegnapi futás és a ma reggeli 10 km 12,8 illetve 12,6-os értéket mutat.

 

Szűk két hete kezdtem újra a futást...

 

 

Ha még azt is figyelembe veszem, hogy a korábbi legalacsonyabb értékeket szinte mindig aszfalton futottam, a gyenge csilapítású Nomadban (úgy vettem észre, ez csökkenti a hányadost, ami érthető is), ezt meg terepen (igaz, jó földutakon), a jól csillapított Zealotban, akkor különösen jók a legutóbbi értékek, csak ért valamit az a gyaloglás. :-)

Előzmény: Ati_66 (191365)
Ermak Creative Commons License 2018.04.25 0 0 191499

Az igaz, hogy változtak a cipők, és változott a kötözés is.

 

A Ride 7 még hagyományos cipő: viszonylag erősen be kell kötni, és érzem, hogy "cipő van a lábamon".

 

A Nomad és a Zealot újfajta, zokniszerűen a lábra simuló (Isofit-technológia). Ezeket csak annyira szabad bekötni, hogy úgy érezzem, majdnem kilépek belőle; inkább olyan érzést ad, mint egy kényelmes papucs. Ha ezeket túlhúzom, kegyetlenül fáj a lábfejem teteje.

 

Hogy az "eltörik a lábam" érzés ellen jó lehet-e a másfajta befűzés, azt nem tudom, de van pár technika, lehet próbálkozni:

 

http://d2s0f1q6r2lxto.cloudfront.net/pub/ProTips/wp-content/uploads/2016/01/LACING-TECHNIQUES_DICKS_R27.jpg

https://i.pinimg.com/originals/d5/d8/39/d5d83950eb07355a915d50bc69cd02fc.jpg

Előzmény: 9:3 (191497)
bmalag Creative Commons License 2018.04.25 0 0 191498

Hoka Ch ATR 4 is 210 gramm körül van. Mintha csak zokni lenne a lábamon. A csillapítás miatt írom neked, súlycsoport kollégának. Inovokban nem sok van ha jól látom.

Tegnap Ermak reggeli futása meghozta a kedvemet, futottam 6 km-t munkába, 6-ot munkából és még 6-ot este a kutyával (ez máskor már csak 3-4 km séta szokott lenni).

Nagyon jól esett a munkábajárós fapados asicsból átlépni az utolsó 6-osra a puha hokába.

Előzmény: Ati_66 (191496)
9:3 Creative Commons License 2018.04.25 0 0 191497

Ermakhoz hasonlóan én is kitartó Saucony-vásárló vagyok, ugyanakkor a helyedben még nem dobnám ki azt a cipőt. Amikor megvettem az első Swerve-öt látatlanban, kellett úgy 8-10 futás, mire megtaláltam a helyes fűzési-kötési módot, és onnantól lett tökéletes. Előtte volt, hogy egy velencei tókörnél az egyik úgy megnyomta a lábfejemet, hogy 17 km körül szinte teljesen ki kellett lazítani. Azóta van benne majdnem 1300 km, és a hétközbeni max. 12 km-es futásokon még most is azt hordom, de azóta vettem egy másik Swerve-öt is, mert baromira bevált (a másodiknál már az elején se volt kötési probléma). Sőt, már gondolkodom, hogy amíg ilyen olcsó, veszek egy harmadikat is :)

 

Szóval szerintem még próbálgasd rövid távokon.

Előzmény: Marillioner (191494)
Ati_66 Creative Commons License 2018.04.25 0 0 191496

Ha még a bokádra is teszel tépőzáras 250 g-ot az edzésekre, az milyen szuper lesz amikor nélküle futsz :-)))

 

Én csak attól szárnyakat kaptam, amikor úgy 7 óra után hóhatár alá kerülve levettem a darabonként 85 g-os láncokat a decemberi Tortúra TT-n, pedig akkor már nem is nagyon futottam...

 

Csak ezen tapasztalat miatt próbálnám ki szívesen milyen egy 200g-os Inov cipőben futni a jelenlegi 300-350 g-os cipőim helyett.

 

Előzmény: Szajrés (191495)
Szajrés Creative Commons License 2018.04.25 0 0 191495

Köszönöm a tippet! Igazából nem ragaszkodom annyira a felső testem izmaihoz, amik csak felesleges súlyt jelentenek futás közben, csak az zavarna, ha az izom fogyna, a zsír meg maradna. Bár lehet, hogy ennek kiegyensúlyozására is jó lenne ez a futó kézi súly. Aztán mikor lefogynék és leraknám a súlyokat szárnyalnék. :-)

Előzmény: Ermak (191493)
Marillioner Creative Commons License 2018.04.25 0 0 191494

Hát ez szívás! Kidobtam egy rakat pénzt az ablakon. Pedig volt egy Asics és egy Saucony is, ami megfelelőnek tűnt, de a Vomero 10-es annyira jó volt, hogy hittem az utódjában. Picsába!

Azért köszönöm a választ!

Előzmény: Ermak (191490)
Ermak Creative Commons License 2018.04.25 0 0 191493

Ha félted a felsőtest izmait, dolgoztasd őket... futás közben.

 

A Dekában árulnak csuklóra rögzíthető homokzsákot, nekem is van ezer éve, más kérdés, hogy alig használom. (Aminek "technikai" magyarázata van: úgy nem lötyög a csuklón, ha átdugjuk rajta a megfelelő helyen a hüvelykujjunkat, azzal meg én egy "apró" baleset miatt régóta nem rendelkezem.)

Előzmény: Szajrés (191492)
Szajrés Creative Commons License 2018.04.25 0 0 191492

Okos mérlegem nekem sincs, kis pocakom viszont igen, a bőröm és a hasizmom között azonban nem tapintható vastagabb szalonna. Ebből gondolom, hogy a zsír a zsigereim között rejlik. :-)

Igazából én sem a lábizmaimért aggódom, mert azok dolgozni fognak, hanem a deréktól felfelé elhelyezkedők miatt. Erőnléti edzéseket nem terveztem, azokkal felhagytam 2016 augusztusában, amikor is rájöttem, hogy nem leszek már soha fitness modell. :-) Addig hosszú évekig csak súlyzós edzéseket csináltam a lovaglás mellé.

Talán a tapasztalat, talán csak a pesszimizmus mondatja, hogy a zsírt valahogy nehezebb koptatni, de meglátjuk. Május második felében már heti 4 x 10 kilométert szeretnék futni, aztán szépen emelgetni, majd meglátom mi fogy és milyen mértékben.

Előzmény: Ati_66 (191480)
Ermak Creative Commons License 2018.04.25 0 0 191491

Update:

 

Mégsem emelkedett a pulzus a táv második felében, illetve csak a tempó arányában. A splitek pulzus-sebesség aránya végig kellőképpen stabil, csak az emelkedők-lejtők változtatnak rajta valamennyit.

 

A bal talpamat (bőnye) viszont újra érzem. De most nem állok le a futással, kipróbálom, mire jutok a nyújtással-masszírozással.

Előzmény: Ermak (191458)
Ermak Creative Commons License 2018.04.25 0 0 191490

Nekem egyébként a Saucony (és semmi más) az, ami húsz éve olyan cipőket gyárt, hogy felhúzom, és hozászokás nélkül megyek-futok benne akármennyit. 

Attól, hogy ez rám igaz, persze nem biztos, hogy mindenkire igaz, de a következő vásárlásnál egy próbát megér

Előzmény: Marillioner (191488)
Ermak Creative Commons License 2018.04.25 0 0 191489

Attól tartok, befürdödtél a cipővel. Mástól is olvastam már, hogy ugyanazon cipő egyik modellje szuper volt, a következő katasztrofális.

Nekem egy Adidas hozta ezt az "eltöri a lábamat" érzést - kerti munkára lett elhasználva. Mondjuk ott én szúrtam el a vásárlást - egy számmal nagyobbat kellett volna vennem.

Előzmény: Marillioner (191488)
Marillioner Creative Commons License 2018.04.25 0 0 191488

Sziasztok!

Problémám van. Elnyúztam már pár futócipőt, Saucony Jazz és Ride, majd Nike Vomero 10-es és Pegasus 33-as. Többé-kevésbé mindegyik megfelelt és probléma mentesen hozták a nagyjából 1000 km-es használatot. Most új cipőt vettem, az előző tapasztalatok alapján megvettem a Nike Vomero 13-ast. A boltban jónak tűnt, azonban már az első futásnál zsibbadni kezdett a talpam és úgy éreztem, hogy a sarkam ki-be jár. Sebaj, próbáltam átfűzni, hogy jobb legyen. lazítottam a lábfejnél és húztam egyet a sarok részre. Nem lett jobb. Megint igazgattam és újra és újra próbáltam. Futottam vele vagy 150 km-t, de sehogysem jön össze. A Panoráma félmaratonra nem is mertem felvenni, úgyhogy a régi Pegasusban teljesítettem. Azzal persze nem volt semmi bajom. Tegnap adtam neki még egy esélyt. 13 km-t futottam csendes tempóban és végig kínlódtam, mindkét lábamon a középtalp mögötti részen zsibbadást, később fájdalmat éreztem, a futás végén le kellett rugnom a cipőt, mert annyira fájt.  A Vomero 10-essel sosem volt semmi problémám. Kényelmes volt, jól csillapított, de ez valami nagyon szar. 

Csúnyán befürödtem a cipővel vagy valamit én csinálok rosszul? Ha lazítok a fűzésen, akkor lötyög, ha meghúzom, akkor 15 perc futás után eltöri a lábam... 

Ui: Ugyanitt használt de szép állapotú Vomero 13-as (43-as) futócipő leadó! :-)

O/O Creative Commons License 2018.04.25 0 0 191487

Köszi, nézegetem!

 

Előzmény: Csempa (191484)
mtb Creative Commons License 2018.04.24 0 0 191486

Senki, de általában olyan állapotban értem célba, hogy menni alig tudtam, futni meg végképp nem:)

Előzmény: Mr Long (191454)
Spenót Creative Commons License 2018.04.24 0 0 191485

Mi a baj a Bondival?

Előzmény: gurtnis (191479)
Csempa Creative Commons License 2018.04.24 0 0 191484

Nekem úgy tűnt, hogy nem csak azt veszi figyelembe, hogy milyen intenzitáson futsz, hanem azt is, hogy milyen hirtelen növelted az intenzitást. A rövid időtartamú, de sok ismétléses intervallokért mintha többet adna, mint egy hosszabb, de egyenletes intenzív tempóért, még ha a küszöb fölött is futottam.

 

A múlt pénteki HHh-mra ae:43, ane:4.7-et adott, pedig nem volt sem túl magas a pulzusom, sem túl hosszan magas, csak sokat alternált menet közben. Abból talán ki lehet indulni, bár jó lenne lassan egy laktát tesztet csinálni megint, mert szerintem feljebb mászott a küszöböm az elmúlt hél évben valamennyit, és még a régi értékekhez viszonyítja...

Előzmény: O/O (191483)
O/O Creative Commons License 2018.04.24 0 0 191483

Nekem az tűnt fel, hogy az óra szerint évek óta csak aerob edzéseket csináltam, ez nem baj, sőt szerintem rengeteged profitáltam belőle. De pont most, és egyébként néha indulok rövid versenyeken is, ami előtt szoktam tempókat, intervallokat futni. Ekkor már jelez némi anaerob fejlődést is az óra, ha a gyorsakat 4 perc környékén tempókban futom. Futottam 4:36 os tempóban 5 km-t 0 anaerobbal, 4:44 159 bpm környékére teszi a laktát küszöbömet. Egyébként félmarcsit simán futok 162 átlaggal 1:39 környékén.

Előzmény: Csempa (191478)
O/O Creative Commons License 2018.04.24 0 0 191482

Azt hiszem, úgy tudom ez a méret pont a bemutató darabok mérete, akkor van esély hogy találsz valahol. Én is Cliftont használok, most 3-as van sajnos már csak 4-est láttam az üzletekben 43 1/3-os a méretem

 

Előzmény: gurtnis (191479)
mtb Creative Commons License 2018.04.24 0 0 191481

Én is High5 géleket használok már évek óta. Érdemes külföldi oldalakon is nézegetni, mert időnként elég jó árakon lehet kifogni. A múltkor a wigglesport-on az almás volt akciós, 3600 Ft-ba esett egy 20-as doboz. Így 1 db gél 180 Ft-ba jött ki. Majdnem 1 év lejárati idővel. De vettem már a Runningwarehouse EU-ról is elfogadható áron. 

Előzmény: Ati_66 (191473)
Ati_66 Creative Commons License 2018.04.24 0 0 191480

Minden rosszban van valami jó. Most szép időben kezdheted a futó programodat.

Én nyáron könnyebben is fogyok mint télen.

Azt nem tudom zsigeri zsírral hogy állok, mert nincs okos mérlegem, de azt miből gondolod hogy izomból fogsz fogyni?

Én úgy tudom azok az izmok amit dolgoztat az ember, nem épülnek le, és a leghatékonyabb zsír mennyiség csökkentés a megfelelő diéta mellett az aerob futás vagy bringa kombinálva erő edzésekkel. Ennek eredményeként inkább nőni is szokott az izomtömeg miközben a zsír mennyiség csökken.

 

Előzmény: Szajrés (191450)
gurtnis Creative Commons License 2018.04.24 0 0 191479

Tudom, hogy időben ébredtem. Nagyon kellene egy 42-42 2/3 Hoka Clifton vagy egy Saucony Jazz........   Hátha valaki valahol tud egy elfekvőt! Spenót!  Köszi Bondi nem kell! :D  

Csempa Creative Commons License 2018.04.24 0 0 191478

Kb, már amennyit olvastam a témáról. 

 

Más típusú izomrostok vesznek benne részt főleg, más energiatermelés dominál, más nehézségeket kell a szervezetnek leküzdenie közben = más edzést kíván. Sérülésveszélyes, kiégést okozhat, ha túl sokat erőlteti az ember. Nekem legalábbis ez maradt meg róla.

 

Nem sok haszna van számomra, még a fm-okat is alatta futom egy-két ütéssel, és nem is az a céltávom, vagyis nem hiszem, hogy jelentősebb hátrányomra van, hogy nem vagyok jó sprintben egy ultra utolsó km-ein :)

 

Előzmény: O/O (191470)
Csempa Creative Commons License 2018.04.24 0 0 191477

:)

:))

:)))

Előzmény: rrroka (191466)
Csempa Creative Commons License 2018.04.24 0 0 191476

Pluszt a 3. futott óra után tudnak adni, olyankor nagyon meg tud dobni egy jó koffeines ragacs, ha van elég vized hozzá utána.

 

Előzmény: arra79bona (191465)
Ati_66 Creative Commons License 2018.04.24 0 0 191475

Kár hogy a 9:15-ös Mátrabérc időmbe nem fért bele egy bécsi szelet Galyatetőn a szálló éttermében :-)

Na majd ha kényelmesen túrázok akkor Kékesen egy ebéd, Mátrakeresztesen meg egy uzsonna vagy korai vacsora lesz étteremben a gélek helyett :-)

Előzmény: Pinyo (191474)
Pinyo Creative Commons License 2018.04.24 0 0 191474

Mondjuk egy bécsi szelet sincs ingyen, valami pedig enni kell :)

Ati_66 Creative Commons License 2018.04.24 0 0 191473

Ami igaz az igaz, tényleg elég drága dolog gyári gélekkel frissíteni.

 

Én a High5 gélt csak verseny szituációra tartogatom, edzésre max vésztartaléknak teszek be 1-2 db-ot.

Ahogy néztem a High5 gél olyan közép áras termék, lista áron 400 Ft/db a gél és az italpor is kb ennyi adagonként ami max töménységben 0,5l vízbe megy.

Én az italport a 2,2 kg kiszerelésben veszem meg így maximális töménységben 7,5dl / óra az 66g/óra szénhidrát 420 Ft/óra költséggel. Ezt edzéseken is szoktam inni.

Géleket pedig komlex verseny csomagokban veszem amikor 50% akciós. Így egy gél 200 Ft, és az adagonként csomagolt tasakos ital porok is csak 200 Ft , de ha az egyébként "flesleges" csomag tartozék kulacs árát is felosztom, akkor is kb 250 Ft "csak" egy adag.

A Mátrabércen amit elfogyasztottam High5 terméket kb  9.000 Ft lett volna normál lista áron, kész horror hogy ennyit költök.

 

 

Előzmény: bmalag (191472)
bmalag Creative Commons License 2018.04.24 0 0 191472

Én sokat mentem házizselén, ami sűrűre kevert carbox por a biotechtől+kis protein+ víz. Kb. 100 Ft/óra az ára. Sima maltodextrin is jó carbox helyett. Aztán sponser porból is kevertem zselét, ez 4-500 Ft/óra lehetett. A zselékből is próbáltam párat, ez a legdrágább megoldás.

Nem tudok érzékelhető különbségről beszámolni. Mindet bírta a gyomrom ha csak tiszta vizet ittam mellé. Nekem az elég plusz, hogy kis helyen elfér és órákig tudok menni vele. Sőt akár egy napig is. Gasztro élményeket nem a túrafutásaim közben gyűjtök:)

Előzmény: arra79bona (191465)
Ati_66 Creative Commons License 2018.04.24 0 0 191471

Én High5 termékeket használok és próbáltam már a Bioteh Pro Gélt is, illetve régen Isostar italporból készítettem iso italt. A High5 a másik kettőtől kevésbé émelyítően édes nekem, pedig én néha kanállal eszem a mézet.

 

Nem tudom milyen pluszt vártál.

Ahogy korábban írták, kényelmesen szállítható, ha bírja a gyomrod akkor az összetételük miatt olyan magas intenzitáson is fogyaszthatóak ahol már alig van emésztés és szilárd táplálékot nem visel el a gyomor, de arányaiban kevesebb víz is elég hozzájuk mint az egyszerű cukrokat tartalmazó folyadékokhoz.

 

"Lórúgás" szerű hatás max akkor van ha már eléheztél, vagy legalább is a szénhidrát hiány miatt már csökken a teljesítményed, pulzusod. 

Viszont ilyen állapotban már tényleg folyamatosan kell nyomatni befelé az óránként 60g szénhidrát mennyiséget, ha haladni akar az ember. Ahogy megittad azonnal érezni hogy vittél be szénhidrátot és emelkedni kezd a pulzusod. Ekkor 1 gél kb 20 perc "túlélést" biztosít de csak olyan tempóban amire a szervezeted óránként kb 60g szénhidráttal képes, mert kb ennyi van 3 db gélben.

Ezt most a Mátrabércen megtapasztaltam, szóval csodát ekkor sem tesz a lemerült szénhidrát raktárakat nem lehet menet közben visszapótolni csak igen alacsony intenzitáson.

Ugyan ez a hatás olcsó szőlőcukorral vagy kristálycukorral is elérhető, de magas GI indexe miatt az olyan inzulin választ generál, ami a vércukor szint drasztikus zuhanását okozhatja ha túl sokára jön a következő adag szénhidrát és akkor tényleg kiütötte magát az ember,  nem csak lelassul. Ráadásul a cukorhoz több víz is kell, mint a fruktózt is tartalmazó gélekhez.

 

 

Előzmény: arra79bona (191465)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!