Keresés

Részletes keresés

rrroka Creative Commons License 2017.11.20 0 0 186321

Ez simán lehet túledzés tünet is az intenzitás emelés miatt. Szerintem el tudod dönteni, tapasztalt vagy. :)

Előzmény: Csempa (186315)
Spenót Creative Commons License 2017.11.20 0 0 186320

Tök mindegy. Már nem emléxel, hogy múltkor óra nélkül futottál? ;)

 

Egyébként tökre felkészült vagy. Csempával egyetértek.

Előzmény: 9:3 (186318)
Csempa Creative Commons License 2017.11.20 0 1 186319

Tempó maradjon, volumen csökkenjen. Már ne fáraszd ki magad, csak maradj pörgős.

Előzmény: 9:3 (186318)
9:3 Creative Commons License 2017.11.20 0 0 186318

szerintetek csináljak még a héten résztávos edzést, vagy már csak lazázzak hétvégéig?

Spenót Creative Commons License 2017.11.20 0 0 186317

Én hosszú futások utáni napon minden esetben 1-2 kilóval nehezebb vagyok akkor is, ha nem zabálom rommá magam. Ezért inkább rommá zabálom magam. :) 

Csak vicceltem. Igyekszem visszafogni magam, de tény, hogy ilyenkor sok vízet köt meg bojler szerű testem. :) 

Előzmény: Csempa (186315)
Spenót Creative Commons License 2017.11.20 0 0 186316

Intenzitás csak kb. van belőve. Bringánál azt írja, hogy fontos, hogy pörgessük és ne erőből toljuk.

Ezt találtam még:

Many aerobic fitness machines have some built-in measure of work output or speed that you can use to judge your effort. Perceived exertion is also a valid measure of exercise intensity. In other words, a 45-minute spin workout at a moderate cadence with little resistance may be an “easy” workout,while a 30-minute spin workout with a faster cadence and moderate resistance may be a “hard” workout. For cross-training workouts, we ask runners to use perceived exertion for determining the intensity. It would be very difficult, without knowing an individual’s fitness for a specific exercise mode or piece of equipment , to recommend a specific workload—leg strength influences your workload on the bike and swimming technique greatly influences your lap times in the pool. Because heart rates vary for the same perceived effort from one mode to another, we do not use heart rates for determining exercise intensity.

Előzmény: Ati_66 (186313)
Csempa Creative Commons License 2017.11.20 0 0 186315

Ma volt a 4x800+2min 4:33-as tempón, de feladtam féltávon, mert gyengének éreztem magam hozzá, és inkább hazajöttem, hogy  sócsütörtökre kipihenjem magam és folytassam az edzéstervet, mint hogy lesérüljek ma hosszabb időre. Egy hete megcsináltam a 3*1600+400-at 4:45-ös tempón minden gond nélkül, az akkori benyomásom alapján ezt simán kellett volna tudnom.

 

Feltételezem, hogy a szombati kiéhezésem és szomjazásom lehet az oka, aminek következtében lassabban pihenem ki a múlt heti fáradalmakat. Másik hatása lehet ugyanennek, hogy szombat reggel óta 1.6 kg-mal nőtt a súlyom, amit az azóta bevitt kalória nem indokol, vagyis ez szinte teljes egészében megtartott víz lehet. Most megnéztem az eddigi futásaimat pár hétre visszamenőleg, és azt látom, hogy a reggeli éhgyomorra elkövetett hosszabb futások utáni napokon is számottevően nőtt a súlyom, de azért nem ennyire.

 

Tapasztalt még valaki hasonlót?

rrroka Creative Commons License 2017.11.20 0 0 186314

Pont úgy érdemes használni, ahogy Long írta, mondjuk nagyon nem szokott rá szükség lenni. Én versenyre használtam, amikor rajtban még hűs van, később meg könnyebb letűrni, mint egy réteget.levenni, pláne zsákkal a hátunkon. Ebayeb egy dollár az, amit kézfejre is rà lehet hùzni, Salomonból ugyanez 10rongy...

Előzmény: Ermak (186289)
Ati_66 Creative Commons License 2017.11.20 0 0 186313

És van valami útmutatás, hogy mi számít gyorsnak úszásban vagy bringán ?

Vízben kevésbé tudod a gyors szakaszokon kikészíteni magad, de bringán nem nehéz max pulzus közelébe eljutni, de gondolom nem az lenne a cél. 

Előzmény: Spenót (186311)
Ati_66 Creative Commons License 2017.11.20 0 0 186312

Az optimális lépés szám biztos, hogy függ a láb hosszától, testalkattól. A 180 az egy statisztikai átlag, amit élsportolóknál is megfigyeltek. Igaz lehet 60 kg-os 170cm körüli futókra :-)

 

Én kerékpáron figyeltem meg, hogy azonos terhelés esetén a hosszabb távon/időn keresztül nekem mi az optimális pedálfordulat. Az nálam nagyon közel van a futás alatt hosszútávon kényelmesen tartható lépés ritmushoz aerob intenzitáson.

 

Szerintem sokkal fontosabb a helyes testtartásra összpontosítani (medence pozíció, egyenes kihúzott hát, enyhe előre dőlés, megfelelő talajfogás, elrugaszkodás ) és ha azt már ösztönösen kényelmesen tartja az ember külön figyelem nélkül akkor már a lépésszám is az egyéni optimális lesz.  

Előzmény: O/O (186307)
Spenót Creative Commons License 2017.11.20 0 0 186311

A könyv alapján a keresztedzések sem alacsony intenzitáson mennek. Úszásban is van lassabb és gyorsabb rész meg bringán is. Tegnapra 10p lassú, 10 gyors, 10 lassú, 5gyors lett volna, de a 3. 10 perc után hazamentem, mert kockára fagytam. Egyébként nem lazsálom el a keresztedzést. Ma már kinéztem egy spinning órát.

Előzmény: Ati_66 (186310)
Ati_66 Creative Commons License 2017.11.20 0 0 186310

Kicsit utána olvastam mi is ez a rendszer -már amennyit kb fél óra alatt a neten találtam és olvastam.

Csodálkoznék, ha a fogyással kombinálva nem hozna eredményt ez az új módszer.

De ne maradjanak el a keresztedzések sem.  Úgy szűrtem le, hogy az alacsony intenzitású kereszt edzések vannak az alacsony intenzitású futások helyett ezért éppen olyan fontosak mint a futások.

Ha kerékpározol és nem úszol, figyelj rá, hogy bringán is az úszáshoz hasonló alacsony intenzitást kell tartani.

Úgy vettem észre nagyon hasonló elv szerinti felkészülést javasol Kindl Gábor a hosszútávú triatlon versenyekre is. Az Ő rendszerében is az úszás tekinthető az alacsony intenzitású edzés időnek és mellette rövidebb, de intenzívebb bringa és futó edések vannak.  

 

Előzmény: Spenót (186304)
Spenót Creative Commons License 2017.11.20 0 0 186309

Nekem az óra méri a lépésfrekit. Csodálkoznék, ha nem lenne telefonos app, ami szintén tudja ezt.

Előzmény: O/O (186307)
O/O Creative Commons License 2017.11.20 0 0 186308

sajnos én felszedtem 3 kg-ot, ez pont elviszi a fejlődést :(

most fogyok :)

Előzmény: Spenót (186306)
O/O Creative Commons License 2017.11.20 0 0 186307

1-2 hete szó volt itt a futóstílussal kapcsolatban a lépésfrekvenciával, ha jól értettem 180 lenne az ideális. Többen írtátok, hogy komoly figyelemmel , munkával szándékosan javítottátok a mozgásotokat és sikerült maradandóan megváltoztatni. Ezzel szemben nálam, magától, a táv növelésével észrevehetően változott, a testem talán érezte hogyan könnyebb neki. Néha futás közben számoltam és szinte mindig 178-180-ra jött ki, persze számoláskor az ember figyel magára, persze hogy jól csinálja. Most egy városi 7 km-es futásomnál 177-re jött ki. Ez nem volt elég, ma kimentem futni  és különböző tempókban is lemértem ennek változását. Persze itt is az volt, hogy figyeltem a mozgásomra, majd ha elfelejtem ezeket és csak úgy futok az lesz a legjobb teszt. Ez a 180 függ a testmagasságtól, lábak hosszától? Azért ha már megcsináltam, megmutatom. 

Spenót Creative Commons License 2017.11.20 0 0 186306

Ez mind igaz, csak csalódott vagyok amiatt, hogy néhány perccel lassabb maratont futottam ősszel, mint tavasszal, pedig 2000km futás volt a kettő között. Hiába tudom az okát, akkor is jobbra számítottam.

Előzmény: O/O (186305)
O/O Creative Commons License 2017.11.20 0 0 186305

Szerintem is, a fejlődésnek sok mérhető, látható jele van a tempón kívül. A sebesség nem azonnal és feltűnően jön. Ahogy a szervezet szeret pihenni, elkényelmesedni, így fejlődéskor, nem biztos, hogy egyből sokkal gyorsabb lesz, hanem könnyebben végzi ugyanazokat a feladatokat. Jobban érzed közben magad, utána se vagy túl fáradt, hamarabb van kedved újra futni, mennek hosszabb távok is stb. ez mind a fejlődés jele. Az igazság az szerintem, hogy a fejlődést sebességben mérni "nagyon nehéz". Mármint erős motiváció, akarat, ideális körülmények és minél gyorsabb a futó annyival nagyobb befektetett munka kell, (erőlködés, szenvedés kell, hogy kijöjjön).  Ezért szerintem ezt nem folyamatosan fogja érzékelni a futó, hanem pl. fél évente-évente ugyanazokon a versenyeken mutatkozik meg a különbség, ami, ha minden jól megy sebesség növekedésben is mérhető. Szóval nekem a hozzáállásom, türelem, ritkán tesztelés, akkor jön az eredmény :) 

Előzmény: Ermak (186302)
Spenót Creative Commons License 2017.11.20 0 0 186304

A laboreredményeim szerint azonos pulzuson gyorsabb lettem, de ez csak a alacsony pulzusra vonatkozik (124 alatt). Az anaerob küszöböm kb. 15 ütéssel került lejjebb, így amikor a cardiac drift és egyebek miatt versenyen elérem a 147-es pulzust, hamar végem lesz. Így hiába futnék ki a világból 12x pulzussal, mint edzésen, versenyen persze fölé megyek, ahol pedig végem van.
Most a terv az, hogy ezzel a lihegős futással felkészülök a márciusi maratonra, aztán esetleg megint alapállóképességet növesztek, csak akkor már nem fogok meglepődni azon, hogy ez azzal jár, hogy kifexem, ha sietni kell/akarok.

Előzmény: Ermak (186302)
Pinyo Creative Commons License 2017.11.20 0 0 186303

Szép volt uraim, amatőr, először is boldog szülinapot. Másodszor pedig, neked bizony nagy szerencséd hogy nem Amérikában élsz, akkor 50 mérföldet kellett volna futnod.

 

Előzmény: amatőr (186243)
Ermak Creative Commons License 2017.11.20 0 0 186302

Nem értem pontosan a dolgot:

 

Pár hete még olyan hozzászólásaid voltak, hogy ugyanazon a pulzuson ennyivel meg ennyivel gyorsabb lettél.

Pár napja arról van szó, hogy nem fejlődtél.

 

Most akkor fejlődtél, vagy nem fejlődtél, vagy fejlődtél de kevesebbet mint remélted?

 

 

 

Egyébként meg, ahogy Long is írta, a táv növekedése (maraton) is a fejlődés része.

Előzmény: Spenót (186300)
Spenót Creative Commons License 2017.11.20 0 0 186301

Megnéztem az adatokat. Csak júniusban futottam kiugróan több szintet. (föl is ment a pulzusom) A többinél elhanyagolható.

Ezzel az edzésmódszerrel ennyire mentem és kész.

Előzmény: Ati_66 (186297)
Spenót Creative Commons License 2017.11.20 0 0 186300

Azért vagyok csalódott, mert a laborban magyon bíztam. Ott azt mondták, hogy ezzel az alacsony pulzussal fogok látványosan javulni, a későbbi gyorsítással már csak felteszem rá a koronát.

Hát, nem kell nagyon nyújtózkodnom. Attól félek, hogy a korona is csak egy svájci sapka lesz. :) 

Egyébként tényleg nem dőlök a kardomba emiatt, de egy sikeresen végigfutott évtől többet vártam. Marad a fogyás, mint feladat...

Előzmény: 9:3 (186298)
pom-pom57 Creative Commons License 2017.11.20 0 0 186299

Koszonom .Most ez komoly hogy kiirja az órád mennyi idő a regeneralodasi ido? Menni alig tudtam a maraton után. Úgy kellett kapaszkodni a korlatba amikor a Margithidrol mentem lefelé. Ennek ellenére ma már kocogtam 10 km 131 pulzus 5:58-as tempóval.Nehogy lemaradjak Amator edzestervetol ,miszerint a mikroserulesek így jönnek gyorsan helyre.

Előzmény: mtb (186264)
9:3 Creative Commons License 2017.11.20 0 0 186298

csakhogy az nem tény, hogy nem fejlődtél. Max. az a tény, hogy nem az elképzelt ütemben.

Előzmény: Spenót (186290)
Ati_66 Creative Commons License 2017.11.20 0 0 186297

Az átlagok elég csalókák. 

Két azonos útvonalon teljesített azonos távú és stílusú edzést hasonlíts össze, hogy mit tudtál tavaly ilyenkor és most. 

Ha azt nézem, hogy 2016 október futó edzéseinek átlag pulzusa 132 volt és átlag sebessége 6:05 min/km

A idei október 132 és 5:56 adatai azt mutatják, hogy gyorsultam, de közben a két időszak testsúlya között 5 kg a különbség.

Vagyis a statisztika szerint még annyit sem gyorsultam amit a fogyás jelenthetne, mert az 5 kg az 20-30 másodpercet jelent kilométereként a tapasztalataim szerint. Szóval nézhetem úgy is hogy az edzésekkel semmit sem fejlődtem. Pedig igen, csak idén októberben több szintet futottam.

Előzmény: Spenót (186296)
Spenót Creative Commons License 2017.11.20 0 0 186296

Könnyű a kisebbet bántani! :) 

Láthattad, amit korábban betettem. Tavaly nem gyorsultam szinte semmit azonos pulzuson. Egész évben a lovacskát vártam, most elészaladok. :) 

Előzmény: Mr Long (186293)
Ermak Creative Commons License 2017.11.20 0 0 186295

Így már érthető... a belga időjárás olyan, hogy ritkán van alkalmam rövidujjúban futni

Előzmény: Mr Long (186292)
O/O Creative Commons License 2017.11.20 0 0 186294

Sziasztok! Gratulálok a szülinapos futónak, és a többieknek is! Szép teljesítmény! nekem közben meglett az új gps órám, minden időmet lekötötte a keresgélés, választás nehézsége stb. most meg az ismerkedés a készülékkel. Köszi Csempa a segítséget!

Majd jelentkezem :)

Mr Long Creative Commons License 2017.11.20 0 0 186293

"Én így is szeretek futni, hogy semmi eredménye sincs."

Megkergetlek legkozlebb, b@szod... MInek nincs semmi eredmenzye? Nagyon ugy tunt, hogy nem voltal a halalodon szobaton es siman vegigpofaztal 24km-et. Nyilvan ket eve is siman megcsinaltad volna ezt... Nincs eredmenye...

Előzmény: Spenót (186290)
Mr Long Creative Commons License 2017.11.20 0 0 186292

A karmelegito a kar melegitesere szolgal. :)

En pl rovidujju polohoz huzom fel huvosebb idoben es letolom csuklora, ha mar nincs ra szuksegem. Jobb, mint felturni a hosszu ujju polot, illetve azokbol minimalis van nekem, igy ezt a kombot hasznalom telen is.

Oktoberben atletaban versenyeztem es a rajtban jol jott a karmelegito, mivel ment a tokolodes a szervezo reszerol es rajt utan szepen letoltam csukolora es meg a homlokomat is tudtam torolni vele. Szerintem hasznos, bar van aki szerint csak divatcikk.

Előzmény: Ermak (186289)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!