Keresés

Részletes keresés

krilin Creative Commons License 2015.02.25 0 0 169636

Ez is nagyon jó ár, de szerintem ez ohne Brustgurt (legalábbis a leírásban nem találtam sehol, hogy járna hozzá), és gyanítom, hogy hozzánk a kiszállítás sem lenne ingyenes.

Akkor meg már a hazai akciós áraknál járok.

 

Spenót a fehérre nem visz rá a lélek :)

Előzmény: emillesz (169604)
Spenót Creative Commons License 2015.02.25 0 0 169635

Igen, elemet cseréltem benne, bár lehet, hogy még sűrűbben kellene. Jó, hogy mondtad. Kipróbálom, mielőtt visszaviszem. Az Ikeában fillérekért van hozzá elem. Lehet, hogy az nem bírja olyan sokáig, mint valami márkás elem. A Runtastic elvileg kiírja az elem töltöttségi szintjét százalékosan, de kérdéses, hogy ez mennyire megbízható.... meg ugye az már nincs rajta a telefonomon.

 

Előzmény: emillesz (169633)
Spenót Creative Commons License 2015.02.25 0 0 169634

A hozzászólás megírása után megnéztem a linkeket is :). Láttam, hogy lehúzzák a 400-ast. Kérdés, hogy a telómhoz képest milyen lesz. Ha csak olyan, akkor már teljesen elégedett leszek.

 

A pm250 nálam teljesen megbolondult. Általában az óra és a telefon egyszerre veszti el a jelet vagy áll 30-as vagy 180-as pulzusra. Valszeg a jelet vevő cucc makkant meg benne. Visszaviszem javításra, de utána megpróbálom eladni, mert ugye lesz az óra.... elvileg ma este.

 

Asszem már írtam, hogy erős felindulásból vettem a Decathlonban egy Geonaute BT Smart-os övet. Ezzel tökéletesen működik a telefon, de persze az órán nem látom a jelet, mert nem ad olyat.

Valszeg ezt is eladom, ha megjön az óra, mert azt a H7-es övvel rendeltem. Az is lehet, hogy megtartom tartaléknak. Max., ahogy írod a fitnesz teszt nem megy majd benne, ha azt használom...

Előzmény: bandita (169632)
emillesz Creative Commons License 2015.02.25 0 0 169633

Esetleg az elem/Battery feszültsége alacsony.
Cserélted már?

Előzmény: Spenót (169631)
bandita Creative Commons License 2015.02.25 0 0 169632

Ha megnezed a mellekelt tesztet a fellnr.com-rol ott irtozatosan lehuzzak az M400-ast. Ezt sajnos csak azutan olvastam, hogy megvettem az orat, de az ott leirtakat - reszben - tapasztaltam magam is. Egyaltalan nem volt olyan tragikus mint ahogy az ottani tesztekben szerepelt, de nem volt elegge pontos. Pedig kozben kijott egy szoftverfrissites is, ami a GPS problemakat hivatott orvolsolni - - gondolom az azota vett orak mar eleve ezzel erkeznek.

Mindettol eltekintve egy baromi jo ora, tehat ennek ellenere is nagyon jo vetelnek tartom. Az a sajat problemam, hogy perfekcionista vagyok es ha mar upgradeltem a telorol (amit egyebkent tovabbra is hordok - kalenji ovtaskaban vagy zsakban (hogy egvy korabbi temahoz is hozzaszoljak) akkor szerettem volna minosegi valtozast a gps vonalan is.

 

Egyebkent sokkal kenyelmesebb az ora, mindig lathato a pulzus, a tavolsag (meg amit meg beallitasz). A pillanatnyi sebesseg merese nem volt tulsagosan stabil, gyakran ugrott 1 percet is mondjuk 5:00-rol 6:00-ra nehany meteren belul, holott nem valtozott a tempom. Ebben is jobb a V800, ott ezt nem tapasztaltam - bar erre igazabol a footpod valo.

 

A kedvencek menubol eloredefinialt edzeseket (tempo es vagy pulzus) erhetsz el, azokat tudod attolteni az orara. Ha a flow.polar.com-on M400-at regisztralsz, akkor ugyan be tudsz tenni a kedvencek koze utvonalat is, de megnezve oket a kedvencek alatt mar irja, hogy ezeket nem tudja attolteni az orara.

 

Maximalisan megertem az erzeseid az M400 ar/teljesitmeny viszonyarol. Tulajdonkeppen csak emiatt vettem orat, egyebkent meg eljatszottam volna a telo/pulzusmero komboval mint mar evek ota. A gond az volt, hogy miutan meglett az ora mar nem akartam visszaterni ehhez, de a GPS miatt megis cserelni kellett. Beleastam magam a temaba, jelenleg a legjobb GPS a Suunto Ambit 3-ban van (Sirfstar V-os), de az kicsit mas celokra keszult. Raadasul a weboldala toronymagasan veri a polaret es strava integracio is megoldott. Ez egyebkent (kapcsolat mas sportalkalmazasokhoz polareknal is folyamatban van, illetve az altalad mar emlitett syncmytracks is megoldja a gondot ideiglenesen).

 

Beurer PM 250:

Azt hiszem hasonloan gondolkodunk a kutyukrol, ezert tetszett meg a Beurer is amirol toled hallottam eloszor. Szuksegem volt futas kozben az aktualis pulzusra es szerettem volna futas utan grafikonon is latni a pulzus/szint/tempo kapcsolatat is. Erre tokeletesnek tunt a pant. Mukodott is a regi pulzusmerommel (Sigma PC15.11 ) de az Endomondo lepten-nyomon eldobta a bluetooth jelet. Kesobb amikor az ovtaskabol atkerult a kabat mellenyzsebebe a telo, akkor tokeletesen mukodott. De ez csak a leghidegebb teli napokra jelentett megoldast. 

Ez volt a gond a pulzusmero ovvel. Van azert jo hirem is: mukodik az M400-al! ;) Legalabbis az edzes soran.

Azert polarek megoldottak, hogy a sajat tesztjeik (fitness test) ne mukodjon csak a sajat ovukkel, de ezzel talan egyutt lehet elni. Tehat nem feltetlenul kell pulzusmerot venned az orahoz (persze csak ha mukodik a Beurer - irtad hogy gondok voltak vele). 

Előzmény: Spenót (169630)
Spenót Creative Commons License 2015.02.25 0 0 169631

Azt még írd már meg légyszi, hogy a PM250 neked is fokozatosan lett rosszabb vagy eleve nem jött be valami miatt! Nekem eleinte tök jó volt, de most már EKG géllel is tökre megbízhatatlan.

Előzmény: bandita (169629)
Spenót Creative Commons License 2015.02.25 0 0 169630

Hú de jó, hogy ezt leírtad!

Érdekes, hogy a 400-as GPS része gyengébb volt, mint a telóé... Nem lehet, hogy hibás darab volt? Eléggé csalódott lennék, bár az én Samu S3 neo telefonommal nem volt eddig semmi bajom, tehát ehhez képest nem tudom, hogy a jobb mivel lesz jobb. Ha rosszabb lesz, akkor viszont tényleg morci leszek. A tesztekben amúgy inkább dicsérni szokták ez ügyben is... bár ott nem írták, hogy pl. erdőben próbálták volna.

 

A neten azt olvastam, hogy a kedvencekbe feltöltött útvonalakon a 400-as is végigvezet. Ha nem, akkor mire való a kedvencek menü??? Az biztos, hogy van benne, mert videón is láttam (mármint a menüpontot), de a használati utasítás eléggé béna ezen a részen.

 

Ahogy említettem, én hosszabb erdei futásokhoz mindig viszem a telefont és általában a végigvezetés funkció az ilyen t.túrákon hasznos nekem. Jó lenne, ha nem kellene emiatt elővenni a telefont, bár eddig sem zavart. Az ilyen túrákon rajtam van a zsák. Bal első zsebében a teló van, jobb elsőben pedig  a Corny :)

 

Az a baj ezzel a 400-assal, hogy ár/érték arányban annyira király, hogy a 800-as nekem ehhez képest túl magas áron van.

Megőrülnék, ha elhagynám vagy összetörném... pont kétszer annyira bánnám, mint a 400-as esetében.

Előzmény: bandita (169629)
bandita Creative Commons License 2015.02.25 0 0 169629

Hozzaszolnek a temehoz mint egykori M400 es jelenlegi V800 tulajdonos. Hosszu vivodas utan lecsereltem az Endomondo Beurer PM250 (ez Spenot irasait olvasva jott) kombomat egy M400-ra. Ar/teljesitmeny viszonyban szerintem verhetetlen.

Ami miatt nem maradt nalam az a GPS (relativ) pontatlansaga. En fokent erdoben futok, dimbes-dombos videken es mar most telen is eleg sokat jart az ut mellett a jel, sot neha el is dobta azt. Pedig meg sehol sincsenek a levelek. Gyakorlatilag pontatlanabb volt mint a telom (Moto G 2014) es ez igy nem sokat hozott volna a konyhara.

Fajo szivvel vettem egy V800-ast (ez mar korantsem annyira jo vetel), de nem bantam meg. A GPS-e baromi jo, nagyon gyorsan (akar meg lakason belul is) talal fixet, pontos nem veszti el a jelet.

Ez az ora foleg triatlonban eros, az uszastamogatasa (pulzus, palyahossz, uszosnem) eleg ugyes - bar ez nalam nem jatszott szerepet. Ami viszont igen:

 - a barometrikus magassagmeres (vegre vannak pontos szintadatok a futasaimhoz)

 - es a feltoltheto trackek (ha uj utvonalat futok nyaralasjor, akkor jol johet - bringazasnal mar kiprobaltam, mukodik)

 

Az utvonalfeltoltes sajnos nem fok mukodni az M400-on (tudomasom szerint ezt a funkciot meghagyjak a V800-nak, mar csak a memoriameret kulonbsege miatt is). 

Egyeb kulonbsegek:

 M400 - u-blox GPS chipset

 V800 - Sirfstar IV

 

GPS teszt:

http://fellrnr.com/wiki/GPS_Accuracy

 

Most mennem kell, de ha felmerul meg egyeb kerdes, szivesen valaszolok - ha tudok!

 

Ja, es az M400 egy baromi jo ora! ;) Eg masik inyencfalat ami iden erkezik: mobiltelefonos notifikaciok az orara es a zenelejatszas taviranyitasa (M400-on es V800-on is):

http://updates.polar.com/2015/01/polar-kicks-off-2015-with-a-bang-at-ces/

 

Előzmény: sogormail (169606)
goyko14 Creative Commons License 2015.02.25 0 0 169628

Footpod csak sík terepen működik,dombos futasnal mikor kisebb a lepeshossz,úgy érzékeli, hogy gyorsabban futsz.

 

Vélhetően Polarja és footpodja válogatja. RS800CX (nem GPS-es) és az S3-as footpod tökéletesen érzékeli a szinteket és igazítja hozzá a lépéshossz adatokat. Hegyifutásnál is pontos, hosszabb táv és szinteltérés esetén is.

Előzmény: 6600GT (169623)
Spenót Creative Commons License 2015.02.25 0 0 169627

Elég sok ilyen van. Én is próbáltam párat. Nekem az Endomondo jött be végül. Az változó, hogy edzéstervet melyik ad ingyen esetleg. Nekem ez nem kellett, így ezt a szempontot nem néztem. Fő szempont nálam az volt, hogy megbízhatóan működjön és kezelje a BT smart pulzusmérőt.

Előzmény: Elemszky (169625)
Zsazsi Creative Commons License 2015.02.25 0 0 169626

Pontatlanul fogalmaztam, bocs!

alg elmondta a meres mechanizmusat utanam.

Előzmény: Ogf_Soron (169621)
Elemszky Creative Commons License 2015.02.24 0 0 169625

Esetleg tudtok nekem javasolni valamilyen edzőprogramot,ami telefonra is letölthető ?

lallaj Creative Commons License 2015.02.24 0 0 169624

"GPS-t például az udőjárás, sűrű erdő, sziklafal, házak, de még nagyfesz. vezetékek is tudják zavarni"

 

Ez így van, ma úsztam vagy 600 métert a gps szerint. Pedig nem.

Előzmény: Alg (169622)
6600GT Creative Commons License 2015.02.24 0 0 169623

Footpod csak sík terepen működik,dombos futasnal mikor kisebb a lepeshossz,úgy érzékeli, hogy gyorsabban futsz. Szóval nekem nem vált be,el is adtam az rs400sd órám.  Timexxel semmi gondom,pedig futok sűrű fenyő erdőkben, sosem veszti el a jelet.

Előzmény: Alg (169622)
Alg Creative Commons License 2015.02.24 0 1 169622

A footpod-ban nincs GPS :)

 

Kétféleképpen lehet mérni a távot, footpod-al, vagy GPS-el. A footpod-ot a modern órákban órába épített gyorsulásmérő tudja kiváltani, az nem a láb, hanem a kar lendítései alapján mér.

 

Mindkettőnek van előnye meg hátránya, GPS-t például az udőjárás, sűrű erdő, sziklafal, házak, de még nagyfesz. vezetékek is tudják zavarni, (és bizonyos helyzetekben, pl. most hétvégi földalatti, vagy Baradla trail, nem is használható)

A footpod beltérben is, futópadon is működik, de azt meg előtte be kell kalibrálni.

 

Mindkettővel elérhető 5% alatti pontosság, ha megfelelően van használva (órába épített gyorsulásmérő picit pontatlanabb szerintem mint a footpod).

 

Azt hogy melyiket használod ha van mindkettő, az órán be tudod állítani.

Előzmény: Ogf_Soron (169620)
Ogf_Soron Creative Commons License 2015.02.24 0 0 169621

OK, így már értem. Remélhetőleg minden óránál feltüntetik, hogy beépített vagy sem.

Előzmény: Zsazsi (169619)
Ogf_Soron Creative Commons License 2015.02.24 0 0 169620

És minden órának van ilyenje? Enélkül egyik óra sem tud mérni távot, vagy ez a GPS-es órákra nem vonatkozik? Lehet, hogy most hülyeségeket kérdezek, de nem igazán értem, hogy mi szükség van rá, ha van beépített GPS-szenzor.

Előzmény: Alg (169618)
Zsazsi Creative Commons License 2015.02.24 0 0 169619

Az egy GPS altalaban, footpod-nak hivjak.

 

az M400-ban benne van z oraban mar.

Előzmény: Ogf_Soron (169617)
Alg Creative Commons License 2015.02.24 0 0 169618

Footpod - gyorsulásmérő van benne, ez alapján tudja számolni a megtett távot, tempót, lépésfrekvenciát

Előzmény: Ogf_Soron (169617)
Ogf_Soron Creative Commons License 2015.02.24 0 0 169617

Egy valami még itt nagyon érdekelne. Láttam már olyat, hogy valaki a futócipőjére erősít valami kis mütyürt, ami az óra működésével áll kapcsolatban. Az pontosan mi is volna?

Spenót Creative Commons License 2015.02.24 0 0 169616

Hát, aki futócuccban megy félrekolbászolni, az megoldja máshogy is :)

Előzmény: Jozsef (169613)
sogormail Creative Commons License 2015.02.24 0 0 169615

En inkabb ugy fogalmaznek, hogy hobby futoknak, ha nem palyan korozgetsz, semmi ertelme a csipogasnak es fenyjelzesnek. Varosi futas soran, de akar varoson kivul is hacsak nem a hortobagy kozepen fut az ember, eselye nincs meghallani. Foleg egy hosszu futasnal amikor jol letompul az ember:)

Ez egy hatrany az M400ban, hogy nincs benne vibra. Ezt lekoppinthattak volna a Garminrol. De nem szidom a Polart, mert az M400 amugy tenyleg kiraly. De Polarek szeretnek belealudni a fejlesztesekbe ettol fuggetlenul..

Előzmény: Levus55 (169612)
Tompus999 Creative Commons License 2015.02.24 0 0 169614

:-)

Előzmény: Jozsef (169613)
Jozsef Creative Commons License 2015.02.24 0 0 169613

Annyi hátrányát látom az órának a telóval szemben, hogy hosszabb futásoknál nem látja az asszony, hogy merre járok éppen.

 

Szerinted, hány férj tekinti ezt inkább hátránynak, mint hasznos feature-nek ?! :)

Előzmény: Spenót (169611)
Levus55 Creative Commons License 2015.02.24 0 0 169612

Spenót!

 

A vibrálás tényleg jó ;) 

Mivel a Garmin gyárilag csak vibrálásra volt állítva így egész múlt vasárnapig nem is tudtam milyen hangon csipog, mivel addig eszembe sem jutott kipróbálni. A vasárnapi futásnál egy hosszú emelkedőn (pihenéshez alibi-nak) állítgattam az órát, hogy halljam hogyan is szól.

 

Eredmény: a vibrálás mellett nincs szükség a csipogásra.

Előzmény: Spenót (169611)
Spenót Creative Commons License 2015.02.24 0 0 169611

A vibrálás tényleg jó lehet, de annyira nem hiányzik. Bringázni szoktam, de azon nem használok jeladókat.

Az M400 is végigvezet a kedvencekbe betöltött pályán. Persze ezt még nem láttam, csak olvastam.

 

Annyi hátrányát látom az órának a telóval szemben, hogy hosszabb futásoknál nem látja az asszony, hogy merre járok éppen.

Ez azért fontos, hogy ne hűljön ki az ebéd és ne is legyen nyers, mire éhesen hazaérek :).

 

Elvileg lehetséges, hogy az óra és a telefonomon az Endomondo egyszerre veszi a jelet?

Előzmény: sogormail (169606)
Spenót Creative Commons License 2015.02.24 0 0 169610

Nemrég vettem egy decathlonos BT Smart jeladót. Elvileg azzal is mennie kell az M400nak. Majd meglátom. A telefonnal tökéletes, csak ugye nem látom menet közben a pulzustot...

Előzmény: Levus55 (169605)
Tompus999 Creative Commons License 2015.02.24 0 0 169609
Jozsef Creative Commons License 2015.02.24 0 0 169608
Előzmény: Spenót (169597)
sogormail Creative Commons License 2015.02.24 0 0 169607

"Hamarosan lesz frissítés aminek köszönhetően mér majd lépésszámot futás közben is. A hardver tudja, de jelenleg csak az activity monitor keretében méri/jelzi ki."

Csak sejti a lepesszamot:) az oraban levo gyorsulasmero alapjan, ami karlenditest mer:) Vannak furcsan futok erdekes karmozgassal, ott kivancsi leszek hogy fog mukodni.

Egyebkent nagyon tudom ajanlani. BAr GArmin vonalon nincs osszehasonlitasi alapom. Polar portfolion belul az M400 must have kategoria:)

Előzmény: krilin (169600)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!