Keresés

Részletes keresés

budai10 Creative Commons License 2018.01.14 0 0 188569

Kicsit jobban megnézve ez nem olyan egyszerű.

Ha megnézed az RLRF edzéseid az ajánlott -10 és -30 tartományba esnek.

A mostani RLRF edzésedet nem tudtad volna tartani az akkori szinteden a  Polar első két edzése idején.

Ha megnézed a Polar edzések azért felengedtek pozitív irányba nem szakítottak meg és így is volt hogy panaszkodtál,hogy már vannak kemény részei.

Nem hiszek egy specifikus egy edzésterv mind fölöttiben. 

Előzmény: Spenót (188567)
Csempa Creative Commons License 2018.01.14 0 0 188568

Akkor van kétségem felőle, az általa számított 1-10 pontszámmal kapcsolatban, és nem a mért értékkel kapcsolatban, ha folyamatosan túlterhelem magam, de csak kis mértékben. Ha ez nem történik meg, vagyis nem akkumulálódik lassan fáradtság, akkor jónak tartom.

 

Példa a kétségem igazolására:

Pihentem kezdek neki a méréseknek december 24-én, közben edzek, így január elsejére kialakul az az átlag, ami alapján a pontszámot adja. Mondjuk január 1-én 3 pontot kapok, és a bal oldali sárga mezőben vagyok vele. Ez után keményebben edzek, minden nap átlagosan egy kicsit többet, mint amennyit kellene, ez lehúzza az átlagomat, amit az utolsó 7 nap alapján kalkulál, így 9-én már ugyanarra a HRV értékere, amire 1-én 3 pontot kaptam és a baloldali sárga mezőben volt, most 8 pontot kapok és a zöld mezőben lesz.

 

Szerintem is a saját feljegyzések használata a jó megoldás, és az így felgyülemlett tapasztalatok alapján lehet egy-egy mért értékről eldönteni, hogy mit jelent...

Előzmény: budai10 (188566)
Spenót Creative Commons License 2018.01.13 0 0 188567

Na, itt a StravistiX által generált ámbra a két Polar edzésterv és az RLRF összehasonlításáról.

Látszik, hogy az első Polar terv még fejlesztett rajtam valamit (piros vonal), de a második már nem sokat, sőt, igazából stagnáltam és a végén a kis fejlődés után még vissza is esett a fittségem.

Az is látszik, hogy az RLRF fokozatosan emeli a piros, fittségi mutatót és szinte állandó a fejlődés.

Kipchoge retteghet :)

Előzmény: Spenót (188563)
budai10 Creative Commons License 2018.01.13 0 0 188566

Elite Hrv-t szerintem úgy érdemes használni,hogy ha kétségeid vannak,hogy csinálj e egy keményebb edzést mert aránylag jól érzed magad de  4-5 értéket ad akkor inkább egy laza regenerálót beiktatni.2-3 nem mondom mert akkor nem akaródzik futni menni mert sokszor  úgy is fetrengés van. :)

Van mikor tök fáradt kimerültnek érzi magát az ember de azokat sokszor benézi 9-10 értéket dob rá.

Érdemes még csinálni egy naptár szerű táblázatot ahol az ember vezeti heti szinten km/load (Polar) vagy km/TSS (TrainingPeaks) edzéseket ahol átlátható,hogy a hetek,hogy viszonyulnak egymáshoz. Pl a pihenő hét mennyivel volt gyengébb az erőssebb heteknél volt e egyáltalán stb.

Előzmény: Csempa (188564)
Spenót Creative Commons License 2018.01.13 0 0 188565

A StravistiX nekem állati jól mutatja, hogy mikor vagyok rendesen kipurcanva. Meg is lepődtem ezen.

A performance condition-t nekem futás közben mutatja csak a Fenix 3 utólag nem tudom megnézni. Látom, nektek benne is van a statisztikában. Nekem nincs.

Előzmény: Csempa (188564)
Csempa Creative Commons License 2018.01.13 0 0 188564

Nem használom, mert mindig elvesztek belőle a beállított zónáim, aminek nem értettem az okát (és mert már túl sok mindent használok :)

 

Amúgy ez a kimerültség abban nem látszik, ahogy a TrainingPeaks hasonló grafikonján sem. Ha látszana, akkor sokkal kevesebben hajtanák túl magukat és én sem kísérleteztem volna vele. Az órámon a perf.cond-on látszik menet közben, és a VO2max értékének változásán hosszabb távon. A perf.cond. nekem a futásaim vége felé gyakran ment le -7 alá amikor már beállt a kimerültség, és a VO2max-om is lecsökkent 43-ra pár hét alatt.

 

Nyilván itt is ezek abszolút értékben rám igazak csak, de a tendencia mindenkinél hasonló lehet ebben a helyzetben. 

(Amúgy pl a VO2max értékéről is úgy gondolom, hogy HR és HRV alapon mérve azt két ember értéke nem összehasonlítható, vagyis nem lehet igazán VO2max mérésről beszélni, de önmagában a változások már értelmezhetőek a VO2max-nak megfelelően.)

Előzmény: Spenót (188563)
Spenót Creative Commons License 2018.01.13 0 0 188563

A StravistiX mit mutat neked? Éppen most tervezek erről írni, mert egészen jól össze lehet hasonlátani vele a Polar és az RLRF tervek hatását.

Előzmény: Csempa (188560)
Csempa Creative Commons License 2018.01.13 0 0 188562

Igen, az csak ennyit tud. El lehetne készíteni a fm táblázatot is, de ma nem hiszem, hogy tudnék bármire is koncentrálni az alváson és az evésen kívül... :)

Előzmény: Spenót (188561)
Spenót Creative Commons License 2018.01.13 0 0 188561

Csempa, amit küldtél edzésterv generáló sheet az csak maratoni tervet generál? Egy barátomnak szeretnék vele egy félmaratonosat készíteni, de csak az 5k-s időt tudom beállítani és maratoni tervet csinál.

Előzmény: Csempa (188560)
Csempa Creative Commons License 2018.01.13 0 0 188560

Úgy volt, hogy reggel megyek futni. Szépen összekészítettem mindent este, hogy a hajnali hunyorgásban ne kelljen a szemem se nagyon kinyitnom; ez már jól be van járatva nálam. Felkeltem 5:30 körül, teáztam, kint száraz volt (akkor még) az út... aztán visszafeküdtem és aludtam 9-ig, meg azóta is. 

 

A decemberi túlhajtásom, és a múlt hét végi 4 napos hőemelkedésem fáradtsága talán ma jött ki igazán markánsan, mert az egész napot átaludtam kisebb-nagyobb ébren töltött megszakításokkal. Amúgy semmi bajom, jó a kedvem, és mosolyogva alszom, minden ébredéskor éhes vagyok, és olyan jól telik a nap, hogy most úgy érzem: egy hónapig is szívesen csinálnám így...

 

Ha minden igaz, akkor van egy jó mércém a fáradtságra, amit az elmúlt 1.5 hónap igazol, de még kell a január, hogy biztosabb lehessek benne: a Garmin VO2max-a tűnik igazán megbízhatónak eddig. Egy darabig versenyben volt még a Garmin napi átlag nyugalmi pulzusa és az EliteHRV pulzus variabilitási pontszáma (0-10, elég megbízhatatlan) és értéke (nálam ~58 - 85, ez már tapasztalatok birtokában jobban használható), de ezek aztán kiestek menet közben. A futások során mért VO2max viszont eddig jól tükrözte az általános erőnlétemet, amit amúgy nagyon nehéz lenne megbecsülni, de a túledzés jó és tstabil mérési körülmény, és ha a pihenés után is követi ez az érték a trendeket, akkor végre van egy átfogó mérőszámom az általános kimerültségre/túledzettségre, legalábbis ami nálam működik. Ha a végére értem, akkor majd bemásolom a méréseket napi felbontásban december elejétől, abból majd lehet okoskodni...

Csempa Creative Commons License 2018.01.13 0 0 188559

Jól néz ki a cipő, majd jöhetne a beszámoló róla!

Előzmény: Ati_66 (188555)
Csempa Creative Commons License 2018.01.13 0 0 188558

 

Piriformis izom lazítása (mindenkinek ajánlott, pláne, ha sokat ül is a futás mellett,; de már talán volt is linkelve):

 

https://www.youtube.com/watch?v=9G7NWn4lY_0

Mr Long Creative Commons License 2018.01.13 0 0 188557

En az i ovot akarom holnap betorni sarban a kozma utcai temeto mogotti erdoben. lapos es saras, pont jo lesz.

Előzmény: Ati_66 (188555)
Mr Long Creative Commons License 2018.01.13 0 0 188556

kosz, pedig meg mindig szar a jobb labam, faj a farpofa es a combhajlito kozt az izom.

nezzel bele az elozo edzesembe, ott magasabb volt a lepesszam. edzotemponal, 6:30 korul kenyelmetlen a magas lepesszam. fartleknel, meg tempozasnal foljebb megy.

Előzmény: Spenót (188554)
Ati_66 Creative Commons License 2018.01.13 0 0 188555

Kezd megállni a hó. Azt hiszem holnap mégsem aszfaltot koptatok 30+ km-en, hanem elkezdem bejáratni a mai szerzeményem, hogy a Téli Mátrán már csúcsformában legyen :

 

Spenót Creative Commons License 2018.01.13 0 0 188554

Néztem a mai edzésedet a Connecten. Állati jól egyensúlyban van a két lábad. Én a múltkori próbálkozásomkor olyan bal farpofa fájást kaptam, hogy hagytam a fenébe a dolgot egyelőre. Majd maraton után figyelek erre. Szépen, fokozatosan, mert érzem, hogy nem akarja ezt a bal csülköm.

 

Edzőbá nem szól be neked az alig 160-as lépésszám miatt? Chi running tanfolyamon azt mondta Szofi, hogy a legmagasabb embereknek is jó a 170, legalább is így emlékszem.

Lehet, hogy te is kevesebb energiával, laposabban futnál, ha többet lépnél.

Nem cseszekednék egy ekkora emberrel, csak mondom, ami eszembe jutott, hátha segít. ;)

Előzmény: Mr Long (188552)
Spenót Creative Commons License 2018.01.13 0 0 188553

Én próbálok bejutni az Aranyalkony SCbe, hogy villoghassak. :) 

Előzmény: Mr Long (188552)
Mr Long Creative Commons License 2018.01.13 0 0 188552

Ja, edzotarsakkal vetekedesben utolso lennek, en vagyok a leglassabb. Nekik a kezdo bemelegito tempojuk multkor 700m alatt 170-es pulzust csinalt alaprol indulva nekem :)

Előzmény: Spenót (188549)
Mr Long Creative Commons License 2018.01.13 0 0 188551

Nekem most volt egy koma, aki allandoan visszaelozott, de latvanyosan feljott kb ket meterrel elem es utana visszavett... Erre mondta cimboram, hogy tapadjak ra es kezdjem "tolni". Na majd szombaton kiprobalom, bar lapos lesz a palya most, inkabb az alapsebesseg fog szamitani, nem a felfeleken dol el, meg a ki a batrabb lefele szakaszon.

Előzmény: Spenót (188549)
Spenót Creative Commons License 2018.01.13 0 0 188550

Egyébként az ilyen ki sétál gyorsabban verseny maraton végén igen felemelő tud lenni, főleg, ha sikerül egy-két repülőfázis is bemutatni a gyakorlat közben. :) 

Előzmény: Spenót (188549)
Spenót Creative Commons License 2018.01.13 0 0 188549

Ja, azt hittem, hogy ez edzőtársak közötti kekeckedés. Úgy könnyű, ha az ellenfél nem tud róla, hogy épp vele versenyzel. :) 

Én versenyen majdnem mindig találok olyat, akit le akarok előzni. Általában erre valakit olyat keresek, aki még nálam is dagadtabb.

Ezért is szoktam tök hátulról indulni. Így végig előzgethetek. Ez annyira jól működik, hogy még a meghalós végű maratonjaim végén is találok olyat, aki még nálam is halottabb. :)  

 

Előzmény: Mr Long (188547)
Spenót Creative Commons License 2018.01.13 0 0 188548

Nálunk a melóhelyen a postás kedve szerint vagy megtalálja a cégemet vagy odaadja az értesítést a portán egy másik cég recepciósának. Innen már csak a vak szerencsén múlik az, hogy eljut-e hozzám az értesítés.

Amikor panaszkodtam a postán azt mondták, hogy a kézbesítőnek nincs ideje minden céget megtalálni.

????? Akkor mi a lopos f... a dolga???? Baromi nehéz dolga van egyébként mert egy kibeb..tt nagy táblára föl van írva az 5 cég neve, ami az irodaházban található.

 

Egyébként a postának is van olyan szolgáltatása, ami európai értelemben vett szolgáltatást takar. A MediaMarkt ilyennel küldte nekem a Fenix3-at és az a postás még telefonálni is tudott mielőtt kihozta volna. (más kérdés, hogy azt meg akkor nem akartam átvenni, de vissza is jutott a cucc a Mediahoz, mert kaptam storno számlát)

Előzmény: Mr Long (188543)
Mr Long Creative Commons License 2018.01.13 0 0 188547

Az elottem levot lenyomni alatt annyit ertek, hogy "a kis ize milyen jol tolja ott elottem, megprobalom utolerni".

Előzmény: Spenót (188545)
Mr Long Creative Commons License 2018.01.13 0 0 188546

Nem. Amikor nem azert mesz, hogy pb-t fuss, hanem szokni a versenyhangulatot, meg jobban odatenni magad, mint egy edzesen. A maratonos edzestervekben szokott olyan lenni, hogy elmenni egy feles versenyre. Iden a futapestes versenyekre fogok jarni hetvegente, jo kis tempoedzes es talan erosodok annyit, hogy ne haljak meg, ha emelkedni kezd a palza alattam :)

 

Előzmény: Spenót (188545)
Spenót Creative Commons License 2018.01.13 0 0 188545

Edzőverseny? Az mi az? Komolyan nem tudom. Mármint, ha ott mást kell lenyomni. Edzőtársakat?

Előzmény: Mr Long (188544)
Mr Long Creative Commons License 2018.01.13 0 0 188544

haha,edzoversenyen az elottem levot akarom lenyomni. celversenyen meg az orat, de szerintem ezzel mindenki igy van.

Előzmény: 9:3 (188533)
Mr Long Creative Commons License 2018.01.13 0 0 188543

Panasztetelem utan behivtak a postast raportra, aztan masnap akart velem beszelni melohelyen, amikor levelet hoott a cegnek. A csomagot oda rendeltem, ezert azt a cimet kellett a panaszra irnom.

Akkor mondta, hogy ha nem talal postaladat, ahova az ertesitot bedobhatja, akkor max betuzi az ajtoba, vagy visszakuldi a kuldemenyt a feladonak automatikusan, mondvan, hogy nem vettek at tole. Meg a f@szom. Nincs automatikusan ertesites masnap. Meg a f@szom.

Előzmény: mtb (188527)
rrroka Creative Commons License 2018.01.13 0 0 188542

Gútai maratonról hazafele futótársamnak ugyanígy beszólt, mondta, hogy korinthosz 80 után is ezt csinálta... :D vicces :)

Előzmény: Spenót (188539)
9:3 Creative Commons License 2018.01.13 0 0 188541

igaz :)

Előzmény: Spenót (188537)
Bumbanas Creative Commons License 2018.01.13 0 0 188540

Látod, minek vettél besz(óló)élő órát? :)

Előzmény: Spenót (188539)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!