Keresés

Részletes keresés

rrroka Creative Commons License 2016.09.30 0 0 173241

tényleg olyan, mint a patatalpú cipők, de sok embernek segít és tökreoda vannak érte, van magyar HOKA fan club. :)

Előzmény: Mr. Long (173239)
Ogf_Soron Creative Commons License 2016.09.30 0 0 173240

Szerintem nincs, de én csak a stabil cipőiket nézegettem, ami kemény 2 típus, és abból csak egy van, ami erősebben támasztott. Ezek 0 mm-esek. Szerencsére nem olyanok, mint a Hoka. Nekem azok rettenetesen órmótlanok. A Provision kicsit keményebb talpú, mint az Omni a Runner's World szerint. 

Előzmény: rrroka (173238)
Mr. Long Creative Commons License 2016.09.30 0 0 173239

Haha, a Hoka a futo cipok Buffaloja, most felevenitetted kozepiskolas korom divatjat. Mondjuk kiprobalnek egyet (persze a Hokabol). Abba nem supped bele az ember? Milyen erzes benne lenni?

Előzmény: rrroka (173238)
rrroka Creative Commons License 2016.09.30 0 0 173238

jaa, azt hittem az egy HOKA féle bazi talpú csuka. a 0 drop szerintem jó irány, ha van benne a többi jóság akkor hasznos lehet. a saucony amikor 12-ről 8-ra vitte le a cipők dropját, akkor figyelmeztetett, hogy megérezheti a futók lába (nekem nem volt semmi gond, észre sem vettem), ugyanígy a nullára váltva is lehet mellékhatás, biztos itt is a fokozatosság, meg az átmenet a lényeg. 4 mm dropos csukák nincsenek a kínálatban?

Előzmény: Ogf_Soron (173234)
Edriennnn Creative Commons License 2016.09.30 0 0 173237

Sziasztok!Szükségem lenne 2 db Wizzair kuponra...:) Amennyiben kapott valaki a nevezéséhez,és nem tudja/szeretné felhasználni,kérem,hogy jelezze: edriennnn@gmail.com Nagyon köszi! :)

Csempa Creative Commons License 2016.09.30 0 0 173236

Hálás köszönet érte!

A "belső combfeszítő" erősségéről hogyan tudom megállapítani, hogy elégséges-e vagy gyenge? 

Előzmény: viktor a takarító (173233)
Csempa Creative Commons License 2016.09.30 0 0 173235

A bolthelyiség nem nagyon futható. Az eladók kedvesek, de azt nem tudom, hogy megengednék-e az utcai próbát, futópadot meg nem láttam náluk (pedig milyen jól jönne ilyenkor).

 

Előzmény: Ogf_Soron (173228)
Ogf_Soron Creative Commons License 2016.09.30 0 0 173234

Lehet, hogy én mondom rosszul, de a minimalista az nem olyan, mint az Inov-8? Az Altra nem ilyen,  mert egyrészt van csillapítás, másrészt pedig támasztékos. Azért akarnék Altrát, mert bár konkrétan sarokra sosem érkezem, de az esetek kb 75 %-ában valamennyire kap ütést a sarkam is, akkor, amikor a súly kezd ranehezedni, és megindul a sarkam lefelé. Néha hozzá sem ér a földhöz, néha  épp csak érinti, néha jobban. Ha ez így érthető... 

Baromira féltem a térdemet még mindig, és így gondolom, hogy jelentős mértékben segítene a helyzeten az, hogy 0 mm a drop. Mit gondolsz? 

Előzmény: rrroka (173232)
viktor a takarító Creative Commons License 2016.09.30 0 0 173233

A vizes talp teszt a sokat egy helyben álló embereknek ok, mint pl. a posztos rendőr vagy a hóember, de a mozgásról nem mond semmit, ahhoz futás közben kell vizsgálni a lábat. Ha van elváltozás, csavarodás, akkor az hat ki a csípőre, medencére, térdre, és így a lábfej tartásra, ha gyenge a combizom, akkor az. A belső combfeszítő sokaknál gyenge, nem tartja meg a térdízületet, befelé nyeklik talajfogást követően, az átgördülő fázis végére, és olyankor bedől a boka is. Testsúlytól és cipőtalptól (a mostani puhább foam talpú cipőknél, pl. Adidas, Nike olcsóbb modelljei, látom leginkább) függően ilyenkor elég durván befelé tud dőlni a lábfej. A sarokkopásnál ez nem látszik, álló helyzetben sem, de az elrugaszkodás már belül koptatja a futócipőt, és a talp anyaga is meg tud roggyanni idő előtt. 

De még a szőnyeges vizsgálatok sem egyértelműek: Fiam végigfutott a decathlonos kis szőnyegen, ami tűrhetőnek tűnt. Kihozta neki a neutrális lábállást, pedig én szoktam nála ellenőrizni, futok mögötte és nézem. Bizony befelé dől meg a bokája, közepesen pronál, kivált a jobb lába. A puha talpú korábbi asics cipője nem is volt jó neki, fájt a térde. Most egy felső kategóriás felnőtt new balance van sokkal masszívabb talppal, ami szintén neutrális, de a talpa merevebb, a sarka párnázott, vezeti a lábat, és ez jó is neki. Sok gyereknek, különösen lányoknak olyan a lába, hogy szinte semmi izom nincs rajta, korán kezdtek el járni, a korai terheléstől befelé dől a térdük is. Na nekik aztán tényleg egy GT1000 kategória lenne az ideális. 

UFF

rrroka Creative Commons License 2016.09.30 0 0 173232

mi lenne a cipőváltás oka? csak azért, mert manapság a minimalista/maximalista cipőket használják sokan, nem kell változtatni, ha nincs a mostanival gond.

Illetve talán úgy érdemes, hogy egyszerre a két félét, pl nekem van aszfaltra a brutál támaszú saucony omni, meg terepre saucony excursion, amiben nincs támasz, ezek jól kiegészítik egymást, nincs se elkényeztetve, se segítség nélkül a lábikóm.

Előzmény: Ogf_Soron (173228)
Ogf_Soron Creative Commons License 2016.09.30 0 0 173231

Na látod, az lehet. :) 

Előzmény: rrroka (173230)
rrroka Creative Commons License 2016.09.30 0 0 173230

még pár év futás és neked se megy! :D

Előzmény: Ogf_Soron (173229)
Ogf_Soron Creative Commons License 2016.09.30 0 0 173229

Csak ti vagytok olyan kötöttek, és ti nem tudtok hajolni. ;) 

Én mindig is a hajlékonyak közé tartoztam. Írtad, hogy aki le tudja tenni a tenyerét a földre nyújtott lábbal, az hajlékony. Nekem megy. Jó, azért az hozzátartozik a dologhoz, már egyre kötöttebb vagyok én is, régebben gumiból voltam. Dehát múlik az idő.  

Előzmény: rrroka (173226)
Ogf_Soron Creative Commons License 2016.09.30 0 0 173228

Érdekes dolog ez. Nekem is teljesen szép vizes lenyomata van a talpamnak, és ennek ellenére Omni 12-t hordok, talán a legerősebb támasztékos cipőt a piacon. Én ezen a bananhéjon csúsztam el évekkel ezelőtt. Neutrális cipőt hordtam saját elhatározásból a kapott eredmények alapján, mert egyrészt azt sem tudtam, mi az a futóbolt, másrészt meg messze lakok Pesttől. Olyan térdízületi gyulladásom lett, hogy annak a csodájára lehetett volna járni. 

 

Hozzáteszem, egy Altra Provision-nel szemezek, de még nincs meg rá a pénz. Meg hát az sem biztos, hogy jó lesz rám. Írtam a Sarkcsillagsportnak, hogy mégis egy Omnihoz képest milyen támasztéka van, de nem tudták igazából megmondani. Az viszont érdekes lesz, hogy mondják meg majd, hogy korrigálja-e a pronációmat vagy sem, ha bent nincs hely futni, azt meg nem hiszem, hogy engedik, hogy az utcára kivigyem próbálni, és a látottak alapján döntsenek. Ti mit tennétek? 

Előzmény: Mr Long (173223)
Csempa Creative Commons License 2016.09.30 0 0 173227

Érdekes eredménye a tegnapi cipőváltásnak, hogy a térdemben semmi említésre méltót nem érzek, pedig általában szoktam. Ha pedig egymást követő napokon is futok, akkor mindig megvan ez az érzés. Tegnap délután volt, ma reggel nincs. Fura.

Viszont olyan izmaimat érzem fáradtnak az alsó lábszáramban, amit meg nem szoktam ilyenkor. Ez is fura.

 

Összességében eddig nagyon kellemes meglepetés volt számomra a Guide, mert némi pesszimizmussal álram hozzá. De az is igaz, hofy a kapcsolatunk még csak 8 km-es.

Előzmény: Csempa (173220)
rrroka Creative Commons License 2016.09.30 0 0 173226

korábban kommenteltem futás utáni nyújtós videót a csinos lánnyal, az is jógából van, 12 perc, teljesen jó.
minden futó kötött, nevetséges mennyire nem tudunk hajolni. :)

Előzmény: Mr Long (173223)
Csempa Creative Commons License 2016.09.30 0 0 173225

Azt olvastam kb 2 éve, hogy vacakolt a térded. Most hogy állsz vele?

Mivel én is hasonló cipőben járok (mindkét értelmében:) ezért érdekelnek a tapasztalataid. 

Előzmény: Alpári Gnác (173224)
Alpári Gnác Creative Commons License 2016.09.29 0 0 173224

Nekem meg most is van lúdtalpam, ennek ellenére kizárólag a neutrális cipő jó.

 

Egyetlen stabil cipőm van, megjegyzem, éppen a Spuriban ajánlották és nem tudok benne futni, összesen lehet benne 400 km, 6 év alatt.

Előzmény: Mr Long (173223)
Mr Long Creative Commons License 2016.09.29 0 0 173223

Haha, nekem volt gyerekkoromban ludtalpam, de utaltam es nem hordtam a betetem. Most olyan a talplenyomatom, hogy mintapeldany a helyes talpra, de videoztam es dol a bokam befele.

 

Most toltam le egy 15 perces jogat es jo volt. igaz ezek alap gyakorlatok, de milyen durvan kotott vagyok, te jo eg....

Előzmény: Csempa (173222)
Csempa Creative Commons License 2016.09.29 0 0 173222

f-lite 195-ben futnék egyfolytában, ha nem pronálna a lábam és emiatt nem félteném a tárdem.

 

Érdekes, hogy minden cipőboltban dolgozó egyből látja.

Meg azt is szokták mondani, hogy lúdtalpam van, pedig szerintem nincs, mert ha pl a buszbérletem simán becsúszik a boltívem alá, akkor szerintem ez nem lúdtalp, és a vizes lábnyomom sem lúdtalp, sem a vizes lábnyomom a papírlapon...még a végén meggyőznek, hogy mégis...

 

"Meg elkezdem komolyan venni a bemelegitest es a nyujtast is."

Aki korpa közé keveredik, azt megeszik a disznók - mondják :)

Előzmény: Mr Long (173221)
Mr Long Creative Commons License 2016.09.29 0 0 173221

Milyen Inovod van? Lehet irtad, csak elfelejtettem.

 

Nekem par nap pihi. Hirtelen befekeztem futas kozben egy bringas miatt, aki atvagott elottem a zebran en meg sprintelem, hogy aterjek a villogo zoldon es megfajdult a terdem, tulzottan belegugoltam valoszinuleg. :(

Talaltam egy jo konyvet a neten (ncore) a cime Yoga for runners. Lehet elkezdem a gyakorlatokat belole, nem artana egy kicsit lazulni. Meg elkezdem komolyan venni a bemelegitest es a nyujtast is.

Előzmény: Csempa (173220)
Csempa Creative Commons License 2016.09.29 0 0 173220

Köszönet mindenkinek a Saucony segítségért!

Egy Guide vette át az ütött-kopott GT2000-rem szerepét és határozottan jobb időt futottam vele ma este, mint az öreg Asics-szal (és csak egy nagyon kicsit gyengébbet, mint az imádott, de számomra nem ajánlatos Inov8-tel).

Ermak Creative Commons License 2016.09.29 0 0 173219

Persze, ezért írtam, hogy 'félig-meddig komoly'.

A súlyleadás pedig már önmagában gyorsít meg csökkenti a pulzust.

Előzmény: Csempa (173217)
gyuszmó Creative Commons License 2016.09.29 0 0 173218

thk ,azt mondják nagy óra szakértő vagy . Polar m400 még van rajta fél év gari 30ért ,megéri ,jó óra ebben a kategóriában ?

 

köszi

Előzmény: Spenót (173204)
Csempa Creative Commons License 2016.09.29 0 0 173217

Nálam a 158-es pulzus nem eget verő. A tetejét (anélkül, hogy keresgéltem volna szándékosan) 187-nek sikerült mérnem egy alkalommal, csak úgy, mert jó zene szólt a fülesemben és benne volt a boogie a lábamban. A 158 is csak azért volt a teteje, mert nagy erőfeszítések árán ott tartottam és nem engedtem 160 fölé menni, mert 160-170 között is simán futkároztam 30-40 percet, de 174-ig bármi előfordulhatott. Ezek a számok nagyon egyén függőek, önmagukban nem sokat jelentenek.

 

Egy hosszan tartó betegségem volt közben, amire az orvosaim nem jöttek rá. Amikor már alig álltam a lábamon, akkor nekikezdtem orvosi anyagokat bújni és úgy sikerült kitalálnom, hogy mi a bajom. Kértem labor beutalót a háziorvostól, majd az eredményt lobogtatva mentem vissza hozzá, amire az volt a reakciója: ja tényleg, csak hát maga atipikus volt külsőleg, ezért nem gondolt rá senki. Csak nekem erre ráment több mint egy évem...

 

Meg ott van 26 évnyi dohányzás is a hátam mögött. Az utolsó években az átlagpulzusom 90-100 között volt egy nyugodt napon, és kevés nyugodt napom volt.

 

Meg leadtam közben 14 (valójában 15-16) kg-ot 5 hónap alatt. Ez megint csak érdekes hatással volt mindenre.

 

Ezek miatt írtam tegnap, hogy az én méréseimmel nem sok mindenre fogsz menni, de szívesen megosztom...

Előzmény: Ermak (173215)
Csempa Creative Commons License 2016.09.29 0 0 173216

Az elején (inkább hónapok, mint hetek) még a lépésemhez igazítottam a légzést, amikor nem a leglassabb tempómban futottam. Kb 3/2 ás 2/2 lehetett a belégzés-kilégzés lépésszáma emlékeim szerint. Aztán ezt észrevétlenül elhagytam, de éppen az észrevétlensége miatt nem is tudom megmondani, hogy mennyi idő kellett hozzá.

 

Férfi, 45 év, 190 cm, 86 kg (igazából 84-85 kg, de már annyi ismerős aggódott az alakom miatt, hogy egy kicsit csalok :).

Előzmény: Kismacs34 (173214)
Ermak Creative Commons License 2016.09.29 0 0 173215

A számok egy lehetséges olvasata, ortodox pulzuskontrollos szemmel, félig-meddig komolyan:

 

Botrányosan magas pulzussal (158) kezdtél neki az edzéseknek, de a szervezet sokmindent elvisel, még így is fejlődtél valamennyire.

Aztán, amikor végre elérted az aerob zónádat (150 körül), akkor az addigi alapokra épülően elkezdtél látványosan fejlődni, ami persze nem tarthat a végtelenségig.

 

Előzmény: Csempa (173200)
Kismacs34 Creative Commons License 2016.09.29 0 0 173214

Megkérdezhetem hogy milyen magas vagy illetve hány kiló és hány éves? Gondolom férfi vagy... Persze csak ha nem titok.

Én 171 cm magas, kb: 56 kg, és 34 éves nő.

 

Előzmény: Csempa (173212)
Kismacs34 Creative Commons License 2016.09.29 0 0 173213

Én viszont ennél gyorsabb tempóval nem bírnám jelenleg hosszú távon. :-)

Neked a légzés mikor rendeződött cigielhagyás után? 

Amikor először kezdtél el futni még a cigi után közvetlenül, neked is volt úgy hogy kapkodtad a levegőt?

Előzmény: Csempa (173212)
Csempa Creative Commons License 2016.09.29 0 0 173212

"Amikor nagyon nagyon lassan futottál, akkor az azért volt mert hosszú távon nem bírtad gyorsabban vagy mert nem akartad megterhelni magad?"

 

Is-is. Nagyon magas pulzusom lett, ha gyorsabban futottam, vagyis nagyon megerőltető volt akkoriban a futás. 

Te viszont már eleve jobb időkkel kezdtél, szóval valószínűleg hamarabb utol fogsz érni, mint szeretném :)

Előzmény: Kismacs34 (173210)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!