Keresés

Részletes keresés

Csempa Creative Commons License 2016.10.01 0 0 173260

Ma elindultam életem eddigi leghosszabb futására. Hetek óta készültem rá lelkileg, hogy a mai napon megcsinálom. Erre kér okom is volt:

- Mióta először megláttam a HHh utáni hegysort, azóta akartam végigfutni rajtuk.

- November 5-én lesz egy verseny, amire már jelentkeztem, és még soha nem futottam 21 km-ert, sem 700 méter szintet.

 

Ma el is indultam, de igazából mindent megtettem az azt megelőző percekben és napokban, hogy ne sikerüljön:

Egy olyan cipőben indultam neki, ami teljesen más, mint amit eddig használtam, két napja vettem és még aznap futottam benn 8 km-ert, többet még nem volt rajtam.

Magamra vettem egy ma vásárolt mellényt a folyadék szállítás céljából, amikor még soha nem volt rajtam mellény.

A mellényt teletömtem mindenféle kacattal, hogy megtapasztaljam a cipekedés mikéntjét egy ilyen fura dologgal.

Amikor elindultam, akkor már az elején lévő bemelegítős vízszintes szakaszon 10-zel magasabb volt a pulzusom a szokásosnál, pedig semmi okom nem volt rá, talán valami eu. gond közeleg(?)

Eddig csak 18-akat futottam, 5 vagy 6 alkalommal.

Eddig csak 500 méter szintet futottam 1 alkalommal

Most kijelöltem magamnak egy 21.7 km-es útvonalat 525 méter szinttel.

Az első 30 percben végig azon gondolkodtam, hogy visszafordulni lenne érdemes, vagy legalább rövidebb utat választani, már csak a nagyon fura pulzusom miatt is, a többiről nem is beszélve.

 

Szóval szerintem mindent megtettem, amit csak meg lehet, hogy bele gebedjek ebbe a futásba...

 

Tompus999 Creative Commons License 2016.10.01 0 0 173259

Szuper! Most kell türelmes és óvatosan tovább folytatni.

Előzmény: Kismacs34 (173252)
Tompus999 Creative Commons License 2016.10.01 0 0 173258

Pedig 5 hét múlva lesz egy verseny, amire már be is neveztem, és abban még 100 méterrel több szint lesz.

 

Csak nem az Intersport terepverseny?

Előzmény: Csempa (173254)
Kismacs34 Creative Commons License 2016.09.30 0 0 173257

Szia!

 

Írtam neked e-mailt. Remélem megkaptad.

Előzmény: mtb (173255)
Alpári Gnác Creative Commons License 2016.09.30 0 0 173256

Az én térdem elég furcsa dolgokat produkál, szerintem ez nem egy szokásos futósérülés.

 

Röviden olyan érzésem van, mintha lenne benne valami, aminek nem kéne ott lennie.

Igazából belül fájt, de nyomásra nem volt érzékeny, futás közben sem éreztem különösebben, de utána már igen, olyannyira, hogy sokszor nem tudtam fájdalom nélkül behajlítani a lábamat.

 

Úgyhogy futogattam azért, de nagyon keveset.

 

Aztán kb. fél éve arra lettem figyelmes, hogy az egész szinte megszűnt.

Nem tűnt el teljesen, de lényegében alig érezhető.

 

Ezért elkezdtem megint rendesebben futni, de persze olyan volt, mint nulláról kezdeni újra.

 

Most már a kondim kezd visszajönni, de még lassú vagyok, ez mondjuk nem nagyon érdekel, nem sietek én sehova.

 

Aztán pár hónapja a bal lábamban pontosan ugyanazt kezdtem érezni, mint korábban a jobban.

 

Hát mondom, ilyen már nincs, ez egyszerűen lehetetlen.

Ezért arra tippeltem, ami minden váratlan lábpanasznál kézenfekvő, hogy a cipőmmel lehet valami baj.

Csakhogy ez is elég valószínűtlen volt, mert egy Adidas Supernova Glide-om volt, aminek az előző verziójába 1800 km-t tettem bele és még most is jó, ebben az újban meg 800 km volt összesen.

Mindegy, visszavettem a régi cipőt és a fájdalom azzal a lendülettel el is múlt, az a térdem azóta is olyan, mint régen.

 

Szóval jól megörültem, hogy nem kell nem létező Asics akciókra vadásznom, mert az Adidas is jó lesz, de úgy néz ki, mégse.

Aztán csak volt egy Asics akció, úgyhogy most egy ideig rendben vagyok.

 

Na hát ebből legyen okos, aki tud:)

Előzmény: Csempa (173225)
mtb Creative Commons License 2016.09.30 0 0 173255

Sziasztok! Ha valaki éppen a Spuriban szeretne vásárolni, van egy 10 ezer Ft-os vásárlási utalványom, amitől megválnék. 2 hete nyertem versenyen, de nincs rá szükségem. Természetesen névérték alatt adom, el tudom küldeni egy ajánlott levélben. Ha valakit érdekel, keressen bátran az alábbi címen:

spec 68 kukac gmail pont com

Csempa Creative Commons License 2016.09.30 0 0 173254

30 perc futás megy folyamatosan ennyi idő után?

Gratulálok és kicsit irigykedem, mert emlékeim szerint nekem ehhez kb 6 hét kellett anno... 

 

Milyen pulzusmérőt használsz? A pontatlanságnak több oka is lehet:

- Lemerülőben van benne az elem.

- Szakadozott a mellkaspánt.

- Túl száraz a mellkaspánt belső felülete, ezért nem mér rendesen. Ebben az esetben indulás előtt be kell vizezni kicsit.

- Külső jel zavarja a mérést (magasfeszültség, adótorony, másik pulzusmérő, stb.)

 

Spuriban segíteni fognak választani, és inkább próbálj fel hárommal több pár cipőt a kelleténél, meg még kétszer ugyanazt utána, amit korábban jónak éreztél, mert rá kell érezni, hogy mi a jó a lábadnak.

 

Én most rajzolgatom a holnapi futásom útvonalát. Olyan hosszúra sikerült a vonal, és akkora szintemelkedés van benne, hogy talán neki sem merek vágni majd. Pedig 5 hét múlva lesz egy verseny, amire már be is neveztem, és abban még 100 méterrel több szint lesz.

Talán inkább TV előtt kéne ücsörögnöm itthon helyette; megfontolandó... :)

Előzmény: Kismacs34 (173252)
Bikk Pubi Creative Commons License 2016.09.30 0 0 173253

Brit tudósok (úgy emléxem kanadaiak, tehát akár britek is lehettek) vizsgálták nagyszámú hobbifutón (ebbe a 3 órán belüli maraton is beletartozik) nyomonkövetéssel, a cipő/futóstílus-lábtartás és a sérülések kapcsolatát. Egyetlen komoly korrelációt találtak a kisebb sérülés valószínűségéhez: legyen a futócipő kényelmes! Nem számít a drop, a csillapítás, a fontos, hogy essék jól benne a futás.

Előzmény: Kismacs34 (173252)
Kismacs34 Creative Commons License 2016.09.30 0 1 173252

Mai napi teljesítményem:

 

30 perc futás (lusta csiga kocogás)

3,68 km

8:11 min/km

7,33 km/h

 

 

Azt gondoltam még két héttel ezelőtt, hogy soha, de soha nem fogok tudni lefutni egybe még 10 percet sem.

Még egy hónapja sincs, hogy abbahagytam a dohányzást.

A legelső futásom 1, azaz egy perces volt, mert addig bírtam.

Használtam ma pulzusmérőt, de valami nagyon nem stimmelt, mert egyszer 38-at mutatott utána meg 128-at. Pedig úgy használom a mellkaspántot ahogy kell. Szóval összeségében gőzöm sincs mennyi lehetett a pulzusom.

 

A mai nap 30 perces kocogásom után úgy éreztem, hogy menni fog nekem ez a futás dolog, nem vagyok talán mégsem annyira reménytelen eset.

Jövőhéten lesz a nagy nap, hogy megveszem életem első futócipőjét. :-)  A spuriba fogok elmenni először.

 

 

Csempa Creative Commons License 2016.09.30 0 0 173251

Boltban még nem voltam, csak egy hasonló adottságokkal rendelkező használt batyut próbáltam ki. Erre alapozva azt gondolom, hogy egyik batyu sem alkalmas futásra, amelyiknél a zsák alját és a vállpánt alját nem pántok kötik össze az ember oldalánál, hanem bármi, ami annál jelentésen vastagabb, pl zsebek. Ennél fogva a vállpántban lévő zsebeket nagyon hasznos dolgoknak gondolom, mivel más rekesz nem nagyon érhető el menet közben egy batyuból...

Előzmény: Mr Long (173250)
Mr Long Creative Commons License 2016.09.30 0 0 173250

Kiprobaltad a linkelt mountexest, a kis ospreyt?

Előzmény: Csempa (173249)
Csempa Creative Commons License 2016.09.30 0 0 173249

Ugyan nem a Karrimor RP14-essel, de egy nagyon hasonló batyuval volt szerencsém az imént rohangálni egy kicsit, és....sajnos nem jó.

A zsebek egyáltalán nem lötyögnek futás közben, viszont minden lépésnél dörzsölik a kart. Ki is kopott a könyököm magasságáig az alkarom pár perc alatt. :(

Előzmény: rrroka (173142)
Ogf_Soron Creative Commons License 2016.09.30 0 0 173248

Fogalmam sincs, alig ismerem ezt a márkát.

Előzmény: Mr. Long (173247)
Mr. Long Creative Commons License 2016.09.30 0 0 173247

Ezek kibirnak 2000kmt, vagy cserelosek korabban?

Előzmény: Ogf_Soron (173246)
Ogf_Soron Creative Commons License 2016.09.30 0 0 173246

Egyik ismerősöm a Hokat egyszerűen csak Hokinak hívja. :) 

Előzmény: rrroka (173241)
Ogf_Soron Creative Commons License 2016.09.30 0 0 173245

Annyi az, hogy fene egye meg őket. 

Előzmény: rrroka (173243)
Mr. Long Creative Commons License 2016.09.30 0 0 173244

Meghogy a ftas occo sport, mert csak cipo kell hozza....

Előzmény: rrroka (173243)
rrroka Creative Commons License 2016.09.30 0 0 173243

50.000 Ft?! Nem kérdeztem semmit.

rrroka Creative Commons License 2016.09.30 0 0 173242

honnan  szerzed az altrát?

Előzmény: Ogf_Soron (173240)
rrroka Creative Commons License 2016.09.30 0 0 173241

tényleg olyan, mint a patatalpú cipők, de sok embernek segít és tökreoda vannak érte, van magyar HOKA fan club. :)

Előzmény: Mr. Long (173239)
Ogf_Soron Creative Commons License 2016.09.30 0 0 173240

Szerintem nincs, de én csak a stabil cipőiket nézegettem, ami kemény 2 típus, és abból csak egy van, ami erősebben támasztott. Ezek 0 mm-esek. Szerencsére nem olyanok, mint a Hoka. Nekem azok rettenetesen órmótlanok. A Provision kicsit keményebb talpú, mint az Omni a Runner's World szerint. 

Előzmény: rrroka (173238)
Mr. Long Creative Commons License 2016.09.30 0 0 173239

Haha, a Hoka a futo cipok Buffaloja, most felevenitetted kozepiskolas korom divatjat. Mondjuk kiprobalnek egyet (persze a Hokabol). Abba nem supped bele az ember? Milyen erzes benne lenni?

Előzmény: rrroka (173238)
rrroka Creative Commons License 2016.09.30 0 0 173238

jaa, azt hittem az egy HOKA féle bazi talpú csuka. a 0 drop szerintem jó irány, ha van benne a többi jóság akkor hasznos lehet. a saucony amikor 12-ről 8-ra vitte le a cipők dropját, akkor figyelmeztetett, hogy megérezheti a futók lába (nekem nem volt semmi gond, észre sem vettem), ugyanígy a nullára váltva is lehet mellékhatás, biztos itt is a fokozatosság, meg az átmenet a lényeg. 4 mm dropos csukák nincsenek a kínálatban?

Előzmény: Ogf_Soron (173234)
Edriennnn Creative Commons License 2016.09.30 0 0 173237

Sziasztok!Szükségem lenne 2 db Wizzair kuponra...:) Amennyiben kapott valaki a nevezéséhez,és nem tudja/szeretné felhasználni,kérem,hogy jelezze: edriennnn@gmail.com Nagyon köszi! :)

Csempa Creative Commons License 2016.09.30 0 0 173236

Hálás köszönet érte!

A "belső combfeszítő" erősségéről hogyan tudom megállapítani, hogy elégséges-e vagy gyenge? 

Előzmény: viktor a takarító (173233)
Csempa Creative Commons License 2016.09.30 0 0 173235

A bolthelyiség nem nagyon futható. Az eladók kedvesek, de azt nem tudom, hogy megengednék-e az utcai próbát, futópadot meg nem láttam náluk (pedig milyen jól jönne ilyenkor).

 

Előzmény: Ogf_Soron (173228)
Ogf_Soron Creative Commons License 2016.09.30 0 0 173234

Lehet, hogy én mondom rosszul, de a minimalista az nem olyan, mint az Inov-8? Az Altra nem ilyen,  mert egyrészt van csillapítás, másrészt pedig támasztékos. Azért akarnék Altrát, mert bár konkrétan sarokra sosem érkezem, de az esetek kb 75 %-ában valamennyire kap ütést a sarkam is, akkor, amikor a súly kezd ranehezedni, és megindul a sarkam lefelé. Néha hozzá sem ér a földhöz, néha  épp csak érinti, néha jobban. Ha ez így érthető... 

Baromira féltem a térdemet még mindig, és így gondolom, hogy jelentős mértékben segítene a helyzeten az, hogy 0 mm a drop. Mit gondolsz? 

Előzmény: rrroka (173232)
viktor a takarító Creative Commons License 2016.09.30 0 0 173233

A vizes talp teszt a sokat egy helyben álló embereknek ok, mint pl. a posztos rendőr vagy a hóember, de a mozgásról nem mond semmit, ahhoz futás közben kell vizsgálni a lábat. Ha van elváltozás, csavarodás, akkor az hat ki a csípőre, medencére, térdre, és így a lábfej tartásra, ha gyenge a combizom, akkor az. A belső combfeszítő sokaknál gyenge, nem tartja meg a térdízületet, befelé nyeklik talajfogást követően, az átgördülő fázis végére, és olyankor bedől a boka is. Testsúlytól és cipőtalptól (a mostani puhább foam talpú cipőknél, pl. Adidas, Nike olcsóbb modelljei, látom leginkább) függően ilyenkor elég durván befelé tud dőlni a lábfej. A sarokkopásnál ez nem látszik, álló helyzetben sem, de az elrugaszkodás már belül koptatja a futócipőt, és a talp anyaga is meg tud roggyanni idő előtt. 

De még a szőnyeges vizsgálatok sem egyértelműek: Fiam végigfutott a decathlonos kis szőnyegen, ami tűrhetőnek tűnt. Kihozta neki a neutrális lábállást, pedig én szoktam nála ellenőrizni, futok mögötte és nézem. Bizony befelé dől meg a bokája, közepesen pronál, kivált a jobb lába. A puha talpú korábbi asics cipője nem is volt jó neki, fájt a térde. Most egy felső kategóriás felnőtt new balance van sokkal masszívabb talppal, ami szintén neutrális, de a talpa merevebb, a sarka párnázott, vezeti a lábat, és ez jó is neki. Sok gyereknek, különösen lányoknak olyan a lába, hogy szinte semmi izom nincs rajta, korán kezdtek el járni, a korai terheléstől befelé dől a térdük is. Na nekik aztán tényleg egy GT1000 kategória lenne az ideális. 

UFF

rrroka Creative Commons License 2016.09.30 0 0 173232

mi lenne a cipőváltás oka? csak azért, mert manapság a minimalista/maximalista cipőket használják sokan, nem kell változtatni, ha nincs a mostanival gond.

Illetve talán úgy érdemes, hogy egyszerre a két félét, pl nekem van aszfaltra a brutál támaszú saucony omni, meg terepre saucony excursion, amiben nincs támasz, ezek jól kiegészítik egymást, nincs se elkényeztetve, se segítség nélkül a lábikóm.

Előzmény: Ogf_Soron (173228)
Ogf_Soron Creative Commons License 2016.09.30 0 0 173231

Na látod, az lehet. :) 

Előzmény: rrroka (173230)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!