Keresés

Részletes keresés

Alg Creative Commons License 2015.03.04 0 0 169850

Nekem nem tűnik fel ilyen különbség a cipők között, pedig felváltva használok hagyományosan épített terepcipőt, 8mm-es Saucony-t, 4(?)mm-es Adidast Adiost meg minimalista Merrell-eket.

 

Ami viszont minig feltűnik, az az Adidas-féle Boost talp (versenycipőnek használom, ritkán veszem fel) - lehet valami ebben a technológiában, mert séta közben határozottan érzem hogy kevésbé "takony" a talpa - mondjuk futásnál már nincs ekkora élmény.

 

Igaz, én rögtön középtalppal kezdetem a futást másfél éve.

Előzmény: Ogf_Soron (169847)
Tompus999 Creative Commons License 2015.03.04 0 0 169849

holnap megyek a marathonmanbe diagnosztikára. elvileg neutrális a lábam, de úgy érzem valami nem teljesen kerek. meglátjuk.

Előzmény: Zsazsi (169845)
viktor a takarító Creative Commons License 2015.03.04 0 0 169848

Ugyanezt éreztem én is az átálláskor.

Előzmény: Ogf_Soron (169847)
Ogf_Soron Creative Commons License 2015.03.04 0 0 169847

Akkor tehát az alacsony dropos cipő jobban bejön, jól értem? Én nekem is most csökkent 12-ről 8 mm-re, és bár még nagyon keveset futottam benne, de mintha könnyebben tudnék középtalpat találni. 

Előzmény: viktor a takarító (169841)
viktor a takarító Creative Commons License 2015.03.04 0 0 169846

Adidas response cushion és supernova glide, Asics gel Nimbus voltak a korábbiak.

Előzmény: rrroka (169844)
Zsazsi Creative Commons License 2015.03.04 0 0 169845

Sztem, annyit meger. persze, csak ha stabil cipore van szukseged. E z az egyik legstabilabb cipoje az Asics-nak.

nekem egy labscan mutatta ki, h befele dol a bokam Es ezt javasoltak. Amugy futas kozben nem dol befele, igy a cipo sem volt igazabol megfelelo nekem.

Előzmény: Tompus999 (169843)
rrroka Creative Commons License 2015.03.04 0 0 169844

A 12mm-es is mizuno volt? mert észrevetem, hogy nem mindig egyformán adják meg a gyártók a dropot, így lehet, hogy valójában nem 4 mm volt  a különbség. Pl a Sauconynál van egy ilyen érdekesség a gyári adat és a Runner's World által mért adat között. A RW cipőkeresője nem is adja ki a kinvarát a 4 mm-es cipők között.

 

 

 

Előzmény: viktor a takarító (169841)
Tompus999 Creative Commons License 2015.03.04 0 0 169843

Köszi, most is a Hervisben van akció 20 e Ft.

Előzmény: Zsazsi (169842)
Zsazsi Creative Commons License 2015.03.04 0 0 169842

Stabil cipo, 2 eve meg mereg draga volt, 40ezer feletti arral.

nekem ugy 5-600km-t birt ki. Kilyukadt az orra es a sarkanal a beles is kifeslett. A talpan semmi kopas nincs es a tartasat sem vesztette el. 

Osszessegeben nem erte meg megvenni nekem. (Jozseffel es Rohamcsigavl vettunk 3parat egy Hervis akcio kereteben, de csak 2 par arat fizettuk.)

Előzmény: Tompus999 (169839)
viktor a takarító Creative Commons License 2015.03.04 0 0 169841

Hát nem tudom, nekem nagy a különbség. Amikor a 12-ről áttértem (részben) a 9mm-re egy Mizunos Sayonarával, azt megéreztem, ahogy minden alkalommal, mikor a régi Adidas response cushiont vagy glide-t használom, érzem a különbséget, a térdem is érzi, a talajfogásom is, mikor húzom a sarkam a betonon, vagy jobba kell dőlnöm, hogy előrébb - középtalp közelében - tudjak érkezni a vaskosabb cipőkben. 

Előzmény: rrroka (169818)
Tompus999 Creative Commons License 2015.03.04 0 0 169840

első pont helyett kérdőjel

Előzmény: Tompus999 (169839)
Tompus999 Creative Commons License 2015.03.04 0 0 169839

Asics GT 2000 ről van valakinek tapasztalata. Annyira jó az ára, hogy kénytelen vagoyk elgondolkozni rajta. 

Spenót Creative Commons License 2015.03.04 0 0 169838

Ja, most már értem. Úgy emléxem, hogy a telefonon a beállítások között lehetett letiltani. Meg valami olyan is rémlik, hogy újrainstallálás után az első elinduláskor is megkérdezi azzal együtt, hogy akarod-e, hogy publikusak legyenek a futásaid...

Előzmény: Smancs (169836)
Smancs Creative Commons License 2015.03.04 0 0 169837

igaz ne panaszkodjak, mert élőben azért kaptam szurkolást. Én vagyok a "te vagy aki mindig ott fut, ugye? " a környéken :) de szeretem ezt a barát funkciót itt, én is mindig egnézem mikor töltöm fel a facere, ki aktív, és szurkolok másoknak.

Előzmény: Smancs (169836)
Smancs Creative Commons License 2015.03.04 0 0 169836

3 lehetőség van.. van egy ingyenes verzió, avval nem tudsz szurkolni, a pron, nem megy a sajátdumás igen, de a többi hja, a goldon minden megy... És valahogy ki lehet kapcsolni,hogy szurkolhassanak... És egyszer már kilőttem véletlen, és úgy tűnik most is... :( :( :( de nem emlékszem hogy állítottam vissza ... azt reméltem itt valaki tudja... és nem kell mindent végigbogarászni...

 

És ugye eddig sajátdumás szurkolásokat is kaptam, emrt fogadni lehetett... a kedvencem a davaj, davajos volt :) az mindig javított a köridőmőn :D

Előzmény: Spenót (169834)
rrroka Creative Commons License 2015.03.04 0 0 169835

jaja, így mondjuk teljesen megértem, én is ezt mondanám. :) fura, hogy nálad ennyire előjött a különbség a két cipő között. amúgy az első talppárnára érkezéssel kicsit félrevezetett az eldaó, mert középtalpra érkezést segyt az alacsonyabb drop, de úgy, hogy nem kell külön tanulni, vagy ilyesmi, hanem magától rááll az ember _elvileg_.

Előzmény: 6600GT (169831)
Spenót Creative Commons License 2015.03.04 0 0 169834

Úgy értettem a különbözést, hogy a pro az az app. Ott nem tudom, hogy van/volt-e szurkolás. A runtastic.com-on tuti, hogy van, de én ott még gold vagyok. Lehet, hogy ezért...

Előzmény: Spenót (169833)
Spenót Creative Commons License 2015.03.03 0 0 169833

A pro meg a gold különbözik. Nekem már nincs fönt a telómon a runtastic, de a runtastic.com-on megy a szurkolás. Jól rákiabáltam valakire Kanadában. :-) A saját dumás szurkolás viszont Gold júzereknek megy csak, ha jól tudom.

Előzmény: Smancs (169832)
Smancs Creative Commons License 2015.03.03 0 0 169832

runtasticosok, akinek van, pro, help!!! valahogy eltünt a szurkolásom... pár futással ezelőtt még volt, mostmeg nincs... már egyszer volt ilyen, de most totál zokni vagyok (vagy kiszőkültem...) ez mi a fenétől van??  Mindent ugynúgy jelöl, csak  nixt szurkolás... pedig úgy szeretem....

6600GT Creative Commons License 2015.03.03 0 0 169831

A gondom nem maga a cipő, hanem a sérülés amit kaptam miatta, és az eladó miatt mondom hog szar. Eleve egy bolti felpróbálás alatt nem derül ki, hogy válik be, ott nincs lehetőség futni 8km-t. Vissza meg ugye nem veszik ha futottam benne, és bosszantott, hogy annyi pénzt kiadtam, ezért próbáltam ostoba módon alkalmazkodni a cipőhöz, ami eleve hülyeség azután, hogy több ezer km-t lefutottam a legkisebb fájdalom nélkül Nike-ban, Adidasban. Tehat a kényszerpihenők mondatják velem hogy szar, ha kicserélhettem volna, vagy eladom, elfelejtem és annyit mondok, nekem nem vált be. De így bizony egy szar...már bocsánat akinek bevált.

Előzmény: rrroka (169820)
6600GT Creative Commons License 2015.03.03 0 1 169830

Szombathely, Söjtör boltja Borostyánkő mellett. Beszélgettem  a tulajdonossal, aki  maga is futó, idősebb rendesnek tűnő ember. Mondtam, cipőt vennék maratoni felkészülésre, és hosszabb futásokra. Elsősorban nem az ár, hanem a minőség a szempont. Megvizsgálta a lábam műszeresen, és ajánlotta a Ride 6-ot, fel is próbáltam, ja, előtte megkért, fussak előtte, had nézze a technikám. Szemre is, és műszeresen is jónak találta (Ritka jónak nevezte a tartásom) a lábtartásom, ezután felpróbáltam a cipőt, jónak tűnt. elmagyarázta milyen technológiával készül, stb. De nem volt szó arról, milyen trechnikához való. Hazavittem, és mivel pont intervall nap volt, nekifogtam. Fél táv körül azaz az 5. 400 méteres gyors szakasznál éreztem, valami nem stimmel, térdeimet kezdtem érezni.  hazaérve a térdeim, és forgóm is fájt, másnapra elmúlt, kiváncsi voltam, így kimentem egy laza futásra, ugyanaz. Ilyet akkor érzek, ha a cipőm elhasználódott, és azonnal veszem is az újat. Mivel Asics Pulse 5-ösöm akkor volt kb. 3 hetes, kimentem abban egy hosszabb futásra, ha jól emlékszem 18km körül, abban nem volt semmi bajom. Egyből mentem Szhelyre,visszavittem a cipőt, mi lehet az oka hogy egy 30 ezres cipőben, amit nekem ajánlottak direkt, ilyen panaszaim vannak. Akkor mondja  a faszi, hogy ebben nem egészen úgy kell futni, mint az Asicsben...hanem elülső talppárnára érkezve. na mondom facca. Mérges voltam, mert kissé átdobva éreztem magam, d enéztem youtube videókat, és megpróbáltam 2-3, majd 5 km-ekkel, de rohadt szarul esett, beállt a vádlim, és aztán jött az egyre erősebb sípcsont fájdalom. Le is videóztattam magam, kívülről nézve jó volt az újabb technika, de negyon kényelmetlen volt. Aztán akkor futottam rá egy tempós félmaratont, atöbbit tegnap leírtam.

Előzmény: Ogf_Soron (169814)
sneci Creative Commons License 2015.03.03 0 0 169829

Hmm, hmm. Pedig már akartam kérdezni a hogyant.

 

sneci

Előzmény: krilin (169826)
Ogf_Soron Creative Commons License 2015.03.03 0 0 169828

Örömmel hallom, hogy bevált az Omni. Remélhetőleg nekem sem ablakon kidobott pénz lesz. 

Előzmény: amatőr (169823)
Ogf_Soron Creative Commons License 2015.03.03 0 0 169827

Nekem is Omnim van. Omni 12. Egyelőre tetszik, bár még kevés km van benne. 

Előzmény: rrroka (169820)
krilin Creative Commons License 2015.03.03 0 0 169826

Jaj dehogy hordom egyszerre a két különböző márkájú cipőt!

Hallod Sneci? :)

Előzmény: krilin (169824)
Tompus999 Creative Commons License 2015.03.03 0 0 169825

Nekem meg egy jóbarátomnak, aki szinté ironman, bár már csak fut, nem kevesét mert ultrát is, a Saucony adja a cipőket, és tökéletesen meg van vele elégedve, az ő javaslatára én is azt vettem.

Előzmény: 6600GT (169810)
krilin Creative Commons License 2015.03.03 0 1 169824

Nekem egy Saucony Guide 7 van. Ez egy stabil cipő, enyhén/közepesen pronáló lábállásra.

A kisebb drop miatt -bár voltak próbálkozásaim- végül nem változtattam semmit a stíluson, sarokra érkezem, mint a korábbi 12 mm dropos cipőkben.

Egyrészt mert én ezt érzem természetesnek, a középtalpra érkezést nem.

 

Másrészt hozzám azok a vélemények állnak közelebb, melyek szerint ha amúgy semmi komoly problémád nincs, akkor a futóstílusban ez a legutolsó amin változtatni érdemes. Persze mindenre van pozitív és negatív példa. Van akinek segített sérülésből visszajönni, vagy kevésbé fáj a lába, miután nem érkezik sarokra.

Nekem speciel jobban fáj tőle a lábam ha középtalpra érkezem, jobban odaverem.

Meg lehetne tanulni, gyakorolni, fokozatosan hozzászoktatni, megerősíteni a vádlit, de semmi nem garantálja, hogy kevésbé leszek tőle sérülékeny, vagy hatékonyabb leszek tőle egy félmaratonon.

 

Inkább pörgetem a lábam, jobban figyelek a tartásra, talajfogás helyére, pihenésre.

A normál futások alatt egyébként hiába dőlök enyhén előre, hiába hozom egyre jobban magam alá a talajfogást, én akkor is sarokra érkezem. Hamarabb átgördülök persze, és biztos teljesen máshogy csapódik oda a láb, mintha messze magam előtt érnék talajt a sarkamon.

Szóval sarokra érkező stílusok között is szerintem bőven van különbség.

 

Na de a cipőre visszatérve. Egy Asics GT-1000 v2-vel tudom összehasonlítani a Saucony Guide 7-et. A kettőt egyszerre hordom.

A GT-1000 egy sokkal keményebb cipő. Az is stabil cipő, és bár géles, de ha jól tudom nem fut végig elöl a gél csillapítás.

Nem tudom, hogy azért-e mert a Saucony-ban ezzel szemben a csillapítást adó műanyag rács (grid) a cipő teljes hosszában végigfut, de a Saucony-ban nekem sokkal kellemesebb futni.

Nem annyira kemény, mint az Asics GT1000.

Ráadásul sokkal könnyebb is, amit persze a gyakorlatban annyira nem érzek.

Ráadásul az Asics felsőrészében legfelső fűző lyuknál valami kemény műanyag irdatlanul nyomja a rüsztömet.

 

Szóval nekem a Guide 7 cipő abszolút pozitív.

Előzmény: Ogf_Soron (169819)
amatőr Creative Commons License 2015.03.03 0 2 169823

Nincs olyan, hogy "rossz márka".

A futócipők beválása nem márkafüggő, hanem típusfüggő. Azaz lehet jó és rossz cipőt venni azonos márkából, mármint a jót, rosszat a lábunkhoz viszonyítva. Ami az egyik futónak beválik típusban, az a másiknak nem. De sajna a marketing gépezet márkahívővé, függővé tesz minket.

Apple vagy Samsung, Mercedes vagy BMW. Nike/asics/Saucony stb.

Persze, lehetnek eltérések egy-egy cég cipői stílusa között (a dizájnt persze érdektelennek veszem egészségügyi szempontból, noha vásárláskor sokakat megfog vagy taszít a kinézet maga), lehet mondani érzésre, hogy a NIKE puha talajfogású, a Mizuno meg keményebb, a HOKA nagyon párnázott stb., de olyan nincs, hogy _a_ Saucony rossz. :)

Amúgy én majd' egy évtizedig Saucony Omni sorozatot használtam, teljes megelégedéssel, de utána volt Asics, adidas többféle típus is, alapvetően mind stabil fajta.

Ha letakarnánk a cipők logoit, dizájnját és úgy bújnánk bele és kellene véleményt alkotni és választani... lennének nagy csodálkozások a márkahívőknél... :)

Előzmény: Ogf_Soron (169819)
Bozótkutya Creative Commons License 2015.03.03 0 0 169822

Ez a kedvencem (nem.) amikor olyat olvasok, hogy egy komplett cipő/ruha márka sz@r.....csak azért, mert az illetőnek nem jött be vagy belefutott egy hibás darabba vagy egy köcsög eladóba valahol......

Előzmény: rrroka (169820)
Bozótkutya Creative Commons License 2015.03.03 0 0 169821

8 és 12 közt tényleg nem sok. De azért egy akár 2,5 cm után erős lehet az is, pláne ha még erőltetünk is valami ideálisnak hitt stílust....Mondom, nem ismerem a sztorit, nem tudom, milyen cipőről váltott 8mm-es sauconyra.

 

Sose volt sauconym, ha már itt tartunk, de csak mert a látókörömbe se nagyon került ilyen. Egyszer valami jazz nevűt próbáltam, de azt hiszem a mérettel volt gondom, egyik túl kicsi, következő túl nagy. 

Előzmény: rrroka (169818)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!